Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 22, 2018 9:40 pm

Pytanie o opętanie 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o opętanie
Mam nadzieję że nie zostanę wyśmiany bo może brzmieć to komicznie i nie wiem czy to o czym piszę ma ręce i nogi ale od dłuższego czasu zmagałem się z grzechem który mnie często prześladował teraz kiedy się mi wreszcie udało pozbyć skazy na sercu (dzięki miedzy innymi czytaniu codziennie Biblii i gorliwej modlitwie) zauważyłem że często przebudzam się o 3:15 nad ranem zdarza się to nawet kiedy jestem bardzo zmęczony i późno idę spać, czuję się wtedy okropnie jakbym był najbardziej bezwartościowym człowiekiem na świecie i nic w moim życiu nie miało sensu ( zaznaczam że jest to tylko o tej porze). Na internecie jakiś czas temu na portalu Chrześcijańskim znalazłem artykuł o rzekomej godzinie demonów jakoby miała to być właśnie 3:15 nad ranem bo o 15:15 zmarł Pan Jezus to też ta sama godzina tylko nocna niby jest godziną wzmożonej aktywności demonów, pisali tam nawet że często te przebudzenia o tej godzinie przytrafiają się ludziom którzy wyrwali się już ze strzępów demonów i próbują one po prostu ostatkiem sił namieszać człowiekowi w życiu i jak tak myślę to wszystko pasuje do mojego przypadku. Nie wiem co mam o tym myśleć czy to może być prawda? Jak zaznaczyłem na górze wiem że brzmi to komicznie jak z dziedziny SCi-Fi a ja jestem człowiekiem który raczej w takie coś nie wierzył ale teraz już nie wiem co o tym sądzicie?

PS. Jak ktoś ma mnie zamiar wyśmiać to proszę się nie udzielać pod tematem

Cz lip 12, 2018 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o opętanie
Jedyne co można, to starać się o tym nie myśleć zwłaszcza nie rozpamiętywać. Bo o to tu chodzi byś się poczuł źle. Sam wiesz że w takim stanie niczego dobrego nie doświadczysz. Jakiegoś postępu w życiu nie uczynisz, bo do postępów trzeba się po prostu nadawać. Mieć odpowiednią równowagę duchową. Myśl pomimo to pozytywnie. Przypomnę, choć byś szedł ciemną doliną zła się nie ulękniesz. To motto niech tobie towarzyszy zwłaszcza w trudnych chwilach.

Cz lip 12, 2018 4:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z pewnością nie są to objawy opętania. Przypisywałbym to raczej fizjologii. Nie dlatego, że opętania się nie zdarzają: zdarzają się.
Polecam modlitwę papieża Leona XIII:
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
lub po prostu różaniec.

Cz lip 12, 2018 5:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest tyle różnych czynników 'poza duchowych,' które mogą wpływać na przebudzanie o określonej porze. Może to być nawet podświadome "zaprogramowanie się" na konkretną godzinę. Nastawiam budzik na 6:00 rano, a budzę się o 5:55, czyli 5 minut wcześniej — pewnie, aby innych nie zbudzić, a przecież nie mam innego cichego alarmu, tylko musi to już być działanie mózgu. A potem w weekend też budzę się o tej porze, chociaż nie muszę i budzik jest wyłączony. No, a teraz trzeba wziąć pod uwagę właśnie fizjologię, zmiany atmosferyczne, dźwięki zewnętrzne (np. dziecko spadnie z łóżka, czy kopnie nogą w ścianę przez sen), itd. Mózg, chociaż śpimy, dalej pracuje, przetwarza różnego rodzaju bodźce (teraźniejsze i przeszłe) i z jakiejś przyczyny może następować budzenie się około 3:00 w nocy. Chyba nawet czytałam, że jakiś organ wewnętrzny coś wtedy gwałtownie wydziela. Co do aspektu duchowego, to czytałam, że anioł stróż może budzić — chyba było tak w przypadku św. Ojca Pio. Jeśli nie planowało się przebudzenia, a się obudziło, warto zacząć odmawiać różaniec. Zwykle pomaga to znowu zasnąć.

Cz lip 19, 2018 4:49 am