Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 16, 2019 12:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Intercyza i testy na ojcostwo. 

Czy zgodziłabyś się na małżeństwo z intercyzą i testy na ojcostwo?
Na wszystko 0%  0%  [ 0 ]
Na intercyzę 67%  67%  [ 2 ]
Na testy 0%  0%  [ 0 ]
Na nic 33%  33%  [ 1 ]
Liczba głosów : 3

Intercyza i testy na ojcostwo. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Intercyza i testy na ojcostwo.
Dobry wieczór. Zastanawia mnie na ile jesteście skłonne zaakceptować u partnera takie wymogi. Uważacie że są sprzeczne z ideą małżeństwa które zakłada pełną symbiozę czy są jedynie obroną swoich słusznych interesów w dzisiejszym niepewnym świecie (10% dzieci spoza małżeńskiego łoża, +- 50% partnerów zdradzających, chodzenie z paragonami na rozprawy sądowe). Zapraszam do klikania i przepraszam za pominięcie męskiej części forum ale jak łatwo się domyśleć po pytaniach wprowadziłoby to zamęt (mąż protestuje przeciw testom?? xD). Chociaż różnie bywa, niektórzy dla świętego spokoju wolą nie wiedzieć.. ;> Aha, pytając o testy mam na myśli sytuację w której partner przed ślubem (albo współżyciem?) zapowiada że będzie je wykonywał jeśli dojdzie do zapłodnienia bez względu na podejrzenia lub ich brak.
Pozdrawiam :)

Śr mar 30, 2016 8:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Intercyza i testy na ojcostwo.
Intercyza pozwala na zabezpieczenie majątku rodzinnego, osobistego. Nie dla pieniędzy wybieramy męża, więc chyba nie miałabym oporów. Gdyby jednak zaproponowano mi test na ojcowstwo byłby to dowód na brak zaufania. A na tym się nie da budować małżeństwa. Test wskaże ojca, ale każdy wyjazd służbowy, by się wiązał z podejrzliwością o zdradę. Ktoś kto nie ufa, sam nie jest zwykle godny zaufania. Kiepskie rokowania. Niech sobie szuka bardziej spolegliwej kobiety.

Śr mar 30, 2016 9:07 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Jak rzadko zgadzam się z merss prawie co do słowa ;)
Intercyza to żaden problem, ale jeśli jeszcze przed ślubem przyszły mąż zakłada, że możliwa jest zdrada i będzie sprawdzał wszystko, to ja podziękuję. Związek z patologicznym zazdrośnikiem (co de facto jest zaburzeniem i powinno się leczyć) nie jest czymś, w co miałabym ochotę się ładować na resztę (bądź nawet wycinek) życia.

Cz mar 31, 2016 12:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
odpowiem choć jestem facetem ;) (ale ankiety nie zaznaczam)

dla intercyzy w zasadzie widzę tylko 2 zastosowania:
a) jeden z małżonków prowadzi firmę, w przypadku bankructwa cały majątek może przepaść, więc intercyza zabezpiecza chociaż podstawowy majątek dla drugiego i dzieci
b) jeden z małżonków jest uzależniony (narkotyki, alkohol, hazard itd) - co może spowodować zadłużenie rodziny - i znów intercyza ma zabezpieczyć drugiego i dzieci.

przy czym przypadek b) zakładam za możliwy dopiero w małżeństwie - bo zawieranie ślubu z osobą uzależnioną to zwykle głupi pomysł

a co do testów na ojcostwo - zdecydowanie z Wami się zgadzam. To w zasadzie patologiczna sytuacja gdy współmałżonek z góry zakłada zdradę drugiego.

Cz mar 31, 2016 11:04 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Zakładam że używasz merss słowa "spolegliwy" w znaczeniu potocznym (dla formalności sprawdziłem w słowniku i znaczenie pierwotne oznacza człowieka godnego zaufania). Nie widzę w akceptacji takiego kroku przez partnerkę żadnej spolegliwości. Przecież cała procedura może się odbyć bez żadnego udziału matki, materiał genetyczny wystarczy pobrać od dziecka i domniemanego ojca. Takie działanie nie wymaga niczego od matki, w żaden sposób jej nie ogranicza. Chęć przeprowadzenia badań nie musi też oznaczać zazdrości o kobietę. Torri, zazdrość jest wtedy jak partner ją ogranicza np. zabrania wychodzić z domu, śledzi itp. :D Badania mogą być przejawem zdrady ale jest też możliwość że mężczyzną kieruje wyłącznie obrona swoich interesów. A zakładać że możliwa jest zdrada trzeba zawsze. Czyż nie jest głupim zakładać odwrotnie - że zdrada jest całkowicie wykluczona? Dopóki nie stoją na jej na przeszkodzie fizyczne czynniki wręcz trzeba zakładać taką możliwość. Tek de Cart, nie wiem jak za granicą ale polska to pod tym względem dziki kraj i nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dziś dostał list w którym nadawca zobowiązuje Ciebie do spłaty milionowego długu który zaciągnęła osoba spokrewniona z Tobą w 10 stopniu bo wszyscy pozostali zdążyli się uchylić a Tobie listonosz akurat zapomniał doręczyć pisma w terminie @_@ (tzn. pokrewieństwo z rodzeństwem - 1, z dzieckiem/partnerem rodzeństwa - 2, itd.). Albo "pomyłka" komornicza, ściągają wszystko co się da wbrew wyrokowi sądu a potem nie oddamy i co nam pan zrobisz?

Cz mar 31, 2016 1:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ziemniok napisał(a):
Zakładam że używasz merss słowa "spolegliwy" w znaczeniu potocznym (dla formalności sprawdziłem w słowniku i znaczenie pierwotne oznacza człowieka godnego zaufania).

To należy odczytać z kontekstu, o czym myślałam. :)
Cytuj:
materiał genetyczny wystarczy pobrać od dziecka i domniemanego ojca.

Gdybyś trafił na mnie, źle by się to skończyło (musialabym się dowiedzieć jednak po ślubie o badaniach DNA). Ty byś sobie pobierał materiał genetyczny a ja spakowałabym walizkę i wystawiła za drzwi. Nie rozumiesz, że na braku zaufania się nie buduje jedności małżeńskiej? Tyle byś osiągnął.
Cytuj:
Takie działanie nie wymaga niczego od matki, w żaden sposób jej nie ogranicza.

...z punktu widzenia klapek na oczach faceta. On nawet nie rozumie czym jest zaufanie. Miłość i jedność małżeńska dla niego to zupełna abstrakcja.
Cytuj:
Badania mogą być przejawem zdrady ale jest też możliwość że mężczyzną kieruje wyłącznie obrona swoich interesów.

Małżeństwo nie jest interesem. Chcesz robić interes na dziecku, załatwiaj to jako transakcję handlową. Powiedz o tym kobiecie- chcesz zrobić z nią interes. Wynajmujesz jej brzuch i jej czas, i dobrze za to płacisz. Możesz nawet przystać na związek sakramentalny (będzie nieważny), możesz dorzucić i wymagania dodatkowe: zdrada łamie układ i wystawiasz jej walizki lub obcinasz kieszonkowe. Wówczas też możesz jej powiedzieć, że sakramentu nie było.

Biedni ci ludzie...co kartofel to decyzja, niektóre rzeczywiście na poziomie ziemniaka z solaniną...trują.

Cz mar 31, 2016 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ziemniok, Ty tak poważnie? :no: :| :dokitu:

Cz mar 31, 2016 2:57 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Ziemniok: Pewnie, że mężczyzna może zrobić dzieciom testy, z których wyniknie, czy jest ich ojcem czy nie. Nie potrzebuje na to zgody kobiety, jeśli jest - w dokumentach - tych dzieci prawnym opiekunem. Zwyczajnie bierze je do punktu pobrań, przy takich drobiazgach zgoda obojga rodziców potrzebna nie jest.

I rozumiem, że w sytuacjach wątpliwych ktoś chce takie rzeczy sprawdzać. Natomiast zakładanie czegoś takiego na starcie? To w ogóle nie jest związek, o miłości i zaufaniu już nie mówiąc. Zwyczajnie, nawet bez takich warunków nie związałabym się z kimś, kto zakłada, że tego zaufania nigdy nie będzie. Niech sobie szuka kogoś innego, bo ja na taką parodię ochoty nie mam. W związku są równorzędni partnerzy - czyli zakładamy, że obie strony traktują się uczciwie.

Jakby mój mąż przyszedł i powiedział, że chce zrobić testy na ojcostwo naszych dzieci, to zgodziłabym się bez problemu, aczkolwiek poczułabym się bardzo urażona i na pewno byłby to wstęp do DŁUUUUUUGIEJ i poważnej rozmowy. Natomiast jeśliby przed naszym ślubem (a konkretniej w ogóle przed decyzją, że chcemy być razem) powiedział mi, że będzie takie rzeczy sprawdzał, bo to dla niego znaczy związek, to zwyczajnie razem nie bylibyśmy. Kwestia różnic w definicji. Tyle.

Cz mar 31, 2016 3:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ziemniok napisał(a):
Chęć przeprowadzenia badań nie musi też oznaczać zazdrości o kobietę. Torri, zazdrość jest wtedy jak partner ją ogranicza np. zabrania wychodzić z domu, śledzi itp. :D Badania mogą być przejawem zdrady ale jest też możliwość że mężczyzną kieruje wyłącznie obrona swoich interesów. A zakładać że możliwa jest zdrada trzeba zawsze. Czyż nie jest głupim zakładać odwrotnie - że zdrada jest całkowicie wykluczona?

Po co się żenisz jeśli zakładasz że potomstwo może być niekoniecznie Twoje? Ze zdrowiem wszystko w porządku?

Cz mar 31, 2016 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Ziemniok, Ty tak poważnie? :no: :| :dokitu:

Muszę zaproponować coś takiego (testy) mojemu mężowi.
Albo mi kółko narysuje, albo popuka się znacząco w czoło. Aaaa, może jeszcze troskliwie zapytać, czy zbyt długo nie przebywałam na słońcu. :lol: :lol: Obstawiam też co powiedzą dzieci: "mamo a tak poza tym wszyscy zdrowi?"
Był taki film, na super "poziomie" o tym, jak to dziewczyna poszła do gin się zbadać, a zapłodnili ją, ponieważ pomylili pacjentki. To mniej, więcej te same klimaty. :P

Cz mar 31, 2016 7:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyraźnie zapominacie o kosmitach. Co, "Z archiwum X" nie oglądacie, czy co? Scully sama nie wiedziała czy to agent Mulder, czy kosmici :-(
Obrazek
fiu fiu fiu fiu fiu...

Cz mar 31, 2016 7:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Test na ojcostwo? to już przesada. Gdybym jako panna usłyszała taką propozyjcję od narzeczonego, który z góry dopuszczałby możliwość, że dzieci mogą nie być jego, to zobaczyłby mnie po raz ostatni.

Cz mar 31, 2016 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wyraźnie zapominacie o kosmitach. Co, "Z archiwum X" nie oglądacie, czy co? Scully sama nie wiedziała czy to agent Mulder, czy kosmici :-(
Obrazek
fiu fiu fiu fiu fiu...

Scully powinna zrobić agentowi Mulderowi test na ojcostwo :) może jego ojciec był kosmitą stąd niepewność.

Cz mar 31, 2016 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Hue, hue.
Budka Suflera - Nie wierz nigdy kobiecie

Pt kwi 01, 2016 9:06 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Oczywistym jest, że brak zaufania boli i nie dziwi mnie że autor tak został zjechany.
Nie dziwi bo ciężko oczekiwać innej reakcji kobiet, bo te które są uczciwe będą oburzone, a te które są nieuczciwe nie chciałyby wyniku takich badań :D
, ale ja się aż tak mu nie dziwie. Autor pewno jest po prostu typem nie tyle paranoidalnym co bardzo racjonalnym, statystyki są znane i dobitne. Zdrad jest bardzo dużo, także tam gdzie strony sobie zupełnie ufają, więc zimny wniosek nasuwa się sam, brzmi to bardzo mało romantycznie, ale cóż. Czasem zdradza ktoś kto nie jest wyrachowany i 'tak wychodzi', bo ludzie są słabi. Ja bym pewno autorowi doradził sprawdzić ojcostwo potajemnie a nie otwarcie, miałoby to podwójny plus - żona nie-oburzona, a jemu zrobiłoby się wręcz głupio gdy się okaże że wszystko jest OK - może zaufałby bardziej?

Pn kwi 11, 2016 11:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona