Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 24, 2018 8:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
1.Dać z siebie wszystko aby ogarnąć ten świat jak najbardziej sie da.Bo warto czasem pomyśleć i policzyć aby coś odkryć. I poznać ogrom dzieł Bożych.

2.Nie starać sie pojąć istoty Boga lepiej poprostu mu zaufać. Jego ogrom nas przerasta !!! A wnikliwa analiza naszym ptasim móżdżkiem istoty wszechmogącego często prowadzi na manowce.

I wszystko gra!

Wlasnie nic nie gra. Bo gdyby wiekszosc ludzi myslala w ten sposob, to dzisiaj nawet nie mialbys czym zebow umyc, bo nie istniala by nauka ktora jest probami dochodzenia do prawdy.

Zgnilbys wiec w bezczynnosci, zadufany w swoim ektraordynaryjnym podejsciu ' po cholere cos, czego nie rozumiemy tlumaczyc? to jasne, ze skoro tego nie rozumiey, to zrobil to Bog. Po cholere dociekac przyczyny?'

o matko...

Ależ tak kiedyś było ;) I jak widać jest tak dalej.
Nie rozumiano czemu słońce wschodzi i zachodzi - tłumaczono to rydwanem, którym przemieszcza się po niebie Bóg Re. Nie wiedziano czemu występują pory roku - wymyślono Demeter... I tak dalej, i tak dalej...

N sty 03, 2016 1:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Cytuj:
ktore argumenty za istnieniem Boga (lub 'boga') dzial;aja wg ciebie?
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1019523#p1019523

te np.
Hades, stygmaty nie sa dowodem na istnienie zadnego boga.

Hades napisał(a):
A są tu ludzie którzy interesują sie astronomią?
Malo. Jest malo ludzi co sie malo interesuja. Takich co sie bardziej interesuja to chyba nie ma w ogole.

N sty 03, 2016 2:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
chrysletY napisał(a):
Wlasnie nic nie gra. Bo gdyby wiekszosc ludzi myslala w ten sposob, to dzisiaj nawet nie mialbys czym zebow umyc, bo nie istniala by nauka ktora jest probami dochodzenia do prawdy.

Zgnilbys wiec w bezczynnosci, zadufany w swoim ektraordynaryjnym podejsciu ' po cholere cos, czego nie rozumiemy tlumaczyc? to jasne, ze skoro tego nie rozumiey, to zrobil to Bog. Po cholere dociekac przyczyny?'

o matko...

Ale przecież w wierze w słowa Boga nie chodzi o to, że trzeba odrzucić naukę i nie poznawać naszego świata, ani się rozwijać. Czy gdzieś w Biblii jest napisane, że Bóg potępia koło lub układ scalony? Co to za bzdury?

Nie znajdziesz rozumowych dowodów na istnienie Boga, bo gdyby to było możliwe, to wszyscy na świecie oddawaliby hołd Bogu.

Po prostu, albo ktoś uwierzy, że był Jezus i mówił prawdę, albo nie. Reszta jest konsekwencją tego aktu wiary.

N sty 03, 2016 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Ale przecież w wierze w słowa Boga nie chodzi o to, że trzeba odrzucić naukę i nie poznawać naszego świata, ani się rozwijać. Czy gdzieś w Biblii jest napisane, że Bóg potępia koło lub układ scalony? Co to za bzdury?
Co robic w sytuacji gdy slowa Boga i nauki wykluczaja sie wzajemnie?
lekarstwo napisał(a):
Nie znajdziesz rozumowych dowodów na istnienie Boga, bo gdyby to było możliwe, to wszyscy na świecie oddawaliby hołd Bogu.
To nie jest prawda, tzn. tak, dowodow brak, wniosek jednak jest bledny.
Opowiesz czemu sadzisz, ze gdyby ktos (np. sam Jahwe) udowodnil ponad wszelka watpliwosc istnienie Jahwe, to bym go czcil?

N sty 03, 2016 2:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):

Podaj jakiś przykład, będzie łatwiej rozważać.

dienicy napisał(a):
Opowiesz czemu sadzisz, ze gdyby ktos (np. sam Jahwe) udowodnil ponad wszelka watpliwosc istnienie Jahwe, to bym go czcil?

Założyłem, że każdy kto poczułby i zrozumiał bezgraniczną miłość jakiejś osoby do siebie, to odpowiedziałby tym samym. Ale być może się myliłem. Jak to byłoby u Ciebie - nie wiem. :-)

N sty 03, 2016 3:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
To co zwykle, odwołać się do egzegezy. To musiała być metafora.

N sty 03, 2016 3:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Założyłem, że każdy kto poczułby i zrozumiał bezgraniczną miłość jakiejś osoby do siebie, to odpowiedziałby tym samym.

Człowiek, który nie ma odwróconego sumienia, tak właśnie reaguje. Przylgnie całym sobą do Boga. To jednak rozmowa ze ślepym o kolorach, powiedziane odbierane jest jak odbicie się od ściany, wraca jako niezrozumienie. Bóg jest Relacją i jeśli chce pozyskać człowieka dla trudnych ludzkich spraw, tak właśnie uwodzi człowieka. Pozwala mu poznać tę Miłość, bo człowiek potrafi wówczas odpowiedzieć na to miłością w stosunku do trudnych ludzi. To uskrzydla człowieka i otwiera na trudne zadania życiowe. Niestety owo dotknięcie Boga nie jest dawane jako odpowiedź na ludzkie 'sprawdzam'. Bogiem nie da się manipulować.

N sty 03, 2016 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Podaj jakiś przykład, będzie łatwiej rozważać.
Wkleilbym Biblie, ale zbyt dlugo musialbym czekac na odpowiedz.
Czy sadzisz, ze jest roznica? Tzn. chodzi mi o to czy sadzisz, ze wysnujesz rozne wnioski na podstawie roznych przykladow?
Otwieram losowo Biblie, hmm, i jeszcze raz (cholerne 'ten splodzil tego'), i jeszcze raz, o. Joz 10:13
lekarstwo napisał(a):
Założyłem, że każdy kto poczułby i zrozumiał bezgraniczną miłość jakiejś osoby do siebie, to odpowiedziałby tym samym. Ale być może się myliłem. Jak to byłoby u Ciebie - nie wiem. :-)
Wyglada na bledne zalozenie. Szczerze mowiac to nie bardzo wiem o czym piszesz bo:
Barney napisał(a):
Nie rozmawiamy o psychologii, ani o uczuciu nienawiści. Analogicznie jak kiedy rozmawiamy w kontekście Biblii czy w ogóle wiary o miłości, to NIE rozmawiamy o "uczuciu miłości".
Zrozum to wreszcie.
Oprocz tego, ze niekoniecznie rozumiem pojecia, ktorych uzyles, to kompletnie nie rozumiem jak znalezienie dowodu na istnienie Jahwe (o innym bogu tu chyba nie rozmawiamy) mialoby zmienic moje uczucia. Na przykladzie: Na przyklad darze pogarda Darth Vader. To, ze jest postacia w powiesci nie robi znaczenia. Zalozmy jednak, ze wzial i przylecial na Ziemie z galaktyki far away i podobnego tez czasu. Czemu to, ze zmienil kategorie z postaci w ksiazce do realnej mialoby zmienic moje nastawienie do niego?

N sty 03, 2016 4:33 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mógłbyś się bać że Cię strąci do piekła. xd

N sty 03, 2016 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety nie mam pojęcia o co chodziło w tym tekście o zatrzymaniu słońca i księżyca. ;-)

Naukowo? Może kawałek czarnej dziury przelatywał w tym czasie przez układ słoneczny i na chwile wystąpiła anomalia? No wiesz, horyzont zdarzeń zaistniał i osobliwość zadziałała? Za wikipedią: "Osobliwość – punkt lub linia, gdzie przyspieszenie grawitacyjne lub gęstość materii są nieskończone". Taka osobliwość na pewno miałaby wpływ na układ słoneczny.

Wydaje mi się, że skoro nauka powiedziała A, i dopuszcza rzeczy dla rozumu ludzkiego niemożliwe do pojęcia (wide: nieskończona gęstość materii), to powinna powiedzieć B, i przyjąć również inne niemożliwości - nie powinna narzucać sobie granic. Hehe, nauka...

A co do niezdolności do zrozumienia i odczuwania wielkiej miłości, to tego ci nie wytłumaczę, mogę tylko współczuć. Chyba, że się mylę i wtedy przepraszam Cię Kolego!

Zapewniam cię poza tym, że gdyby darth vader przyleciał i przyłożył by ci po dupie swoim świetlnym mieczem, to zmieniłbyś swoje nastawienie do niego bardzo szybko, teoretyku.

N sty 03, 2016 5:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Skąd to pytaie? Masz wątpliwości czy jesteś ateistą?

Jestem ateistą
PS. Chcę żebyś wiedział że definicja ateisty którą podał Jockey w którymś poście nie jest do końca prawdziwa. :p

N sty 03, 2016 5:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo
Czyli w momencie gdy slowa Boga i nauki wykluczaja sie wzajemnie wierzacy moga niewiele i wybieraja ignorance is bliss.

Natomiast Bog nie moze sie ujawnic because go fuck yourself - czyli brak uzasadnienia.

N sty 03, 2016 5:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boleję nad tym, ale tak to wygląda. Taka sprzeczność nie potrafi we mnie jednak zniszczyć osobistych doświadczeń, które stanowią moją najgłębszą tożsamość.

Po prostu w przypadku wiary opartej na doświadczeniach podobnych do oberwania po dupie mieczem świetlnym dartha vadera, te namacalne skutki w postaci bólu oraz blizn po tym mieczu, mają większą wagę dowodową od naukowych dowodów na to, że to niemożliwe. Nic na to nie poradzę. To jest tajemnica dana do zrozumienia tylko "maluczkim".

Na pewno jest to ignorancja w oczach osoby chcącej myśleć tylko racjonalnie. Rozumiem to, ale swoich doświadczeń nie potrafię ci wlać do głowy. Każdy widocznie musi żyć swoim i tylko swoim życiem.

N sty 03, 2016 6:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W kazdym razie, gdyby udowodniono mi ponad wszelka watpliwosc, ze Jahwe istnieje, to jedyne co by sie zmienilo to to, ze przestalbym byc ateista a nie jakies holdy.

N sty 03, 2016 6:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Po prostu w przypadku wiary opartej na doświadczeniach podobnych do oberwania po dupie mieczem świetlnym dartha vadera, te namacalne skutki w postaci bólu oraz blizn po tym mieczu, mają większą wagę dowodową od naukowych dowodów na to, że to niemożliwe. Nic na to nie poradzę. To jest tajemnica dana do zrozumienia tylko "maluczkim".

Na pewno jest to ignorancja w oczach osoby chcącej myśleć tylko racjonalnie. Rozumiem to, ale swoich doświadczeń nie potrafię ci wlać do głowy. Każdy widocznie musi żyć swoim i tylko swoim życiem.

Widzisz, tylko że twoja pewność, że dostałeś z tego miecza może być efektem chwilowej niedyspozycji umysłu ;), lub jak kto woli jakiejś choroby.
Ludzie w ciemnym lesie też potrafią zobaczyć różne dziwne rzeczy i są przeświadczeni o tym, że widzieli coś realnego. W rzeczywistości są to zwykłe cienie, gałęzie poruszane przez wiar, czy zwierzęta. Resztę dopowiada już wyobraźnia. Czasami nie możemy polegać na swoich zmysłach i umyśle - bo te mogą nas oszukiwać.
Co do tych blizn, mogły powstać w zupełnie inny sposób, ale ty budząc się w środku lasu z takim ranami przypomnisz sobie o jakimś cieniu, którego widziałeś przed utratą przytomności i stwierdzisz, Jedi to zrobił!
Takiej wiary już się później nie da "wyplewić", lub jest to bardzo ciężkie.

N sty 03, 2016 6:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona