Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 17, 2018 5:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan?
Jockey napisał(a):
Sahcim
Może spróbuj porównać Boga Abrahama z Bogiem muzułmanów niejakim Allahem.
Wczytujac się w niektóre fragmenty Starego Testamentu obawiam się że porównanie przyniosłoby efekt pozytywny...poza tym patrz cytat z KKK u Maxika

Cz lut 08, 2018 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto chce, niech sobie czci muzułmańskiego Allaha i oczywiście żyje według jego Koranu. Muzułmański Allah nigdy nie będzie moim Bogiem. Ja wyznaję wiarę w Jezusa Chrystusa, bo nikt inny mnie nie zbawi.

Dz. 4, 11-12
On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».

A katolicy, którzy kombinują i zacierają tę prawdę przeczą sami sobie i wypierają się Chrystusa. Wstydźcie się.

Z mojej strony chyba EOT.

Cz lut 08, 2018 1:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jockey napisał(a):
Sahcim
Wczytujac się w niektóre fragmenty Starego Testamentu obawiam się że porównanie przyniosłoby efekt pozytywny...poza tym patrz cytat z KKK u Maxika

Bóg w pełni objawił się w Jezusie. Jako chrześcijanina obowiązuje mnie obraz Boga objawionego w Jezusie. Muzułmanie maja fałszywy obraz Boga. Ich bóg nr jest Bogiem z nami jak określali Go prorocy już w ST.
Maxika nie czytam bo on nie odnosi się do wpisów a jedynie manipuluje i próbuje na sile udowodnić swoją tezę. Wielokrotnie udowodniono mu manipulacje. Jego wpisy interesuje mnie tylko z pozycji moderatora czy są zgodne z regulaminem.
Według nauczania po Soborze Watykańskim II w każdej religii możemy odkryć ziarna prawdy. Co nie oznacza ze suma Summarum wierzymy w tego samego Boga.

Cz lut 08, 2018 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jockey napisał(a):
Sahcim

Bóg w pełni objawił się w Jezusie. Jako chrześcijanina obowiązuje mnie obraz Boga objawionego w Jezusie. Muzułmanie maja fałszywy obraz Boga. Ich bóg nr jest Bogiem z nami jak określali Go prorocy już w ST.
Jockey...co do tego, że Bóg objawia w pełni swój zamysł w Chrystusie Jezusie, oczywiście pełna zgoda. Jednak skoro UNK naucza, że
„zamysł zbawienia obejmuje również tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny"
oraz że
Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi, Temu, który przemówił do ludzi; Jego nawet zakrytym postanowieniom całym sercem usiłują się podporządkować, tak jak podporządkował się Bogu Abraham, do którego wiara islamu chętnie nawiązuje. Jezusowi, którego nie uznają wprawdzie za Boga, oddają cześć jako prorokowi i czczą dziewiczą Jego Matkę Maryję, a nieraz pobożnie Ją nawet wzywają. Ponadto oczekują dnia sądu, w którym Bóg będzie wymierzał sprawiedliwość wszystkim ludziom wskrzeszonym z martwych. Z tego powodu cenią życie moralne i oddają Bogu cześć głównie przez modlitwę, jałmużny i post.
to ja nie czuję się upoważniony do negowania nauczania Krk w tym względzie...
Cytuj:
Według nauczania po Soborze Watykańskim II w każdej religii możemy odkryć ziarna prawdy. Co nie oznacza ze suma Summarum wierzymy w tego samego Boga.
Co do muzułmanów, to jednak z przytoczonych cytatów z KKK (deklaracji Nostra aetate) wynika, że wierzą w tego samego Boga...

Cz lut 08, 2018 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt nie broni spoglądać z szacunkiem na ludzi, którzy szukają Boga i dobrego moralnie życia. Co nie znaczy, że Kościół mówi, że religia islamu jest prawdziwa - przeciwnie islam ma wykrzywione pojęcie o Jedynym Bogu. Wierzą w tego samego Boga, ale Go nie znają. My poznaliśmy Boga przez Jezusa Chrystusa. Kościół też ma inny stosunek do religii wyznających wiarę w bożki, np. do buddyzmu.

Pt lut 09, 2018 9:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli chodzi tu o priorytety.
Mają one nas jednoczyć.
Jeśli kierują one nas do podziałów, to stoimy wzajemnie w sprzecznym stanowisku, jako przeszkodzie do głównego celu. Do spotkania się w jednej prawdzie w Bogu.
Oczywiście dojście do prawdy jest możliwe, nawet wyznając tylko jeden z atrybutów zmierzania do niej.
Może to do Boga doprowadzić.
Tylko że to ateistyczne niewierne podejście do do samej wiary.
Ona ma nie tylko jednego doprowadzić do Boga. Ma doprowadzić natomiast wszystkich ludzi, do poznania Boga.
Więc nie dopuszczalne jest jednoczenie się w wielu wiarach w Boga.
Mamy jednoczyć się w wierze w jednego Boga, poprzez jedyną wiarę.
Wielość wiar w Boga powoduje konkurencję na tej drodze.
Konkurencję która powoduje zamieszanie w samych wiarach.
Do tego nie można dopuścić, bo konkurencja wyniszcza jednych a zachowuje innych.
Jest to sprzeczne z zasadą ratowania wszystkich ludzi poprzez wiarę.
Dla mnie to dziwne, no ale nie tylko to jedno.
Że jest prosty przekaz z wiary wynikły, by rozwiązać raz na zawsze problem wielowiarstwa. W połączenie w jedyną wiarę. Jest do tego przygotowane podłoże i fundament. Za to nie ma wspólnej woli na nim dalej budować.

Pt lut 09, 2018 10:32 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Albo pan islamu jest tożsamy z Bogiem Ojcem albo nie jest, innych opcji nie ma a rzymski katolicyzm jakoś chyba zdecydować się nie może albo udaje że nie może. Katolicyzm uznaje Triadę(Triada-Trójca wychodzi na to samo więc oburzać się nie wypada) co dla Islamu jest niedopuszczalne...oczywiście nie przeszkadza to faryzeuszom z jednej i drugiej strony dążyć do wspólnego celu...przyozdabiać się w bogactwa i wpływy, owieczki są skłócone między sobą a elity religijne obrastają w piórka i wszyscy zadowoleni.

So lut 10, 2018 6:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):

Muzułmański Allah nigdy nie będzie moim Bogiem. Ja wyznaję wiarę w Jezusa Chrystusa, bo nikt inny mnie nie zbawi.

No to jeżeli nie zgadzasz się w tak zasadniczej kwestii z nauczaniem Kościoła, to powinieneś z niego wystąpić.

Jockey napisał(a):
z
Jako chrześcijanina obowiązuje mnie obraz Boga objawionego w Jezusie. Muzułmanie maja fałszywy obraz Boga. Ich bóg nr jest Bogiem z nami jak określali Go prorocy już w ST.
Maxika nie czytam bo on nie odnosi się do wpisów a jedynie manipuluje i próbuje na sile udowodnić swoją tezę. Wielokrotnie udowodniono mu manipulacje. Jego wpisy interesuje mnie tylko z pozycji moderatora czy są zgodne z regulaminem.

Widać na przykładzie Jockeya, że Duch wieje tam gdzie chce :) Gdy obaliłem Jego prywatne koncepty jako niezgodne naukami Kościoła z Katolika stał się nagle chrześcijaninem :no: .To chyba jakieś swoiste nawrócenie.:-D. A na dodatek ten bezczelny i kłamliwy zarzut manipulacji w moją stronę. Samo moderowanie nie upoważnia cię jeszcze do oszczerstw!

Cytuj:

Według nauczania po Soborze Watykańskim II w każdej religii możemy odkryć ziarna prawdy. Co nie oznacza ze suma Summarum wierzymy w tego samego Boga

Cytuj:
Bóg chrześcijan i Żydów a Allah to całkiem inne osoby.

Mam jeszcze raz zacytować oficjalne dokumenty Kościoła w tej kwestii?

Dlaczego wypisujesz takie androny, skoro mienisz się Katolikiem w pełnej łączności z Papieżem? :no:

Przestań manipulować i zajmij się lepiej studiowaniem nauki Kościoła!

N lut 11, 2018 5:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Jockey napisał(a):

Jako chrześcijanina obowiązuje mnie obraz Boga objawionego w Jezusie. Muzułmanie maja fałszywy obraz Boga. Ich bóg nr jest Bogiem z nami jak określali Go prorocy już w ST.

Widać na przykładzie Jockeya, że Duch wieje tam gdzie chce :) Gdy obaliłem Jego prywatne koncepty jako niezgodne naukami Kościoła z Katolika stał się nagle chrześcijaninem :no: .To chyba jakieś swoiste nawrócenie.:-D. A na dodatek ten bezczelny i kłamliwy zarzut manipulacji w moją stronę. Samo moderowanie nie upoważnia cię jeszcze do oszczerstw!

Bezczelny i kłamliwy? E tam. Prawdziwy.
Jesteś przykładem jak nie należy czytać Biblii. Katolik zawsze JEST chrześcijaninem, Ty natomiast nie.

Cytuj:

Mam jeszcze raz zacytować oficjalne dokumenty Kościoła w tej kwestii?

Dlaczego wypisujesz takie androny, skoro mienisz się Katolikiem w pełnej łączności z Papieżem? :no:

Przestań manipulować i zajmij się lepiej studiowaniem nauki Kościoła!

Jak to powiedział Zagłoba "Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni"

Znalazłem ciekawy artykuł na Deonie, fragment, który jak sądzę dużo tłumaczy:

Krytykując islam, pamiętajmy także, że za nasze słowa zawsze odpowiedzą chrześcijanie w krajach muzułmańskich, a nie my sami. To są niewątpliwie dwa ważne powody, dla których Kościół stara się być w dobrych stosunkach z muzułmanami i szukać z nimi porozumienia. Zaś amerykańscy pastorzy, którzy chcą palić Koran, biorą na siebie odpowiedzialność za krew chrześcijan w Pakistanie lub Sudanie.

N lut 11, 2018 9:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WYZNANIE WIARY I KANONY SYNODU LATERAŃSKIEGO, 649 r.
Cytuj:
I jak (wyznajemy) dwie Jego zjednoczone natury bez pomieszania, tak też dwie naturalne wole, Boską i ludzką, w doskonałym potwierdzeniu i
bez zmniejszania, że ten sam jest prawdziwie doskonałym Bogiem i doskonałym człowiekiem według prawdy, ten sam także jednym naszym Panem i Bogiem Jezusem Chrystusem, jako chcącym i dokonującym w sposób Boski i ludzki naszego zbawienia.
Kan. 1. Jeśli ktoś nie wyznaje właściwie i prawdziwie, według świętych Ojców, Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Trójcy w jedności i jedność w Trójcy, tj. jednego Boga w trzech współistotnych i współchwalebnych hipostazach, jedno i to samo Bóstwo trzech, (jedną) naturę, istotę, siłę, moc, królestwo, władzę, wolę, działanie, panowanie, niestworzoną, bez początku, bez końca, niezmienną stwórczynię i opiekunkę wszystkiego, ten niech będzie potępiony.

N lut 11, 2018 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
7. sesja soborowa, Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich Nostra aetate, 28 października 1965 r.
Cytuj:
5. Nie możemy zwracać się do Boga jako do Ojca wszystkich, jeśli nie zgadzamy się traktować po bratersku kogoś z ludzi na obraz Boży stworzonych. Postawa człowieka wobec Boga Ojca i postawa człowieka wobec ludzi, braci, są do tego stopnia z sobą związane, że Pismo Święte powiada: „Kto nie miłuje, nie zna Boga" (1 J 4, 8 ). Stąd upada podstawa do wszelkiej teorii czy praktyki, które między człowiekiem a człowiekiem, między narodem a narodem wprowadzają różnice co do godności ludzkiej i wynikających z niej praw. Toteż Kościół odrzuca jako obcą duchowi Chrystusowemu wszelką dyskryminację czy prześladowanie stosowane ze względu na rasę czy kolor skóry, na pochodzenie społeczne czy religię. Dlatego też święty Sobór, idąc śladami świętych Apostołów Piotra i Pawła, żarliwie zaklina chrześcijan, aby „dobrze postępując wśród narodów" (1 P 2, 12), jeśli to tylko możliwe i o ile to od nich zależy, zachowywali pokój ze wszystkimi ludźmi, tak by prawdziwie byli synami Ojca, który jest w niebie.

Czyli taki jest kontekst szacunku do mahometan. Nie z powodu identyczności religii czy poglądu na Boga, lecz ze względu na nakaz miłości bliźniego, przyjaciela czy nieprzyjaciela.

N lut 11, 2018 9:37 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Katolik zawsze JEST chrześcijaninem, Ty natomiast nie.

Jockey nazwał siebie chrześcijaninem, aby choć na krótki czas mógł poczuć wolność od bycia Katolikiem.Chciał w ten sposób podkreślić, że nie utożsamia się (w tak istotnej kwestii) z nauką swojego Kościoła. :-)

Nie uznajesz mnie za chrześcijanina? Nie szkodzi, mogę być zwykłym chrystianinem (od Chrystusa), który należy do sekty nazarejczyków.(Dz 24:5).

lekarstwo napisał(a):
.
Czyli taki jest kontekst szacunku do mahometan. Nie z powodu identyczności religii czy poglądu na Boga, lecz ze względu na nakaz miłości bliźniego, przyjaciela czy nieprzyjaciela

To dwie różne kwestie.Czym innym jest uznanie, że Bóg jest Ojcem wszystkich, a czym innym deklaracja, że wierzycie w tego samego Boga.Każdy z punktów tego dokumentu akcentuje odmienne treści.

N lut 11, 2018 10:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Jockey nazwał siebie chrześcijaninem, aby choć na krótki czas mógł poczuć wolność od bycia Katolikiem.Chciał w ten sposób podkreślić, że nie utożsamia się (w tak istotnej kwestii) z nauką swojego Kościoła.
Kłamiesz
Wykazałem ci że każdy katolik jest chrześcijaninem natomiast nie każdy chrześcijanin jest katolikiem.

N lut 11, 2018 10:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Maxik napisał(a):
Jockey nazwał siebie chrześcijaninem, aby choć na krótki czas mógł poczuć wolność od bycia Katolikiem.Chciał w ten sposób podkreślić, że nie utożsamia się (w tak istotnej kwestii) z nauką swojego Kościoła.
Kłamiesz
Wykazałem ci że każdy katolik jest chrześcijaninem natomiast nie każdy chrześcijanin jest katolikiem.

Sam napisałeś:

Cytuj:
Jako chrześcijanina obowiązuje mnie obraz Boga objawionego w Jezusie.

A jako Katolika obowiązuje cię wiara w tego samego Boga w którego wierzą muzłumanie.

Czy zgadzasz się z powyższym zdaniem?

Pn lut 12, 2018 7:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czy ty potrafisz używać mózgu?
Pokaz to w oficjalnym nauczaniu katolickim ze Bóg chrześcijan i Żydów oraz islamu to ta sama osoba.
Lekarstwo zacytował ci dokładne fragmenty. Wystarczy je tylko przeczytać i najtrudniejsze w twoim wypadku to zrozumieć.
A co do wypowiedzi papieskiej to żeby ona obowiązywała katolików to musza być spełnione pewne warunki. aden z nich nie jest spełniony.
Krócej mówiąc po raz kolejny wykazujesz ze nie masz pojęcia o katolicyzmie a się wypowiadasz.

Pn lut 12, 2018 8:20 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona