Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 17, 2019 6:41 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Nawrócenie szatana 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nawrócenie szatana
Boże....

Co było więc przyczyną buntu Szatana? Kiedyś już wspominałem o tym. Otóż Szatan poczuł się zraniony w swej zachłannej egoistycznej "miłości" do Boga, który obdarzył miłością człowieka (por. Mdr 2, 23-24). Nie oznacza to, ze w tym momencie(czyt. SZATAN) przestał służyć Bogu. W ST jest wręcz ukazywany jako urzędnik na dworze Boga, ale urzędnik który gromadzi przeciwko człowiekowi materiał dowodowy. Szatan nie jest więc wrogiem Boga, ale wrogiem człowieka. Oczywiście stał się on przez to również przeciwnikiem planów, jakie Bóg ma względem ludzkości. Po śmierci Jezusa na krzyżu utracił zaś możliwość oskarżania oraz został "zrzucony" z nieba (Ap 12). Przyczyną upadku Szatana (podkreślam to raz jeszcze) nie była nienawiść do Boga, ale egoistyczna, chora i pełna zazdrości "miłość" do Boga (jakkolwiek dziwacznie brzmiałoby zestawienie miłości z egoizmem i zazdrością, zwłaszcza jeśli znamy hymn św. Pawła).

Czyli Szatan przed buntem nie był sobą? AHA....
Czyli jak Anioł odwraca się od Boga dostaje level up'a i jest kimś innym?

So gru 31, 2016 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Czyli Szatan przed buntem nie był sobą? AHA....
Oczywiście, że Szatan czyli przeciwnik człowieka, przedtem nie był przeciwnikiem człowieka czyli szatanem...
Cytuj:
Czyli jak Anioł odwraca się od Boga dostaje level up'a i jest kimś innym?
Jak Anioł odwraci się od Boga, to przestaje być tym kim był...

So gru 31, 2016 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Oczywiście, że Szatan czyli przeciwnik człowieka, przedtem nie był przeciwnikiem człowieka czyli szatanem...

Jak zwał tak zwał. Cały czas jest zbuntowanym aniołem. Czyli jak się nawróci, przestanie być Szatanem?

Cytuj:
Jak Anioł odwraci się od Boga, to przestaje być tym kim był...

Czyli jest jak najbardziej możliwe, żeby inne anioły też od Boga się odwróciły i stały się "kimś innym".

Mącisz, mącisz... ale cały czas pytanie pozostaje to samo.

So gru 31, 2016 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:
Jak zwał tak zwał. Cały czas jest zbuntowanym aniołem. Czyli jak się nawróci, przestanie być Szatanem?
Nawrócić to się może ktoś, kto w momencie podejmowania decyzji o pójściu własną drogą, nie posiadał wiedzy o konsekwencji swojej decyzji, jednym słowem, nawrócić się może ktoś, kto się wcześniej(przy wyborze) pomylił...a Lucyfer(Anioł Światłości) w momencie gdy zdecydował o odwróceniu się od Boga posiadał doskonałą(pełną) wiedzę o konsekwencjach swojej decyzji zatem podjął ostateczna decyzję czyli raz na zawsze...
Cytuj:
Czyli jest jak najbardziej możliwe, żeby inne anioły też od Boga się odwróciły i stały się "kimś innym".
Inne anioły również już podjęły doskonałe(czytaj ostateczne) decyzje...

So gru 31, 2016 4:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
@kosa000, cytat z KKK mogłeś sobie darować. Skoro nawet księża nie przestrzegają tego co jest napisane w KPK(wiem z własnego doświadczenia), to mam wątpliwości co do prawdziwości tego co jest napisane w KKK ;)
Wszakże to pisali tylko ludzie(tacy sami jak my) i to nie tak dawno.

Możesz się z tym nie zgadzać ale nie ignorować zwłaszcza jeśli chodzi o nauczanie Ojców Kościoła z 2000 lat.
luki123 napisał(a):
Cytuj:
Właśnie o to chodzi, że był od zawsze przeciw Bogu. Podawałem Ci fragment

@kosa000, jako odpowiedź cytuję ten sam fragment:

Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie (…). Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość.

Jednak nie był od zawsze przeciw Bogu, skoro był doskonały w postępowaniu swoim.
:no: Błędny wniosek. Zapoznaj się najpierw z nauczaniem KKK na ten temat: KKK 391-395.
Wniosek jest taki, że szatan od zawsze (od stworzenia) jest zły i jednocześnie został stworzony jako dobry.

8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

So gru 31, 2016 4:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nawrócić to się może ktoś, kto w momencie podejmowania decyzji o pójściu własną drogą, nie posiadał wiedzy o konsekwencji swojej decyzji, jednym słowem, nawrócić się może ktoś, kto się wcześniej(przy wyborze) pomylił...a Lucyfer(Anioł Światłości) w momencie gdy zdecydował o odwróceniu się od Boga posiadał doskonałą(pełną) wiedzę o konsekwencjach swojej decyzji zatem podjął ostateczna decyzję czyli raz na zawsze...

Taką samą wiedzę posiadał służąc Bogu, jako Lucyfer.

Cytuj:
Inne anioły również już podjęły doskonałe(czytaj ostateczne) decyzje...

Lucyfer zanim stał się Szatanem też taką podjął. Przecież był urzędnikiem na dworze Boga

Cytuj:
:no: Błędny wniosek. Zapoznaj się najpierw z nauczaniem KKK na ten temat: KKK 391-395.
Wniosek jest taki, że szatan od zawsze (od stworzenia) jest zły i jednocześnie został stworzony jako dobry.

Czytałeś moją dyskusję z @sahcim + opinię księdza z linka?

PS: To w końcu jak było? Lucyfer służył Bogu i dopiero później się zbuntował, czy też nigdy mu nie służył? Sam się już gubię...
Z waszych wiadomości odnoszę wrażenie, że są dwie równoległe wersje...

So gru 31, 2016 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Taką samą wiedzę posiadał służąc Bogu, jako Lucyfer.
No właśnie...i dlatego ten, który stał się szatanem nigdy się nie nawróci...
Cytuj:
Lucyfer zanim stał się Szatanem też taką podjął. Przecież był urzędnikiem na dworze Boga
Tak, Szatan znając konsekwencje swojego wyboru podjął ostateczną decyzje tak jak i inni aniołowie...

So gru 31, 2016 5:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
PS: To w końcu jak było? Lucyfer służył Bogu i dopiero później się zbuntował, czy też nigdy mu nie służył? Sam się już gubię...

Szatan nigdy Bogu nie służył, został stworzony jako dobry ale już w "momencie" stworzenia dokonał wyboru aby stać się złym. Jego wybór był nieodwracalny ponieważ jest bytem duchowym dla którego wszystkie chwile czasu są "teraźniejsze".
8O

Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )

So gru 31, 2016 6:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W takim razie kto gada głupoty, wy czy ten ksiądz?

Co było więc przyczyną buntu Szatana? Kiedyś już wspominałem o tym. Otóż Szatan poczuł się zraniony w swej zachłannej egoistycznej "miłości" do Boga, który obdarzył miłością człowieka (por. Mdr 2, 23-24). Nie oznacza to, ze w tym momencie przestał służyć Bogu. W ST jest wręcz ukazywany jako urzędnik na dworze Boga, ale urzędnik który gromadzi przeciwko człowiekowi materiał dowodowy.

Ta wypowiedź kłóci się z "waszą" wersją.

So gru 31, 2016 6:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Moim zdaniem ani my, ani ten ksiądz którego cytujesz nie gadamy głupot, tylko różnie widzimy postrzeganie starotestamentalnych autorów odnośnie służby Trójjedynemu, który przecież jest także Człowiekiem w swojej drugiej hipostazie(naturze)...
Myślę, że ksiądz opisując działalność wroga natury ludzkiej, a zatem i II Osoby Boga, niefortunnie użył słowa, z którego ty wyciągasz zbyt pochopne wnioski...

So gru 31, 2016 7:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

Co było więc przyczyną buntu Szatana? Kiedyś już wspominałem o tym. Otóż Szatan poczuł się zraniony w swej zachłannej egoistycznej "miłości" do Boga, który obdarzył miłością człowieka (por. Mdr 2, 23-24). Nie oznacza to, ze w tym momencie przestał służyć Bogu. W ST jest wręcz ukazywany jako urzędnik na dworze Boga, ale urzędnik który gromadzi przeciwko człowiekowi materiał dowodowy.

Ta wypowiedź kłóci się z "waszą" wersją.

Czytaj kolego text ze zrozumieniem. Autor artykułu http://egzorcyzmy.katolik.pl/szatan-w-biblii/ forsuje śmiałą tezę, że szatan nie przestał służyć Bogu nawet po swoim buncie z czego by wynikało że cały czas służył Bogu a sam bunt nie wynikał z nienawiści do Boga tylko z "chorej egoistycznej miłości" do Boga. Powinieneś zapytać autora co miał na myśli pisząc że szatan nie przestał służyć Bogu.

8O

So gru 31, 2016 9:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobra @kosa000 załapałem o co ci chodzi, nie zaprzeczam może tak być. Jednak ten fragment jest tak niefortunnie napisany, że można zrozumieć go na dwa sposoby.

So gru 31, 2016 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Szatan nie jest więc wrogiem Boga, ale wrogiem człowieka. Oczywiście stał się on przez to również przeciwnikiem planów, jakie Bóg ma względem ludzkości.

Jeśli ktoś jest przeciwnikiem Bożych planów to jest Jego:
a) przyjacielem
b) wrogiem
?..

So gru 31, 2016 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
luki123 napisał(a):
Szatan nie jest więc wrogiem Boga, ale wrogiem człowieka. Oczywiście stał się on przez to również przeciwnikiem planów, jakie Bóg ma względem ludzkości.

a) przyjacielem
b) wrogiem
?..

Te pytanie nie do mnie. Nie ja jestem autorem tych słów.

N sty 01, 2017 12:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
luki123 napisał(a):

a) przyjacielem
b) wrogiem
?..
Ja optuję za tą trzecią możliwością, jako że Bóg(nieskończona Miłość) stworzył wszystko z miłości i NIGDY nie ustaje w tej postawie wobec swojego stworzenia...("Miłość nigdy nie ustaje..." 1Kor 13:8) i tego też naucza tych, którzy chcą upodobnić się do Niego...
"Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. (...) czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. (...) Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny". Łk 6:27b-28:35b.36

N sty 01, 2017 3:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona