Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 6:31 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jak znaleźć dziewczynę skoro wszystkie są zajęte? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć dziewczynę skoro wszystkie są zajęte?
Myślę, że możesz otworzyć nowy wątek, bo jednak piszesz o czymś innym. Po ślubie, w razie ogromnych problemów małżeńskich Kościół Katolicki ma coś takiego do zaoferowania jak separacja. Znam osoby, które z niej korzystały, gdy nie szło żyć razem. Po latach się zeszły. Coś w międzyczasie się zmieniło.

So cze 16, 2018 1:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Nie sądzę, że w ogóle przez głowę przeszłoby mu odbijanie cudzej żony. Myślę, że pisze o wolnych kobietach, i ja odpowiadam w tym duchu.

Wolnych, to takich które nie są również w związkach. A autor pyta o odbijanie dziewczyn zajętych, w związkach / relacjach.

So cze 16, 2018 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zatem wkleję link do Procedury kanoniczne zmierzające do stwierdzenia stanu wolnego. Można z tego tekstu przynajmniej trochę obyć się ze słownictwem. Rozumienie 'stanu wolnego,' czy bycia 'osobą wolną' może być różne u różnych osób. Jestem tego świadoma. Miałam kiedyś znajomą, która powiedziała mi, że jest w relacji 'domestic partnership' i wcale nie oznaczało to zwykłego pomieszkiwania mężczyzny i kobiety. f.kos też może nie do końca wiedzieć z kim ma do czynienia, gdy pisze o odbijaniu komuś dziewczyny, ale jeśli wie, to nich uściśli, to będziemy wtedy łowić piskorzy w mętnej wodzie.

N cze 17, 2018 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos też może nie do końca wiedzieć z kim ma do czynienia, gdy pisze o odbijaniu komuś dziewczyny, ale jeśli wie, to nich uściśli, to będziemy wtedy łowić piskorzy w mętnej wodzie.

Ogólnie myślę że odbijanie komuś partnera w jakimkolwiek by związku nie był, ale jednak w bliskiej relacji, jest bardzo nie fair zagrywką.

N cze 17, 2018 12:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
f.kos też może nie do końca wiedzieć z kim ma do czynienia, gdy pisze o odbijaniu komuś dziewczyny, ale jeśli wie, to nich uściśli, to nie będziemy wtedy łowić piskorzy w mętnej wodzie.

Ogólnie myślę że odbijanie komuś partnera w jakimkolwiek by związku nie był, ale jednak w bliskiej relacji, jest bardzo nie fair zagrywką.

(Dopisałam 'nie' wyżej w cytacie, bo wcześniej je zjadłam.)

Gdybym widziała w przeszłości, że różni ludzie w swoich związkach postępowali uczciwie i szczerze, to bym się zgodziła z Tobą. Jednak czasami ludzie są wyrachowani i chcą coś ugrać dla siebie kosztem drugiej osoby. Czasami są przymuszani do relacji przez rodzinę (jest to częste np. w rodzinach z korzeniami hinduskimi, ale nie tylko). Jak się widzi takie zachowania, to raczej trudno im sekundować.

N cze 17, 2018 4:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
f.kos też może nie do końca wiedzieć z kim ma do czynienia, gdy pisze o odbijaniu komuś dziewczyny, ale jeśli wie, to nich uściśli, to nie będziemy wtedy łowić piskorzy w mętnej wodzie.

(Dopisałam 'nie' wyżej w cytacie, bo wcześniej je zjadłam.)

Gdybym widziała w przeszłości, że różni ludzie w swoich związkach postępowali uczciwie i szczerze, to bym się zgodziła z Tobą. Jednak czasami ludzie są wyrachowani i chcą coś ugrać dla siebie kosztem drugiej osoby. Czasami są przymuszani do relacji przez rodzinę (jest to częste np. w rodzinach z korzeniami hinduskimi, ale nie tylko). Jak się widzi takie zachowania, to raczej trudno im sekundować.

Ale przecież nie rozmawiamy o takich relacjach i sytuacjach. Autor pisze o odbijaniu zajętych dziewczyn, bo nie znajduje wolnej takiej aby mu się podobała czy chciała z nim być. To tak jakbyś Ty szukała chłopaka /męża wśród zajętych mężczyzn, będących chłopakami lub narzeczonymi innych. Nie próbuje się odbijać partnera komuś, ale szuka się wolnej osoby. Tym bardziej że autor nie wie nawet jaka sytuacja jest w związkach tych osób.

To co dzieje się w czyimś związku jest sprawą do rozwiąznia przez partnerów, ale nie daje to wolnej drogi do rozbijania związków przez trzecią osobę.

N cze 17, 2018 12:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

A co w tym jest nie fair? To nic złego odbić komuś dziewczynę byle by to zrobić przestrzegając pewnych zasad... Jakby to było nie ok to co każda kobieta która jest w związku jest już na zawsze partnerką swojego chłopaka i nikt nie ma do niej dostępu, przecież to śmieszne. Co innego jakby to było małżeństwo.

Piszę o odbijaniu bo jest niewiele pięknych kobiet które nie mają chłopaka.

N cze 17, 2018 6:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):

A po co ci piękna kobieta? Byś sie bał jak o mercedesa przed blokiem?

N cze 17, 2018 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):

A, bo Ty nie potrzebujesz kobiety, która będzie inteligenta czy kochająca. Tobie się piękna marzy. Tylko wiesz... Jak już pokochasz, to ta wybrana, będzie dla Ciebie najpiękniejsza. Nawet jak nie będzie spełniać kanonów modelingu. :)

N cze 17, 2018 7:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
A co w tym jest nie fair? To nic złego odbić komuś dziewczynę byle by to zrobić przestrzegając pewnych zasad...

Jakich zasad, tutaj już łamiesz zasady. A Ty co byś powiedział jakby jakiś dup....k chciał odbić Ci Twoją dziewczynę / narzeczoną wobec której masz jakieś konkretne plany? Wchodzisz z buciorami pomiędzy dwoje ludzi, wchodzisz ze złymi zamiarami i o zasadach chcesz dyskutować.

Cytuj:

Aha, a ja mogę w takim razie odbić faceta jak modela, bogatego, błyskotliwego, bo mało takich wolnych, czyż nie tak? Po co ci ta piękna i tylko piękna? Być z prawdziwie piękną kobietą to pewien problem. A czy Ty sobą reprezentujesz jakiś poziom aby piękna się Tobą zainteresowała? Bowiem takie kobiety mogą mieć wymagania, znają swoją urodę i wartość.

Cytuj:
Co innego jakby to było małżeństwo.

Jak nie szanujesz związku / narzeczeństwa to czy małżeństwo uszanujesz?

N cze 17, 2018 10:47 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
f.kos napisał(a):
A co w tym jest nie fair? To nic złego odbić komuś dziewczynę byle by to zrobić przestrzegając pewnych zasad...

Jakich zasad, tutaj już łamiesz zasady. A Ty co byś powiedział jakby jakiś dup....k chciał odbić Ci Twoją dziewczynę / narzeczoną wobec której masz jakieś konkretne plany? Wchodzisz z buciorami pomiędzy dwoje ludzi, wchodzisz ze złymi zamiarami i o zasadach chcesz dyskutować.

Cytuj:

Aha, a ja mogę w takim razie odbić faceta jak modela, bogatego, błyskotliwego, bo mało takich wolnych, czyż nie tak? Po co ci ta piękna i tylko piękna? Być z prawdziwie piękną kobietą to pewien problem. A czy Ty sobą reprezentujesz jakiś poziom aby piękna się Tobą zainteresowała? Bowiem takie kobiety mogą mieć wymagania, znają swoją urodę i wartość.

Cytuj:
Co innego jakby to było małżeństwo.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić.
Jeśli para nie jest małżeństwem, w każdej chwili mogą się przecież rozstać.

Gdybym ja, mając chłopaka z którym wiążę swoją przyszłość, spotkała kogoś drugiego, kto by się o mnie starał, to zwyczajnie wyjaśniłabym tej drugiej osobie, że nic z tego nie będzie, mam wartościowy związek, nie jestem nikim innym zainteresowana i cześć.

Ale jeśli mój związek nie spełniałby oczekiwań lub donikąd nie zmierzał, to on prędzej czy później i tak się rozpadnie. Wtedy osoba trzecia może być tylko bodźcem do przyspieszenia tego rozpadu.

Osobiście uważam, że póki nie ma małżeństwa - próbować zawsze można. Co się z tymi próbami będzie działo, zależy tylko od relacji, jakie wiążą daną parę.

Pn cze 18, 2018 12:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salamadrala,
Myślę podobnie do Ciebie. Na zewnątrz ludzie w parach mogą wyglądać cudownie, a w środku ich relacja może być bardzo destrukcyjna. Trzecia osoba, nawet nieświadomie, może stać się papierkiem lakmusowym na głębię ich uczucia. Jeśli naprawdę się kochają, to starania trzeciej osoby niczego nie zmienią, a jeśli jednak jedno nie kocha drugiego, to lepiej, żeby ich relacja rozpadła się prędzej, niż później. Lepiej przed ślubem być pewnym w sercu, że po nim nie ma odwrotu.

equuleuss napisał(a):

equuleuss,
Nie zgadzam się z sugerowaniem, że staranie się o wolną osobę nawet tworzącą nieformalną parę z kimś, jest wyrazem braku szanowania tego związku. Wyrazem braku szacunku mogą być niemoralne metody użyte przy staraniu się o kogoś, np. oszczerstwo, oczernianie, zastraszanie, pobicie, uwiedzenie, świadome kreowanie wrażenia, że jest się kimś innym, niż się faktycznie jest, wyolbrzymianie swoich walorów, itd, itp.

Pn cze 18, 2018 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Salamadrala,
Myślę podobnie do Ciebie. Na zewnątrz ludzie w parach mogą wyglądać cudownie, a w środku ich relacja może być bardzo destrukcyjna. Trzecia osoba, nawet nieświadomie, może stać się papierkiem lakmusowym na głębię ich uczucia. Jeśli naprawdę się kochają, to starania trzeciej osoby niczego nie zmienią, a jeśli jednak jedno nie kocha drugiego, to lepiej, żeby ich relacja rozpadła się prędzej, niż później. Lepiej przed ślubem być pewnym w sercu, że po nim nie ma odwrotu.

Lepiej trzymać się od zajętych kobiet z daleka, bo często używaja tej 3 osoby do gierek, by podgrzać temperaturę związku wzbudzając zazdrość w swoim partnerze, albo w ramach "uzupełniania na zewnątrz" braków w osobowowości tego partnera, z jednym sypiają a z drugim gadają, bo ten który ma w spodniach może nie mieć w głowie. Poza tym, te co gniją w takich toksycznych związkach i czekają aż je jakiś rycerz wyrwie stamtąd, to najgorszy typ, bo są nieuczciwe i tchórzliwe, nie potrafią podjać decyzji, więc kręca na boku i jak ktoś myśli, że jest kozakiem bo "odbił" drugiemu kobietę, to może skończyć tak samo jak ten któremu ona została "odbita".

Poza tym często można zostać szmatką do wchłaniania narzekań na jej misia, myśląc, że ich związek to trup i kręcić się przy niej by przeszła w twoje ramiona, a tak naprawdę chce sobie tylko poutyskiwać na swojego, bo jemu by nie śmiała, bo by się zdenerwował a ona zbyt go kocha.

Naprawde nie widzę żadnych zalet oglądania się za zajętymi a same wady i problemy.
Lepiej zostawić takie tam gdzie są i szukać sobie wolnych.

Pn cze 18, 2018 3:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salamadrala napisał(a):
Nie do końca mogę się z tym zgodzić.
Jeśli para nie jest małżeństwem, w każdej chwili mogą się przecież rozstać.

Jest chyba różnica pomiędzy kimś kto rozstał się z partnerem i jest już wolny, a kimś kto jest w związku i jest zajęty. Jeśli ktoś ma świadomość że dziewczyna / chłopak rozstał się, to jest ok, ale co ktoś szuka pomiędzy dwojgiem ludzi w związku? Jakie są zamiary tej osoby jeśli ktoś umyślnie wchodzi pomiędzy dwoje ludzi w bliskim związku z zamiarem odbicia tej osoby? Przecież to podłe. To złe intencje.

Cytuj:
Myślę podobnie do Ciebie. Na zewnątrz ludzie w parach mogą wyglądać cudownie, a w środku ich relacja może być bardzo destrukcyjna. Trzecia osoba, nawet nieświadomie, może stać się papierkiem lakmusowym na głębię ich uczucia.

Nie nieświadomie, ponieważ autor pisze o świadomym odbijaniu zajętych dziewczyn. A to jest zagrywka nie fair.

Pn cze 18, 2018 4:09 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Salamadrala,

Lepiej trzymać się od zajętych kobiet z daleka, bo często używaja tej 3 osoby do gierek, by podgrzać temperaturę związku wzbudzając zazdrość w swoim partnerze, albo w ramach "uzupełniania na zewnątrz" braków w osobowowości tego partnera, z jednym sypiają a z drugim gadają, bo ten który ma w spodniach może nie mieć w głowie. Poza tym, te co gniją w takich toksycznych związkach i czekają aż je jakiś rycerz wyrwie stamtąd, to najgorszy typ, bo są nieuczciwe i tchórzliwe, nie potrafią podjać decyzji, więc kręca na boku i jak ktoś myśli, że jest kozakiem bo "odbił" drugiemu kobietę, to może skończyć tak samo jak ten któremu ona została "odbita".

Poza tym często można zostać szmatką do wchłaniania narzekań na jej misia, myśląc, że ich związek to trup i kręcić się przy niej by przeszła w twoje ramiona, a tak naprawdę chce sobie tylko poutyskiwać na swojego, bo jemu by nie śmiała, bo by się zdenerwował a ona zbyt go kocha.

Naprawde nie widzę żadnych zalet oglądania się za zajętymi a same wady i problemy.
Lepiej zostawić takie tam gdzie są i szukać sobie wolnych.

Życie nie jest czarno - białe.
Z różnych przyczyn ludzie trwają w sypiącym się związku, wcale nie czekając na nikogo trzeciego. Czasem łudzą się, że jeszcze coś da się zrobić, czasem jedna osoba stara się "bardziej", czasem są to jakieś zobowiązania, które blokują. Co związek, to inna historia i inny przypadek, generalizowanie tutaj nie ma sensu.

Jeśli ktoś "działa" na dwa fronty, to lepiej dla wszystkich trzymać się z daleka.

Jeśli ktoś daje się wrobić w bycie szmatką do wchłaniania narzekać, to raczej świadczy o nim samym, a nie o tej dziewczynie. Jeśli jesteś silnym mężczyzną, to kiedy widzisz, że Twoje starania nie przynoszą zamierzonego efektu, to się wycofujesz i nie brniesz w to dalej.

I nie sądzę, że chodzi tu o oglądanie się za zajętymi, tylko raczej "co w przypadku, gdy spodoba mi się akurat zajęta".

Pn cze 18, 2018 4:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona