Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 19, 2017 3:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prawda Objawiona 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Prawda Objawiona
Dlaczego Bóg Starego Testamentu jest taki okrutny,taki inny od miłosiernego Boga, którego objawił nam Jezus Chrystus?
Trudno pogodzić się z tym, że Bóg kazał Izraelitom zabijać całe narody po to, by mogli zagarnąć ich ziemię.
Stary i Nowy Testament mówi nam o naturze Boga. Bóg Starego Testamentu- to Bóg gniewu. Bóg Nowego Testamentu- to Bóg miłości.
Czy mamy doczynienia z dwoma obrazami Boga? Czy Bóg Starego Testamentu jest tym samym Bogiem, o jakim nauczał Jezus Chrystus?
Stary Testament przedstawia nam historię narodu wybranego - Izraelitów. Poznajemy w tej historii plan Boga wobec tego narodu. Poznajmy przykazania jakie dał Bóg temu narodowi. Poznajemy jak Bóg objawiał swoją wolę przez swoich wybranych - proroków. Poznajemy jak bardzo niejednokrotnie Bóg prowadził i wspierał ten naród.
Również poznajemy, jak Izraelici słuchali Boga i pragnęli wypełniać wolę Bożą.
Czy możemy powiedzieć,że Izraelici słuchali Boga i wypełniali Jego wolę?. Nie, nie możemy tego stwierdzić, bo popełniali wielkie nieprawości i zło.
Grzeszyli i łamali przykazania Boże.Lekceważyli Boga i Jego przykazania.
Kto był sprawcą tych nieprawości? Kto ich zwodził na pokuszenie? Kto dawał im podszepty, by mordować? Kto ich kusił, by przeciwstawiać się Bogu?
Dlaczego w Starym Testamencie tak mało czytamy o działaniu szatana, który czynił wszystko, by zniszczyć zamysł Boży? Który czynił wszystko, by zniszczyć człowieka i wszystko co dobre? A na dodatek w Księdze Hioba, pisze się, że Bóg wszedł w układ z szatanem, by zniszczyć Hioba.
Kto dał podszept piszącemu tą księgę? bo na pewno nie Duch Święty.
Za wszystko, co złe i okrutne oskarża się Boga. Za wszelkie podszepty, by ten lud czynił zło, oskarża się Boga - a gdzie był wtedy szatan? Czyżby szatana w okresie życia Izraelitów nie było? Dlaczego Starotestamentowi pisarze nie ujęli jego kuszenia i wpływu na złe uczynki ludzi.
Bóg był i jest zawsze taki sam. Jest to Bóg wszechmogący Stworzyciel nieba i ziemi.
Kocha bardzo człowieka i bardzo go niejednokrotnie wspomaga.
To szatan rządzi tu na ziemi. Rządzi, bo ludzie poddali się jego władzy. To szatan czyni wszystko, by zniszczyć dzieło Boże. To szatan jest odpowiedzialny za okrucieństwo i zło na ziemi.
Jezus Chrystus narodził się po to, by wyzwolić ten zniewolony naród Izraelski z mocy szatana. Przekazał nam prawdę objawioną, byśmy nie wierzyli szatanowi obczerniającego Boga. Dzięki Jezusowi mogliśmy poznać prawdę - jaki jest Bóg.
Ta prawda nie podobała się szatanowi, więc z pomocą ludzi, którymi się posługiwał- oskarżył Jezusa i zabił. Nie wiedział jednak, ze ta śmierć, ta ofiara zdemaskuje jego kłamstwo oskarżające Boga. Ofiara Jezusa pozwala nam pojednać się z Bogiem i narodzić się w wierze jako nowi ludzie zjednoczeni z miłością Bożą.
My chrześcijanie zjednoczeni z Bogiem w Chrystusie się nie posilajmy się kłamstwem oskarżającym Boga, ale posilajmy się prawdą nam objawioną.
Kłamstwem oskarżającym Boga posilają się Islamiści oraz wszyscy, którzy odrzucili PRAWDĘ OBJAWIONĄ.

Ostatnio edytowano Cz paź 12, 2017 10:43 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł - zamiana wielkich liter na małe

Cz paź 12, 2017 10:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda Objawiona
Bóg Starego Testamentu i Bóg Nowego Testamentu, to jest jeden i ten sam Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. Wydaje się jedynie,że w starym przymierzu bardziej uwypuklona była Boża sprawiedliwość, a w Nowym Testamencie Boże Miłosierdzie

W islamie mamy sytuację odwrotną. Starsze teksty Koranu (pisane w Mekkce) mówią o Bożej miłości, a ten napisanie później (w Medynie), mówią o dżichadzie, świętej wojnie z niewiernymi (krzyżowcami, chrześcijanami). Takich niechrześcijan trzeba obłożyć podatkami, aby w ten sposób zmusić ich do konwersji na islam. A czy ktoś wie o tym,że Mahomet był pedofilem (miał 13 letnią żonę) i mordrcą ? Pozdrawiam

Cz paź 12, 2017 10:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W sumie to nie wiadomo co poeta miał na myśli. Czy to jest manifest z cyklu tych: "Pisma nie są natchnione, cyganka prawdę wam powie"...

Nie myślałaś, że dużo mądrzej było by zwyczajnie zapytać, a później posłuchać, jak Krk tłumaczy ową pozorną rozbieżność ?

Mi to co napisałaś przypomina gotowanie zupy. Wrzuciłaś do garnka wszystko, co miałaś pod ręką. Zarówno historia Hioba, islam, surowość Boga, historia Jezusa, wszystko należało by rozłożyć najpierw na czynniki pierwsze, zbadać, opisać i w ten sposób nadać właściwy smak twojej zupie.

Mi się zwyczajnie nie chce podejmować tego trudu. No bo niby co to zmieni ?
Przestaniesz zajmować się gotowaniem, a zaczniesz w końcu stołować się w najlepszej Restauracji na świecie ? Dodatkowo darmowej. ;)

Cz paź 12, 2017 10:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Dlaczego w Starym Testamencie tak mało czytamy o działaniu szatana, który czynił wszystko, by zniszczyć zamysł Boży? Który czynił wszystko, by zniszczyć człowieka i wszystko co dobre? A na dodatek w Księdze Hioba, pisze się, że Bóg wszedł w układ z szatanem, by zniszczyć Hioba.
Kto dał podszept piszącemu tą księgę? bo na pewno nie Duch Święty.

Acha.. I mamy jak widać "sola scriptura" ciąg dalszy. A to (---) uważa się że jak Jezus mówił o swym Ciele i Krwi łamiąc chleb i rozdając wino, że mówił niedosłownie, a tu z kolei Księgę Hioba uważa się za nienatchnioną.. Bo? Gdyż? Odrzuciłaś Wybrana naukę Kościoła i zaczyna Ci się mieszać. Tylko chwila moment i stworzysz własną "świętą księgę", z fragmentami które Ci pasują, do tego inaczej zredagowane - upss.. Mahomet tak już zrobił, a bliżej naszych czasów Josef Smith, czy Świadkowie Jehowy.. Nie wiem kiedy szkoły kończyłaś (nieistotne to w zasadzie), ale ja do średniej szkoły chodziłem jeszcze za PRLu - ale pamiętam dokładnie, jak na pierwszych lekcjach polskiego była "rozbierana" Biblia - jako zbiór tekstów należących do różnych gatunków literackich - poemat, epopeja, erotyk i coś tam jeszcze.

Zawsze należy się zastanawiać po co dana historia została umieszczona w Piśmie, w jakim celu. Akurat księga Hioba to poemat dydaktyczny, księga mądrościowa, pokazująca wierność Bogu, na przekór wszystkiemu. Owszem - czasem Bóg nie rozpieszcza człowieka, mimo że ten niczym nie zgrzeszył. Cenne jest to że ów człowiek mimo wszystko ufa Bogu, co kończy się dla niego pozytywnym finałem. Można i jeszcze to wyinterpretować, że chociaż Bóg dopuszcza różne cierpienia, niemniej sam nie jest ich sprawcą.
Sama fabuła niekoniecznie musi być prawdziwa, tak jak niekoniecznie prawdziwe są fabuły w przypowieściach Jezusowych (niekoniecznie musiał rzeczywiście żyć taki ojciec, który potraktował syna marnotrawnego, tak jak go potraktował - tak dla przykładu)

EDIT
tam gdzie (---) było "nie", którego tam nie powinno być

Pt paź 13, 2017 8:45 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mnie zastanawia jedna rzecz-
dlaczego kochający Ojciec posyła swoje dzieci w przepaść piekła? to znaczy wiem ,powodem są grzechy, brak szczerego żalu za ich popełnienie ,brak zadośćuczynienia.
Ale dlaczego wymierza taką straszliwą karę dla potępionego grzesznika? Podobno Ojciec nasz kocha każdego bez wyjątku ,nawet tych upadłych ludzi strąconych do piekła.. jednak pozwala na ich zatracanie ? dlaczego?

Podobno człowiek ma tzw wolną wolę -ale czy ta wolna wola nie polega na tym iż `robisz co Ci Bóg nakazuje albo zostaniesz strącony na wieki ?

Może mi ktoś to wytłumaczyć..

Pt paź 13, 2017 10:29 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Acha.. I mamy jak widać "sola scriptura" ciąg dalszy. A to nie uważa się że jak Jezus mówił o swym Ciele i Krwi łamiąc chleb i rozdając wino, że mówił niedosłownie, a tu z kolei Księgę Hioba uważa się za nienatchnioną.. Bo? Gdyż? Odrzuciłaś Wybrana naukę Kościoła i zaczyna Ci się mieszać. Tylko chwila moment i stworzysz własną "świętą księgę", z fragmentami które Ci pasują, do tego inaczej zredagowane - upss.. Mahomet tak już zrobił, a bliżej naszych czasów Josef Smith, czy Świadkowie Jehowy.. Nie wiem kiedy szkoły kończyłaś (nieistotne to w zasadzie), ale ja do średniej szkoły chodziłem jeszcze za PRLu - ale pamiętam dokładnie, jak na pierwszych lekcjach polskiego była "rozbierana" Biblia - jako zbiór tekstów należących do różnych gatunków literackich - poemat, epopeja, erotyk i coś tam jeszcze.

Zawsze należy się zastanawiać po co dana historia została umieszczona w Piśmie, w jakim celu. Akurat księga Hioba to poemat dydaktyczny, księga mądrościowa, pokazująca wierność Bogu, na przekór wszystkiemu. Owszem - czasem Bóg nie rozpieszcza człowieka, mimo że ten niczym nie zgrzeszył. Cenne jest to że ów człowiek mimo wszystko ufa Bogu, co kończy się dla niego pozytywnym finałem. Można i jeszcze to wyinterpretować, że chociaż Bóg dopuszcza różne cierpienia, niemniej sam nie jest ich sprawcą.
Sama fabuła niekoniecznie musi być prawdziwa, tak jak niekoniecznie prawdziwe są fabuły w przypowieściach Jezusowych (niekoniecznie musiał rzeczywiście żyć taki ojciec, który potraktował syna marnotrawnego, tak jak go potraktował - tak dla przykładu)

Nie zauważyliście, że obecnie są tacy ludzie, którzy mają kontakt z Bogiem (tak twierdzą) i popełniają z "polecenie Boga" jakieś zabójstwo?
Teraz ich się zamyka na oddziałach zamkniętych i jakoś nikt nie wierzy w prawdziwość ich "objawień" lub sprawiedliwość "sądów Bożych".
A dlaczego wierzycie tamtym ludziom, którym Bóg rzekomo kazał zabijać dzieci, starców, kobiety itp?

Część pisma Starego Testamentu zawiera prawdę, ale część zawiera nieprawdę wymyśloną przez piszących, którzy chcieli tą prawdę przywłaszczyć i zniewolić dla własnych urojonych wyobrażeń.
Urojoną wyobraźnie mieli głównie ci, co stwierdzili, że z rozkazu i przyzwolenia Boga mają zabijać. Tak jak mylili się, że otrzymają ziemię obiecaną, a Jezus ma zostać królem Izraela. Widzieli Izrael jako królestwo.
Czyli nie można oceniać ich formy pojmowania wielu kwestii jako mądrość absolutną, a raczej mądrość urojoną.

Pt paź 13, 2017 11:12 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
[ciach.. Po co powielasz tekst sprzed roku ze strony https://katolik.us/viewtopic.php?t=3658? (PW)]

Pt paź 13, 2017 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
dlaczego kochający Ojciec posyła swoje dzieci w przepaść piekła? to znaczy wiem ,powodem są grzechy, brak szczerego żalu za ich popełnienie ,brak zadośćuczynienia.
Ale dlaczego wymierza taką straszliwą karę dla potępionego grzesznika? Podobno Ojciec nasz kocha każdego bez wyjątku ,nawet tych upadłych ludzi strąconych do piekła.. jednak pozwala na ich zatracanie ? dlaczego?

Podobno człowiek ma tzw wolną wolę -ale czy ta wolna wola nie polega na tym iż `robisz co Ci Bóg nakazuje albo zostaniesz strącony na wieki ?

Bóg tego nie chce, ale jeśli ktoś się uprze... to przecież nie da się kochać przymuszając...
tu masz dobrze wyjaśnione:
analizy.biz/marek1962/pieklo.pdf

Pt paź 13, 2017 6:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):

Bo jakaś sprawiedliwość musi się dokonać. Weź przykład Hitlera, czy nadal uważasz, że skoro na tym świecie był bezkarny, to jeszcze należy mu się nagroda w niebie?
Kto jawnie odrzuca Boga, kto jawnie odrzuca dobro i czyni straszne zło wobec innych ludzi, to dla takiego kara jest zasłużona, bo tego wymaga sprawiedliwość. Jakieś wartości dobra przyjęte muszą być na ziemi i w niebie.
Myślę, że też tak uważasz, bo gdyby nie było kary - nie było by miary.

Pt paź 13, 2017 10:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):

Uważam,że Bóg nikogo nie przeznacza do piekła. Jest to wolny wybór człowieka. Miłość musi być aktem woli. Nie można nikogo przymusić do miłości, bo jest ona decyzją, a zarazem aktem woli i rozumu, aktem serca.

Bóg nie stworzył piekła. Stworzyły je złe duchy, upadłe anioły. Kto jest w piekle ? Szatan i jego upadli aniołowie, ale to piekło nie zostało zamknięte. Jest ono otwarte. Bóg nikogo nie potępia, On tylko zbawia - człowiek może sam siebie potępić. Pozdrawiam

So paź 14, 2017 9:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Acha.. I mamy jak widać "sola scriptura" ciąg dalszy. A to (---) uważa się że jak Jezus mówił o swym Ciele i Krwi łamiąc chleb i rozdając wino, że mówił niedosłownie, a tu z kolei Księgę Hioba uważa się za nienatchnioną.. Bo? Gdyż? Odrzuciłaś Wybrana naukę Kościoła i zaczyna Ci się mieszać. Tylko chwila moment i stworzysz własną "świętą księgę", z fragmentami które Ci pasują, do tego inaczej zredagowane - upss.. Mahomet tak już zrobił, a bliżej naszych czasów Josef Smith, czy Świadkowie Jehowy.. Nie wiem kiedy szkoły kończyłaś (nieistotne to w zasadzie), ale ja do średniej szkoły chodziłem jeszcze za PRLu - ale pamiętam dokładnie, jak na pierwszych lekcjach polskiego była "rozbierana" Biblia - jako zbiór tekstów należących do różnych gatunków literackich - poemat, epopeja, erotyk i coś tam jeszcze.

Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia.

N paź 15, 2017 10:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I w związku z tym..?

N paź 15, 2017 1:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
I w związku z tym..?

Słucha Jezusa, przyjmuje i wypełnia tylko Jego nauki, bo te nauki przekazał nam sam Bóg.

N paź 15, 2017 3:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
I w związku z tym..?

Słucha Jezusa, przyjmuje i wypełnia tylko Jego nauki, bo te nauki przekazał nam sam Bóg.

No ale jak się ma to do Twojej krytyki Księgi Hioba?
List św. Jakuba też uważasz za księgę nienatchnioną?

Jk 5,11
11 Oto wychwalamy tych, co wytrwali. Słyszeliście o wytrwałości Hioba i widzieliście końcową nagrodę za nią od Pana; bo Pan pełen jest litości i miłosierdzia.

Pn paź 16, 2017 9:16 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
I w związku z tym..?

No ale jak się ma to do Twojej krytyki Księgi Hioba?
List św. Jakuba też uważasz za księgę nienatchnioną?

Jk 5,11
11 Oto wychwalamy tych, co wytrwali. Słyszeliście o wytrwałości Hioba i widzieliście końcową nagrodę za nią od Pana; bo Pan pełen jest litości i miłosierdzia.

Ja nie będę rozpatrywała treści Starego Testamentu, bo ten temat dotyczy biblistów i historyków, a i oni na ten temat wyrażają wiele sprzeczności odnośnie autentyczności wielu treści tam zawartych.
Natomiast przedstawię ci opinię największego krytyka w sprawie wypełniania Prawa Bożego przez Izraelitów.
BW.E.św.Mateusza

22:36Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
22:37A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
22:38To jest największe i pierwsze przykazanie.
22:39A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
22:40Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy. wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze
, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród

Pn paź 16, 2017 5:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona