Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 26, 2017 11:19 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 360  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Tradycyjnie osoba będąca ŚJ,która się tu udziela pomija moje niewygodne pytania.
No cóż.Taka ich natura.Lubią zarzucac coś innym,ale sami nie lubia odpowiadać na zarzuty,które sę prawdziwe,a uderzaja w ich organizację lub nauki.
Nie liczę na kolejna odpowiedź,ale kieruje ten post do innych.
Zwróćcie uwagę jak organizacja ŚJ sama sobie przypisała to,że Bóg nadał im nazwę od własnego imienia.
Tka ciekawostka.Jeden z prezesów ŚJ:

Sędzia Rutherford – drugi prezes Towarzystwa Strażnica w książce „Wyzwolenie” wydanej w 1928 roku – przestrzegał przed używaniem imienia Bożego w nazwie religii w tym podręczniku na str.38 przestrzegał: (pisownia oryginalna, gramatyka z 1928 roku)

„Szatan musiał mniemać, że on dopiął celu wtem, że wszyscy ludzie oddawali mu cześć i chwałę i że on ich odwrócił w zupełności od Boga; a przeto on zamierzył wystawić Boga na kpiny przez ustanowienie systemu hipokryzji. I właśnie po raz pierwszy hipokryzja ujawniła się za dni Enosa i to w związku z obrządkiem religijnym. Pismo Święte w tym względzie powiada: ,Natenczas ludzie zaczęli nazywać się od imienia Pańskiego." (Zobacz 1 Mojż. 4:26) Dlaczego oni zapragnęli nazywać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł a to w tym celu, by ludzie mogli mieć pretensję do synów Bożych, a jednak wbrew naśladować złego kierunku, akuratnie w opozycji Bogu i żeby przez to szydzić i urągać Bogu i zniesławić Jego imię. Oni stali się narzędziami Szatana, onego Djabła, i jako tacy byli hipokrytami. „Powód, dlaczego jest rzeczą ważną do zwrócenia uwagi na te starożytne zdarzenie, jest ten, aby wykazać zamysł Szatana, przez niego przedsięwzięty i przeprowadzony od początku; mianowicie on miał na celu z pewnego zorganizowanego systemu religijnego stworzyć część swego rządu, aby przez to mógł szydzić i urągać imieniowi Jehowy. Dalej Szatan wiedział, że człowiek był stworzony i obdarzony współczuciem, które w nim budziło pragnienie do chwalenia wyższej istoty nad niego. „Rzeczywiście, że Djabeł skorzystał z tego wiele, gdy spowodował ludzi do nazywania się od imienia Pańskiego i Chrystusa, przez co wprowadził niesławę na imię Pańskie, którzy w fakcie rzeczy reprezentowali Djabła. Aby wykazać jak sprytnie i zwodniczo Djabeł oszukał ludzi i odwrócił ich umysł od prawdziwego Boga, niechaj nam posłuży wyjątek z historii „Starego Rzymskiego Świata".
I co Wy na to?

Tutaj macie ładnie wytłumaczone.Zanotujcie sobie wersety biblijne z Iz podane w tym materiale.ŚJ powołuja się tylko na jeden cytat wyrwany z kontekstu.Będą zaskoczeni argumentacją:)
Film od 5 minuty.Obejrzyjcie do końca.''Czyimi świadkami są chrześcijanie''
https://www.youtube.com/watch?v=3BQCrSt1DN0&app=desktop

czekam na komentarze:)

Śr lut 15, 2017 9:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie chcę stawiać się na pozycji obrońcy Świadków Jehowy, bo radzą sobie z tym sami (choć, za bezkompromisową postawę “przeciw wszelkiemu bałwochwalstwu” mają u mnie ogromny plus), jednakże, jeśli z Twego wpisu ma wynikać wniosek, iż obecnie nie jesteśmy Świadkami Jehowy lecz Jezusa, to nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie: czyim świadkiem jest sam Jezus?*

Znajduje to odzwierciedlenie w filmie, czyli: ten sam, od wieczności po wieczność**, Bóg i Jego Syn, któremu - jak jest podkreślone - DANA JEST wszelka władza na niebie i ziemi czyli w miejscach/stanach ponad którymi wznoszą się z Tym, który ową władzę Synowi DAŁ.

Film, w zasadzie, sprowadzając i tak wszystko do Boga Jahwe, podkreśla hierarchię przyjętą przez Świadków Jehowy, którą my - uważam - mamy... obowiązek przyjąć również.

---------------------------------
* również tutaj
** na wieki

Cz lut 16, 2017 7:22 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Szkoda,że nie odniosłeś się do cytatów z Izajasza,które zostały przytoczone w tym filmie.
Jezus nie powiedział do swoich uczniów,że będą świadkami Jehowy,tylko:
Dz.Ap1:8 ''ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami6 w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».''
Następnie Paweł w rozmowie z Jezusem mówił o Szczepanie,że był świadkiem Jezusa,a nie Jehowy:
Dz.22:20 ''a kiedy przelewano krew Szczepana, Twego świadka, byłem przy tym i zgadzałem się, i pilnowałem szat jego zabójców".

o kim głosili uczniowie pana Jezusa?Dz.ap.5:42

„nie przestawali tez codziennie w świątyni i po domach nauczać i zwiastować dobrą nowinę O CHRYSTUSIE JEZUSIE

Dz.17:3b

„…tym chrystusem mówił ,JEST JEZUS,KTÓREGO JA WAM GŁOSZĘ”
Naaśladowcy Jezusa zostali nazwani chrześcijanami,a nie świadkami Jehowy.
Dz.11:26 A kiedy [go] znalazł, przyprowadził do Antiochii i przez cały rok pracowali razem w Kościele, nauczając wielką rzeszę ludzi. W Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami.

Nie ma ŻADNYCH dowodów,że Bóg kazał zmienić nazwę Badaczy Pisma Świetego na Świadkowie Jehowy.Mamy tylko dowód taki,że prezes Towarzystwa Strażnica sam o tym pomyślał,chociaż sam wcześniej uważał,że nazywanie sie od imienia Pańkiego pochodzi od szatana. Sam uległ wpływowi szatna.
Cała ewangelia skupia się przede wszystkim na głoszeniu Chrystusa bo:
Dz.4:11 On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła4. 12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».
Film nie jest o podkreśleniu hierarchii,ale o tym z jakiej nazwy mieli byc znani uczniowie Jezusa i,że samowolą było wzięcie sobie nazwy od imienia Bożego.

Cz lut 16, 2017 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
Nie chcę stawiać się na pozycji obrońcy Świadków Jehowy, bo radzą sobie z tym sami (choć, za bezkompromisową postawę “przeciw wszelkiemu bałwochwalstwu” mają u mnie ogromny plus), jednakże, jeśli z Twego wpisu ma wynikać wniosek, iż obecnie nie jesteśmy Świadkami Jehowy lecz Jezusa, to nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie: czyim świadkiem jest sam Jezus?*
No własnie, Eli...czy Ten, który przyszedł na ziemię aby świadczyć o Posyłającym, kiedykolwiek nazwał sobie świadkiem Jehowy albo czy któryś z Jego świadków tak Go nazwał...?

Cz lut 16, 2017 9:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@ Maxy
Wybacz Maxy. Tobie odpowiem w następnym poście.

@ sahcim
Gwoli ścisłości: mój wpis był rodzajem komentarza o które prosił Maxy a Twój jest pytaniem w wątku “Pytania do Świadków Jehowy”. Ja Świadkiem Jehowy nie jestem ale niech tam, spróbować mogę. Póki się merss nie wetnie i nas nie pogoni :D to pogadać można.

Cytuj:
No własnie, Eli...czy Ten, który przyszedł na ziemię aby świadczyć o Posyłającym, kiedykolwiek nazwał sobie świadkiem Jehowy albo czy któryś z Jego świadków tak Go nazwał...?

Posłany…, Obdarowany…, Wypełniający wolę…, Poddający wszystko Bogu w kontekście choćby cytatów z Izajasza użytych w proponowanym przez Maxy’a filmie: Iz. 43:11-13 Biblia Tysiąclecia wyd II

11/Ja, Jahwe, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy.
12/To Ja zapowiedziałem, wyzwoliłem i obwieściłem, a nie ktoś obcy wśród was. Wy jesteście świadkami moimi - wyrocznia Jahwe - że Ja jestem Bogiem, 13/ owszem, od wieczności* nim jestem.
I nikt się nie wymknie z mej ręki. Któż może zmienić to, co Ja zdziałam?

... jest Tym, którego Posyłający (Go) kojarzy się z... Jahwe.

Do tego, o ile pamiętam, nie jeden raz używałeś fragmentu z Jana 8:58, który w wyd. V Biblii Tysiąclecia brzmi:

Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM

...jako argumentu potwierdzającego boskość Chrystusa.
Fragmentu nawiązującego - również w komentarzach do tego wydania Biblii - do Wyjścia 3:14** w którym Bóg objawia swoje Imię.
Jeśli więc Jezus, siebie łączy z Bogiem Jahwe to nazwa Świadkowie Jehowy może być logicznym, zachowującym hierarchię skrótem relacji Boga z Jego Posłańcem.
-------------------------------
* i na wieczność - no bo jak inaczej?
** W Biblii Warszawskiej: [...]Jahwe posłał mnie do was.

Pt lut 17, 2017 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
@ Maxy
Wybacz Maxy. Tobie odpowiem w następnym poście.

@ sahcim
Gwoli ścisłości: mój wpis był rodzajem komentarza o które prosił Maxy a Twój jest pytaniem w wątku “Pytania do Świadków Jehowy”. Ja Świadkiem Jehowy nie jestem ale niech tam, spróbować mogę. Póki się merss nie wetnie i nas nie pogoni :D to pogadać można.

Cytuj:

Posłany…, Obdarowany…, Wypełniający wolę…, Poddający wszystko Bogu w kontekście choćby cytatów z Izajasza użytych w proponowanym przez Maxy’a filmie: Iz. 43:11-13 Biblia Tysiąclecia wyd II

11/Ja, Jahwe, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy.
12/To Ja zapowiedziałem, wyzwoliłem i obwieściłem, a nie ktoś obcy wśród was. Wy jesteście świadkami moimi - wyrocznia Jahwe - że Ja jestem Bogiem, 13/ owszem, od wieczności* nim jestem.
I nikt się nie wymknie z mej ręki. Któż może zmienić to, co Ja zdziałam?

... jest Tym, którego Posyłający (Go) kojarzy się z... Jahwe.

Do tego, o ile pamiętam, nie jeden raz używałeś fragmentu z Jana 8:58, który w wyd. V Biblii Tysiąclecia brzmi:

Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM

...jako argumentu potwierdzającego boskość Chrystusa.
Fragmentu nawiązującego - również w komentarzach do tego wydania Biblii - do Wyjścia 3:14** w którym Bóg objawia swoje Imię.
Jeśli więc Jezus, siebie łączy z Bogiem Jahwe to nazwa Świadkowie Jehowy może być logicznym, zachowującym hierarchię skrótem relacji Boga z Jego Posłańcem.
-------------------------------
* i na wieczność - no bo jak inaczej?
** W Biblii Warszawskiej: [...]Jahwe posłał mnie do was.
Natrudziłeś się sporo Eli ale nie podałeś żadnego fragmentu Pisma w którym byłoby napisane, że Jezus Chrystus nazwał sobie kiedykolwiek świadkiem Jehowy...(czy któryś z Jego świadków tak by Go nazwał)...

Pt lut 17, 2017 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poza tym jeżeli z twojego wpisu ma wynikać wniosek, iż Pan Jezus nazywał siebie świadkiem Jehowy, to nie rozumiem dlaczego ty napisałeś, że nie jesteś świadkiem Jehowy...hmm...czyżbyś nie był naśladowcą Jezusa ? :roll:

Pt lut 17, 2017 8:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@ Maxy
Jeszcze raz sorry, Maxy.
sahcim napisał(a):
Natrudziłeś się sporo Eli ale nie podałeś żadnego fragmentu Pisma w którym byłoby napisane, że Jezus Chrystus nazwał sobie kiedykolwiek świadkiem Jehowy...(czy któryś z Jego świadków tak by Go nazwał)...

Nie podam Ci również fragmentu Pisma w którym Jezus Chrystus nazywa Boga Trójcą…, czy swoich uczniów chrześcijanami… .
Cytuj:
Poza tym jeżeli z twojego wpisu ma wynikać wniosek, iż Pan Jezus nazywał siebie świadkiem Jehowy, to nie rozumiem dlaczego ty napisałeś, że nie jesteś świadkiem Jehowy...hmm...czyżbyś nie był naśladowcą Jezusa ?

Nie jestem Świadkiem Jehowy w świetle statutu organizacji o tej nazwie. Jestem natomiast, i słusznie zauważyłeś, świadkiem Jahwe w tym sensie w jakim jawi się bycie Jego świadkiem Osoba Jezusa

Pt lut 17, 2017 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie podam Ci również fragmentu Pisma w którym Jezus Chrystus nazywa Boga Trójcą…, czy swoich uczniów chrześcijanami…
Wiem, że nie podasz ale to akurat podają następcy Apostołów...
Cytuj:
Nie jestem Świadkiem Jehowy w świetle statutu organizacji o tej nazwie. Jestem natomiast, i słusznie zauważyłeś, świadkiem Jahwe w tym sensie w jakim jawi się bycie Jego świadkiem Osoba Jezusa
Nie wiem czy dobrze cię rozumiem ale wg mnie bycie świadkiem Jahwe w takim sensie jak jedna z Osób Boskich(Syn) oznacza posiadanie Boskiej natury(Boskie pochodzenia), a co za tym idzie oglądanie Boga twarzą w twarz w całej pełni...a więc ?

So lut 18, 2017 1:31 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jak wygląda dobroczynność ŚJ wobec osob z innych wyzań?
Nie jestem mormonem,ale dla kontrastu przytoczę co to wyznanie podobnie jak ŚJ nie uznają Trójcy niosa pomoc innym.Potem proszę obejrzyjcie film z yt.Będzie w nim pokazany wewnętrzny list od Ciała Kierowniczego do starszych w zborach ŚJ.Zobaczycie jak zniechęca sie innych do angażowania sie w pomaganie materialne innym osobom.
"Ewangelia Jezusa Chrystusa naucza ludzi, aby pomagali sobie nawzajem nieść brzemiona (List do Galacjan 6:2). Kiedy na świecie ludzie cierpią z powodu katastrof i zmagają się z problemami ponad ich siły, Kościół jest przygotowany, aby nieść im pomoc poprzez swoich członków.

Pomoc niesiona jest tym, którzy są w potrzebie, bez względu na wyznawaną przez nich religię, pochodzenie etniczne czy narodowość. Pomoc humanitarna dociera do 147 krajów i jest liczona w dziesiątkach milionów dolarów rocznie.

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich to kościelna organizacją, która zajmuje się:

Dystrybucją żywności.
Zapewnianiem bezpłatnej pomocy w czasie klęsk żywiołowych w postaci ochotników pomagających w sprzątaniu, umożliwianiem korzystania z kaplic w celu schronienia, jak również dostarczaniem żywności, wody i środków medycznych.
Finansowaniem i wspieraniem projektów, które przynoszą korzyści społecznościom zmagającym się z problemami.
Nauczaniem samowystarczalności.
Pomaganiem ludziom w zakładaniu małych firm, które mogą prowadzić we własnych domach.

Większość prac dokonywanych w Kościele ma błogosławić i nieść pomoc tym, którzy nie są mormonami. Od 1985 roku, w którym rozpoczęto prowadzenie statystyk, Kościół mormoński przekazał ponad 1 miliard dolarów w gotówce i pomocy materialnej dla 167 różnych krajów potrzebujących pomocy humanitarnej. Wiele z tych krajów zamieszkuje niewielka liczba członków Kościoła, są to także kraje niechrześcijańskie. Dzisiaj na świecie służy ponad 53 000 mormońskich misjonarzy. Cała ich służba opiera się na niesieniu pomocy tym, którzy nie są mormonami. Józef Smith nauczał, że mamy „karmić głodnego, odziewać nagiego, pomagać wdowie, ocierać łzy sierocie, pocieszać nieszczęśliwych bez względu na to, czy są w tym kościele, czy w innym, czy może w żadnym — gdziekolwiek ich znajdziemy”

Tutaj film jak ŚJ zapatrują się na pomoc materialną i nie tylko:
https://www.youtube.com/shared?ci=SEsZz63BC-U

So lut 18, 2017 9:10 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Drodzy
Po okresie usuwania z tekstu Biblii Imienia Bożego Jahwe, widoczna jest obecnie,
coraz większa tendencja do publikowania Imienia Bożego JHWH w licznych
europejskich przekładach Biblii. Obecnie trwa dyskusja, czy Imię Boże Jehovah,
nie będzie najbardziej zbliżone do hebrajskiego Tetragramu JHWH.
Warta uwagi jest strona [ciach

Pozdrawiam, Stande

Ostatnio edytowano Pn lut 20, 2017 2:35 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

reklama

Pn lut 20, 2017 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
stande napisał(a):
Obecnie trwa dyskusja, czy Imię Boże Jehovah,
nie będzie najbardziej zbliżone do hebrajskiego Tetragramu JHWH.
No a komu i do czego potrzebna jest owa dyskusja skoro jest napisane w Biblii, że nie ma w żadnym innym[imieniu poza imieniem Jezusa Chrystusa Nazarejczyka] zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". (DzA 4:10-12) ??

Pn lut 20, 2017 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wniosek jest jeden - Bóg Ojciec i Jezus maja jedno Imię.

Pn lut 20, 2017 6:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wniosek jest jeden - Bóg Ojciec i Jezus maja jedno Imię.
Potwierdzeniem tego wniosku są słowa Pana Jezusa z ewangelii wg. Jana 10:11
Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my.

Pn lut 20, 2017 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Marek_Piotrowski napisał(a):
Właśnie dostałem ciekawe opracowanie Piotra Andryszczaka na temat Wielkiej Piramidy w Egipcie jako "Świadka i proroka" (był to niegdyś temat nauczania Świadków Jehowy). Warto zajrzeć, bo temat ładnie pokazuje jak ŚJ raz coś ogłaszają jako pewną naukę, by potem chyłkiem się wycofywać.
No i jest to swoista ciekawostka z epoki :)
Opracowanie jest tu http://piotrandryszczak.pl/kupa-kamieni ... ehowy.html

Wt lut 21, 2017 12:00 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 360  Następna strona