Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 20, 2018 1:09 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
@ Chrystlet

Cytuj:
Haha xD

Kent Hovind? Wiesz że odsiaduje obecnie odsiadkę z fałszowanie artefaktów które jakoby wydobył (między innymi) z Morza Czerwonego? xD

Nic śmiesznego. To nie jest Kent Hovind to po pierwsze.
Ten człowiek to Gary Webster - archeolog. I jak mi wiadomo jest wolny i obecnie jest redaktorem jak i wydawcą czasopisma "Archaeological Diggings"
To człowiek który tam własnoręcznie kopał nie jakiś teoretyk jak Ty.
Jak tu dyskutować z takim?
Założę się że nawet nie wiesz o czym ten materiał jest.
Tak że nić mi nie pozostaje jak ignoracja dalszych postów .....Skoro nie czytasz argumentacji drugiej strony - prowadzisz monolog.

Pt kwi 08, 2016 11:42 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Hm, racja - cofam swoje słowa, za szybko pojechałem z Hovindem, bo to jego najczęściej przywołują teiści, stąd nieporozumienie. Zapoznam się z materiałem (mam czas, bo weekend) i wówczas Ci odpiszę.

So kwi 09, 2016 2:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Polecam!
Przymnkij oko na błąd jaki zrobili na planszach prezentacji (chodzi o datę),, zobaczysz o czym mówię oglądając materiał. Zwykły ludzki błąd.

So kwi 09, 2016 4:22 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
...chyba śnię. Hades dobrze się czujesz? Bez odbioru.

Śr kwi 13, 2016 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Merss
Nie nie śnisz. Ten facet to heretyk na maxa!
Dobrze wyczuł go i momentalnie Tek de Cart....
Ja musiałem pooglądać dalsze jego wywody żeby to dostrzec.

Popełniłem błąd ufając że to dobry człowiek (na wstępie) - okazało się że udało mu się mnie oszukać.

No cóż - przepraszam za wprowadzenie w kłamstwo.
Unikajcie tego człowieka.

Śr kwi 13, 2016 6:29 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
To jak są tam te dowody czy nie? Bo nwm czy oglądać. Niestety jak do tej pory nie miałem czasu. A propos dowodów to podobno ten Wasz Bóg próbował ostatnio zdziałać coś w Legnicy, słyszeliście?

A czy mógłbyś podać jakieś wiarygodne źródła tego że Hovind siedzi/siedział za oszustwa?[Pyt. do chrysletY]

Śr kwi 13, 2016 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dowody są logiczne w Biblii jak podejdziesz nawet czysto rozumowo i naukowo i poczytasz ST a potem NT.
Póżniej jak poczytasz o naukowo udokumentowanych pracach dotyczących datowania zwojów itd...

Natomiast filmik który podałem jest w zasadzie OK ale ten człowiek kłamie w innych filmach i to mocno a poza tym potrafi bardzo umiejętnie wpleść częściową prawdę w kłamstwo i jest niebezpieczny dla ludzi wierzących.
Więc nie polecam go bo kto kłamie ten od złego jest.A i we mnie wzbudził wąty - nie tędy droga do Boga!

W ogóle poprosiłbym moderacje o wykasowanie tego linku - ten facet szerzy herezje.

Śr kwi 13, 2016 7:35 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Starałem się, niestety nie udało mi się wykazać że [niektóre] wspólne cechy zaratusztrianizmu i judaizmu narodziły się najpierw w Twojej religii a nie odwrotnie. Słaby to dowód na autentyczność.

Śr kwi 13, 2016 8:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dowody są logiczne w Biblii jak podejdziesz nawet czysto rozumowo i naukowo i poczytasz ST a potem NT

!!!???

Dowody logiczne!?

Hadesie - wzywam Cię z Krainy Umarłych i zdmuchuję ogień na twej głowie, byś podał jeden dowód logiczny lub jakikolwiek inny który wskazywałby na istnienie Boga z Biblii. Wystarczy JEDEN działający, bym stał się twym bratem w wierze.

I nie żartuję. Ostatnio brałem udział w bardzo fajnej rozmowie n/t moralności i tzw Argumentu Teologicznego, czyli "If there's no God there is NO GOOD or EVIL", i musiałem przyznać po dynamicznej wymianie postów, że nie mogę wierzyć w dobro i zło, jeśli nie wierzę w Boga ^^

I nie wiem co myśleć - i otwarcie to mojemu oponentowi przyznałem. Więc nie bój się i podaj JEDEN dowód. Jakikolwiek.

Cytuj:
A czy mógłbyś podać jakieś wiarygodne źródła tego że Hovind siedzi/siedział za oszustwa?[Pyt. do chrysletY]

Z Wikipedii naprędce:
. His son Eric Hovind took over operation of CSE after Kent began serving a ten-year prison sentence in January 2007 for federal court convictions for failing to pay taxes, obstructing federal agents, and structuring cash transactions. In a separate federal court case in early 2015, a federal court jury found Hovind guilty of contempt of court in connection with a charge of disobeying a prior court order.
[url]
http://www.hourofthetime.com/wordpresst ... in-prison/[/url]

Śr kwi 13, 2016 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A chociażby wytłumacz mi sceptyku jak to jest:

W V wieku p.n.e. prorok o imieniu Zachariasz oznajmił, że Mesjasz zostanie zdradzony za cenę niewolnika 'trzydzieści sztuk srebra', zgodnie z prawem żydowskim jak również, że pieniądze te zostaną użyte do kupna pola cmentarnego dla biednych ludzi spoza Jerozolimy (Zachariasz 11:12-13). Zarówno Biblia jak i świeccy historycy podają, że Judasz Iskariot otrzymał trzydzieści srebrników za zdradzenie Jezusa. Wymienione źródła wskazują również na to, że pieniądze te zostały użyte do nabycia 'pola garncarza', na cmentarz dla cudzoziemców (Mateusz 27:3,10).

lub

Około 400 lat zanim wogóle istniało krzyżowanie, Król Dawid i prorok Zachariasz opisali śmierć Mesjasza w słowach, które w wierny sposób przedstawiają ten rodzaj egzekucji. Następnie, obaj autorzy twierdzą, że ciało zostanie przekłute a kości nie zostaną złamane, w przeciwieństwie do tego czego normalnie dokonywano po ukrzyżowaniu (Psalm 22 i 34:20; Zachariasz 12:10). Zarówno historycy jak i autorzy Nowego Testamentu potwierdzają wypełnienie tych przepowiedni: Jezus z Nazaretu umarł na rzymskim krzyżu, a jego niezwykle szybka śmierć wyeliminowała konieczność normalnego łamania kości. Włócznia została wbita w jego bok aby sprawdzić, czy zmarł.

lub

Potężny Babilon o powierzchni 196 mil kwadratowych (500 km2) był otoczony nie tylko fosą ale również podwójnymi murami obronnymi o wysokości 330 stóp (100 m) i grubości 90 stóp (27 m). Miasto bezsprzecznie uważano za miejsce nie do zdobycia, a jednak dwóch biblijnych proroków ogłosiło jego zagładę. Prorocy ci twierdzili również, że ruiny tego miasta będą unikane przez podróżnych, że miasto nie będzie już więcej zamieszkałe, oraz że jego kamienie nie zostaną nawet powtórnie użyte do budowy (Izajasz 13:17, 22 oraz Jeremiasz 51:26, 43). Ich opis jest zgodny z dobrze udokumentowaną historią tej słynnej twierdzy.

I T D ...

ok 2500 przepowiedni spełnionych ok 2000 jota w jotę! 500 jeszcze czeka na wypełnienie.
Jeśli to do ciebie nie dociera - to ja się poddaje i więcej z Toba nie rozmawiam... Strata czasu....

Pozdrawiam i biorę sobie krótką przerwę od tego forum ....

Cz kwi 14, 2016 12:43 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ha ha, Hadesie nie stoisz jednak z logiką na bakier. Ty ją depczesz i po niej skaczesz :D Dam ci lekcję po raz ostatni wyjasniając jak bardzo twoje 'dowody' nie implikują istnienia Twojego Jezusa.

A chociażby wytłumacz mi sceptyku jak to jest:

Cytuj:
W V wieku p.n.e. prorok o imieniu Zachariasz oznajmił, że Mesjasz zostanie zdradzony za cenę niewolnika 'trzydzieści sztuk srebra', zgodnie z prawem żydowskim jak również, że pieniądze te zostaną użyte do kupna pola cmentarnego dla biednych ludzi spoza Jerozolimy (Zachariasz 11:12-13).

Innymi słowy Jezus istnieje, bo bohater Biblii przewidział późniejsze wydarzenia opisane w Biblii. Tym samym Galadriela istnieje, bo w "Drużynie Pierścienia" przepowiedziała najazd orków na Shire i to się stało w "Powrocie Króla". Brawo. To jest właśnie poziom twojej argumentacji.

Cytuj:
Zarówno Biblia jak i świeccy historycy podają, że Judasz Iskariot otrzymał trzydzieści srebrników za zdradzenie Jezusa.

Łoło - chwila, chwila - świeccy historycy o ile się orientuję, nadal nie są przekonani o istnieniu Jezusa biblijnego. Jedyne źródła jakie mamy to o ile wiem Tacyt oraz Flawiusz, oba mooocno naciągane. Owszem, to że prorok takowy istniał i jak inni sekciarze w tamtym okresie skończył na krzyżu jest wysoce prawdopodobne, Jezus był takim "Kowalskim". Natomiast Jezus chodzący po wodzie i ożywiający zmarłych to nieco inna para kaloszy, prawda?

Poza tym podoba mi się twój tok myślenia - "Spróbuję podać mu jakieś niezwykłe zdarzenia z Biblii które wskazują na inne zdarzenia z Biblii, ha ha to go zagnie"

Cz kwi 14, 2016 11:28 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12