Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 21, 2018 6:57 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 148  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Quinque napisał(a):
Ciekawe czy już komuś udało się rozwiązać problem ze śmiercią przed grzechem pierworodnym...?

Jakby Bóg nie mógł określić się na początku że posłużył się śmiercią organizmów. I tyle problemów z głowy... przestałyby mnie dręczyć

Oczywiście można twierdzić że "wiara nie przeczy ewolucji" ale jest to myślenie życzeniowe. A nasza wiara nie determinuje prawdziwości wierzenia

Życie człowieka rozpoczyna się tak:
Rdz 2
8 A zasadziwszy ogród w Eden5 na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. 9 Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła6.
I człowiek sobie tak żyje w tym Ogrodzie, beztrosko do chwili swojego grzechu. Jak już zgrzeszył, zmienia się jego otoczenie.
Rdz 3
22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6. 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia

Pierwotnie, człowiek stworzony z prochu ziemi, czyli po prostu dostępnej, już istniejącej materii, został umieszczony w świecie bez trosk, chorób i śmierci. Kiedy stwierdził, że będzie mądrzejszy od Boga, wręcz Mu nie dowierzając, wybrawszy samodzielność, znalazł się w nieprzyjaznym świecie.. Naszym, obecnym świecie, który się rządzi swoimi, nie zawsze dla nas korzystnymi prawami.

Pn mar 05, 2018 11:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Ciekawe czy już komuś udało się rozwiązać problem ze śmiercią przed grzechem pierworodnym...?

Jakby Bóg nie mógł określić się na początku że posłużył się śmiercią organizmów. I tyle problemów z głowy... przestałyby mnie dręczyć

Oczywiście można twierdzić że "wiara nie przeczy ewolucji" ale jest to myślenie życzeniowe. A nasza wiara nie determinuje prawdziwości wierzenia

Przed pierwszym grzechem nie było śmierci .
Gdyby Adam nie zgrzeszył żyłby do dziś.

Wt mar 06, 2018 12:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

Czyli można by było włazić na golasa na K-2, nurkować bez tlenu godzinami, orbitować w kosmosie bez skafanfra, nic nie jeść i skakać na główkę z 10. piętra?
Przejechać walcem po kimś też by można było, bo przecież nie umarłby.

Śr mar 14, 2018 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
ja napisał(a):

Czyli można by było włazić na golasa na K-2, nurkować bez tlenu godzinami, orbitować w kosmosie bez skafanfra, nic nie jeść i skakać na główkę z 10. piętra?
Przejechać walcem po kimś też by można było, bo przecież nie umarłby.

Nie było K2, nie ma kosmosu, i nie było wieżowców .
A po za tym nie było śmierci z przyczyn chorób i śmierci . Adam był
doskonały wiec nie był debilem żeby robić rzeczy o których pisałeś.
Gdyby jednak zrobił to zginąłby

Śr mar 14, 2018 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Adam był doskonały wiec nie był debilem żeby robić rzeczy o których pisałeś.

Czyli - precyzując - nie byłoby śmierci naturalnej. Śmierć w wypadku czy też w wyniku pożarcia mogła być. Zgadza się?

Ciekawi mnie, czy śmierć naturalna nie dotyczyła też zwierząt.

Śr mar 14, 2018 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

ja
Adam był doskonały wiec nie był debilem żeby robić rzeczy o których pisałeś.
Czyli - precyzując - nie byłoby śmierci naturalnej. Śmierć w wypadku czy też w wyniku pożarcia mogła być. Zgadza się?

Nie zwierzęta nie były agresywne.
Cytuj:
Ciekawi mnie, czy śmierć naturalna nie dotyczyła też zwierząt.

Co do zwierząt Biblia nic nie pisze o zyciu wiecznym dla zwierząt.

Śr mar 14, 2018 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Pierwotnie, człowiek stworzony z prochu ziemi, czyli po prostu dostępnej, już istniejącej materii, został umieszczony w świecie bez trosk, chorób i śmierci. Kiedy stwierdził, że będzie mądrzejszy od Boga, wręcz Mu nie dowierzając, wybrawszy samodzielność, znalazł się w nieprzyjaznym świecie.. Naszym, obecnym świecie, który się rządzi swoimi, nie zawsze dla nas korzystnymi prawami.

W/g fizyki jesteśmy stworzeni z materii gwiazd, dokładniej supernowych. I teraz, Bóg stwarza materię i czasoprzestrzeń w wyniku WW, także rozsiewa życie we wszechświecie, a życie dociera na planetę Ziemia która jest ku temu przeznaczona aby to życie tam zaistniało. I tutaj byłoby miejsce na akt ewolucji.

Ale, z drugiej strony mamy opis stworzenia świata w Księdze Rodzaju który mówi nam że Eden stanowił rzeczywistość nie z tego świata, jednak w pewien sposób osadzoną na planecie Ziemia.

Eden jest opisany jako enklawa gdzie człowiek mógłby żyć bez żadnych trosk znanych nam z tego obecnego stanu świata i życia, jeśli nie miałoby być chorób, a człowiek miał zyskać nieśmiertelność - to znaczy nie byłoby rodzielenia duszy od ciała, bowiem śmierć stanowi to przerażające dla człowieka rodzielenie, tak więc Eden był pewną rzeczywistością materialno-duchową przeznaczoną dla życia człowieka w doskonałym spokoju i harmonii. Tym samym DNA pierwszego człowieka mogło być inne niż to DNA które posiadamy teraz, a które ulega uszkodzeniom, mutacjom i chorobom wszelakiego rodzaju.

Opuszczenie ogrodu Eden jest opisane jako wygnanie, następnie Bóg stawia na straży anioła strzegącego wejścia do Raju. Czyli ta rzeczywistość jest odsunięta z naszej czasoprzestrzeni.

ja napisał(a):
Nie było K2, nie ma kosmosu, i nie było wieżowców

Dlaczego miałoby nie być K-2 i kosmosu? Przecież w Księdze Rodzaju masz opisane jak Bóg ten wszechświat stwarza, ludziska opamiętajcie się i dajcie sobie pole do rozsądnego myślenia, nie oczekując że ludzie z epoki kilka tysięcy lat wstecz opiszą wam akt stworzenia dzisiejszym jezykiem naukowców i będą wam wykładać fizykę kwantową. Opisywali posługując się określeniami które znali, a teraz jak widać pewne osoby myślą ze firmament to jakaś płachta namiotu z namalowanymi gwiazdkami nad głową.

Oni nie znali innych pojęć. Nie potrafili ująć to w słowa które dla dzisiejszych mieszkańców ziemi powiedziałyby coś więcej. Nie wiedzieli nawet czym dokładnie są gwiazdy, opisywali to w/g swoich własnych wyobrażeń, stąd Ra był bogiem w Egipcie. A to przecież nazwyklejsza we wszechświecie nasza gwiazda, która serwuje nam fuzję jądrową a dzięki której możemy żyć tutaj.

Irbisol napisał(a):

Zwierzęta nie miały żywić się mięsem, Bóg przeznaczył pokarm roślinny dla wszelkiego zwierzęcia. Być może drapiężniki nie istniały w ogrodzie Eden, nie było potrzeby zabijania się i nie było orucieństwa i agresji.

Pierwsi ludzie po wygnaniu z Raju żyli bardzo długo, 800, 600 lat, i tym podobnie, potem Bóg widząc że natura człowieka staje się coraz bardziej skłonna do zła i zepsuta, wtedy Bóg postanawia skrócić życie człowieka do mniej więcej 120 lat. Można by powiedzieć dzisiejszym jezykiem że Bóg przeprowadza operację na ludzkim DNA.

Cz mar 15, 2018 2:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
[

ja napisał(a):
Nie było K2, nie ma kosmosu, i nie było wieżowców

Dlaczego miałoby nie być K-2 i kosmosu? Przecież w Księdze Rodzaju masz opisane jak Bóg ten wszechświat stwarza, ludziska opamiętajcie się i dajcie sobie pole do rozsądnego myślenia, nie oczekując że ludzie z epoki kilka tysięcy lat wstecz opiszą wam akt stworzenia dzisiejszym jezykiem naukowców i będą wam wykładać fizykę kwantową. Opisywali posługując się określeniami które znali, a teraz jak widać pewne osoby myślą ze firmament to jakaś płachta namiotu z namalowanymi gwiazdkami nad głową.

Oni nie znali innych pojęć. Nie potrafili ująć to w słowa które dla dzisiejszych mieszkańców ziemi powiedziałyby coś więcej. Nie wiedzieli nawet czym dokładnie są gwiazdy, opisywali to w/g swoich własnych wyobrażeń, stąd Ra był bogiem w Egipcie. A to przecież nazwyklejsza we wszechświecie nasza gwiazda, która serwuje nam fuzję jądrową a dzięki której możemy żyć tutaj.

Ci ludzie nie znali dzisiejszych pojęć ale pisali o rzeczach o których nie mieli pojęcia ponieważ ...
" Cale Pismo przez Boga jest natchnione "
Dlatego nie musieli mieć o tym pojęcia ponieważ spisywał prawdy boże .
Jak pisał Danie:
"ja wprawdzie pisałem to lecz nie rozumiałem i spytałem .
Panie ale o co chodzi ......a Big mu odpowiedział .
Te słowa nie są dla Ciebie Danielu.
Taka parafraza z 12 rozdziału .

Cz mar 15, 2018 9:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Nie wiedziałem, że lew zabija antylopę w wyniku agresji. Myślałem, że chce po prostu coś zjeść, żeby przeżyć.
Czyli wg Biblii zwierzęta mięsożerne nie musiały jeść?

Cytuj:

Ale pisze o śmierci, a raczej jej braku. Teraz pytanie, czy ten brak śmierci dotyczy też zwierząt.
Czy też człowiek był tu wybrańcem i tylko jego choroby oraz starzenie się nie imały.

Cz mar 15, 2018 10:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tym DNA to jest taki dylemat. Że ma ono swój sposób regeneracji się, jest to replikacja jak się nie mylę. No i sedno, potencjalnie to ta replikacja może następować przez całą wieczność. Warunkiem jest jednak istnienie całego obiektu, tu całego człowieka by to mogło trwać i trwać. No bo DNA jest w komórkach, które mogą według tego istnieć wiecznie. Lecz nie same z siebie, tylko w zespole z innymi uzupełniającymi się swymi rolami. Takie są przypisane role. Tu uogulniając to jeden człowiek długo nie pożyje na planecie ziemia. Natomiast wespół z innymi i owszem to nawet wiecznie może trwać.
Tu wieczność realnie istnieje. Jeśli chodzi o życie ludzkości.

Natomiast życie pojedynczego człowieka jest ograniczone na poziomie DNA jednak. A mianowicie ten podział nie kończący się komórek, jest przerywany w pewnym momencie. Komórka ginie bez dalszych podziałów. Jest w tym zakodowana liczba tych podziałów, po przekroczeniu której giną podziały, więc i cały organizm. To jest ta naturalna śmierć. Nie znany jest powód dla uczonych, tego nagłego urwania się podziałów. Jest to jak ucięcie tych podziałów, coś jak jak przerwanie pempowiny zależności ich, od źródła typu Bóg stwórca.

Tu PŚ. nie myli nas, natomiast pisze prostszym językiem, wygnanie z raju. Po grzechu, czyli zbyt długie życie pojedynczego człowieka, tworzyło zapewne pole do lekcewarzenia tego, co ustanowił Bóg. A to z kolei wynikało z wielkiego doświadczenia ze swego długiego przeżywania życia. Przy braku rozeznania czym do końca ono jest. Tak się to ujawniło z człowiekiem w praktyce, że mądrość doświadczenia życia. Była zgubną po jego zbyt długim trwaniu.

Tu Bóg nie zniszczył człowieka, a tylko odciął go od zbyt długiego życia. Co było ratunkiem dla tego rodzaju istnienia, dotyczy to nas oczywiście. To jest dla nas ratunkiem i dodatkowo o edukacyjnym charakterze. Bo sami sprawdzamy czym jest nasze życie. Owe - w trudach będziesz żył - jest tym sprawdzaniem co jest co w naszym życiu. Edukacja a nie jak by nam się wydawało nieszczęście nasze.

Bez tej edukacji natomiast odbieranej przez nas jako kara Boga, niesłusznie jednak. Bo to dobre dla nas, bo nie niszczy nas całkowicie, a tak by się stało. Lecz pozwala pomimo żyć i poznać to życie w szczegółach. Tak to Bóg w swej mądrości ustanawia.

Tu przynajmniej na ten czas, można przyjąć to że zostaliśmy ocaleni. Już nie jako pojedynczy ludzie żyjący wiecznie, lecz jako cała ludzkość żyjąca wiecznie. A cała ludzkość żyjąca wiecznie, ma w pamięci każde krótkie życie pojedynczego człowieka, każdego z nas. Bo to jest lekcją dla wszystkich ludzi jak żyć. Bez wyrużnień i podziałów, że ten lepszy a ten gorszy. Wszyscy mamy swój wspólny wkład w to, jaka ta wieczna pamięć o tym jak żyć wygląda. To jest duchowe życie wieczne.

Co do fizycznego życia, to jest słowo Boga że będzie także ono nam dodane.
Tak to widzę.

Cz mar 15, 2018 10:07 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

ja

irbisol
Nie wiedziałem, że lew zabija antylopę w wyniku agresji. Myślałem, że chce po prostu coś zjeść, żeby przeżyć.

Musiały, ale wszyskie stworzenia łącznie z ludźmi odzywiali sie roslinami.

(29) I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. (

Cytuj:
Ale pisze o śmierci, a raczej jej braku. Teraz pytanie, czy ten brak śmierci dotyczy też zwierząt.
Czy też człowiek był tu wybrańcem i tylko jego choroby oraz starzenie się nie imały.

Człowiek był wybrańcem.
I stworzył go Bóg na swoje podobieństwo.

Cz mar 15, 2018 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
...............
Człowiek był wybrańcem.

Ja bym przywolal wypowiedz equuleuss: "dajcie sobie pole do rozsądnego myślenia, nie oczekując że ludzie z epoki kilka tysięcy lat wstecz opiszą wam akt stworzenia dzisiejszym jezykiem naukowców i będą wam wykładać fizykę kwantową. Opisywali posługując się określeniami które znali, a teraz jak widać pewne osoby myślą ze firmament to jakaś płachta namiotu z namalowanymi gwiazdkami nad głową."

i staral sie uwolnic od ludzkichprzyzwyczajen na temat np odzywiania. Scislej odzywiania roslinami jak to napisane ludzkim jezykiem. Aby istniec mozna sie odzywiac tak jak Marta Robin.

Cz mar 15, 2018 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
ja napisał(a):
...............
Człowiek był wybrańcem.

Ja bym przywolal wypowiedz equuleuss: "dajcie sobie pole do rozsądnego myślenia, nie oczekując że ludzie z epoki kilka tysięcy lat wstecz opiszą wam akt stworzenia dzisiejszym jezykiem naukowców i będą wam wykładać fizykę kwantową. Opisywali posługując się określeniami które znali, a teraz jak widać pewne osoby myślą ze firmament to jakaś płachta namiotu z namalowanymi gwiazdkami nad głową."

i staral sie uwolnic od ludzkichprzyzwyczajen na temat np odzywiania. Scislej odzywiania roslinami jak to napisane ludzkim jezykiem. Aby istniec mozna sie odzywiac tak jak Marta Robin.

A ja bym przywołał wypowiedź psalmisty :
głupiec rzekł nie ma Boga.

Albo jest niespełna rozumu który nie potrafi przekazać ludziom swoich słów.
I teraz ludzie wiedzą lepiej od Boga jak On wszystko stwarzał.
Zatem módlmy się :
Panie Boże daj nam nową Biblię bo w tej napisałeś pierdoły.
Więc nie warto jej czytać i sie do niej stosować.

Cz mar 15, 2018 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Zatem taki np. lew, który jest przystosowany do polowania i odżywiania się mięsem, żarł trawę, dopóki Adam z Ewą nie zerwali jabłka.

Cytuj:
Człowiek był wybrańcem.

To całe szczęście, bo co by było, gdyby bakterie nie umierały?
No i ciekawe, gdzie byśmy się pomieścili, gdybyśmy nie umierali. Chyba że rozmnażania też nie było.

Cz mar 15, 2018 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
[
ja

irbisol
Zatem taki np. lew, który jest przystosowany do polowania i odżywiania się mięsem, żarł trawę, dopóki Adam z Ewą nie zerwali jabłka.

tego Biblia chyba nie mówi do kiedy lew odzywiał sie roslinami..
Przypuszczam że do momentu kiedy Bóg zezwolił Noemu jeść mięso.
gdyby wczesniej to nastapiło na arce raczej by nie było fajnie.
To nic dziwnego zwłaszcza że Bóg mówi też że w nowym swiecie zwierzeta powrócą do swojego pierwotnego sposobu odzywiania.
(7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (8) Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. (9) Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze,

Tak jak na poczatku w raju było tak tez bedzie w raju nowym świecie.

Cytuj:
ja
Człowiek był wybrańcem.
irbisol
To całe szczęście, bo co by było, gdyby bakterie nie umierały?
No i ciekawe, gdzie byśmy się pomieścili, gdybyśmy nie umierali. Chyba że rozmnażania też nie było.

A gdzie sie teraz mieścimy?
Na Ziemi. Za czasów starozhytnych ludzi było mało. To nawet łatwo obliczyć . Kiedys czytałem że do naszych czasów na ziemi zyło 1,8 milarda ludzi .
Więc to mały pikuś przy dzisiejszych 8 mld.
Poza tym Bóg powiedział.
(28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię.

Roznmnazanie miało byc do zaludnienia ziemi.

Cz mar 15, 2018 5:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 148  Następna strona