studio
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 25, 2014 3:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 612 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 41  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Johann napisał(a):
Dla tradycyjnych katolików również wszystko poza KK jest odszczepieństwem (sektą). Ze względu na złe konotacje związane ze słowem "sekta" używa się częściej określenia "heterodoksja".

Małgosia napisał(a):
W takim razie nie jestem tradycyjna katoliczką

Cechą tradycjonalizmu katolickiego jest uznanie Tradycji apostolskiej, jest to cecha którą powinien posiadać każdy katolik.

N lut 19, 2012 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Małgosia napisał(a):
W takim razie nie jestem tradycyjna katoliczką i obracam się w środowisku nietradycyjnych katolików, gdyż nawet nie używam tego drugiego określenia i wcale nie ze względu na złe konotacje.

Ja również nie używam, ani w trakcie rozmów ze ŚJ, ani z protestantami. Taka postawa prowadzi do buntu, niepotrzebnych napięć. Nie zmienia to jednak faktu, że np. ŚJ, KZ, wszystkie protestanckie denominacje to obiektywnie rzecz ujmując sekty, gdyż odłączyły się od Kościoła i wybrały drogę odstępstwa.

N lut 19, 2012 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mały Książę napisał(a):
Cechą tradycjonalizmu katolickiego jest uznanie Tradycji apostolskiej, jest to cecha którą powinien posiadać każdy katolik.

Tradycja apostolska używała słowa "sekta", gdyż był to okres konstytuowania się Kościoła i nie było nawet innych wyznań.
---------------------------------------------------------
Johann napisał(a):
Ja również nie używam, ani w trakcie rozmów ze ŚJ, ani z protestantami.

To jasne, że używanie tych słów powoduje bunt u rozmówców, ale samo odłączenie się od KK nie oznacza bycia sektą w ścisłym tego słowa znaczeniu. No, Zielonoświątkowcy mają pewne cechy sekty, ale czy są sektą? Pozostałe Kościoły protestanckie już nie. Są to błądzący w wierze chrześcijanie i nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat.

N lut 19, 2012 1:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Johann napisał(a):
Małgosia napisał(a):
W takim razie nie jestem tradycyjna katoliczką i obracam się w środowisku nietradycyjnych katolików, gdyż nawet nie używam tego drugiego określenia i wcale nie ze względu na złe konotacje.

Ja również nie używam, ani w trakcie rozmów ze ŚJ, ani z protestantami. Taka postawa prowadzi do buntu, niepotrzebnych napięć. Nie zmienia to jednak faktu, że np. ŚJ, KZ, wszystkie protestanckie denominacje to obiektywnie rzecz ujmując sekty, gdyż odłączyły się od Kościoła i wybrały drogę odstępstwa.

Johannie twoja wypowiedz swiadczy ze Duch Swiety cie opuscil :(

N lut 19, 2012 1:10 pm
Gaduła
Gaduła

Małgosia napisał(a):
ja napisał(a):
Żydzi mówią że Mesjasz jeszcze nie przyszedł . To jest religia według Ciebie.
czyli teraz wystarczy aby ŚJ tez nie uznawali Jezusa i już będą religią?

Po lekturze Twoich dwóch ostatnich postów pozostaje mi tylko stwierdzić: żal mi Ciebie.

Za żal dziękuję ale nie ma potrzeby.
To żaden argument.

N lut 19, 2012 1:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

amadeus35 napisał(a):
Johannie twoja wypowiedz swiadczy ze Duch Swiety cie opuscil :(

Oj, amadeusie, posuwasz się trochę za daleko (Mt 5,22) :no:
------------------------------------------------------
ja:
Cytuj:
Za żal dziękuję ale nie ma potrzeby.
To żaden argument.

Nie zamierzam argumentować, bo w stosunku do Twoich wypowiedzi jest to bez sensu.

N lut 19, 2012 1:22 pm
Gaduła
Gaduła

Małgosia napisał(a):
To jasne, że używanie tych słów powoduje bunt u rozmówców, ale samo odłączenie się od KK nie oznacza bycia sektą w ścisłym tego słowa znaczeniu. No, Zielonoświątkowcy mają pewne cechy sekty, ale czy są sektą? Pozostałe Kościoły protestanckie już nie. Są to błądzący w wierze chrześcijanie i nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat.

W ścisłym tego słowa znaczeniu te grupy są sektami, gdyż sekta, zgodnie ze swoim źródłosłowem, to jakaś grupa, która wyodrębniła się od religii macierzystej. I wcale nie jest to pojęcie obraźliwe.
Natomiast sekty destrukcyjne to całkiem co innego. Zdaje się, że Koleżanka operuje słowem sekta w drugim opisanym tutaj znaczeniu, natomiast Johann w pierwszym, stąd nieporozumienie.

N lut 19, 2012 1:31 pm
Gaduła
Gaduła

Małgosia napisał(a):
Nie zamierzam argumentować, bo w stosunku do Twoich wypowiedzi jest to bez sensu.

Mylisz się. Sens podawania argumentów jest zawsze.
A ja osobiście zauważyłem, że jak nie ma argumentów to jest odzywka w stylu.
:ty żydzie, jesteś głupi, nie chce mi się już z tobą gadać.

Nikt Cie nie zmusza do rozmowy więc to nie jest żaden obowiązek .
po prostu jeśli coś komentujesz nie pisz bzdur bo wydawałoby się że wykształcony człowiek powinien przynajmniej próbować logicznie myśleć.

Choć jak zauważyłem u wielu osób logiczne myślenie to abstrakcja.

Jak czegoś nie wiesz poszukaj w internecie , zapytaj innych . Nikt nie jest wszechwiedzący.

N lut 19, 2012 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Marcinek napisał(a):
W ścisłym tego słowa znaczeniu te grupy są sektami, gdyż sekta, zgodnie ze swoim źródłosłowem, to jakaś grupa, która wyodrębniła się od religii macierzystej. I wcale nie jest to pojęcie obraźliwe.
Natomiast sekty destrukcyjne to całkiem co innego. Zdaje się, że Koleżanka operuje słowem sekta w drugim opisanym tutaj znaczeniu, natomiast Johann w pierwszym, stąd nieporozumienie.

Ok, ale zważywszy na wydźwięk tego słowa w dzisiejszych czasach, nie należy go nadużywać w stosunku do wyodrębnionych grup z macierzystej religii, a będących Kościołem w mniejszym bądź większym stopniu przynależności. Dzisiaj to słowo jest jednoznaczne z destrukcyjnym działaniem.

N lut 19, 2012 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ja napisał(a):
Jeśli chodzi o afery pedofilskie top KK jest tutaj na pierwszym miejscy na świecie.

Ta? A skąd masz takie dane? Podaj jakiś konkret, a nie czcze gadanie i głupią propagandę. Jest z pewnością najczęściej piętnowany w TV. To przyznam. W mojej miejscowości mieszka rodzina jehowitów, gdzie ojczym zgwałcił pasierbicę. Nie poniósł odpowiedzialności karnej. Ta dziewczyna nie należy już do Organizacji. Matka i brat nie utrzymują z nią kontaktu. Czego się boją?
ja napisał(a):
Jeśli chodzi o współprace z nazistami to poszukaj a jak nie znajdziesz to prześlę ci zdjęcia papieża i biskupów z hitlerowcami jak się przyjmują na bankietach.

Może "Summi Pontificatus"? Ależ ta jehowicka propaganda jest nędzna. Ciągle te same argumenty, a głupi lud dalej je drąży. A swojego "Declaration of Facts" to żaden nie przeczytał? No tak... to są pół debile, które nie znają języków obcych. To jak to jest z tą Strażnicą i NSDAP? :D
ja napisał(a):
Jeśli chodzi o ogłupianie ludu to wiara w piekło, w czyście,odpusty i setki innych bzdur nie mających poparcia w biblii to domena KK

Piekło nie ma poparcia w Biblii? :D Nie kompromituj się ślepcu. Kościół opiera się na Biblii i Tradycji - to jest pełnia Objawienia.
ja napisał(a):
Jeśli chodzi o wiarę w Chrystusa to własnie KK nie uważa go za Chrystusa tylko za Boga.

HAHAHA... Święty Kościół Powszechny nie uważa Jezusa za Mesjasza? Dobre sobie.
ja napisał(a):
ŚJ są religią tak jak judaizm, islam, protestantyzm. nawet są uznawani przez państwo więc takie gadanie świadczy tylko o twojej ignorancji.

Jesteś głupcem. Muszę Ci to powiedzieć. W Polsce każdy, kto zbierze 100 wiernych może być zarejestrowany jako związek wyznaniowy - nawet gdyby wierzyli w nogę od stołka. Organizacja jest legalna? A Francja i Rosja? Ilu jeszcze głupców ci masoni wyhodują? Brak słów.
Jesteś Jehowitą? Nie pisz w dziale dla chrześcijan. Jest gdzieś na forum dział dla monoteistów. Tam możesz pisać.

N lut 19, 2012 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Powiedz mi zagubiony człowieku (pytanie do "ja"): Co wg. Organizacji znaczy słowo katolicki? Od czego pochodzi? Trafiłem kiedyś na śmieszne i żałosne tłumaczenie. Ale czego się spodziewać od ludzi prostych i niewykształconych?

N lut 19, 2012 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
No, Zielonoświątkowcy mają pewne cechy sekty, ale czy są sektą? Pozostałe Kościoły protestanckie już nie. Są to błądzący w wierze chrześcijanie i nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat.

Już Ci wyjaśniłem jakie jest moje rozumienie tego słowa. Zgodnie z nim KZ jest sektą (w sensie ścisłym).

Rozumiem, że nie jesteś przekonana co do tego, czy to grupa (sekta) destrukcyjna.

Znam te środowisko i uważam, że przynależność do tego typu grup stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia psychicznego człowieka i jego sfery emocjonalnej. Do tego dochodzi pogoń za nowinkarstwem, mediumizm i uzależnienie od wrażeń audiowizualnych. Oczywiście stopień nasilenia tych zjawisk zależy od konkretnego zboru. Niemniej w KK występuje też wiele niebezpiecznych grup.

Cytuj:
Są to błądzący w wierze chrześcijanie i nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat.

Wybierz się z raz albo dwa na nabożeństwo do najbliższego KZ, a potem porozmawiamy... ;)

amadeus35 napisał(a):
Johannie twoja wypowiedz swiadczy ze Duch Swiety cie opuscil

Przecież nie twierdzę, że nie jesteś chrześcijaninem.

Sekta = odłam. Polecam zapoznanie się z historią ruchu zielonoświątkowego amadeusie :)

Marcinek napisał(a):

Dziękuję Marcinie :) Lepiej bym tego nie ujął. Trafiłeś w sedno sprawy.

N lut 19, 2012 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Johann napisał(a):
Wybierz się z raz albo dwa na nabożeństwo do najbliższego KZ, a potem porozmawiamy..

Przecież powiedziałam, że KZ wykazuje cechy sekty. Zresztą wystarczyło mi to kazanie, do którego link podawałam kilkakrotnie, aby stwierdzić, że coś jest "nie w ten czas" z tym kościołem. A na nabożeństwo się nie wybiorę, gdyż wystarczy mi dawki adrenaliny, jaka uzyskałam po wysłuchaniu tego kazania.
Johann napisał(a):
Niemniej w KK występuje też wiele niebezpiecznych grup.

W każdym Kościele, jeśli za bardzo uwierzy się we własne "ja" istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia w sidła.
Johann napisał(a):
Dziękuję Marcinie Lepiej bym tego nie ujął. Trafiłeś w sedno sprawy.

Upieram się jednak, że w dzisiejszym czasie, kiedy istnieje ogrom różnych mniej lub bardziej destrukcyjnych sekt, używanie tego słowa wobec jakiegokolwiek uznanego Kościoła jest obraźliwe.

N lut 19, 2012 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
Zresztą wystarczyło mi to kazanie, do którego link podawałam kilkakrotnie, aby stwierdzić, że coś jest "nie w ten czas" z tym kościołem.

Akurat Paul Washer jest reformowanym baptystą (cieszy się dużym uznaniem także w innych denominacjach). W porównaniu z tym, co można usłyszeć z ambony we wspólnotach charyzmatycznych to bardzo ortodoksyjny kaznodzieja. Nie chcę wspominać już o tym, co dzieje się na tych "spotkaniach"....

Cytuj:
Upieram się jednak, że w dzisiejszym czasie, kiedy istnieje ogrom różnych mniej lub bardziej destrukcyjnych sekt, używanie tego słowa wobec jakiegokolwiek uznanego Kościoła jest obraźliwe.

Ok, masz prawo tak sądzić. Uważam, że nie warto obrażać się o byle co. Każdy ma w końcu prawo do własnego zdania.

Rozumiem jednak, że kobiety podchodzą z reguły do życia bardziej emocjonalnie (co widać znakomicie na tym forum). Odczucia biorą gorę nad zdrowym rozsądkiem. Wydaje mi się jednak, że czasami warto spróbować podejść do życia z nieco większym dystansem, zamiast toczyć bój o słowa :)

Chrześcijaństwo swojego czasu było również określane jako żydowska sekta...

N lut 19, 2012 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mały Książę napisał(a):

Małgosia napisał(a):
Cytuj:
Tradycja apostolska używała słowa "sekta", gdyż był to okres konstytuowania się Kościoła i nie było nawet innych wyznań.

Miało być: Tradycja apostolska nie używała słowa "sekta".

N lut 19, 2012 4:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 612 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 41  Następna strona