Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 23, 2017 5:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
PeterW napisał(a):
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Mamy. A mimo to Nowy Testament jest pełen nawoływań, by modlić się za siebie nawzajem.Jesli "bezpośredni dostęp do Boga" niweluje potrzebę wstawiennictwa, to po co sa te nowotestamentowe nawoływania?

Oczywiście, że mamy się o siebie nawzajem modlić, ale to dotyczy chrześcijan żyjących w społecznościach/kościołach/zborach.
Takie wsparcie w modlitwie to wyraz miłości wzajemnej.

Żachnąłeś się, jak wspomniałem o Waszej niewierze w to że po śmierci ludzie żyją. No skoro uważasz, że umarli żyją, to ci umarli - a jednak żyjący tworzą łącznie z nami tu na Ziemi wspólnotę, w ramach której możemy się wspierać.
Z faktu, iż po śmierci są ludzie, którzy żyją z Panem, nie wynika, że oni wiedzą i dochodzą do nich modlitwy, które wy zanosicie do nich. Jeśli uważasz, że można się modlić do ludzi i wasze modlitwy do nich dochodzą to pokaż to w Piśmie.

Pn cze 19, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Najpierw wykaż, że chrześcijanie mają się trzymać wyłącznie tego, co jest zapisane w Biblii.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pn cze 19, 2017 7:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Najpierw wykaż, że chrześcijanie mają się trzymać wyłącznie tego, co jest zapisane w Biblii.
Ale ja nie twierdzę, że chrześcijanie muszą się trzymać tylko tego, co jest zapisane w Biblii, bo np. proroctwa były, są i jakiś czas jeszcze będą. Rzecz w tym, że w Piśmie - w tym w Dz. A., listach św. Pawła ... i Apokalipsie modlitwy do zmarłych i to do ludzi, nie uświadczysz. Idąc twoim tropem rozumowanie to modlitwa z czcicielami węży jest możliwa.

Pn cze 19, 2017 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Żachnąłeś się, jak wspomniałem o Waszej niewierze w to że po śmierci ludzie żyją.

No bo nikt z nas tego nie twierdził.
PeterW napisał(a):
No skoro uważasz, że umarli żyją, to ci umarli - a jednak żyjący tworzą łącznie z nami tu na Ziemi wspólnotę, w ramach której możemy się wspierać.

Ci co odeszli do Pana nie tworzą wspólnoty tu na Ziemi, bo ich tu nie ma.
Możemy wspierać się nawzajem dopóki żyjemy. Potem przechodzimy do innego świata.
Każdy człowiek, który wszedł do wieczności jest nadal człowiekiem i nie jest wszechwiedzący, więc modlenie się do ludzi mija się z celem, a dodatkowo jest niebiblijne.

Bóg chce, aby jego wierzący trwali w osobistej, bezpośredniej społeczności z Nim i w Jezusie uczynił wszystko, abyśmy mogli już tu na Ziemi doświadczać tej wspólnoty.
On zna nas lepiej niż my sami, a jak mówi Biblia Duch Św. wspiera nas w naszych modlitwach w sposób niewyobrażalny.
Biblia ukazuje więc drogę pewną, prawdziwą i zgodną z wolą Bożą, przynoszącą dobre owoce do naszego życia.

Biblia pokazuje osobistą prostą relację: chrześcijanin <--> Bóg

KRK pokazuje zupełnie inną: katolik <--> wstawienik (np.Maria) <--> Bóg.

Którą wybierasz? - Twoja decyzja.

Pn cze 19, 2017 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Ale ja nie twierdzę, że chrześcijanie muszą się trzymać tylko tego, co jest zapisane w Biblii, bo np. proroctwa były, są i jakiś czas jeszcze będą. Rzecz w tym, że w Piśmie - w tym w Dz. A., listach św. Pawła ... i Apokalipsie modlitwy do zmarłych i to do ludzi, nie uświadczysz. Idąc twoim tropem rozumowanie to modlitwa z czcicielami węży jest możliwa.

Właśnie sam sobie zaprzeczasz. Zdecyduj się: Albo nie musi być coś opisane w Biblii, aby było prawdziwe i zgodne z wolą Bożą, albo zabieraj się za udowodnienie, że chrześcijanom wolno praktykować wyłącznie to, co jest opisane w Biblii.

Pn cze 19, 2017 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):

Właśnie sam sobie zaprzeczasz. Zdecyduj się: Albo nie musi być coś opisane w Biblii, aby było prawdziwe i zgodne z wolą Bożą, albo zabieraj się za udowodnienie, że chrześcijanom wolno praktykować wyłącznie to, co jest opisane w Biblii.
Ale tu nie ma sprzeczności.
Są rzeczy, których nie opisano w Słowie, ale są prawdziwe, np. proroctwo.
Bóg ci może powiedzieć, abyś np. poszedł do kogoś i pocieszył go, wspomógł, przekazał mu Słowo. I taki rzeczy znajdujemy na kartach Pisma.
Ale na kartach Pisma nie znajdujemy, aby ktoś modlił się do ludzi i to do zmarłych. Natomiast tego rodzaju zachowania znajdujemy u pogan.

Pn cze 19, 2017 8:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To mam inny pomysł: Wykaż, że w Biblii opisano wszystkie praktyki chrześcijańskie, które istniały w czasie, kiedy spisywano księgi Nowego Testamentu. Oraz, oczywiście, wskaż zapis, że chrześcijanom wolno robić tylko to, co opisano w Biblii jako praktyki chrześcijańskie. :)

Pn cze 19, 2017 8:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To mam inny pomysł: Wykaż, że w Biblii opisano wszystkie praktyki chrześcijańskie, które istniały w czasie, kiedy spisywano księgi Nowego Testamentu. Oraz, oczywiście, wskaż zapis, że chrześcijanom wolno robić tylko to, co opisano w Biblii jako praktyki chrześcijańskie. :)
A ja nie widzę problemy w tym, żebyś ty wskazał :)
Nie rozmawiamy o wszystkich praktykach, tylko rozmawiamy o modlitwie do zmarłych ludzi.

Pn cze 19, 2017 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
A ja nie widzę problemy w tym, żebyś ty wskazał

Nie widzę powodu. To twierdzisz, że nie wolno tego robić, więc to Ty wskazujesz fragment Pisma Świętego, który zabrania zwracać się do osób będących w niebie z prośbami o wstawiennictwo u Boga.

Pn cze 19, 2017 8:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):

Nie widzę powodu. To twierdzisz, że nie wolno tego robić, więc to Ty wskazujesz fragment Pisma Świętego, który zabrania zwracać się do osób będących w niebie z prośbami o wstawiennictwo u Boga.
Ja po prostu nie znajduję takiej praktyki, aby można się było modlić do ludzi, ludzi którzy zmarli, a już szczególnie, że nie wiem, którzy z nich są w niebie. Modlić mamy się do Boga, to poganie i spirytyści zwracają się do zmarłych, aby coś od nich się dowiedzieć, to są demoniczne standardy, z których ja przykładu brać nie będę.
Jak uczniowie zwracali się do Jezusa aby nauczył ich modlić się to on odpowiedział:
Łk 11:1-3 bw "(1) A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, (3) Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień," ...
O żadnej nauce modlitwy do ludzi, do zmarłych ludzi, czy też do jego matki Jezus nie uczył swoich uczniów. Gdyby modlitwa do ludzi był możliwa, to Jezu by to wskazał, ale tego nie zrobił. Uczniowie prosili go o naukę i On jednoznacznie wskazął na Ojca ( Boga).
Niestety inaczej jest w przypadku KrK. :-(

Pn cze 19, 2017 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(46) Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, (47) i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. (48) Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, (49) gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.

Pn cze 19, 2017 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Ja po prostu nie znajduję takiej praktyki, aby można się było modlić do ludzi, ludzi którzy zmarli, a już szczególnie, że nie wiem, którzy z nich są w niebie. Modlić mamy się do Boga, to poganie i spirytyści zwracają się do zmarłych, aby coś od nich się dowiedzieć, to są demoniczne standardy, z których ja przykładu brać nie będę.
Jak uczniowie zwracali się do Jezusa aby nauczył ich modlić się to on odpowiedział:
Łk 11:1-3 bw "(1) A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, (3) Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień," ...
O żadnej nauce modlitwy do ludzi, do zmarłych ludzi, czy też do jego matki Jezus nie uczył swoich uczniów. Gdyby modlitwa do ludzi był możliwa, to Jezu by to wskazał, ale tego nie zrobił. Uczniowie prosili go o naukę i On jednoznacznie wskazął na Ojca ( Boga).
Niestety inaczej jest w przypadku KrK. :-(

Czyli wedlug twojej interpretacji nie powinienes modlic sie do Jezusa bo przeciez byl tez czlowiekiem.

Ostatnio edytowano Pn cze 19, 2017 9:54 pm przez sapper, łącznie edytowano 1 raz

Pn cze 19, 2017 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
PeterW napisał(a):
No skoro uważasz, że umarli żyją, to ci umarli - a jednak żyjący tworzą łącznie z nami tu na Ziemi wspólnotę, w ramach której możemy się wspierać.

Ci co odeszli do Pana nie tworzą wspólnoty tu na Ziemi, bo ich tu nie ma.
A od kiedy to wspólnota duchowa zależy od tego gdzie się jest?
Cytuj:
Możemy wspierać się nawzajem dopóki żyjemy. Potem przechodzimy do innego świata.
Czyli, póki ktoś jest w doczesności i jest niedoskonały, możemy go prosić o modlitwę.
A od momentu, gdy jest już z Bogiem, udoskonalony ostatecznie, nie możemy? ;)
Co to ludzie (niektórzy) nie wymyślą...
wujo44 napisał(a):
Czyli, konsekwentnie przyjmując Twój "argument":
  • nie wolno nam modlić się do Jezusa
  • nie wolno nam modlić się do Ducha Świętego
  • nie wolno nam modlić się do Ojca innymi słowami niż Modlitwa Pańska.
Coraz lepiej.

Pn cze 19, 2017 9:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Ja po prostu nie znajduję takiej praktyki, aby można się było modlić do ludzi, ludzi którzy zmarli, a już szczególnie, że nie wiem, którzy z nich są w niebie.(...)

Ale ja wiem czego nie znajdujesz. Tak samo jak wiem, że nie ma w Biblii zakazu takiej praktyki, aby prosić świętych w niebie o wstawiennictwo u Boga.

Cytuj:
O żadnej nauce modlitwy do ludzi, do zmarłych ludzi, czy też do jego matki Jezus nie uczył swoich uczniów. Gdyby modlitwa do ludzi był możliwa, to Jezu by to wskazał, ale tego nie zrobił.

Skąd wiesz, że tego nie zrobił?

Pn cze 19, 2017 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Czyli, póki ktoś jest w doczesności i jest niedoskonały, możemy go prosić o modlitwę.A od momentu, gdy jest już z Bogiem, udoskonalony ostatecznie, nie możemy?

Bo ci ludzie nie są wszechwiedzący.
Bóg zna serce każdego człowieka, więc to z Nim należy rozmawiać.
Dziś w czasie łaski i w dniu zbawienia każdy ma dostęp do Boga i to nam wysłużył Jezus przez krzyż i zmartwychwstanie.

Skoro w wierzącym mieszka sam Bóg przez Ducha Św., to nie ma tu miejsca na osoby trzecie - są zbędne.
Chrześcijaństwo oferuje wolność i swobodę dostępu do Boga.
Religia tworzy bariery i kreuje fałszywy obraz Boga odległego, do którego lepiej posłać kogoś "zaufanego".

Każdy kto doświadczył osobiście żywego Boga nigdy tej relacji nie zamieni na żadnych pośredników/wystawienników.
Z resztą Bóg uznaje tylko Jednego pośrednika i wystawiennika - Jezusa Chrystusa - i to ogłosił w Piśmie jako obowiązującą duchową rzeczywistość.
Szkoda tylko, że ludowi nie mówi się, że On nie jest daleko od każdego z nas.

Wt cze 20, 2017 12:40 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona