Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 22, 2019 3:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy) 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwie strony medalu(prawo posiadania prawdy)
Barney wiem co to jest system kastowy, nie musisz ze mnie głupca robić. Co do braminów i haglogrupy. Korzystając z ogromnej wiedzy niektórych ludzi, można sie dowiedzieć, iż święte księgi Wedy do Indii przynieśli Słowianie. A precyzyjniej Ariowie, których jesteśmy potomkami. Nawet w pewnym zapisie w księgach mowa jest o tym jak ludzie biali schodząc z gór przynieśli Wedy. To tak w skrócie. Dlatego Bramini bronią krwi. Dla nich jest to święte. Dlatego niestety ale Słowianie z Wedami mają bardzo dużo wspólnego.

Wt sty 30, 2018 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
A więc...
No i znowu Ci Żydzi. Dlaczego akurat oni są narodem wybranym? Ludzie, którzy nigdy w życiu się żadnej pracy nie złapali. ?

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Śr sty 31, 2018 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
A więc wszystkie medytacje, jogi, które pozwalają doświadczyć wewnętrznie w jakimś stopniu Boga, lub posiąść jakąś wiedzę jest zakazane. A każde doswiadczenie mistyczne jest uznawane za szatańskie. Dozwolone jest tylko "ślepo" wierzyć. Ja to widzę tak, że caly ten zakaz i nakaz jest stworzony przez to, aby ludzie sie czegoś nie dowiedzieli. Czegoś co może być niewygodne dla kościoła.
Raczysz bredzić.
Czy jest coś dziwnego w tym. że czciciele Boga nie powinni zajmować się zabawkami innej religii?

Cytuj:
Ludzie na wschodzie praktykują te rzeczy, są szczęśliwi i życzliwi.
Jak cholera.
Poczynając na zupełnym braku pomocy niższym kastom (ponoć wiesz co to jest?), wręcz pogardzie dla ich cierpienia i agresji wobec tych, którzy im pomagają.
Nie mówiąc już o przemowy wobec innowierców:
W Orisie (Indie) Orisy w 2008 r. podczas antychrześcijańskich pogromów na masową skalę, z ręki hinduistycznych fanatyków zginęło wówczas przeszło sto osób, spalono ponad 5,5 tys. domów chrześcijan i zniszczono 300 kościołów.
Z czerwcowego raportu hinduskiej organizacji praw człowieka Act Now for Harmony and Democracy (ANHAD) wynika, że w pierwszym roku rządów Indyjskiej Partii Ludowej zanotowano około 600 przypadków przemocy wobec chrześcijan i muzułmanów, co doprowadziło do śmierci 43 osób. Wzrosła również ilość rozmaitych mniejszych i większych szykan ze strony władz wobec wyznawców innych religii oraz liczba przymusowych konwersji na hinduizm.
Najczęściej jednak ekstremiści hinduscy używają po prostu siły: podpalane są świątynie, wierni zastraszani, bici, a w skrajnych przypadkach zabijani.
Kościoły, szkoły i klasztory chrześcijańskie były przedmiotem ataków wandali w Delhi, w stanach Karnataka, Ćhattisgarh, Madhya Pradesh, Orisa i w wielu innych częściach kraju. Nie są to tylko zwykłe napady rabunkowe – napastnicy włamują się do świątyń, dokonując często profanacji Najświętszego Sakramentu.
Z ust hinduistów padają także coraz bardziej radykalne propozycje, takie jak choćby przymusowa sterylizacja chrześcijan i muzułmanów, z którą wystąpiła kilka miesięcy temu Sadhvi Deva Thakur, wiceprzewodnicząca radykalnego ugrupowania hinduskiego All India Hindu Mahasabha.
Podobnie traktowana jest działalność katolickich instytucji charytatywnych, w tym nawet znanego ze swojego ogromnego bezinteresownego poświęcenia Zgromadzenia Misjonarek Miłości założonego przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty. Sajan K. George powiedział, że „ekstremiści atakują instytucje chrześcijańskie, gdyż nie tolerują, że pomagają one ubogim i uciskanym”.

Cytuj:
No i znowu Ci Żydzi. Dlaczego akurat oni są narodem wybranym? Ludzie, którzy nigdy w życiu się żadnej pracy nie złapali. A i teraz fundują nam taką cywilizacje jaką mamy. Dno.
Powiem jedno: antysemityzm śmierdzi. Trochę tylko mniej, niż antysemici.

Przemko89 napisał(a):
Barney wiem co to jest system kastowy, nie musisz ze mnie głupca robić.
Skoro wiesz, to po co głupstwa piszesz? Tylko sam możesz z siebie głupca zrobić, nie kto inny.
Cytuj:
Co do braminów i haglogrupy. Korzystając z ogromnej wiedzy niektórych ludzi, można sie dowiedzieć, iż święte księgi Wedy do Indii przynieśli Słowianie. A precyzyjniej Ariowie, których jesteśmy potomkami. Nawet w pewnym zapisie w księgach mowa jest o tym jak ludzie biali schodząc z gór przynieśli Wedy. To tak w skrócie.
Jaaasne. Nie rozumiem tylko, dlaczego pominąłeś Marsjan...
Cytuj:
Dlatego Bramini bronią krwi. Dla nich jest to święte. Dlatego niestety ale Słowianie z Wedami mają bardzo dużo wspólnego.
Jeszcze się ktoś na tę hitlerowską mitologię (Ariowie itd) nabiera? (co prawda ty podałeś ją w wersji "słowiańskiej".
Daj spokój, chłopie, weź się za coś pożytecznego.
I mądrego.

Śr sty 31, 2018 9:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
A więc...
No i znowu Ci Żydzi. Dlaczego akurat oni są narodem wybranym? Ludzie, którzy nigdy w życiu się żadnej pracy nie złapali. ?

Żeby wygłaszać podobne twierdzenia trzeba mieć albo bardzo dużą wiedzę albo równie wielką ignorancję na temat.
Moja mama, która ma prawie 90 lat i pamięta czasy przedwojenne mówi,że ogólnie byli to ludzie bardzo pracowici. Zajmowali się głównie handlem, lichwą też, Żyd był właścicielem karczmy i młyna. Nie byli też szczególnie lubiani. Jeżeli Żyd oszukał goja ( człowieka innego wyznania niż judaizm)w swoim mniemaniu nie zrobił źle. To goj głupi,że dał sie oszukać.

Śr sty 31, 2018 10:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barneyyyy, dlaczego nie wspomnisz o inkwizycjach chrześcijańskich?? O palonych ludziach na stosach, ucinanych głowach, palonych domach, tych, którzy nie chcieli przejść na Chrześcijaństwo?? Czy to też marsjańskie pierdoły? Ogarnij sie chłopie, bo mi zaczynają ręce opadać. Antysemityzm?? Wiesz co to znaczy? Poczytaj o ludach semickich i potem sie wypowiadaj. Wygadujesz hasła modne w dzisiejszej poprawności politycznej nie znajac go kompletnie. Mareta, sama potwierdzasz moje słowa, handel, biznes, pożyczki. To wszystko czym sie zajmowali. Żadną pracą fizyczną. Nie narobić się a zarobić. Tak poza tym, twoi praprzodkowie również byli gojami, więc trochę szacunku. Chyba że nie przyznajesz sie do słowiańskiego pochodzenia?

Cz lut 01, 2018 11:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
Mareta, sama potwierdzasz moje słowa, handel, biznes, pożyczki. To wszystko czym sie zajmowali. Żadną pracą fizyczną. Nie narobić się a zarobić.
Ty to napisałeś
A więc...
No i znowu Ci Żydzi. Dlaczego akurat oni są narodem wybranym? Ludzie, którzy nigdy w życiu się żadnej pracy nie złapali. ? Powiedz ludziom
współcześnie pracującym w handlu,że nie pracują fizycznie. Sa samochody, podnośniki, taśmy a i tak trzeba sie nadźwigać.

Przemko89 napisał(a):
Tak poza tym, twoi praprzodkowie również byli gojami, więc trochę szacunku. Chyba że nie przyznajesz sie do słowiańskiego pochodzenia?

Moja mama, jako mała dziewczynka, po kryjomu wynosiła żydowskim dzieciom chleb.
Napisałam, kogo nazywano gojami, bo nie wszyscy piszący na forum, mogą to wiedzieć. Wielu pisarzy używało tego sformułowania.
Polecam literaturę Orzeszkowej...

"Goje, Sziksy, Szkucim
Najczęściej używanym słowem na określenie kogoś kto nie jest Żydem jest termin "goj". Słowo "goj" w języku hebrajskim oznacza "naród", i wiąże się z tym, ze goim są obywatelami innych narodów, czyli nie narodu Dzieci Izraela.
http://religie.wiara.pl/doc/472049.Stos ... ych-Zydami
"Słowo "goj" nie jest określeniem obraźliwym. Prawdę mówiąc w samej Torze od czasu do czasu w odniesieniu do Żydów używa się tego określenia. Najbardziej znany fragment to Exodus 19:6, gdy Bóg mówi, że Dzieci Izraela będą "królestwem kapłanów i świętym narodem," czyli inaczej goj kadosz. W związku z tym, że przez wieki Żydzi mieli nienajlepsze doświadczenia z antysemitami, określenie "goj" nabrało w pewnym stopniu negatywnego znaczenia, ale ogólnie rzecz biorąc nie ma w nim niczego obraźliwego."

Nie rozumiem Twojego zacietrzewienia.
Powiedzmy,że "ta gęś gęgała, co....

Cz lut 01, 2018 11:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
Barneyyyy, dlaczego nie wspomnisz o inkwizycjach chrześcijańskich?? O palonych ludziach na stosach, ucinanych głowach, palonych domach, tych, którzy nie chcieli przejść na Chrześcijaństwo??
Czy to też marsjańskie pierdoły? Ogarnij sie chłopie, bo mi zaczynają ręce opadać.

Może jednak zajmij się czymś BARDZIEJ pożytecznym (proponuję gruntowną naukę), zamiast bawić się w Goebellsa - nadal to czynisz, tylko nie wiem czy celowo, czy z głupoty.

Cytuj:
Mareta, sama potwierdzasz moje słowa, handel, biznes, pożyczki. To wszystko czym sie zajmowali. Żadną pracą fizyczną. Nie narobić się a zarobić.

tudzież sztuką (jak kiedyś się hajtniesz to może zagrają Ci marsza skomponowanego przez pewnego Żyda), nauką (rozwinięcie teorii newtonowskiej - też Żyd) itd..

Cytuj:
Tak poza tym, twoi praprzodkowie również byli gojami, więc trochę szacunku. Chyba że nie przyznajesz sie do słowiańskiego pochodzenia?

:roll: kolega to Panslawista czy rodzimowierca?

Cz lut 01, 2018 11:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
Mareta, sama potwierdzasz moje słowa, handel, biznes, pożyczki. To wszystko czym sie zajmowali. Żadną pracą fizyczną. Nie narobić się a zarobić. Tak poza tym.....

Nie wróżę wątkowi długiej dyskusji,ale jeszcze skorzystam i napiszę co myślę.
Powiedz ludziom dziś pracującym w handlu,że wcale, ale to wcale nie pracują fizycznie. Mają wózki, samochody, podajniki a i tak muszą dźwigać. Stań przez godzinę i policz, ile ton muszą rękami przerzucić pracujące tam kobiety, tylko przez godzinę!
Przed wojną Żyd Twoim zdaniem, także fizycznie nie pracował. Niech Ci będzie. Kupował od chłopa zboże, żywy inwentarz, jak cielęta, świnie, które grzecznie jak po sznurku maszerowały do miejsca przeznaczenia i generalnie wszystko, wszystko robiło się samo. Jak w baśniach braci Grimm,może znasz?

We młynie u Żyda było podobnie, fizycznie nic a nic nie musiał robić.
Ziarna wsypywały się same, worki z pszenicą i mąką, same kicały radośnie, krasnoludki pracowały zamiast młynarza.
Byłeś kiedykolwiek w życiu we młynie? Bo ja tak i to często. Dziś jest mechanizacja,ale dawniej trzeba było wędrować z każdym worem na górę, po stromych schodach. Próbowałeś kiedyś podobnej sztuki? Twoim zdaniem to był biznes a praca żadna.

Zamiast głosić banialuki radzę zatrudnić się w markecie dziś, przecież w handlu to nie jest ciężka praca.

Jeszcze jedno: o inkwizycji dowiadujemy sie z historii - wiesz chociaż, co to
takiego było? Jako żywo, z tekstu wynika,że nie bardzo.
Barney napisał o tym, co sie dzieje współcześnie teraz, nie kilkaset lat temu.

Pt lut 02, 2018 12:50 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW, ani panslawista ani rodzimowierca, raczej ten, który szuka. Dziwne jest to, że jak coś powiem niewygodnego dla Twojej wiary, to od razu jestem Goebels hahaha:) Zastanawiające.
Mareta, to że ten żyd miał młyn, nie oznacza, że od razu w nim pracował. Raczej był jej wlascicielem. Ale dobra niech Ci będzie. Zapewne robil wszystko sam, a jak już miał pomocników to tylko żydów. Nie porównuj handlu w sklepie, do cwaniaków, którzy handlem się zajmują. Tanio kupić, drożej sprzedać. I nie mówię o hipermarketach. Zapraszam 1000 metrow pod ziemię za naszą południową granicą. Zobaczysz co to fizyczna praca. Choć nie mówię, że praca w młynie jest lekka. Jest ciężka. Ale nie mów mi o fizycznej pracy. A te tysiąc lat temu, Mareta, to dla kogoś kto wtedy żył była teraźniejszość.
Takim mocnym argumentem, ktory do mnie przemawia na rzecz prawdziwości i sensownosci chrześcijaństwa jest to, że ludzie, którzy chcą wprowadzić NWO tak bardzo chcą to Chrześcijaństwo zniszczyć. Ale nie wiem czy nie chodzi im tylko o to, aby rozbić model rodziny jaki panuje w Chrześcijaństwie. Tak trochę z innej strony;)

Pt lut 02, 2018 9:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
PeterW, ani panslawista ani rodzimowierca, raczej ten, który szuka. Dziwne jest to, że jak coś powiem niewygodnego dla Twojej wiary, to od razu jestem Goebels hahaha:)

Niewygodnego? Być może niewygodnego, bo każde kłamstwo jest niewygodne.
Odpowiedz na pytanie: Czy już przestałeś bić swoją kobietę? Dopuszczalna jest tylko krótka odpowiedź: tak/nie

Pt lut 02, 2018 10:56 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Te gościu pogrzało Cie z tym pytaniem?? Na dekiel siadło? Masz tak zamiar dalej gadać, to w tył wzrot.
Kłamstwo? W twoim wypadku raczej nieuswiadomienie pewnych rzeczy

Pt lut 02, 2018 11:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przemko89 napisał(a):
Te gościu pogrzało Cie z tym pytaniem?? Na dekiel siadło? Masz tak zamiar dalej gadać, to w tył wzrot.
Kłamstwo? W twoim wypadku raczej nieuswiadomienie pewnych rzeczy

Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe.. Ja tak samo mogę być urażony Twoimi insynuacjami. Prawda?

Mam nadzieję że dotarło

Pt lut 02, 2018 12:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Po wysłaniu mojej odpowiedzi kapłem sie o co Ci chodziło;)

Pt lut 02, 2018 1:41 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2