Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lut 20, 2019 2:30 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Współżycie_prezerwatywy_ciąża_rodzina
Wszyscy impotenci i wszystkie stare panny dewoty pójdą do nieba. Każdą zdrową babkę i każdego zdrowego faceta ogień piekielny będzie palił za ich brudne seksualne żądze i niezastosowanie się do regulaminu, bądź też jego nie przeczytanie.

Pn gru 03, 2018 8:38 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Rozumiem, że jeśli nie odpowiada mi homoseksualizm wśród księży, to powinienem odejść z KK, lub zaakceptować to zjawisko?

Uprzedzając odpowiedź, zadam retoryczne pytanie, ilu księży zostało wydalonych ze stanu za homoseksualizm?
Czyli jednak KK akceptuje go?

Pn gru 03, 2018 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Stefan12 napisał(a):
Rozumiem, że jeśli nie odpowiada mi homoseksualizm wśród księży, to powinienem odejść z KK, lub zaakceptować to zjawisko?

Uprzedzając odpowiedź, zadam retoryczne pytanie, ilu księży zostało wydalonych ze stanu za homoseksualizm?

Przeciez KK ostro potepia takie przypadki. Nie jest to zasada ktora KK akceptuje. Wiec mylisz pojecia. Sepuku intelektualne.
Lepiej idejsc z KK niz zyc w zaklamaniu i grzechu nadal uwazajac sie za dobrego katolika.

Pn gru 03, 2018 2:02 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

sachol napisał(a):
Stefan12 napisał(a):

Przeciez KK ostro potepia takie przypadki. Nie jest to zasada ktora KK akceptuje. Wiec mylisz pojecia. Sepuku intelektualne.
Lepiej idejsc z KK niz zyc w zaklamaniu i grzechu nadal uwazajac sie za dobrego katolika.

Jakiś konkretny przykład tego potępienia?
No proszę, podaj przykłady kapłanów wydalonych w związku ze swoim homoseksualizmem. Nie mówię o przestępstwie pedofilii.
Chyba doskonałym anty-przykładem potępienia jest arcybiskup Paetz.

Pn gru 03, 2018 2:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Stefan12 napisał(a):

Papież ma go rozstrzelać czy powiesić?
Został odsunięty od funkcji biskupich.

Pn gru 03, 2018 2:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

PeterW napisał(a):
Stefan12 napisał(a):

Papież ma go rozstrzelać czy powiesić?
Został odsunięty od funkcji biskupich.

Usunąć ze stanu kapłańskiego, wtedy kiedy jego homoseksualizm został ujawniony publicznie lub nawet wcześniej. Bo w samym kościele wiedziano o tym już dużo wcześniej i było to tolerowane.

Co do "natchnienia Duchem Świętym" hierarchów KK układających Katechizm Kościoła Katolickiego.
Ciekawe, że dla przykazania "Nie zabijaj" Katechizm znajduje wiele usprawiedliwionych wyjątków, w tym również i dla kary śmierci!
Tak, to świecka Unia Europejska zniosła karę śmierci i pod jej wpływem zrobiła to Polska, ale do tej pory Katechizm Kościoła Katolickiego uważa stosowanie kary śmierci za dopuszczalne!

Cytuj:
KKK 2266 Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi.

Rozumiem, że będąc przeciwnikiem stosowania kary śmierci, powinienem opuścić KK, bo przecież hierarchowie się nie mylą...

Pn gru 03, 2018 2:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Stefan12 napisał(a):
Co do "natchnienia Duchem Świętym" hierarchów KK układających Katechizm Kościoła Katolickiego.
Ciekawe, że dla przykazania "Nie zabijaj" Katechizm znajduje wiele usprawiedliwionych wyjątków, w tym również i dla kary śmierci!
Tak, to świecka Unia Europejska zniosła karę śmierci i pod jej wpływem zrobiła to Polska, ale do tej pory Katechizm Kościoła Katolickiego uważa stosowanie kary śmierci za dopuszczalne!

Cytuj:
KKK 2266 Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi.

Rozumiem, że będąc przeciwnikiem stosowania kary śmierci, powinienem opuścić KK, bo przecież hierarchowie się nie mylą...

Rozumiem, że tym offtopem koniecznie chcesz dokopać Kościołowi katoliku w pełnej łączności.... Niestety, ale się lepiej przygotuj. Zacytowałeś fragment przed korektą z dnia 15.05.1998.. Przespałeś 20 lat? Tu masz zmienione i co nieco pokreślone

Pn gru 03, 2018 2:59 pm
Gaduła
Gaduła

I informacja o stosunku do kary śmierci.
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... chizm.html

Pn gru 03, 2018 3:01 pm
Gaduła
Gaduła

Celowo w osobnym poście.

Stefan12 napisał(a):

Dobra, a jak ma się cały odtąd rozpoczety offtop do tematu wątku? Bo mam wrażenie, że pływasz, Stefan, jak nie homoseksualizm, to kara śmierci w wątku o współżyciu i prezerwatywach.
Nie ma to jak bałagan co do tematów, no nie?

Moze ktos to ogarnie, bo mamy tu litanię pt. dowolne zarzuty Stefana w strone Kościoła, wklejane jak leci...

Pn gru 03, 2018 3:04 pm
Gaduła
Gaduła

Stefan12 napisał(a):
sachol napisał(a):
Stefan12 napisał(a):

Jakiś konkretny przykład tego potępienia?
No proszę, podaj przykłady kapłanów wydalonych w związku ze swoim homoseksualizmem. Nie mówię o przestępstwie pedofilii.

Ciekawi mnie, dlaczego potępienie czegokolwiek ma mieć postać zgodną z Twoim zamówieniem. Tzn. np. homoseksualistów wydalić, bo tak rzecze pewien Stefan.

[edytowałam literówkę]

Pn gru 03, 2018 3:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

No to brawo dla Franciszka!

Najbardziej podoba mi się to:

Cytuj:
nowe sformułowanie paragrafu 2267 Katechizmu wyraża rozwój doktryny” i „nie stoi w sprzeczności z wcześniejszym nauczaniem”.

Ciekawe w jakim kierunku pójdzie "rozwój doktryny" odnośnie szóstego przykazania.
Zaraz, zaraz chyba już powolutku ten rozwój jest widoczny w "Amoris Laetitia"...

Terremoto napisał(a):
Ciekawi mnie, dlaczego potępienie czegokolwiek ma mieć postać zgodną z Twoim zamówieniem. Tzn. np. homoseksualistów wydalić, bo tak rzecze pewien Stefan.

Masz rację, trzeba oficjalnie potępiać słownie, a niech dalej sieją zgorszenie, bo głupi lud nie jest od tego by oceniać hierarchów i interpretować na własną rękę zapisy Ewangelii:
Cytuj:
Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza.

Pn gru 03, 2018 3:17 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Terremoto napisał(a):
Celowo w osobnym poście.

Stefan12 napisał(a):

Dobra, a jak ma się cały odtąd rozpoczety offtop do tematu wątku? Bo mam wrażenie, że pływasz, Stefan, jak nie homoseksualizm, to kara śmierci w wątku o współżyciu i prezerwatywach.
Nie ma to jak bałagan co do tematów, no nie?

Moze ktos to ogarnie, bo mamy tu litanię pt. dowolne zarzuty Stefana w strone Kościoła, wklejane jak leci...

Ma się to tak, jak niezmienność doktryny ("ewolucja doktryny") w zakresie 5 przykazania do niezmienności doktryny w zakresie 6 przykazania.

A moje nawiązanie do homoseksualizmu było w reakcji na słowa skierowane do mnie, że jeżeli nie podoba mi się podejście KK w sprawie antykoncepcji to powinienem sobie z niego odejść.
No to pytanie czy jeśli komuś nie podoba się podejście KK co do homoseksualizmu księży, to też powinien odejść?

Pn gru 03, 2018 3:23 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Wolna wola
Jockey napisał(a):
Ten co nie wierzy nie stosuje się do nakazów Kogoś kto według niego nie istnieje.
Ten co wierzy i grzeszy przekracza prawo Tego którego uznaje za Boga

Moze na przyziemnym przykladzie zrozumiesz.
Jesli ktos jadac po pijaku przekroczyl tym prawo to bedzie to przekroczeniem prawa, ale gdy Policja go zatrzymuje a on uciekajac strzeja do Policjanto to oprocz przekroczenia prawa takze walczy z tym prawem.

Śr gru 05, 2018 2:26 pm
Gaduła
Gaduła

Ateisci sa rozni, jednego nie interesuje jazda samochodem i ignoruje wszelkie przepisy ruchu drogowego i wybral jazde tramwajem, inny jezdzi rowerem, ale choc nie zna przepisow drogowych jest ostrozny i w sumie dzieki temu nie przekracza przepisow drogowych ktore i tak sa mu obojetne, jeszcze inny nie zna przepisow i jezdzi jak mu sie podoba unikajac prawa, a jeszcze inny wiedzac jak dziala prawo robi wszystko by uniemozliwiac dzialanie prawa, np. zamalowuje znaki drogowe, czy fotoradary, lub wprowadza Policje w blad.

Śr gru 05, 2018 2:47 pm
Gaduła
Gaduła

Wierzący też są różni. Są tacy którzy starają się przestrzegać prawa/przykazań, są też tacy którzy uważają niektóre za mniej ważne i naginają je lub całkowicie lekceważą. Jest kategoria wierzący-niepraktykujący, czyli w gruncie rzeczy agnostycy, wierzą w Boga ale mają w d*** rytuały i przykazania. Granica jest może jednoznaczna dla kogoś identyfikującego się jako "katolik w pełnej łączności z papieżem", dla ludzi nie zgłębiających swojej religii jest bardzo rozmazana. Znam bardzo wielu ludzi z powierzchowną wiarą, na tyle wielu że ośmielę się twierdzić że stanowią większość: chodzą od czasu do czasu do kościoła-głównie w święta, podchodzą bardzo liberalnie do nakazów religijnych, wyrażają poglądy sprzeczne z doktryną kościoła.

Śr gru 05, 2018 3:07 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona