Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 23, 2018 7:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 143  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
witoldm napisał(a):
W takim układzie to jest zła wola. Wystąpienie przeciwko tym, którzy chcą osiągnąć lepsze życie wspólną pracą. Przez szukanie podziałów, zamiast się łączyć wzajemnie.
Przewrotny cel i podział ludzi.
To nikomu nie przysłuży dobra.
Czyżby szaleństwo dotknęło tak traktujących prawdę?

Tyle ze prawda jest tylko jedna.
I trzeba by iść na kompromis .
A jeśli w prawdzie idziesz na kompromis to jest kłamstwo

N mar 18, 2018 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
witoldm napisał(a):
W takim układzie to jest zła wola. Wystąpienie przeciwko tym, którzy chcą osiągnąć lepsze życie wspólną pracą. Przez szukanie podziałów, zamiast się łączyć wzajemnie.
Przewrotny cel i podział ludzi.
To nikomu nie przysłuży dobra.
Czyżby szaleństwo dotknęło tak traktujących prawdę?

Tyle ze prawda jest tylko jedna.
I trzeba by iść na kompromis .
A jeśli w prawdzie idziesz na kompromis to jest kłamstwo
Oczywiście że prawda jest jedna, tylko że ani zwolennicy kreacjonizmu, ani teorii ewolucji jej nie znają, za to i jedni i drudzy wierzą, że ich prawda jest najprawdziwsza...

N mar 18, 2018 10:28 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
A może istnieje inne wyjaśnienie może te dwie teorie czyli Teoria Ewolucji oraz Kreacjonizm w ogóle nie stoją ze sobą w sprzeczności? Przecież chronologia wydarzeń w Genesis jest wręcz porażająca zbieżna z odkryciami naukowymi nawet istnieje pojęcie Mitochondrianej Ewy, Może nawet jej przetrwanie było podyktowane przyjściem do niebywale żyznego i bezpiecznego miejsca które moglibyśmy nazwać Edenem? Naukowcy wiedza że ludzkość wywodzi się z bardzo małej grupy ze minimalnie i byśmy całkiem wyginęli jak setki innych gatunków w historii. A mimo to istniejemy i poczynamy sobie niestety coraz śmielej niszcząc tak cenną przyrodę.
Obecnie Nauka i tak jest bardziej skoncentrowana na badaniu DNA ludzkiego i innych gatunków. Nie dawno odkryto nawet mechanizm Epigenetyczny dowodzący że DNA nie jest kodem niezmiennym który raz dany po urodzeniu nie podlega modyfikacją. Naukowcy coraz częściej dowodzą że mają dla nas ludzi znaczenie dla naszego życia takie czynności jak np miłość rodziców do dziecka. Przytulanie interesowanie się dzieckiem wpływa na jego zdrowie w przyszłości sprawia ze jest one silniejsze mniej podatne na stress. Badania przeprowadzone również na myszach dowiodły że kod dna zmienia się u potomstwa które było dobrze doglądane przez rodziców i często lizane przez matkę. Podobnie czas głodu w młodości u ludzi wpływa na otyłość i podatność na cukrzycę w późniejszym wieku człowieka(badanie tzw "Dutch Hunger Winter")
Jeszcze wiele przed nami do odkrycia odnośnie DNA i jego działania. Już teraz naukowcy dowodzą że Religia a konkretnie modlitwa wspiera pozytywnie psychikę człowieka i odstresować sprzyja późniejszemu lepszemu samopoczuciu.
Co jeśli okaże się że religia oddziałuje pozytywnie na poziomie epigenetycznym na wszystkie nasze aspekty życia?
Właśnie z punktu widzenia Ewolucji osobnik który wyznawał jakiś rodzaj religii czy wierzeń był lepiej przystosowany do środowiska i odnosił sukces. Osobniki nie wierzące praktycznie nigdy nie istniały w historii ludzkości, były zbyt słabe nie miały w sobie iskry do działania i szybko ginęły. Czy miało by sens ze zwierzęcego punktu widzenia budowanie świątyń przecież to "bezsensowna strata energii" a jednak takie działanie rozwiało społeczeństwo przyczyniało sie do wynajdywania sposobów na transportowanie na prawidłowe projektowanie architektoniczne w końcu i matematyczne obliczenia czy wynalazek pisma.

N mar 18, 2018 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Następna przesłanka, że przyroda w swojej zmienności broni się przed powstawaniem nowych gatunków: bezpłodne bastardy.

Krzyżówka 2 spokrewnionych gatunków, o ile wogóle możliwa, zwykle jest bezpłodna. A przecież taka wymiana genów była by doskonałą sytuacją na tworzenie się nowych odmian i gatunków. Co dziwne czasem taki potomek jak muł z konia i osła, jest mocniejszy, silniejszy, bardziej wytrzymały niż rodzice, co by skutkowało tym że to zwierzę wg TE mogło by kwitnąć z sensie ewolucyjnym, a tu jednak nie.

Pn mar 19, 2018 4:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
BiałyKarzeł napisał(a):
A

Właśnie z punktu widzenia Ewolucji osobnik który wyznawał jakiś rodzaj religii czy wierzeń był lepiej przystosowany do środowiska i odnosił sukces. Osobniki nie wierzące praktycznie nigdy nie istniały w historii ludzkości, były zbyt słabe nie miały w sobie iskry do działania i szybko ginęły. a.

I to dowodzi ze ewolucja to mit.
Zostaliśmy tak zaprojektowani że aby dobrze funkcjonować musimy wierzyć.
Ewolucja nie wytworzylaby takich cech jak miłość , empatia, współczucie czy wiara.
Bo i po co?
Do przetrwania potrzebne są inne cechy.

Pn mar 19, 2018 9:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sama TE to tylko punkt widzenia w opisie jednego rodzaju wydażeń, o znaczeniu istotnym lecz nie wyłącznie.
Natomiast mitem się staje jeśli, przyrównawszy ją do wiary, staramy się nią wiarę zdezaktualizować, zastąpić.
Przyrównanie do tego samego wydźwięku.
Te sprawy są zupełnie czym innym. Tu zgoda że prawda jest jedna, mit natomiast jest zaprzeczeniem prawdy.

Pn mar 19, 2018 10:32 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nikt nie wyjaśnił w ramach TE dlaczego niektóre organizmy nie zmieniały się od milionów lat jak rekiny, skrzypłocze, miłorzęby, krokodyle.

Bo nie potrzebują tego do przetrwania i ew. zmiany nie trafiły na maksima lokalne funkcji przetrwania (to taka funkcja wielowymiarowa, gdzie argumentami są kombinacje genów, a wynikiem - praktyczna zdolność do przetrwania tychże genów).

To co napisałeś świadczy że zupełnie nie rozumiesz mechanizmów, które proponuje oficjalna TE.

W TE zupełnie nie chodzi o żadne przetrwanie, tylko o posiadanie wiekszej ilości potomostwa.

Bzdury.
W ewolucji chodzi o przetrwanie genów.
Liczność potomstwa jest jednym ze sposobów, ale nie jedynym. Podobnie przetrwanie jako takie danego osobnika.

Cytuj:
nie ma czegoś takiego w oficjalnej TE jak "potrzeba". Potrzeba jest równoznaczna z celowością

No i ta celowość to przetrwanie genów.

Cytuj:
I ta oficjalna TE zupełnie nie radzi sobie z przypadkami gdzie jakiś organizm "zatrzymał się na drabinie ewolucyjnej", podczas gdy z zasady: jego DNA musi mutować i rekombinować stale i dwa: środowisko zmienia się regularnie.

I na to ci odpowiedziałem - mutacje DNA nie spowodowały zmian funkcji przetrwania (genów, jak byś nie pamiętał) do pobliskich maksimów, a zarazem dotychczasowe DNA okazuje się wystarczające, by przetrwało w zmieniającym się środowisku.

Pn mar 19, 2018 12:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
I to dowodzi ze ewolucja to mit.
Zostaliśmy tak zaprojektowani że aby dobrze funkcjonować musimy wierzyć.
Ewolucja nie wytworzylaby takich cech jak miłość , empatia, współczucie czy wiara.
Bo i po co?
Do przetrwania potrzebne są inne cechy.

Przecież dostałeś właśnie wyjaśnienie że wiara przydaje się w przetrwaniu.
Pozostałe cechy społeczne - też. Dzięki temu geny potrafią przetrwać w grupie.

Jak byś nie wiedział, w szkoleniu wojskowym kładzie się właśnie największy nacisk na współdziałanie - bo to daje największą skuteczność przetrwania.
Tam nie chodzi o to, by każdy dbał tylko o własną dupę. Bo wtedy by szybko zginęli.

Pn mar 19, 2018 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
[

Jak byś nie wiedział, w szkoleniu wojskowym kładzie się właśnie największy nacisk na współdziałanie - bo to daje największą skuteczność przetrwania.
Tam nie chodzi o to, by każdy dbał tylko o własną dupę. Bo wtedy by szybko zginęli.

No właśnie . Ale takie działanie to jest celowe i zaplanowane działanie.
Nie jest to wynikiem przypadku jak mówi TE.
Celowe właśnie to jest stworzenie i "zaprogramowanie" konkretnych cech aby to stworzenie mogło działac w określonej sytuacji.

Pn mar 19, 2018 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Bzdury.
W ewolucji chodzi o przetrwanie genów.
Liczność potomstwa jest jednym ze sposobów, ale nie jedynym. Podobnie przetrwanie jako takie danego osobnika.

Cytuj:
nie ma czegoś takiego w oficjalnej TE jak "potrzeba". Potrzeba jest równoznaczna z celowością

No i ta celowość to przetrwanie genów.

Cytuj:
I ta oficjalna TE zupełnie nie radzi sobie z przypadkami gdzie jakiś organizm "zatrzymał się na drabinie ewolucyjnej", podczas gdy z zasady: jego DNA musi mutować i rekombinować stale i dwa: środowisko zmienia się regularnie.

I na to ci odpowiedziałem - mutacje DNA nie spowodowały zmian funkcji przetrwania (genów, jak byś nie pamiętał) do pobliskich maksimów, a zarazem dotychczasowe DNA okazuje się wystarczające, by przetrwało w zmieniającym się środowisku.

Teraz już wiem na pewno, że zupełnie nie rozumiesz podstawy tego co głosi współczesna TE.
Osobniczy instynkt odżywiania, oddychania, wydalania i rozmnażania organizmów żywych nie ma nic wspólnego z mikro i makro ewolucją. Ewolucja (wg współczesnej TE) to niezamierzne, bezcelowe i przypadkowe zmiany w genomie przekładające się na fenotyp, które są następnie selekcjonowane poprzez preferencyjne rozmnażanie - przez otaczające (przypadkowe) warunki. To głosi współczesna TE i nic więcej. Ewolucja wg dzisiejszej teorii to proces przypadkowy, bezsensowny i bezcelowy.

A posługiwanie się przez ciebie słowem "celowy" nie tylko świadczy, że nie rozumiesz TE ale też, nie rozumiesz samego słowa celowy, który odnosi się do procesów sterowanych i tylko sterowanych gdzie masz do czynienia z celem, metodą, podmiotem sterujacym i podmiotem sterowanym.

Pn mar 19, 2018 3:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ewolucja wg dzisiejszej teorii to proces przypadkowy, bezsensowny i bezcelowy.

A posługiwanie się przez ciebie słowem "celowy" nie tylko świadczy, że nie rozumiesz TE ale też, nie rozumiesz samego słowa celowy, który odnosi się do procesów sterowanych i tylko sterowanych gdzie masz do czynienia z celem, metodą, podmiotem sterujacym i podmiotem sterowanym.

No wlasnie o tym pisałem.
TE nie jest celowa . To procec przypadkowy .
A skoro TE uznaje że to proces przypadkowy to przypadkowo nie powstaje nic skomplkowanego.
Dlatego TE to tylko wymysł.

Pn mar 19, 2018 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Irbisol napisał(a):

No właśnie . Ale takie działanie to jest celowe i zaplanowane działanie.
Nie jest to wynikiem przypadku jak mówi TE.

Niby dlaczego nie? To zależy od genów.
Cała TE opiera się na tym, że geny powodują cechy, które pozwolą tym genom przetrwać.
A wiara czy empatia, scalające społeczeństwo, zdecydowanie pomagają przetrwać - dlatego te cechy powinny się wg TE rozwinąć i pozostać.
Co ci się tu nie zgadza?

Pn mar 19, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ewolucja (wg współczesnej TE) to niezamierzne, bezcelowe i przypadkowe zmiany w genomie przekładające się na fenotyp, które są następnie selekcjonowane poprzez preferencyjne rozmnażanie - przez otaczające (przypadkowe) warunki.

I to właśnie napisałem.
Są to takie mutacje genów, które powodują przetrwanie tych genów w konkurencyjnym środowisku.
To są inne słowa, ale takie samo znaczenie. Naucz się trochę rozumieć, co czytasz, a nie tylko porównywać literki.

Cytuj:
Ewolucja wg dzisiejszej teorii to proces przypadkowy, bezsensowny i bezcelowy.

Przypadek jak najbardziej się zgadza, a sens to pojęcie subiektywne.
Natomiast ewolucja ma funkcję celu - jest to przetrwanie genotypu.
I ta funcja ocenia wszelkie zmiany. Dzięki tej ocenie pojawiające się nowe cechy są tłumione lub rozwijane. Taki algorytm to dobór kumulatywny. Dzięki takiemu algorytmowi mogą powstawać skomplikowane struktury.

Pn mar 19, 2018 4:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

Nie, nie, nie. Wg TE cel może mieć poszczególny osobnik: przeżyć by się rozmnożyć. Natomiast sama ewolucja nie ma żadnego celu, wg TE jest procesem całkowicie przypadkowym. Jesli tego nadal nie trybisz, to zajrzyj do książek, po co się wykłócasz skoro nie rozumiesz nawet istoty tego o czym chcesz dyskutować.

Chyba, że to twoje zamotanie to z powodu tego, że nagle dostałeś obuchem w łeb i zastanawiasz się i przez chwilę nie dochodzi do ciebie, że naukowcy od TE próbują opisać całą wspaniałość i różnorodność przyrody ożywionej mechanizmem, który jest wg nich ślepy, przypadkowy i nie ma celu. Jeśli tak, to rzeczywiście twoje mózgowie ma rację, że coś tu jest nie tak...

Wt mar 20, 2018 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Nie, nie, nie. Wg TE cel może mieć poszczególny osobnik: przeżyć by się rozmnożyć. Natomiast sama ewolucja nie ma żadnego celu, wg TE jest procesem całkowicie przypadkowym.

Naucz się rozumieć SENS zdania, a nie tylko poszczególne słowa.
"Przeżyć, aby się rozmnożyć" jest tożsame z przetrwaniem genotypu.

Ewolucja nie ma celu świadomego, zaplanowanego, zaprojektowanego. Ma natomiast FUNKCJĘ CELU, która ocenia zmiany w genotypie i albo dany genotyp tłumi, albo go rozwija. Ta funkcja to bezmyślne testowanie przez środowisko, czy osobniki z typ genotypem zdołają się zreplikować szybciej niż wyginąć.

Podobnie przebiegu rzeki nikt nie planuje, ale jest FUNKCJA MINIMALNEJ ENERGII, która określa, jak koryto rzeki będzie przebiegać w zależności od lokalnego ukształtowania terenu.
Możesz się po swojemu teraz zastanawiać, skąd rzeka "wie", którędy płynąć.

Cytuj:
naukowcy od TE próbują opisać całą wspaniałość i różnorodność przyrody ożywionej mechanizmem, który jest wg nich ślepy, przypadkowy i nie ma celu.

Matematycznie udowodniono, że cała różnorodność bierze się z prostych, powtarzalnych, rekurencyjnych zależności z niewieloma parametrami. Poczytaj sobie o fraktalach - nieskończenie złożone struktury, które opisuje się trywialnie. Rośliny mają strukturę podobną do fraktali - i tak też się je generuje np. w grach. Opis nie jest skomplikowany, a gracz ma wrażenie, że przyroda jest niezwykle różnorodna.

Generalnie nie masz pojęcia o matematycznych podstawach ewolucji - zachowujesz się jak tępy płaskoziemiec, który nie rozumie, jak to jest, że Ziemia się porusza, a on jak podskoczy, to ląduje w tym samym miejscu.
Potwierdzasz tym samym motywy wiary w Boga - zwykłe ignoranctwo. Jak czegoś nie ogarniasz swoim umysłem, to wciskasz tam gusła.

Wt mar 20, 2018 10:33 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 143  Następna strona