Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 23, 2018 2:04 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 ......... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Pierwsza sobota
Czyli jak zwykle nie podasz żadnych konkretów. Nawet zwrócić uwagi porządnie nie potrafisz :-(
Myślę, że EOT.

N maja 06, 2018 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Pierwsza sobota
Myślę, że raczej Ty przyjąć i przemyśleć zupełnie jasnej uwagi nie umiesz...

N maja 06, 2018 12:07 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Do niewierzących i wszystkich ludzi:Szatan istnieje napr
Więc jeśli całe życie byłeś dobrym człowiekiem, ogólnie starałeś się nie grzeszyć itd. Ciężko pracowałeś, doszłeś do emerytury i postanowiłe

Cz maja 10, 2018 11:58 am
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Samobójstwo
Taka mnie myśl naszła

Czemu niby nie popełnić samobójstwa i na własnej skórze "przekonać" się czy Bóg istnieje? Niby dobra myśl, ale Biblia zabrania samobójstwa. I tu doszedłem do wniosku. Czemu właściwie Biblia zabrania samobójstwa? Przecież w Niebie będzie wspaniale. To po co żyć i się męczyć na ziemi?

Zagapiłem się - przepraszam. No ale niestety nie masz prawa pisania w działach chrześcijańskich (PW)

Pn maja 14, 2018 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlatego, że to grzech przeciwko V przykazaniu.

Pn maja 14, 2018 1:58 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

I przy takim stawianiu sprawy, także i grzech podpadający pod zuchwałość, czyli przeciw Duchowi Świętemu, a ten jak wiesz - jest niewybaczalny.
Czym innym jest samobójstwo pod wpływem choroby, jakiegoś impulsu, czy w celu chronienia wyższych wartości (np. życia innego człowieka, tajemnicy której wyjawienie może spowodować śmierć innych itp), ale to już Bóg rozsądza.

Pn maja 14, 2018 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Zabawa: to czy to?
muzyka

dzień czy noc?

Wt maja 29, 2018 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego mój post został skasowany?

Wt maja 29, 2018 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

bo potrzebne jest trzecie ostrzeżenie,
zło czy dobro?

Wt maja 29, 2018 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dobro

Za chwile dam pretekst, czy odpuszczę sobie?

Wt maja 29, 2018 8:36 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Poszukiwany Duch Święty (wydzielony)
merss napisał(a):
W pełni się z tym zgadzam. Po to jednak, by wyjść z iluzji, w której tkwi potrzebuje księdza, któremu zaufa. Forumowicze mogą go jedynie podprowadzić pod drzwi kościoła. YZ niestrudzenie go prostuje. Barney podaje wykładnię Pism. Przemyśli to lub okopie się. W człowieku czasem coś się rozszczelnia i zaczyna rozumieć. Te drzwi otwierają się tylko od wewnątrz.

Powiedz merss, dlaczego jak ja podawałem interpretację - Ez 37, Ez 34 i Jr 31,31 to Barney żadnych wykładni nie przedstawiał i nawet nie podjął żadnej dyskusji na tema mojej interpretacji? W ogóle na temat Ez 37 nikt nie chce dyskutować. Tak samo jak na temat Ez 34.
Te dwa proroctwa mają kluczowe znaczenie dla tego, z czym przychodzę.
Ja wiem, że Barney chce dyskutować na poboczne tematy, bo chce dyskusję wpuścić w kanał.

Śr maja 30, 2018 7:22 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Jak znaleźć dziewczynę skoro wszystkie są zajęte?
Znalazłem!

bł. Karolina Kózka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Kózka

Cytuj:
Przebywający wówczas w lesie dwaj świadkowie tego zajścia: kilkunastoletni chłopcy Franciszek Zaleśny i Franciszek Broda zobaczyli uzbrojonego żołnierza pędzącego przed sobą młodą dziewczynę, która stawiała opór, broniła się od jego silnych ciosów i usiłowała zawrócić z drogi, a następnie świadkowie ci powrócili do wioski powiadamiając m.in. jej ojca[11]. Ponieważ nie powróciła ona do domu zaniepokojeni rodzice wraz z mieszkańcami rozpoczęli poszukiwania, nie znając ostatecznego dalszego rozwoju jej uprowadzenia[11]. Po kilkunastu dniach 4 grudnia odnalazł przypadkowo jej zwłoki na skraju lasu Franciszek Szwiec, podczas zbierania gałęzi na opał[11]. Oględziny jej ciała (częściowo obnażonego z odzienia) świadczyły o toczonej z żołnierzem walce, a pozostawione rzeczy (kurtka i buty) pozwoliły odtworzyć przypuszczalny rozwój sytuacji jej męczeńskiej śmierci w obronie dziewictwa[11]. Ślady wskazywały na to, że była kilkakrotnie cięta ostrą bronią, wyrwała się napastnikowi i uciekała w stronę wioski[11]. Wyczerpana jednak oraz ranna, wraz z upływem krwi i bólem upadła na skraju lasu i tam zmarła około godziny 10:00[11][12].

Leżała na wznak z otwartymi oczami, na szyi pod brodą widniał czarny skrzep, a od lewego obojczyka ku prawej piersi ciągnęła się głęboka rana[7]. Bose, ubłocone nogi były podrapane kolcami ostrężyn i głogów, przez które się przedzierała, uciekając[7][e].

Po przewiezieniu ciała Karoliny do rodzinnego domu dokonano ich oględzin[11]. Byli przy tym obecni: Jan Baran, urzędowy świadek oględzin jej zwłok, Franciszek Borzęcki jej wuj oraz Rozalia Łazarz, położna, która 7 grudnia 1914 zeznała protokolarnie wobec proboszcza z Zabawy, ks. Władysława Mendrali, że zachowała ona dziewictwo[13].

Chylę czoła. Niewiasta nad Niewiastami.

Śr cze 20, 2018 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Jak znaleźć dziewczynę skoro wszystkie są zajęte?
Ludzik napisał(a):
Moje słowa nie są sprzeczne z nauczaniem KK, ja nie mówię ,że gwałty są OK tylko, że jak kobieta nie będzie chciała to jej nie zgwałcą, więc nie ma się czego bać.

Ludzik, ja uciekam z forum. Po prostu. Ludzik, głupi nie jesteś, tak więc dlaczego wypisujesz takie rzeczy. Wyślę Cię do Afganistanu i każę przejść pod obstrzałem Talibów, jak nie bedziesz chciał to Cię nie zastrzelą.

Czyż Ty oszalał? Czy też brak baby chłopu na rozum rzuca. W/g Twojej pokrętnej logiki kobieta ma dać się zabić, po prostu ma dać się zamordować to ją nie zgwałcą. A co jak ją zamordują i zgwałcą mimo to?

Cytuj:
Chylę czoła. Niewiasta nad Niewiastami.

Tak, wszystkie kobiety zaatakowane przez gwałciciela mają dać się zamordować albo nawet mają prosić o to. No nie, one muszą na wszelki wypadek nosić ostry nóż przy sobie i w sytuacji bez wyjścia kiedy gwałciciel ma nad nimi przewagę, a zawsze ma, po prostu mają popełnić honorowe sepuku.

Śr cze 20, 2018 11:22 pm
Milczek
Milczek

Post Re: Jak tak można ....
[ciach.. nie masz prawa pisania w działach chrześcijańskich. Jak znajdę następny Twój wpis - regulaminowo dostaniesz trzecie ostrzeżenie i ban (PW)]

Cz cze 21, 2018 6:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Jak tak można ....
Rugi napisał(a):
Niech autor wątku zobaczy jak małe dzieci umierają w Polsce w meczerniach (na nowotwory) z głupoty urzędników i tłumaczenia wszystkiego wiarą (nie bóg nie uleczy nikogo z nowotworu)

Oświeć mnie o co Ci chodzi w tym, co pogrubiłem.

Cz cze 21, 2018 6:18 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona