Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 25, 2017 7:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Pismo Święte o chrzcie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pismo Święte o chrzcie
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
Gregor już wyjaśniał, że protestantem nie jest, a to co pisze, to jego własne autorskie przemyślenia.

Ciężko w to uwierzyć widząc zadziwiającą zgodność z tezami protestanckimi.

wiedza nie boli, naprawdę, spróbuj. EOT

Cytuj:
Czy niektórzy rzymskokatolicy nie są w stanie zdania o swojej wierze napisać, żeby się protestantów nie czepiać? Macie coś własnego, czy wszystko tylko przez negację "protestantów"?

Ekhem... Coś Ci się pomerdało. To protestantyzm powstał przez negację katolicyzmu, a nie odwrotnie.[/quote]
Piszę o Twoich postach, a nie powstawaniu czegokolwiek.
A jeśli już to z "KONTRreformacji" chyba ukształtował się rzymskikatolicyzm, a nie protestantyzm.

Cz lut 16, 2017 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
P524 napisał(a):
Gregor już wyjaśniał, że protestantem nie jest, a to co pisze, to jego własne autorskie przemyślenia.
Czy niektórzy rzymskokatolicy nie są w stanie zdania o swojej wierze napisać, żeby się protestantów nie czepiać? Macie coś własnego, czy wszystko tylko przez negację "protestantów"?

Przeciez to Protestanci neguja wiare KRK i dlatego odeszli.

Jestem protestantem od urodzenia i nie zauważyłem. Ale, cóż, rzymskokatolicy wiedzą lepiej.

Cytuj:
Nie wiem czy Gregor jest Protestantem czy nie,

Wiele razy sami pisał, że nie jest, i ze się z nauczaniem Kościołów protestanckich nie zgadza.

Cytuj:
ale w swoich wypowiedziach protestuje przeciw naukom i rozumieniu Biblii przez KRK. :-)

Pisze raczej o swoich własnych przemyśleniach na różne tematy. Każdemu wolno, a o tym, że protestantyzm nie z "protestowaniem" jest związany, pisałem Tobie na ty forum.

Cz lut 16, 2017 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Ale, cóż, rzymskokatolicy wiedzą lepiej.
Pisze raczej o swoich własnych przemyśleniach na różne tematy. Każdemu wolno,].

Pewnie, ze wolno. Ja sobie np. przemyslalem, ze "co zwiazecie ... co rozwiazecie" odnosi sie do nastepcow apostolow. Konkretnie w naszych czasach do papieza i tych , ktorzy dostali od niego mandat. Na tej podstawie urzad namiestnika Chrystusa na ziemi wprowadzil chrzest niemowlat. Wg stanu na dzisiaj Piotrem jest Papiez Franciszek.
A ktorzy konkretnie wg Ciebie sa tymi do ktorych odnosza sie wyzej wymienione slowa? Bardzo mnie interesuja daty urodzenia, siedziby, czym sie zajmowali/zajmuja, sposoby kontaktu itd. Licze na wyczerpujaca odpowiedz. Z gory dziekuje. Z pozdrowieniami.

Cz lut 16, 2017 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
P524 napisał(a):
Ale, cóż, rzymskokatolicy wiedzą lepiej.
Pisze raczej o swoich własnych przemyśleniach na różne tematy. Każdemu wolno,].

Pewnie, ze wolno. Ja sobie np. przemyslalem, ze "co zwiazecie ... co rozwiazecie" odnosi sie do nastepcow apostolow. Konkretnie w naszych czasach do papieza i tych , ktorzy dostali od niego mandat. Na tej podstawie urzad namiestnika Chrystusa na ziemi wprowadzil chrzest niemowlat. Wg stanu na dzisiaj Piotrem jest Papiez Franciszek.
A ktorzy konkretnie wg Ciebie sa tymi do ktorych odnosza sie wyzej wymienione slowa? Bardzo mnie interesuja daty urodzenia, siedziby, czym sie zajmowali/zajmuja, sposoby kontaktu itd. Licze na wyczerpujaca odpowiedz. Z gory dziekuje. Z pozdrowieniami.

Jeżeli jesteś rzymskokatolikiem mieszkajacymw Polsce to wejdź na stronę internetową (archi) diecezji (np. w serwisie opoka.org.pl i tam znajdź adres parafii czy zakonu czy innej Waszej jednostki organizacyjnej. Do Rzymu przecież po każde związanie i rozwiązanie, o ile nie jest zastrzeżone, a to nie częsty przypadek, jeździć nie będziesz.
Zagranicą podobnie znajdziesz na lokalnych stronach. To chyba najprostszy sposób. Ja Ci szukać nie będę.

Cz lut 16, 2017 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Jeżeli jesteś rzymskokatolikiem

Mowimy: w jeden, swiety, POWSZECHNY, i apostolski Kosciol, wiec poczatek Twojego pierwszego zdania dla mnie jest co najmniej nie na miejscu. Czy uwazasz, ze wladza zwiazywania i rozwiazywania nie odnosi sie do Indian z plemienia Apaczow i Hindusow modlacych sie w swiatyni Sai Baby?

Cz lut 16, 2017 9:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
P524 napisał(a):
Jeżeli jesteś rzymskokatolikiem

Mowimy: w jeden, swiety, POWSZECHNY, i apostolski Kosciol, wiec poczatek Twojego pierwszego zdania dla mnie jest co najmniej nie na miejscu. Czy uwazasz, ze wladza zwiazywania i rozwiazywania nie odnosi sie do Indian z plemienia Apaczow i Hindusow modlacych sie w swiatyni Sai Baby?

1. nie widzę powodu, dla którego wspólnota rzymskokatolicka, ukonstytuowana w jakimkolwiek kościele partykularnym na świecie, w którym udziela się Ewangelii w przepowiadaniu i sakramentach, nie jest realizacją jednego, świętego, apostolskiego i katolickiego Kościoła, który wyznajemy w Credo. Ale nie jestem rzymskimkatlokiem, więc mogę się nie znać.

2. Nie wiem czemu krzyczysz "powszechny" - to dość nieszczęśliwe polskie tłumaczenie "katolicki". Jeden z przymiotów Kościoła, który znajdujmy w Symbolu.

2. Adresów, dat urodzenia i innych danych, o które prosiłeś, Apaczów czy Hindusów, gdziekolwiek by się modlili, nie znam więc nie podam. Może wujek google...?

Cz lut 16, 2017 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Nie wiem czemu krzyczysz "powszechny" - to dość nieszczęśliwe polskie tłumaczenie "katolicki". Jeden z przymiotów Kościoła, który znajdujmy w Symbolu.

Powszechny to chyba najwazniejsze i dlatego uzylem duzych liter. Oznacza uniwersalizm Kosciola. Troche mnie zaskakujesz wyszczegolniajac tylko KRK lub powolujac sie na brak informacji o systemie Apaczow.
Jak rozpoznajesz w Kosciele Powszechnym tych o ktorych mowa w "zwiazecie .. rozwiazecie"?

Cz lut 16, 2017 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
P524 napisał(a):
Nie wiem czemu krzyczysz "powszechny" - to dość nieszczęśliwe polskie tłumaczenie "katolicki". Jeden z przymiotów Kościoła, który znajdujmy w Symbolu.

Powszechny to chyba najwazniejsze i dlatego uzylem duzych liter.

najwazniejsze do czego?

Cytuj:
Oznacza uniwersalizm Kosciola.

jest zwyczajowym, polskim tłumaczeniem greckiego "katolicki". Ma też pośrednie odniesienie do uniwersalizmu, ale nie w sensie obszaru, geografii, ludności itd.
Cytuj:
Troche mnie zaskakujesz wyszczegolniajac tylko KRK

powołałeś się na lidera rzymskich katolików, rzymskiego papieża Franciszka, jako swój punkt odniesienia, i spytałeś gdzie masz szukać, więc Cię odesłałem tam, gdzie wydawało mi się najstosowniej do Twojej deklaracji. Co w tym dziwnego? jeżeli chodzi Ci o coś innego to napisz wprost o co.

Cytuj:
lub powołując się na brak informacji o systemie Apaczow.

w dzieciństwie czytałem Karola Maya i tu się moja wiedza o Apaczach kończy.

Cytuj:
Jak rozpoznajesz w Kosciele Powszechnym tych o ktorych mowa w "zwiazecie .. rozwiazecie"?

U nas zwykle występują w czarnej todze. W innych kościołach są inne zwyczaje. Zależy w którym kościele chcesz szukać.

Pt lut 17, 2017 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
U nas zwykle występują w czarnej todze. W innych kościołach są inne zwyczaje. Zależy w którym kościele chcesz szukać.

U was, u nas, u Apaczow, w innych kosciolach, zalezy w ktorym kosciele - ja czytalem, ze "zbuduje moj kosciol". Z tego wzgledu powolalem sie na credo z podkresleniem "powszechny". Widocznie mowimy o innych budowniczych.

Pt lut 17, 2017 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
P524 napisał(a):

U was, u nas, u Apaczow, w innych kosciolach, zalezy w ktorym kosciele - ja czytalem, ze "zbuduje moj kosciol". Z tego wzgledu powolalem sie na credo z podkresleniem "powszechny". Widocznie mowimy o innych budowniczych.

Cóż, widocznie.

Pt lut 17, 2017 8:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7