Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 22, 2018 4:13 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Dlaczego homoseksualizm to zło? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Dlaczego homoseksualizm to zło?
Wespecjan napisał(a):
Miłość romatyczna czyli ta czysta jest tylko pomiędzy kobietą i mężczyzyną

Miłość czysta może istnieć także pomiędzy osobami tej samej płci.

Cytuj:
każda inna jest nienaturalna, choćby nie wiem jak ją widzieli homoseksualiści

Miłość jest nienaturalna? Współżycie homoseksualne jest nienaturalne, ale czysta miłość?

Co mają zrobić takie osoby jeśli potrafią zakochać się tylko w osobach tej samej płci? Cały czas mam na myśli czysty rodzaj miłości, bez współżycia.

Cytuj:
Naprawdę znasz takich zakochanych homoseksualistów mieszkających dłużej razem i nie współżyjących w żaden sposób? Ilu ich jest? 0.00000001% z populacji homoseksualistów?

Ale jakie to ma znaczenie ilu ich jest? Istnieją, może jednostkowo, ale są, zazwyczaj homoseksualni katolicy. Poza tym, można by analogicznie zadać podobne pytanie, ile znasz heteroseksualnych par powstrzymujących się ze współżyciem do ślubu i żyjących w białych związkach? Oczywiście że procentowo wyjdzie więcej, bowiem homoseksualnych osób jest zaledwie kilka procent w heteronormatywnym społeczeństwie, ale problem podobny.

Śr maja 16, 2018 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Terremoto napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
była by [sic!- T.] taka sama hipokryzja jak w przypadku "białych konkubinatów" w których wszystko jest cacy, gdzie mogą przyjmować Komunię, bo "nie grzeszą" tak jakby miłość Kościół sprowadzał do seksu.

Wygląda na to, że Kościół akceptuje, pozwala na Komunię, a Wespecjan mądrzejszy od Kościoła wyzywa (kogo, Kościół jednak też) od hipokryzji.

No ale seks to podobno nie miłość.

equuleuss napisał(a):
Co mają zrobić takie osoby jeśli potrafią zakochać się tylko w osobach tej samej płci? Cały czas mam na myśli czysty rodzaj miłości, bez współżycia.

To jest krzyż który mogą nieść albo nie.

Śr maja 16, 2018 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wespecjan napisał(a):

Załóżmy że mamy dwie osoby homoseksualne i są ze sobą w relacji emocjonalno / romantycznej, ale bez współzycia, nawet nie mieszkają ze sobą, z tego co piszesz ich miłość będzie grzeszna, zawsze będzie grzechem niezależnie czy współżyją czy nie.

A teraz załóżmy że tworzę taki związek z mężczyzną, emocjonalno / romantyczny, także bez współżycia, ten związek już grzechem nie będzie?

Śr maja 16, 2018 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Załóżmy że mamy dwie osoby homoseksualne i są ze sobą w relacji emocjonalno / romantycznej, ale bez współzycia, nawet nie mieszkają ze sobą, z tego co piszesz ich miłość będzie grzeszna, zawsze będzie grzechem niezależnie czy współżyją czy nie.

A teraz załóżmy że tworzę taki związek z mężczyzną, emocjonalno / romantyczny, także bez współżycia, ten związek już grzechem nie będzie?

Zrozum, krzyż wg Chrystusa jest nadal wyborem, ("kto nie bierze"), czyli można brać lub nie, kobieta może podsycać i podtrzymywać flirty z żonatym mężyczną lub homoseksulanie z drugą kobietą lub nie. Impulsy to pokusa, akt działania to grzech.
Myślisz, że jak ktoś nie ma uwarunkowanych tak czy siak homoseksulanych impulsów, to już nie ma pokus w innych obszarach?
Każdy ma jakiś swój oścień i szatana, który go policzkuje.

Śr maja 16, 2018 5:09 pm
Milczek
Milczek

A co jeżeli komuś jest dobrze z tym, nawet z seksem?
Przecież nie ma ośrodków leczenia homoseksualizmu

A to podawanie przekłamanych statystyk to żaden dowód na to, że to coś złego

Poza tym niektóre katynki gdyby nie homoseksualizm to już dawno by wygineły (Drosophila melanogaster)

Cz maja 17, 2018 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):
Sam przyznasz, że to nie jest dobre kryterium
Cytuj:
Są. Ale środowiska działaczy mocno je hejtują.

Cytuj:
Co masz na mysli?

Cz maja 17, 2018 7:56 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Rugi napisał(a):

Grzechy często ma to do siebie że są przyjemne dla grzesznika - zwłaszcza grzechy seksualne, ale nie tylko.
Co w tym złego że żonaty facet ma kochankę? Przecież ona go lepiej rozumie niż jego żona, jest mu tak dobrze, lubi tę adrenalinę, jak się wymyka z domu do kochanki.., a może żona i tak i tak wie (domyśla się), skoro nie reaguje to może na to zezwala? Są dorośli, kochanka to akceptuje, zgadza się..

A co jeśli komuś dobrze z tym że sobie regularnie aplikuje narkotyki. On się po nich czuje taki szczęśliwy.. No co w tym złego?

Co w tym złego że ktoś kogoś oszuka? Przecież pieniędzy nigdy za mało, a trzeba kupić to i tamto? Oszukany da sobie radę, przecież też może oszukać kogoś innego i sobie zrekompensować..

Ludzie zawsze sobie "dobrze" wytłumaczą każdy występek, nawet i podłość, czy zbrodnie.. Lecąc nieco w demagogię: czy Hitler i jego przydupasy nie chcieli dobrze? Chcieli ukrócić złodziejstwo, cwaniactwo. Uznali że wśród Żydów jest najwięcej cwaniaków i złodziei, a Słowianie to śmierdzące lenie - żeby na świecie było dobrze należy te (i inne) nacje usunąć. Nie dało się wysiedlić, więc co bidoki mieli zrobić? Poświęcali się dla dobra ludzkości..

Demagogiczne jest mieszanie różnych postępków o różnym natężeniu zła, ale one zawsze mają (miały) na celu jakieś dobro, czyjeś szczęście, chęć pokoju.

Cytuj:

Jakich statystyk?? Dlaczego uważasz że przekłamanych? Przekłamane co? Przekłamane w którym miejscu? Kto tak stwierdził?

Cytuj:
Poza tym niektóre katynki gdyby nie homoseksualizm to już dawno by wygineły (Drosophila melanogaster)

Czy Ty jesteś taką muszką?
A wiesz że niektóre samice owadów po akcie płciowym odgryzają swoim partnerom głowy (albo i w ogóle konsumują)? To przecież jest naturalne, więc może i ludzie powinni?

Cz maja 17, 2018 8:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi, każdy z nas ma jakiś problem. Ty masz akurat taki.
Nie pozwól, by ktoś z tego powodu kpił z Ciebie lub uważał Cie za kogoś, nie wiem - gorszego czy coś w tym rodzaju.
jesteś powołany do świętości. Cholernie trudnej, ale tym bardziej wspaniałej.

Cz maja 17, 2018 8:53 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

To ja jeszcze dodam, dla podkreślenia sprawy.
Nie jest złem sama skłonność (zwłaszcza wrodzona). To tak jak (sorry za trywializowanie) jeden lubi lody owocowe, drugi waniliowe, a trzeci śledzie. Źle jest jeśli te lody owocowe szkodzą temu komuś na zdrowie, a on się nie potrafi powstrzymać od zjedzenia i do tego gromko głosi, że ma do tego prawo.

Uleganie skłonnościom homoseksualnym to właśnie zło, bo to ryzykowanie własnym zdrowiem - zdrowiem duszy.
Możesz sobie pomyśleć - "syty głodnego nie zrozumie" - poczytaj wypowiedzi equuleus. Dziewczyna ma/miała podobne problemy co i Ty i walczy, cały czas walczy i daje swoje świadectwo - myślę że bardzo cenne dla każdego.

Cz maja 17, 2018 10:11 am
Milczek
Milczek

Nie mam z tym problemu, bo tworzę szczęśliwy związek (tak homoseksualny)

Cz maja 17, 2018 10:20 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No to po co nam zawracasz głowę? Skoro wiesz lepiej..

Cz maja 17, 2018 11:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że może być on zgorszeniem dla innych oraz tego, iż ewentualne współżycie homoseksualne jest grzechem ciężkim?

Cz maja 17, 2018 11:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):

Mnie też było tak dobrze z moją piękną i atrakcyjną dziewczyną. Do czasu kiedy zrozumiałam że miłość to pragnienie dobra dla ukochanej osoby, że ranię Chrystusa, siebie i ją. Skoro kocham Chrystusa to dlaczego ranię Go grzechem tak ciężkim. Skoro kochałam ją to dlaczego wciągałam ją w grzech ciężki, dlaczego nie chroniłam jej i siebie. Jeśli mam kochać siebie to dlaczego mam zabijać siebie najgorszą śmiercią i szykować taką śmierć dla drugiej osoby współwinnej w grzechu ciężkim.

Miłość to także - kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Pragnąć dobra także dla siebie. Pragnąć zbawienia dla innych i dla siebie. To jest miłość. Z homoseksualizmu można wyjść. Teraz mogę określić siebie jako osobę heteroseksualną. Mniej więcej 1 na skali Kinseya. 0 - 100% raczej nie mogę, bowiem mam za sobą ''gorący'' romans z kobietą, czego żałuję.

Przedstawiłeś siebie jako wierzącego katolika. Czy zatem wierzący katolik może czuć się dobrze ze świadomością iż popełnia grzech śmiertelny i w nim tkwi, współżyjąc przeciw naturze? Mężczyzni współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Niebieskiego. Co ma większą wartość, te kilka chwil doczesnego życia gdzie komuś jest dobrze, co jest pojęciem ogólnie względnym, czy też osiągnięcie szczęścia w życiu wiecznym, szczęścia które nie ma sobie równych i które nigdy się nie skończy. My jesteśmy tutaj na tej ziemi tylko w drodze, na kilka chwil, ale te kilka chwil przesądzi o wieczności.

Cytuj:

Oficjalnie nie ma w Polsce ośrodków terapii reparatywnej / konwersyjnej, ale są ośrodki z grupami wsparcia. Jednak istnieją prywatne warsztaty psychoterapii gdzie terapię reparatywną przeprowadzają psychoterapeuci w prywatnym zakresie.

Można wyjść z homoseksualizmu nawet bez takiej terapii. Nie jest to łatwe, widzę że Ty masz nastawienie usprawiedliwiające i nie widzisz problemu lub nie chcesz go widzieć. W sumie nie wiem czy piszę do osoby która byłaby otwarta na moje słowa, może Twój wątek jest nieco prowokacyjny.

Mechnizmy wyjścia z homoseksualizmu są podobne do mechanizmów wychodzenia z nałogu. Potrzeba walki i determinacji a wiara bardzo pomaga, Bóg uzdrawia wnętrze człowieka, kieruje na właściwe ścieżki, pozwala powracać do właściwej i przyrodzonej natury. Każdy rodzi się heteroseksualny, biologicznie przystosowany tylko do wspołżycia heteroseksualnego (wyłączając interseksualistów - hermafrodyty, ale to genetyczne wyjątki).

Homoseksualizm jest problemem natury psychologicznej, wysokiej klasy psychoterapeutka powiedziała że każdy przypadek homoseksualizmu z którym miała do czynienia, każdy z tych przypadków miał podłoże psychologiczne. I każdy przyadek jest indywidualny. Nie przechodziłam terapii reparatywnej. Bóg pomógł mi wyjść z tego z pomocą Jego łaski, oczywiście nie obyło się bez walki o siebie. W moim przypadku była także obecna tożsamość transgenderyczna.

Cytuj:

Rugi, Ty jako katolik nie widzisz nic złego w popełnianiu grzechu śmiertelnego? Homoseksualizm nie jest naturalny. Kto jak kto ale LGBT to jest dopiero manipulator i brakuje tam tolerancji o którą tak wołają. Branża to jedno z najbardziej nietolerancyjnych środowisk.

Nie wiesz co dzieje się w branży? Bagno.

Cytuj:

Homoseksualizm sprzyja wyginięciu gatunków, homoseksualizm jest bezpłodny. Uczepiłeś się mikroskopijnych muszek bez mózgu, ale Ty jesteś człowiekiem. Trudno nawet mówić o orientacji seksualnej w przypadku zwierzęcia, bowiem orientacja seksualna to pojęcie obejmujące orientację psychoseksualną na którą składa się także popęd emocjonalny / romantyczny i seksualny / erotyczny.

Rugi napisał(a):

To w jakim celu utworzyłeś ten wątek na forum? Aby udowodnić że Ty jako katolik(?) czujesz się świetnie i nie widzisz problemu żyjąc w seksualnej relacji z mężczyzną?

Cz maja 17, 2018 4:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Samo pytanie wątku, tak sformułowane, raczej nadaje się do działu "katolicyzm" niż "chrześcijaństwo, ekumenizm". Nie jestem rzymskikatolikem więc nie będę się wywodził, natomiast mam pytanie co jednej rzeczy:

Barney napisał(a):

Tak na szybko, by dobrze ustawić dyskusję:
[list=1][*]Homoseksualizm jako skłonność, podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie , jest obojętny moralnie.

W cytowanym "Liście do biskupów..." CDF prostuje stwierdzenie w ocenie moralnej, że sama skłonność homoseksualna jest "obojętna"; wg nauczania CDF jest "obiektywnie nieuporządkowana": W dyskusji powstałej po ogłoszeniu Deklaracji, zostały jednak zaproponowane interpretacje nadmiernie przychylne samej skłonności homoseksualnej, do tego stopnia, że niektórzy posunęli się do zdefiniowania jej jako obojętnej lub, co więcej, jako dobrej. Należy natomiast sprecyzować, że szczególna skłonność osoby homoseksualnej, chociaż sama w sobie nie jest grzechem, stanowi jednak słabszą bądź silniejszą skłonność do postępowania złego z moralnego punktu widzenia. Z tego powodu sama skłonność musi być uważana za obiektywnie nieuporządkowaną.. Czy coś się zmieniło od tego czasu?

Cz maja 17, 2018 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

P524 napisał(a):
W cytowanym "Liście do biskupów..." CDF prostuje stwierdzenie w ocenie moralnej, że sama skłonność homoseksualna jest "obojętna"; wg nauczania CDF jest "obiektywnie nieuporządkowana"

Myślę że Barney miał na myśli to iż homoseksualizm sam w sobie jako skłonność nie jest grzechem, w tym sensie że jeśli ktoś posiada takie skłonności nie z własnej winy, nie stawia to tej osoby w stanie grzechu jeśli z tym walczy, jednak homoseksualizm prowadzi do zachowań które moralnie już nie są tak obojętne.

Homoseksualizm prowadzi osobę o tych tendencjach w emocjonalne i seksualne zaangażowanie w osoby tej samej płci. I co w przypadku heteroseksualnych relacji jest moralnie dobre, na przykład romantyczna randka, spacer, trzymając się za ręce, delikatne przytulanie, okazywanie sobie czułości nie wykraczającej poza pewne granice, intymność nie przekraczająca granic seksualności, to w przypadku osób homoseksualnych taka relacja, nawet nie ze współżyciem seksualnym ale z elementami jak powyżej, będzie już pewnego rodzaju przekroczeniem granicy, będzie czymś niewłaściwym, niezgodnym z Bożym zamiarem wobec człowieka.

Cz maja 17, 2018 4:35 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona