Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 6:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
Nie ponieważ groziło by to zamieszkom jakby sie wydało - a Piłat był odpowiedzialny na trzymanie tam porzadku a nie prowadzeniu działan zbrojnych.

Właśnie odkryłem że popełniłem straszny błąd. Tzn nie tyle błąd co niewiedza .... Odbiegne od tematu bo dalem d......:)

Okazuje sie że jakmims cudem moje rozumienie Księgi rodzaju bylo błedne.Całe życie myślałem ze kolejność fragmentu o stworzeniu czlowieka byla inna niz jest faktycznie. Ale jaja - jak sie zorientuja to mnie zmasakrują tu ateiści na wątku o TE.

Ide sie wychłostać.

N sty 03, 2016 3:01 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Niekonieczne. Piłat mógł kazać wywiezienie Jezusa..ukrywanie go. A gdyby ktoś mu powiedział, że Jezus jednak żyje, to by go wyśmiał i mówiłby, ze może widział kogoś podobnego :) Co za problem oszukać niepiśmiennych ?

pewnie nie pierwszy i nie ostatni błąd ;)

N sty 03, 2016 3:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że mógł. Jednak napewno rozważał czy owy czyn wart był utraty jego stanowiska.

Pozatym jego oddzialy były marne a liczebność i zachowanie rozwścieczonego ludu w strefie niebezpieczeństwa.

On poprostu się bał. Tam by doszło do mordu i prawdopodobnie zginął by Piłat i Jezus anyways. Co sie miało stać stałobysie aby wypełniło się słowo boże.

N sty 03, 2016 3:15 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piłat był wkurzony na lud, że musiał coś zrobić wbrew własnej woli i sumieniu.
zwłaszcza, że taki list napisał do cezara Tyberiusza o Jezusie:

" Powiedziano mi, że jego imię brzmi Jezus. Mogłem łatwo się tego domyślić, tak bowiem wielka była różnica między Nim, a tymi którzy go słuchali. Złoty kolor jego włosów i brody nadawał jego urodzie niebiańskie oblicze. Zdawał się mieć mniej więcej 30 lat. Nigdy wcześniej nie widziałem słodszych i jaśniejszych rysów. Cóż za kontrast między nim, a jego słuchaczami o czarnych brodach i ciemnych karnacjach! Nieskłonny do przerwania mu swą obecnością, przechadzałem się dalej, lecz poleciłem swemu sekretarzowi dołączyć do tłumu i słuchać. Później, mój sekretarz oświadczył, że nigdy nie wyczytał w słowach żadnych filozofów, czegokolwiek porównywalnego do nauk Jezusa. Powiedział mi, że Jezus nie jest ani obrazoburczy, ani buntowniczy, więc zapewniliśmy mu opiekę. Miał wolność działania, mówienia, zbierania i zwracania się do ludzi. Ta nieograniczona swoboda sprowokowała Żydów - nie biedotę, lecz zamożnych i władnych. Później, napisałem do Jezusa wnioskując o spotkanie i rozmowę z nim w Pretorium. Przyszedł. Kiedy Nazarejczyk odznaczył się swą obecnością, spędzałem poranną przechadzkę i gdy go spotkałem, me nogi zdawały się być przymocowane żelazną obręczą do marmurowego podłoża i zadrżałem w każdym członku niczym karygodny winowajca, mimo że On był spokojny. Przez jakiś czas stałem podziwiając tego niezwykłego człowieka. Nie było w nim, ani w jego charakterze nic odpychającego, jednak poczułem się strwożony jego obecnością. Powiedziałem mu, że jest w nim jakaś przyciągająca prostota i w jego osobowości, która wznosiła go daleko ponad filozofów i nauczycieli dnia dzisiejszego. W każdym razie zrobił na mnie głębokie wrażenie, i na każdym, ze względu na jego dobroć, pokorę, prostotę i miłość. "

http://www.gnwp.eu/zalgo/node/7093

i dlaczego miałby utracić stanowisko.. pewnie takich numerów jak z Jezusem robił już wiele. Piłat był sprytnym człowiekiem. Chciał aby wilk był syty i owca cała, a jednocześnie nie chciał zrezygnować ze swoich ideałów i mieć na sumieniu śmierci Jezusa, którego tak wychwalał w liście.

N sty 03, 2016 3:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wy tak na powaznie o tym Pilacie?
Bo wiecie, ta legenda o Jezusie to legenda o Jezusie a dokladniej remake starszej legendy o kozle ofiarnym. Z historia to ma wspolnego tyle co Spider-man.

N sty 03, 2016 3:42 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A gdzie reszta tego listu? Skoro go skażał pewnie o tym napisał.

N sty 03, 2016 3:44 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Wy tak na powaznie o tym Pilacie?
Bo wiecie, ta legenda o Jezusie to legenda o Jezusie a dokladniej remake starszej legendy o kozle ofiarnym. Z historia to ma wspolnego tyle co Spider-man.

w sumie jest to interpretacja pewnej historii. Prawdziwej czy sfabrykowanej- dla mnie nie ma żadnej różnicy :)
o Spider- manie tez chętnie bym popisał :)

N sty 03, 2016 3:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
A gdzie reszta tego listu? Skoro go skażał pewnie o tym napisał.

linka dałem Ci do tego fragmentu. Reszta pewnie jest gdzieś w necie. ja teraz idę spać :) Dobrej nocy

N sty 03, 2016 3:53 am
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
I to cały twój proces myślowy? Nie wiesz, jak coś sobie wytłumaczyć, to wpychasz tam Boga?
Ciekawe tylko, kto stworzył Boga, który jest o wiele bardziej skomplikowany od czegokolwiek we wszechświecie.

Bóg jest bytem prostym,nie ma w nim skomplikowaności.

N sty 03, 2016 11:39 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Każdy może się wtrącić - chętnie pogadam byle byśmy trzymali sie wątków.

Jestes chlubnym wyjatkiem :) Dobrze wiec, bedziemy trzymac sie watkow. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem w Japonii i nie ma szans zebym ot tak obczail polska klawiature.
Cytuj:
Rozmawiamy tu o dowodach na istnienie Boga.

Ok, czyli rozumiem, ze rozmawiamy o dowodach na istnienie Boga :) ;)
Cytuj:
Jeśli chcesz pogadac o Arce Noego i symbolice starego testamentu to chyba lepiej to rozwinąć w osobnym temacie.Nie lubie mieszać!

Dobra, pelna zgoda. A zatem dowody na istnienie Boga beda jedynym watkiem, o ktorym chcialbym z toba porozmawiac W TYM TEMACIE ;)

Cytuj:
Stary testament jest tekstem antycznym - bardziej niż sie nam to wydaje.
Teksty te wyryte są nawet w tablicach Sumerian (nie wiem jak to po polsku) tu masz link:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sumerian_language

No tak, ale co z tego wynika? Mitologie grecka poznalismy z tekstow sprzed tysiaca lat, i co?
Cytuj:
Poza tym określ sie. Jestes teistą czy ateistą?

Oczywiscie ze jestem ateista, ale w innym znaczeniu niz (podejrzewam) ci sie wydaje.

Otoz ja nie odrzucam mozliwosci, ze istnieje jakas wyzsza sila - tyle, ze ta sila moze byc czyms zupelnie naturalnym - tym samym, nie musi byc Absolutem, Bogiem cokolwiek chcesz.

Dlatego mam juz na tyle pokory, ze nie moge zanegowac wszystkiego - nawet tego, ze twoj Jezus faktycznie jest Bogiem. Problem w tym, ze u mnie wynika to z ogromu przemyslen - z ciaglego doskonalenia procesow myslowych. I oto do czego dochodze - nie da sie zanegowac, ze Jezus byl Bogiem. I wiesz co? Nie da sie tez zanegowac, ze oprozniona do polowy butelka coca-coli stojaca obok mnie nie jest Bogiem. xD

Nie da sie zanegowac tego. Wiec jedyne co mozna zrobic, to wierzyc w to, co jest blizsze prawdzie. Czyli w co? cola sklada sie z butelki wykonanej z plastiku i plynu zawartego w butelce. Czy to mozliwe, ze jest Bogiem? Tak. Czy to prawdopodobne, ze jest Bogiem? No cholera, nie. Efekt - przyjmuje wierzenie, ze cola nie jest Bogiem. :)

Hadesie, ktore argumenty za istnieniem Boga (lub 'boga') dzial;aja wg ciebie? :) Niedawno zalozylem fajny temat, obczaj koniecznie bo jak na teiste zdajesz sie byc bardzo, bardzo otwarty na dyskusje - a przeciez od tego sa fora internetowe :)

caluski serdeczne :)

N sty 03, 2016 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Oczywiscie ze jestem ateista, ale w innym znaczeniu niz (podejrzewam) ci sie wydaje.

Teista lub ateista - innych wyjści nie ma . Jestes więc teistą tak jak ja tylko twój bóg jest nieokreślony.Wydaje mi sie ze lekko okultyzmem pachnący

Cytuj:
ktore argumenty za istnieniem Boga (lub 'boga') dzial;aja wg ciebie?

viewtopic.php?p=1019523#p1019523

te np.

A są tu ludzie którzy interesują sie astronomią?

N sty 03, 2016 12:10 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Malo madrze, niestety.
Cytuj:
Teista lub ateista - innych wyjści nie ma . Jestes więc teistą tak jak ja tylko twój bóg jest nieokreślony.Wydaje mi sie ze lekko okultyzmem pachnący

Milo, ze chociaz rozumiesz idee koniecznych zaprzeczen wyczerpujacych pule mozliwosci. Tutaj pomyslales logicznie - mam nadzieje, ze nie zjedzie cie Malgosia, bo to jest zwykle traumatyczne przezycie. Jesli moje zdanie cos znaczy - wlasnie zrobiles cos logicznego.

Tak - teizm to okreslenie na istnienie wierzenia w twojej glowie. Na przyklad jesli nie wierzysz w to, ze w twojej szafie zyje lew, to jestes alwioszafowista. Dodajesz 'a' i dostajesz pozycje odwrotna

Czyli nie da sie byc nie-teista i nie-ateista. Mam wlasnie potrojny orgazm, ze to rozumiesz.

Tylko czy to ma sens? Czy musimy kuc terminy dla kazdej z tych pozycji?

I co to znaczy ze moj Bog jest nieokreslony? Jasne ze mam duchowe odczucia (czyli estetyczne) kiedy np. rozmawiam o niedawnym eksperymencie, podczas ktorego wyslano czastke z punktu A do B i okazalo sie, ze ta czastka byla w punkcie B, nim naukowcy zdolali wyslac ja z punktu A. To jest cholerna magia i mistycyzm. Po choilere zaspokajac swoje potrzeby duchowe durna mitologia sprzed trysiaca lat, kiedy fizyka jest tak cholernie niesamowita?

N sty 03, 2016 12:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
kiedy np. rozmawiam o niedawnym eksperymencie, podczas ktorego wyslano czastke z punktu A do B i okazalo sie, ze ta czastka byla w punkcie B, nim naukowcy zdolali wyslac ja z punktu A. To jest cholerna magia i mistycyzm. Po choilere zaspokajac swoje potrzeby duchowe durna mitologia sprzed trysiaca lat, kiedy fizyka jest tak cholernie niesamowita?

Ponieważ nic nie zmieni faktu że ta nowa fiza jest oparta tez na teoriach czesto siega granic absurdu/schizofreni.

Zobacz ten wątek i sprubuj pojmac! Bo widzisz okazuje sie ze ostatnio ze prędkość swiatla nie jest stała jak twierdził Einstein nie tak dawno. Zauważ ile przy tym wyliczen i hipotez - a jednak to fiza (niby nauka ścisła)>

https://en.wikipedia.org/wiki/Variable_speed_of_light

N sty 03, 2016 12:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co gorsze ja nie pojmuje za chiny jak foton moze nic nie ważyc miec mase=0 a istniec.

W związku z tym pomyślałem sobie kiedyś tak że śa 2 ważne wątki w życiu śmiertelnika.

1.Dać z siebie wszystko aby ogarnąć ten świat jak najbardziej sie da.Bo warto czasem pomyśleć i policzyć aby coś odkryć. I poznać ogrom dzieł Bożych.

2.Nie starać sie pojąć istoty Boga lepiej poprostu mu zaufać. Jego ogrom nas przerasta !!! A wnikliwa analiza naszym ptasim móżdżkiem istoty wszechmogącego często prowadzi na manowce.

I wszystko gra!

N sty 03, 2016 12:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1.Dać z siebie wszystko aby ogarnąć ten świat jak najbardziej sie da.Bo warto czasem pomyśleć i policzyć aby coś odkryć. I poznać ogrom dzieł Bożych.

2.Nie starać sie pojąć istoty Boga lepiej poprostu mu zaufać. Jego ogrom nas przerasta !!! A wnikliwa analiza naszym ptasim móżdżkiem istoty wszechmogącego często prowadzi na manowce.

I wszystko gra!

Wlasnie nic nie gra. Bo gdyby wiekszosc ludzi myslala w ten sposob, to dzisiaj nawet nie mialbys czym zebow umyc, bo nie istniala by nauka ktora jest probami dochodzenia do prawdy.

Zgnilbys wiec w bezczynnosci, zadufany w swoim ektraordynaryjnym podejsciu ' po cholere cos, czego nie rozumiemy tlumaczyc? to jasne, ze skoro tego nie rozumiey, to zrobil to Bog. Po cholere dociekac przyczyny?'

o matko...

N sty 03, 2016 12:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona