Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 20, 2018 1:07 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
 Dowody na istnienie Boga. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dowody na istnienie Boga.
Piotr Płatos napisał(a):
Oczywiście są także pozytywne skutki religii. Czytałem że udział w nabożeństwach może wydłużyć wiek życia o kilka lat.
To nie pozytywne skutki religii. Tu nie chodzi tyle o udzial w nabozenstwach co udzial. Kazda wspolnota zbierajaca sie by cos porobic, ktora dana osoba bedzie lubic sie nada. Zamiast kosciola moze to byc klub szachistow.
Piotr Płatos napisał(a):
Jakie mogą być skutki czegoś takiego?
Mozliwe, ze ta strona moglaby okazac sie pomocna: http://whatstheharm.net/

N sty 03, 2016 9:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
lekarstwo
Czyli w momencie gdy slowa Boga i nauki wykluczaja sie wzajemnie wierzacy moga niewiele i wybieraja ignorance is bliss.

Natomiast Bog nie moze sie ujawnic because go fuck yourself - czyli brak uzasadnienia.

Bóg nie może sie ujawnic ponieważ jego widok zakonczył by twój żywot.
Więc nastepnym razem przy paciorku - zastanów sie dogłębnie o co go prosisz :)

N sty 03, 2016 10:20 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Piotr Płatos napisał(a):

Z takim podejściem bardzo łatwo można wprowadzić samego siebie w błąd jak to miało miejsce wiele razy.

Jeśli zamierzasz zaklinać naukę, nie przeszkadzam. Na tacy nie podam, nie chce mi się, odpowiedź na forum (naukową) odnajdziesz.

Pn sty 04, 2016 12:13 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Piotr Płatos napisał(a):

Z takim podejściem bardzo łatwo można wprowadzić samego siebie w błąd jak to miało miejsce wiele razy.

Jeśli zamierzasz zaklinać naukę, nie przeszkadzam. Na tacy nie podam, nie chce mi się, odpowiedź na forum (naukową) odnajdziesz.

Nie rozumiem Cię Merss...

Pn sty 04, 2016 4:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita
Cytuj:
Człowiek siebie nie zna, bo obsesyjnie identyfikuje się z tym co widzi i obserwuje. Widzi ciało i następuje utożsamienie z ciałem. Widzi umysł i jego grę i następuje silna identyfikacja z umysłem.
Kim jest jednak sam " patrzący" ? Kim jest podmiot identyfikujący się ?

kolejnym fenomenem ? czy raczej tym co widzi te wszystkie fenomeny i jest poza nimi ?

Można się tak doszukiwać czegoś czym się nie jest, a jak szukamy to znajdziemy.
Co nie musi oznaczać prawdy o nas.

Odnoszę wrażenie ze gonisz za czymś odmiennym.
Czego sam nie dostrzegasz, jak byś uciekał od tego co dostrzegasz.
Można lecz nie pisz ogólnie że człowiek.
Pisz od siebie.

Możliwie że u ciebie tak jest, nie znasz siebie, podajesz przyczynę, że jest nią utożsamianie się ciebie z tym co w sobie dostrzegasz.
Lecz nie jest tak że musi to być przyczyną ogólną, u pozostałych ludzi.

A jeśli u ciebie tak nie ma, to po co teoretyzujesz.
Nie ma nic bardziej mieszającego ludziom w głowach, jak podawanie teoretycznych możliwości, oczywiście z kłamstwem na czele.
Na teorie szkoda cennego swego czasu, więcej jest prawdziwych naszych problemów, które nam doskwierają.

dienicy
Cytuj:
To nie pozytywne skutki religii. Tu nie chodzi tyle o udzial w nabozenstwach co udzial. Kazda wspolnota zbierajaca sie by cos porobic, ktora dana osoba bedzie lubic sie nada. Zamiast kosciola moze to byc klub szachistow.

Tak tobie o to chodzi że każda obecność ludzi obok ciebie jest kojąca.
Tylko że nie jest jest obojętnym jaka to grupa, z prostego powodu,
Ja widzę jeszcze w takich grupach coś więcej, co mogę od nich zaczerpnąć.
W tym względzie wole więcej.
No a w grupach sportowych można coś zyskać, lecz dla mnie to za mało, za krótka jest perspektywa mojego życia.
Tu mam wolną wolę chcieć i wybierać to, co mi daje więcej.

Mówmy o perspektywach i możliwościach, zamiast o jedynych ratunkach, które jedynymi nie są.
Ja wybieram perspektywę Boga po to że jest nieskończenie rozległy w swej osobowości, to mi daje coraz to nowe pole do naśladowania jego.
Nie nudzę się wcale.
Jak bym Go zredukował do rozmiarów na moje możliwości.
To stanął bym wcześniej czy później przed murem skalnym, nie do przebicia, moją głową.

Piotr
Cytuj:
Nie rozumiem Cię Merss..

Jeśli chcesz obszernego od mers wyjaśnienia, to tak jej napisz.

Wt sty 05, 2016 11:56 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ależ tak kiedyś było ;) I jak widać jest tak dalej.
Nie rozumiano czemu słońce wschodzi i zachodzi - tłumaczono to rydwanem, którym przemieszcza się po niebie Bóg Re. Nie wiedziano czemu występują pory roku - wymyślono Demeter... I tak dalej, i tak dalej...

Oczywiście. I właśnie dlatego większość bogów jest już zaledwie wspomnieniem. Bo im więcej wiemy o świecie, tym więcej bóstw staje się niepotrzebne. Spójrz, czy to nie jest idealna analogia? Kiedyś nie wiedziliśmy czym jest słońce - ergo Bóg. Nie wiedzieliśmy czym są gwiazdy - ergo Bóg. Dzisiaj nie wiemy, jak powstało życie (ale jesteśmh blisko) ergo co...? Bóg! To najprostsze. Ale wiesz co najśmieszniejsze? Nie zmienia to faktu, że mitologie starsze są o wiele bardziej spójne, niż chrześcijaństwo :D NIe przeczą same sobie. Żydzi w pogoni za stworzeniem najlepszego, najbardziej wypasionego boga, nadali Jahwe za dużo atrybutów przez co jego istota sypie się sama pod sobą. Na przykład idea wolnej woli przy Bogu, który jest wszechmogący, wszechwiedzący i jest stworzycielem wszystkiego - teista ci tego nie pojmie, ale wystarczy nakreślić prostą analogię, aby zaprzeczył sam sobie odrzucając identyczne rozumowania w stosunku do innego Boga. Oczywiście teista tego nie pojmie, ale możesz mieć z niego bekę, kiedy znajdziesz kogoś, kto dostrzega logiczne implikacje jego rozumowania :)

Wt sty 05, 2016 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):

Można się tak doszukiwać czegoś czym się nie jest, a jak szukamy to znajdziemy.
Co nie musi oznaczać prawdy o nas.

Odnoszę wrażenie ze gonisz za czymś odmiennym.
Czego sam nie dostrzegasz, jak byś uciekał od tego co dostrzegasz.
Można lecz nie pisz ogólnie że człowiek.
Pisz od siebie.

Możliwie że u ciebie tak jest, nie znasz siebie, podajesz przyczynę, że jest nią utożsamianie się ciebie z tym co w sobie dostrzegasz.
Lecz nie jest tak że musi to być przyczyną ogólną, u pozostałych ludzi.

A jeśli u ciebie tak nie ma, to po co teoretyzujesz.
Nie ma nic bardziej mieszającego ludziom w głowach, jak podawanie teoretycznych możliwości, oczywiście z kłamstwem na czele.
Na teorie szkoda cennego swego czasu, więcej jest prawdziwych naszych problemów, które nam doskwierają.

Witold,

Nie koniecznie działa hasło " jak szukamy to znajdziemy".. w przypadku tożsamości- gdy przestaniemy szukać to znajdziemy :) Poszukujący jest bowiem poszukiwanym,, wystarczy się zrelaksować i zaprzestać szukać siebie w fenomenach tego świata.

Cokolwiek dostrzegasz jest tylko DOSTRZEGANYM ! i człowiek nigdy nie może być tym co dostrzega. Nie ma w tym logiki. Człowiek jest zawsze dostrzegającym.

i nie ma potrzeby uciekania od czegokolwiek.. Po prostu wystarczy obudzić się ze snu identyfikacji z "dostrzeganym" . Od iluzji się nie ucieka, tylko ja sobie uświadamia.

sam popatrz na strukturę zdania: "ja znam siebie".. jesteś dwoma osobami ? znającym i poznanym ?
i o jakim poznaniu mówisz ? mentalnym ? intuicyjnym ? to nadal tylko pewne formy, które widzisz.. kto jednak widzi te formy ?

co do kłamstw i mieszania ludziom w głowach- zgadzam się, to wyjątkowo paskudna rzecz. Dla mnie tymi kłamstwami są zorganizowane religie.. to tylko nieweryfikowalne teorie, niemerytoryczne założenia i nielogiczne bajki

Wt sty 05, 2016 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades
Hades napisał(a):
Fakt, gdybym mial jedno zyczenie do spelnienia to glupio by bylo bym 'zmarnowal' je na siebie.
Z drugiej strony, gdybym zdecydowal sie byc tak samolubny , to watpie by twoj nieskonczenie milosierny Jahwe przepuscil okazje by zafundowac mi wieczne cierpienie - Happy hour skonczyl sie dawno, dawno temu (wierzac legenda).

witoldm
witoldm napisał(a):
dienicy napisał(a):

Tak tobie o to chodzi że każda obecność ludzi obok ciebie jest kojąca.
Tylko że nie jest jest obojętnym jaka to grupa, z prostego powodu,
Ja widzę jeszcze w takich grupach coś więcej, co mogę od nich zaczerpnąć.
W tym względzie wole więcej.
No a w grupach sportowych można coś zyskać, lecz dla mnie to za mało, za krótka jest perspektywa mojego życia.
Tu mam wolną wolę chcieć i wybierać to, co mi daje więcej.
No przeciez napisalem: Kazda wspolnota zbierajaca sie by cos porobic, ktora dana osoba bedzie lubic sie nada.
Ja jakbym zostal 'skazany' na 'wieczorki z nazistami' to tez pewnie dlugo bym nie dal rady, pomijajac nawet to, ze po paru moich wypowiedzich mogliby mi pomoc.
Kosciol tez by mnie wykonczyl. Na poradach przedmalzenskich przyszedl Mistrz Egzorcysta, powiedzial, ze sa demony w ryzu i utrzymal powazna twarz.
witoldm napisał(a):
Ja wybieram perspektywę Boga po to że jest nieskończenie rozległy w swej osobowości
Bog jest jak os liczbowa. :wink:

Wt sty 05, 2016 7:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Hades
Hades napisał(a):
Fakt, gdybym mial jedno zyczenie do spelnienia to glupio by bylo bym 'zmarnowal' je na siebie.
Z drugiej strony, gdybym zdecydowal sie byc tak samolubny , to watpie by twoj nieskonczenie milosierny Jahwe przepuscil okazje by zafundowac mi wieczne cierpienie - Happy hour skonczyl sie dawno, dawno temu (wierzac legenda).

Dlatego uważam że wszelkie modły typu "Ukaż mi się Panie" są odrzucane. Natomiast Modły typu "Daj mi jakiś znak" czasem skutkują.
Zakładając że to modlitwa we własnej intencj. Bo modły typy "Ukaż sie Zenkowi" to jak prośba o plage na Zenka :)

Wt sty 05, 2016 7:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś na lekcji religii katechetka powiedziała mi(właściwie klasie), że jeżeli modlą się w jakiejś intencji więcej niż (bodajże dwie?) osoby, to taka modlitwa jest zawsze wysłuchiwana. Ponoć gdzieś to w piśmie zostało napisane, jednak nie mogę się tego doszukać.
Znaczy się kolejna rzecz, która była kłamstwem mojej starej katechetki ? Czy może jednak coś takiego jest ?

Wt sty 05, 2016 7:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
chodzi o to, że jak milion osób modli się o wyzdrowienie z raka i jednej na milion się uda, to od razu wszyscy wariują że oto stał się cud.

Wt sty 05, 2016 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
chodzi o to, że jak milion osób modli się o wyzdrowienie z raka i jednej na milion się uda, to od razu wszyscy wariują że oto stał się cud.

Nie to był tekst w stylu, że gdzieś tam w biblii jest napisane:
"Tak gdzie modli się jedna osoba cośtam cośtam, ale jeżeli modli się więcej osób to ich prośba zostanie wysłuchana".
Czyli po polsku: Jak modlimy się w dwójkę, czy tam w trójkę to mamy gwarancje, że Bóg nas wysłucha :D

Wt sty 05, 2016 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Kiedyś na lekcji religii katechetka powiedziała mi(właściwie klasie), że jeżeli modlą się w jakiejś intencji więcej niż (bodajże dwie?) osoby, to taka modlitwa jest zawsze wysłuchiwana. Ponoć gdzieś to w piśmie zostało napisane, jednak nie mogę się tego doszukać.
Znaczy się kolejna rzecz, która była kłamstwem mojej starej katechetki ? Czy może jednak coś takiego jest ?

....

Kluczowe słowo wysłuchana - niekoniecznie spełniona.
Gdyż zakładając że modli sie Zenek i Wiesiek o to aby Bóg przestał istnieć- owszem zostaną wysłuchanie - ale niestety .... niet!

Wt sty 05, 2016 7:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Czyli Bóg nie słucha wszystkich modlitw ?

Myślałem, że słucha wszystkich, a wysłuchuje tylko niektórych.

Wydawało mi się, że wysłuchanie modlitwy = jej spełnienie.

Wt sty 05, 2016 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:

Czyli Bóg nie słucha wszystkich modlitw ?

Myślałem, że słucha wszystkich, a wysłuchuje tylko niektórych.

Wydawało mi się, że wysłuchanie modlitwy = jej spełnienie.

....

Bzdura gdzyby Bóg spełniał wszystkie modlitwy bylibyśmy biedni....
Nie masz pojęcia jak wredni śa niektórzy ludzie i o co się modlą.

Wt sty 05, 2016 7:28 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona