Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 22, 2018 7:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 A wujo44 ( o katolikach) powiedział... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Po pierwsze, to biskup Paetz.
Dla ciebie jest biskup, dla mnie nie jest. A to, że są mężczyźni spełniający warunki biskupa, to dlatego nie używam wobec niego tego określenia.

Pismo mówi o oczekiwaniach w stosunku do biskupów, a z twojej strony zwykła demagogia.Chyba że naprawdę nie jesteś w stanie odróżnić warunków od oczekiwań.

wujo44 napisał(a):
No trudno ochrzcić kogoś kto jest nieświadomy, bo do chrztu potrzebna jest wiar i wyznanie tej wiary

I w przypadku dzieci, wiarę wyznają za nich ich rodzice, tak jest od początku:

"Chrzcijcie w pierwszym rzędzie dzieci, a wszystkie te, które mogą mówić za siebie, niechaj mówią, za te, które za siebie mówić nie mogą, niechaj mówią rodzice lub ktoś z rodziny" (Hipolit "Tradycja apostolska")

wujo44 napisał(a):
Wujo stara się mówić, i formułować swoje poglądy w oparciu o Słowo

Nie.Wujo formułuje swoje poglądy w oparciu o protestancką doktrynę którą wyznaje i swoje wymysły, które usiłuje przedstawić, jako rzekomo nauczanie biblijne.

Wt lut 13, 2018 6:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: A wujo44 ( o katolikach) powiedział...
Czy naprawdę warto się zajmować tym, co tam Wujo powiedział?
Mój Dziadek (pochodził z kaszub) mówił w takich sytuacjach "ostaw go lewo stać" ;)

Wt lut 13, 2018 10:15 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Pismo mówi o oczekiwaniach w stosunku do biskupów, a z twojej strony zwykła demagogia.Chyba że naprawdę nie jesteś w stanie odróżnić warunków od oczekiwań.
PIsmo nie mówi o oczekiwaniach, tylko o warunkach - 1Tm 3:2 bw "(2) Biskup zaś MA BYĆ ... ". a nie np.może, powinien, oczekuje się, że ma być.
Swoją drogą jeśli to mają być oczekiwania, to ile tych oczekiwań ma spełniać człowiek, aby został biskupem:
wszystkie - 1, wszystkie - 2, wszystkie -3 ... czy może wystarczy jeden :lol: Podaj uzasadnienie z Pisma, że wystarczy jeden spełniać, czy też wystarczy jednego warunku nie spełniać, dwóch warunków, trzech warunków ... aby być biskupem. Bo skoro może nie spełniać wszystkich, to czy np. musi być wierzący, czy może nie wierzyć, :lol: może być wierzący, ale pijak :mrgreen: Po prostu napisz nam jak to uzasadnić- no bo skoro to są jedynie oczekiwania.
1Tm 3:2-7 bw "(2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, (3) nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? (6) Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. (7) A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie."
Tit 1:6-9 bw "(6) takich, którzy są nienaganni, są mężami jednej żony, którzy mają dzieci wierzące, które nie stoją pod zarzutem rozpusty albo krnąbrności. (7) Biskup bowiem jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku, (8) ale gościnny, zamiłowany w tym, co dobre, roztropny, sprawiedliwy, pobożny, wstrzemięźliwy, (9) trzymający się prawowiernej nauki, aby mógł zarówno udzielać napomnień w słowach zdrowej nauki, jak też dawać odpór tym, którzy jej się przeciwstawiają."
A może mieć kilka żon, no bo skoro to są oczekiwania :)
Sajmon napisał(a):
I w przypadku dzieci, wiarę wyznają za nich ich rodzice, tak jest od początku:

"Chrzcijcie w pierwszym rzędzie dzieci, a wszystkie te, które mogą mówić za siebie, niechaj mówią, za te, które za siebie mówić nie mogą, niechaj mówią rodzice lub ktoś z rodziny" (Hipolit "Tradycja apostolska")
Od początku byli ludzie, którzy wypaczali wiarę, tak samo jak i dzisiają są tacy.
Sajmon napisał(a):
Nie.Wujo formułuje swoje poglądy w oparciu o protestancką doktrynę którą wyznaje i swoje wymysły, które usiłuje przedstawić, jako rzekomo nauczanie biblijne.
To udowodnij, że np. w przypadku biskupa, o czym napisałem powyżej, formułuje swoje poglądy w oparciu o protestancką doktrynę ! Przecież u protestantów, są też biskupi, którzy tych warunków nie spełniają !! I na tym twoje "argumenty" się kończą !
Barney napisał(a):
Mój Dziadek (pochodził z kaszub) mówił w takich sytuacjach "ostaw go lewo stać" ;)
Problem w tym, że wujo opiera swoje poglądy na Piśmie ( no przynajmniej się stara) i takie same poglądy ma parę milinów ludzi.

Wt lut 13, 2018 7:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie pierwsze pytanie zadacie Bogu po śmierci?
Wespecjan napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Daruj sobie literaturę duchowości i sprawdzanie jej z Pismem, bo to są bajki. Mnie interesują fakty,a te są w Piśmie

Wujo normalnie jesteś jak katarynka :)

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

Katarynka, bo jaki argument taka odpowiedź.
Zauważ taką rzecz, pod myśl, która jest zawarta w powyższym wersecie o innych rzeczach, wkładacie to co wam pasuje i mówicie, że to o to chodziło.
Moje pytanie brzmi, a dlaczego akurat to, a nie coś innego ? Ja nie kwestionuję wiary rzymskich-katolików, tylko dlaczego to zaraz ma być chrześcijański pogląd, przedmiot wiary itp. ?

Widzimy lecz trochę jak odbicie w lustrze, wydaje się to nam nie realne. Tylko dlatego że widzieć w pełni siebie się nie da. Dlatego że nas Bóg stworzył o wiele większymi, aniżeli to co przedstawia nasze ciało.
Wychodzenie poza siebie, ma na celu zobaczyć siebie szerzej, takimi jakimi jesteśmy. To wychodzenie to dualizm, też nie jest jeszcze właściwym patrzeniem, a patrzeniem z innej perspektywy.
Ale pomocnym w lepszym poznaniu siebie.

Jeśli - wujo 44 ma w życiu dylematy, to wie o czym mówię.
Ile by wujo - 44 nie poznał siebie, więc tych dylematów ubyło, to i tak powstają nowe niczym grzyby po deszczu.
Po śmierci widząc jasno, żaden dylemat się nie pojawi, będziemy widzieć siebie w całej perspektywie.
Pokaż to w Piśmie !

Ostatnio edytowano Wt lut 13, 2018 7:46 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Wt lut 13, 2018 7:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Katolik zawsze JEST chrześcijaninem
Bzdura i bełkot.

Czytałem pobieżnie temat, ale użytkowniku wujo44 nie masz racji.

Anioł, gdy sprzeciwi się Bogu staje się upadłym aniołem - dalej jest aniołem tylko, że "złym, upadłym". Taki logiczny przykład mi przyszedł na myśl.

Wt lut 13, 2018 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Zauważ taką rzecz, pod myśl, która jest zawarta w powyższym wersecie o innych rzeczach, wkładacie to co wam pasuje i mówicie, że to o to chodziło.

Nie co nam pasuje tylko co mówi Tradycja (byłeś katolikem to wiesz co to jest), oraz to co zostało rozpieczętowane z depozytu wiary przez Ojców Kościoła i Magisterium.

Gdyby wiara miała się opierać na samym Piśmie, Św Jan ewangelista nigdy by nie napisał tego zdania na końcu (na końcu, gdzie w traktatach są zwykle podsumowania, wnioski i zlaecenia!!) swojej ewangelii.

Wt lut 13, 2018 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Problem w tym, że wujo opiera swoje poglądy na Piśmie ( no przynajmniej się stara) i takie same poglądy ma parę milinów ludzi.
Nie. WIelokrotnie udowodniono tu Wujowi, że opiera się na swoim przekonaniu - w każdej sprawie w której Pismo przeczy Wujowi, Wujo wybiera siebie, a nie Pismo.
DLatego właśnie zostawiam Wuja "lewo stać".
EOT.

Wt lut 13, 2018 9:17 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
PIsmo nie mówi o oczekiwaniach, tylko o warunkach - 1Tm 3:2 bw "(2) Biskup zaś MA BYĆ ... ". a nie np.może, powinien, oczekuje się, że ma być.

Kwestia tłumaczenia: "Biskup więc powinien być... (1 Tym 3:2 BT)

wujo44 napisał(a):
Swoją drogą jeśli to mają być oczekiwania, to ile tych oczekiwań ma spełniać człowiek, aby został biskupem:
wszystkie - 1, wszystkie - 2, wszystkie -3 ... czy może wystarczy jeden :lol: Podaj uzasadnienie z Pisma, że wystarczy jeden spełniać, czy też wystarczy jednego warunku nie spełniać, dwóch warunków, trzech warunków ... aby być biskupem.Bo skoro może nie spełniać wszystkich, to czy np. musi być wierzący, czy może nie wierzyć, :lol: może być wierzący, ale pijak :mrgreen: Po prostu napisz nam jak to uzasadnić- no bo skoro to są jedynie oczekiwania.

Warunkiem bycia biskupem jest powołanie przez osobę uprawnioną na to stanowisko.Analogicznie:"Urzędnik powinien być schludnie ubrany i grzeczny wobec klientów"

Czy to oznacza, że są to "warunki bycia urzędnikiem"? Nie. Bo warunkiem bycia urzędnikiem jest powołanie przez uprawnioną osobę na to stanowisko.Jak będzie miał plamę na koszuli to przestanie być urzędnikiem?

wujo44 napisał(a):
Od początku byli ludzie, którzy wypaczali wiarę, tak samo jak i dzisiają są tacy.

I ty właśnie jesteś jedną z takich osób która wypacza wiarę.

wujo44 napisał(a):
To udowodnij...

Nie pisałem o tym biskupie, ale o twoim twierdzeniu jakobyś swoje poglądy formułował w oparciu o Pismo, co w świetle faktów jest oczywistą nieprawdą.

Wt lut 13, 2018 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wujo44, ty wierzysz tylko w to co napisano w Piśmie św., tak?

A powiedz, czy proces wiernego przekazywania treści Pisma św. z pokolenia na pokolenie został nakazany w samym Piśmie czy jest wynikiem Tradycji?

Pokaż to w Piśmie! Gdzie jest napisane w Piśmie, że Apostołowie i ich następcy mają spisać Dzieje Chrystusa, Dzieje Apostolskie i Listy, a następnie zadbać o to, aby je wiernie przekazać następnym pokoleniom?

Czy Pismo św. powstało, bo tak nakazano w Piśmie św., czy powstało w wyniku Tradycji przekazywania historii i słów Jezusa Chrystusa?

Wt lut 13, 2018 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
DigitalAngel napisał(a):
wujo44 napisał(a):
PeterW napisał(a):
Katolik zawsze JEST chrześcijaninem
Bzdura i bełkot.

Czytałem pobieżnie temat, ale użytkowniku wujo44 nie masz racji.

Anioł, gdy sprzeciwi się Bogu staje się upadłym aniołem - dalej jest aniołem tylko, że "złym, upadłym". Taki logiczny przykład mi przyszedł na myśl.
Przyznam, że ja tu żadnej logiki nie widzę. Katolik to nie anioł.
Nie. WIelokrotnie udowodniono tu Wujowi, że opiera się na swoim przekonaniu - w każdej sprawie w której Pismo przeczy Wujowi, Wujo wybiera siebie, a nie Pismo.
DLatego właśnie zostawiam Wuja "lewo stać".
EOT.
Wielokrotnie mi udowodniono, co widać po twoim poście. To jest takie udowodnienie :mrgreen:

Ostatnio edytowano Śr lut 14, 2018 8:18 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Śr lut 14, 2018 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Kwestia tłumaczenia: "Biskup więc powinien być... (1 Tym 3:2 BT)
To nawet nie kwestia tłumaczeni, bo określenie powinien być również wskazuje, jaki ma być, a nie jaki nie musi być.
Zresztą, a jak to będą niby tłumaczyć katolicy :-D
Cytuj:
Warunkiem bycia biskupem jest powołanie przez osobę uprawnioną na to stanowisko.
Czyli kogo ?
Cytuj:
Analogicznie:"Urzędnik powinien być schludnie ubrany i grzeczny wobec klientów"
Rozumiem, czy urzędnik może być chamski i ubrany np. w krótkie spodenki.
Przecież oczywiste jest, że z ww. zdania wynika, że urządnik ma być schludnie ubrany i grzeczny, a nie że może nie być !
Sajmon napisał(a):
Bo warunkiem bycia urzędnikiem jest powołanie przez uprawnioną osobę na to stanowisko.
Po pierwsze nie ma analogii pomiędzy urzędnikiem, a biskpem, po prostu.
Po drugie, tak urzędnik ma być powołany przez uprawnioną osobę - i co z tego ? Czy to znaczy, że pozostałe warunki nie są niezbędne, np. wyższe wykształcenie.

Wracając jeszcze do moich poprzednich argumentacji:
Przyjmując, że warunki opisane w Piśmie do tego aby być biskupem dotyczą jedynie postulowanych warunków, a nie koniecznych, to można wskazać:
1Tm 3:2-5 bw "(2) Biskup zaś ma być ... (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?". Tu jest mowa o powodach, dlaczego biskup ma mieć dzieci, dom, czy żonę. Jeśli nie potrafi zarządzać własnym domem, to nie daje rękojmi, że będzie zarządzał kościołem. To nie postulowane warunki, a spełnione warunki.
Cytuj:
Jak będzie miał plamę na koszuli to przestanie być urzędnikiem?
Jak będzie miał plamę na koszuli to oznacza tylko, że ma plamę, a nie że nie wygląd schludnie.
Sajmon napisał(a):
I ty właśnie jesteś jedną z takich osób która wypacza wiarę.
To twój punkt widzenia, pokazuję, że wiara rzymskich-katolików nie zawsze ma opracie w Piśmie.
Sajmon napisał(a):
Nie pisałem o tym biskupie, ale o twoim twierdzeniu jakobyś swoje poglądy formułował w oparciu o Pismo, co w świetle faktów jest oczywistą nieprawdą.
Oczywiste to jest to, że nie odniosłeś się do moich tez, pomijasz je milczeniem a w zamian to piszesz w stylu: I ty właśnie jesteś jedną z takich osób która wypacza wiarę.

Śr lut 14, 2018 7:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
To nawet nie kwestia tłumaczeni, bo określenie powinien być również wskazuje, jaki ma być, a nie jaki nie musi być.

wujo44 napisał(a):
Czyli kogo ?

Czyli papieża.

wujo44 napisał(a):
Rozumiem, czy urzędnik może być chamski i ubrany np. w krótkie spodenki.

Zle rozumiesz.Zapewne, gdy będzie chodził nieodpowiednio ubrany lub będzie niegrzeczny, zostanie "właściwie" oceniony za tak pełnione obowiązki. Ale krótkie spodenki czy plama na krawacie nie sprawia, że przestaje być urzędnikiem.

wujo44 napisał(a):
Po pierwsze nie ma analogii pomiędzy urzędnikiem, a biskpem, po prostu.

Analogia jest pomiędzy sytuacjami które przedstawiłem.

wujo44 napisał(a):
Po drugie, tak urzędnik ma być powołany przez uprawnioną osobę - i co z tego ? Czy to znaczy, że pozostałe warunki nie są niezbędne, np. wyższe wykształcenie.

Nie warunki, tylko oczekiwania, już pisałem ci, co jest warunkiem.

wujo44 napisał(a):
Wracając jeszcze do moich poprzednich argumentacji:
Przyjmując, że warunki opisane w Piśmie do tego aby być biskupem dotyczą jedynie postulowanych warunków, a nie koniecznych, to można wskazać:
1Tm 3:2-5 bw "(2) Biskup zaś ma być ... (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?". Tu jest mowa o powodach, dlaczego biskup ma mieć dzieci, dom, czy żonę. Jeśli nie potrafi zarządzać własnym domem, to nie daje rękojmi, że będzie zarządzał kościołem. To nie postulowane warunki, a spełnione warunki.

Paweł podaje normy pozytywne, kandydaci na biskupów powinni być nienaganni, niezarozumiali, mają być dobrymi ojcami, nie być pijakami itd. Ale czy jest to sugestia żeby w celu zostania biskupem się żenić aby pokazać że jest się dobrym ojcem? Oczywiście że nie. Podam ci współczesną analogię, czy gdybym powiedział: "Radny powinien być kulturalny, przestrzegać prawa, nie kląć i nie jeździć po pijanemu samochodem" To uprawnione byłoby wyciąganie wniosku, że ktoś kto nie ma samochodu "nie może być radnym" bo "się nie sprawdził czy nie jeździ po pijaku" ? Jeśli ktoś ma rodzinę i nie potrafi jej utrzymać w karności, to kiepska to rekomendacja na biskupa. Ale sugerowanie że aby być biskupem, należy specjalnie w tym celu zawrzeć związek małżeński i dorobić dzieci by się "sprawdzić" to zdecydowanie przesada.

wujo44 napisał(a):
To twój punkt widzenia, pokazuję, że wiara rzymskich-katolików nie zawsze ma opracie w Piśmie.

Wiara Kościoła jest oparta na Piśmie i Tradycji (nauczaniu ustnym), a nie tylko na Piśmie.Przypominam, że chrześcijan obowiązuje przestrzeganie całego nauczania apostolskiego, a nie tylko tego, które spisali (2 Tes 2,15 ci się kłania)

wujo44 napisał(a):
Oczywiste to jest to, że nie odniosłeś się do moich tez

Nie odnoszę się do tego co pisałeś na temat biskupa.Ale do twojej tezy jakobyś swoje poglądy formułował w oparciu o Pismo.

Śr lut 14, 2018 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Oczywiste to jest to, że nie odniosłeś się do moich tez, pomijasz je milczeniem

Bardzo slusznie. Wlasnie czekam kiedy sie odniesiesz do tego, ktorego powolal sam Chrystus. Potrafisz oskarzac innych wiec zacznij od Piotra. Pozniej moze byc Tomasz. I kilku innych.
A tak wogole to nie chcial bym byc kiedys w Twojej skorze.
Tak rzucac kamieniami....

Śr lut 14, 2018 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: A wujo44 ( o katolikach) powiedziałł...
Wujo44
Katolik nie jest jest aniołemn.
Może jednak brać dobry przykład z aniołów które słóżą pomocą, czynią to chętnie.
Natomiast jeśli chodzi o logikę, oczywiście na prawdzie opartą to.
Zdarzeń nie da się nigdy anulować.
Chrześcijanin raz został ochrzczony i tak już na zawsze zostanie.
Nie ma znaczenia do tego faktu to, że on już wewnętrznie nie chce nim być.
Stało się i już, tak funkcjonuje prawda.

Wymyślasz sobie że można czegoś się wyprzeć, a to wyparcie się zmieniło wcześnięjsze wydarzenie.
Tak możesz myśleć oszukując siebie że czegoś nie było.
Lecz nawet tego, że nie chcesz przyjąć tego co było, nie zmienisz później odwołując to że się wyparłeś wcześniej swego zachowania.
Pozostaje nawet to zaparcie się tego co było, włącznie z odwołaniem tego wyparcia się.
Wszystko co się wydarza pozostaje na zawsze, to jest logika prawdy.

Mam na podstawie tego co piszesz, podstawę do stwierdzenia że nie rozumiesz tego co to jest prawda.
Otuż nie jest ona grą w chowanego, raz coś jest a innym razem go nie ma.
Grą w chowanego jest fałsz.

Raz się coś wydarza i ślad po tym pozostaje na zawsze.
Czyż nie odnajdują w grobach zmarłych przed laty, powodu ich śmierci, choć skrzętnie ukryte w ziemi.
Tu żadne inne działanie nie zmieniło tego, co się z tym zmarłym wydarzyło.
Tak samo i wymazanie chrztu nie jest możliwe w żaden sposób.
Czy wystarcza tobie wyobraźni by to pojąć?

Śr lut 14, 2018 8:29 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wujo44 hehehe.. jak wiemy protestanci stosują ogólną zasadę w swej wierze (pola scriptura), czyż nie mam racji?

Teraz pokaż mi proszę, stosując tą zasadę, gdzie w Biblii, czyli w Piśmie, Duch Święty, Bóg i Jezus nakazują by wyznawać prawdziwą religię, czyli twoją, według (pola scriptura)?

Raczej nie znajdziesz takiego zalecenia. Dlaczego?
Bo twoja religia pomija, stosując tą zasadę, Ducha Świętego, Jezusa i Boga w jednym.
NIGDZIE W ŻADNYM FRAGMENCIE PISMA NIE MA TAKIEGO ZALECENIA WYDANEGO PRZEZ BOGA, JEZUSA I DUCHA ŚWIĘTEGO BY STOSOWAC W PRAWDZIWEJ RELIGII (SOLA SCRIPTURA).

Nakaz twojej religii jest martwy, bo nie uwzględnia w codziennym trwaniu obecności tych osób wyżej wymienionych , zamykacie dostęp swoim wyyznawcom w działaniu, czuwaniu, modlitwie i łasce.
Opieracie się tylko na tym co jest historią zamkniętą w kartach Pisma, nie przyjmujecie do swojego zgromadzenia Boga żywego, który jest obecny w każdym chrześcijaninie wiary katolickiej.

Chciałbym się znowu zaśmiac, ale naprawdę jest mi was bardzo, bardzo żal że żyjecie w tak wielkim zacofaniu i dobrowolnie skazujecie się na potępienie swoją martwą wiarą.

Cz lut 15, 2018 1:37 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona