Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 18, 2018 11:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
 Czemu Bóg jest "dobry"? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu Bóg jest "dobry"?
towarzyski.pelikan napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ale zauważyłaś, że to co nazywasz moim wyznaniem” to nie są mogę słowa ale twoje, przytoczone przeze mnie jako potwierdzenie tego jaka jest twoja opinia odnośnie mojej wiedzy nt Boga...?
Mijasz się z prawdą.
Jak to mijam się z prawdą...czy wszystkie swoje opinie o moim Bogu nie wyraziłaś na podstawie wiedzy nabytej z moich wpisów...? ? ?
Skoro więc uważasz, że każda wiedza pochodząca z doświadczenia jest wiedzą wartościową/użyteczną, to nazywajac mojego Boga teoretykiem, chodząca Encyklopedia, która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic i odrzucając Go jako coś abstrakcyjnego, coś nie do pomyślenia i nijak się mającego do prawideł rządzących światem i człowiekiem nazywasz i odrzucasz Go poprzez osobiste doświadczenie jako bytu rzeczywistego czy nazywasz i odrzucasz jako bezwartościową i nieużyteczną(pustą) nabytą z moich wpisów wiedzę o Nim...?
Tutaj jej udzieliłeś:
Cytuj:
to chyba nie trzeba być geniuszem logicznego myślenia żeby dojść do tego, że wg ciebie moja wiedza nt Boga jest pusta i bezużyteczna(gdyż nie jest oparta na doświadczaniu Go)..

Ja nigdzie nie stwierdziłam, że Twoja wiedza nt. Boga nie jest oparta na doświadczeniu.
Jeżeli nigdzie nie stwierdziłaś, że moja wiedza nie jest oparta na doświadczeniu więc na jakiej innej podstawie niż swoje widzimisię stwierdziłaś, że mój Bóg to ktoś, kto o życiu człowieka z krwi i kości nic nie wie...? Toż nie doświadczyłaś osobiście mojego Boga, a ja nic takiego co twierdzisz nt mojego Boga nie napisałem...
Cytuj:
To, że dziś uznaję coś za prawdę, nie znaczy, że jutrzejsze odkrycie nie zmusi mnie do uznania tego za fałsz. Moja aktualna wiedza na temat praw rządzących rzeczywistością nie pozwala mi uznać, że człowiek się może urodzić tylko dobry.
Aha...czyli niby masz wiedzę/wiesz, że dzieci rodzą się złe ale tak naprawdę nie masz takiej wiedzy i na ten temat nie wiesz nic poza tym co sobie wymyśliła... :D

Śr cze 13, 2018 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jak to mijam się z prawdą...czy wszystkie swoje opinie o moim Bogu nie wyraziłaś na podstawie wiedzy nabytej z moich wpisów...? ? ?

Mówiąc o Twoim Bogu mam na myśli Twoją wizję Boga. Wiesz, to taki skrót myślowy. A wiedzę o Twojej wizji Boga czerpię z Twoich wpisów.

sahcim napisał(a):
Skoro więc uważasz, że każda wiedza pochodząca z doświadczenia jest wiedzą wartościową/użyteczną, to nazywajac mojego Boga teoretykiem, chodząca Encyklopedia, która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic i odrzucając Go jako coś abstrakcyjnego, coś nie do pomyślenia i nijak się mającego do prawideł rządzących światem i człowiekiem nazywasz i odrzucasz Go poprzez osobiste doświadczenie jako bytu rzeczywistego czy nazywasz i odrzucasz jako bezwartościową i nieużyteczną(pustą) nabytą z moich wpisów wiedzę o Nim...?

Jw. Nie wypowiadam się na temat Boga jako bytu, tylko Twojej wizji Boga.

sahcim napisał(a):
Jeżeli nigdzie nie stwierdziłaś, że moja wiedza nie jest oparta na doświadczeniu więc na jakiej innej podstawie niż swoje widzimisię stwierdziłaś, że mój Bóg to ktoś, kto o życiu człowieka z krwi i kości nic nie wie...? Toż nie doświadczyłaś osobiście mojego Boga, a ja nic takiego co twierdzisz nt mojego Boga nie napisałem...

W tym wypadku wypowiedziałam się na temat konsekwencji przyjęcia Twojej wizji Boga. Ty powiedziałeś A, ja powiedziałam B. A pozwoliłam sobie na takie wnioski na podstawie mojej aktualnej wiedzy na temat praw rządzących rzeczywistością.

sahcim napisał(a):
Aha...czyli niby masz wiedzę/wiesz, że dzieci rodzą się złe ale tak naprawdę nie masz takiej wiedzy i na ten temat nie wiesz nic poza tym co sobie wymyśliła... :D

Nigdzie nie napisałam, że dzieci się rodzą złe. Jest to równie fałszywe stwierdzenie jak to, że dzieci rodzą się dobre.

Śr cze 13, 2018 3:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Quinque napisał(a):
To Bóg jest dobry czy nie? Skoro stworzył zły świat :(

Bóg nie stworzył złego świata ani nie stworzył zła. Przecież Bóg przeznaczył człowieka do szczęśliwego życia bez chorób i w nieśmiertelności. Zło wkroczyło samo na ten świat, niestety także za przyczyną grzechu i błędu człowieka. Zło jest tego konsekwencją a nie zamiarem Boga, nie wiem dlaczego nie chcesz tego zrozumieć, ciagle powtarzając swoją wizję.

Ja bardzo chętnie. Ale widzę inny świat. Świat gdzie żeby mógł powstać człowiek miliony zwierzat musialo umierać. Świat w którym dzieci pracują w kopalniach za dwa dolary miesięcznie. Bóg może to naprawić ale tego nie robi

Śr cze 13, 2018 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mógłby i naprawi. Ale nie tak, jak to sobie wyobrażasz. Nie przemieni ludzkich serc, bo nie stworzył sobie niewolników.

Śr cze 13, 2018 4:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Ja bardzo chętnie. Ale widzę inny świat. Świat gdzie żeby mógł powstać człowiek miliony zwierzat musialo umierać. Świat w którym dzieci pracują w kopalniach za dwa dolary miesięcznie. Bóg może to naprawić ale tego nie robi

Wiesz, jak ja to widzę?

Ty jesteś dowodem, że Bóg ma też swoją dobrą stronę. Jesteś dobrym, współczującym człowiekiem. Doskonale zły Bóg nie dopuściłby się takiego błędu. Nie przyzwoliłby na współczucie.

Świat nie jest dobry, jest mieszany, dobro-zły. A Bóg jest omylnym grzesznikiem. Jak my sami.

Śr cze 13, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Świat nie jest dobry, jest mieszany, dobro-zły. A Bóg jest omylnym grzesznikiem. Jak my sami.

Uściślijmy: Bóg, którego sobie wymyśliłaś, jest omylnym grzesznikiem. Co nie dziwi, bo stworzyłaś go sobie na swój obraz i podobieństwo.

Śr cze 13, 2018 4:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Mówiąc o Twoim Bogu mam na myśli Twoją wizję Boga. Wiesz, to taki skrót myślowy. A wiedzę o Twojej wizji Boga czerpię z Twoich wpisów.
Zatem odrzucając Boga, którego opisuję i nazywajac Go tak jak przytoczyłem, wyrażałaś opinię nt mojej wiedzy pomimo iż wypierałaś się tego, a ja własnie to miałem na uwadze pisząc, że uważasz moją wiedzę za pustą i bezużyteczną...
Cytuj:
Jw. Nie wypowiadam się na temat Boga jako bytu, tylko Twojej wizji Boga.
Nie krętacz...bo jeszcze nie dawno stwierdziłaś, że opinia iż mój Bóg to teoretyk, chodząca Encyklopedia, która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic dotyczyła nie mojej wiedzy(wizji Boga) tylko Boga, w którego wierzę, tzn bytu osobowego...
sahcim napisał(a):
W tym wypadku wypowiedziałam się na temat konsekwencji przyjęcia Twojej wizji Boga. Ty powiedziałeś A, ja powiedziałam B. A pozwoliłam sobie na takie wnioski na podstawie mojej aktualnej wiedzy na temat praw rządzących rzeczywistością.
Czyli tak jak mówiłem...twoja wiedza o moim Bogu wywodzi się z twojego widzimisię, a nie doświadczenia Boga...
sahcim napisał(a):
Nigdzie nie napisałam, że dzieci się rodzą złe. Jest to równie fałszywe stwierdzenie jak to, że dzieci rodzą się dobre.
Nie krętacz znowu, bo z twoich słów iż człowiek nie może urodzić się tylko dobry jasno wynika, że uważasz iż rodzi się także zły...Fakt, że wymyśliłaś sobie iż rodzi się tak samo dobry jak zły nie wyklucza tego iż w twojej opini rodzi się zły...(na co jak do tej pory nie przedstawiłaś jeszcze żadnych dowodów poza swoim widzimisię)

Cz cze 14, 2018 12:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Nie krętacz...bo jeszcze nie dawno stwierdziłaś, że opinia iż mój Bóg to teoretyk, chodząca Encyklopedia, która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic dotyczyła nie mojej wiedzy(wizji Boga) tylko Boga, w którego wierzę, tzn bytu osobowego...

Zamotałeś się, brachu, a wiesz dlaczego? Bo nie jesteś uczciwy. Ja nie kręcę, więc nie ma ryzyka, że się zaplącze we własne intrygi. Od samego początku miałam na myśli Twoją wizję Boga.

Politeizmu nie uznaję, więc nie mogłabym się wypowiadać jednocześnie o moim Bogu i Twoim Bogu jako realnych bytach.

sahcim napisał(a):
Nie krętacz znowu, bo z twoich słów iż człowiek nie może urodzić się tylko dobry jasno wynika, że uważasz iż rodzi się także zły...Fakt, że wymyśliłaś sobie iż rodzi się tak samo dobry jak zły nie wyklucza tego iż w twojej opini rodzi się zły...(na co jak do tej pory nie przedstawiłaś jeszcze żadnych dowodów poza swoim widzimisię)

Czy wg Ciebie niewiedza jest złem?

Cz cze 14, 2018 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Zamotałeś się, brachu, a wiesz dlaczego? Bo nie jesteś uczciwy. Ja nie kręcę, więc nie ma ryzyka, że się zaplącze we własne intrygi. Od samego początku miałam na myśli Twoją wizję Boga.
Krętaczysz koleżanko...sama napisałaś(cyt): Przecież ta uwaga dotyczyła nie Twojej wiedzy, tylko Boga, w którego wierzysz....
Cytuj:
Politeizmu nie uznaję, więc nie mogłabym się wypowiadać jednocześnie o moim Bogu i Twoim Bogu jako realnych bytach.
Nie interesuje mnie co uznajesz i co mogłaś, faktem jest co napisałaś, a że napisałaś, że mój Bóg: to teoretyk. Chodząca Encyklopedia. Która o życiu człowieka z krwi i kości nie wie nic. to teraz nie krętacz, że nie pisałaś o moim Bogu...
sahcim napisał(a):
Czy wg Ciebie niewiedza jest złem?
A czy gdzieś tak stwierdziłem...?

Cz cze 14, 2018 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Krętaczysz koleżanko...sama napisałaś...blablabla

Nie wiem, co chcesz osiągnąć tym łapaniem za słówka.

sahcim napisał(a):

Nie. Zadaję Ci takie pytanie. Czy uważasz, że niewiedza jest zła?

Pt cze 15, 2018 2:03 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Tym łapaniem za słówka Yarpen chce się najwidoczniej dowartościować ,,Boga w którego wierzysz'' może oznaczać to samo co ,,Twoją wizję Boga'' widzę próbę rozwalenia/rozwlekania tematu. Aha i najważniejsze to nie wiadomo jakiego Yarpen ,,swojego Boga'' ma na myśli :-D

Koleżanka wydaje się sympatyczną rozmówczynią ale nie zgodziłbym się że Bóg jako absolut czyli doskonałość(Biblijny Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba) kłóci mi się z pomysłem że miałby być ,,omylnym grzesznikiem''

Pt cze 15, 2018 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Krętaczysz koleżanko...sama napisałaś...blablabla
Nie wiem, co chcesz osiągnąć tym łapaniem za słówka.
Nie łapaniem za słówka, wykazywaniem faktów, że twoje oceny są oparte na twoim widzimisię, a nie na konkretach...
sahcim napisał(a):

Nie. Zadaję Ci takie pytanie. Czy uważasz, że niewiedza jest zła?
Niewiedza jest stanem moralnie obojętnym. U człowieka może być to stan zawiniony o tyle o ile człowiek nie wykorzystuje danych mu możliwości aby ten stan zmienić...

Pt cze 15, 2018 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Niewiedza jest stanem moralnie obojętnym. U człowieka może być to stan zawiniony o tyle o ile człowiek nie wykorzystuje danych mu możliwości aby ten stan zmienić...

Czy torturowanie zwierząt jest złe?[

King napisał(a):
Koleżanka wydaje się sympatyczną rozmówczynią ale nie zgodziłbym się że Bóg jako absolut czyli doskonałość(Biblijny Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba) kłóci mi się z pomysłem że miałby być ,,omylnym grzesznikiem

Byt doskonały nie może być wybrakowany, musi zawierać w sobie absolutnie wszystko. Także grzech i pomyłki.

I chrześcijaństwo to wie, że ta ciemna strona jest nieodzowna. Jedyna różnica między moją wizją Boga a chrześcijańską wizją Boga jest taka, że ja ciemną stronę inkorporuję do Boga, a chrześcijanie wyodrębniają odrębny byt - szatana. Ale po cóż mnożyć byty ponad potrzebę?

N cze 17, 2018 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I chrześcijaństwo to wie, że ta ciemna strona jest nieodzowna. Jedyna różnica między moją wizją Boga a chrześcijańską wizją Boga jest taka, że ja ciemną stronę inkorporuję do Boga, a chrześcijanie wyodrębniają odrębny byt - szatana. Ale po cóż mnożyć byty ponad potrzebę?

Różnica jest taka, że Ty sobie stworzyłaś Boga na swój wzór i podobieństwo, a my wierzymy w Boga, który się objawił ludziom.

N cze 17, 2018 6:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Różnica jest taka, że Ty sobie stworzyłaś Boga na swój wzór i podobieństwo, a my wierzymy w Boga, który się objawił ludziom.

I bardzo wybiórczo te objawienia traktujecie. Bo moim objawieniom jakoś nikt nie chce wierzyć. A przecież też jestem "ludziem".

N cze 17, 2018 7:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona