Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 20, 2018 6:37 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jakie pierwsze pytanie zadacie Bogu po śmierci? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie pierwsze pytanie zadacie Bogu po śmierci?
Irbisol napisał(a):
Ale jakoś ateistycznemu państwu udało się stworzyć coś bliższego do raju niż państwom religijnym.

Norwegia nie jest ateistycznym państwem.

Cytuj:
Chyba wg ksiąg w parafii. Jakiś czas temu wg ankiet ateistów jest więcej niż wierzących.

Udział poszczególnych wyznań w populacji Norwegii (według Statistics Norway w 2016 r.)[12]:

protestantyzm – 76%:
luteranizm – 74%
zielonoświątkowcy, baptyści, metodyści, adwentyści i inni – 2%
bezwyznaniowi – 17%
islam – 2,8%
katolicyzm – 2,8%
prawosławie – 0,4%
buddyzm – 0,4%
Świadkowie Jehowy – 0,2%
hinduizm – 0,2%
inne religie – 0,2%.

Cytuj:
Skoro podajesz przykład Korei Płn. jako typowego kraju ateistycznego, więc ja podaję sarmacką Polskę jako typowy przykład kraju katolickiego.
Raj na Ziemi wtedy mieliśmy?

Sorry, ale straszliwie manipulujesz i naciągasz. Byle tylko wyszło na Twoje. Korea Północna to obecna rzeczywistość, do sarmackiej Polski ma się ten przykład nijak. Poza tym podajesz jakieś przykłady bandy watażków, ale te bandy nie stanowiły całej Polski ówczesnych czasów, tak jak mafia nie stanowi społeczeństwa Włoch.

Cytuj:
I tam jak najbardziej jest religia. Bogiem jest Kim.
W praktyce niczym się to nie różni od państwa wyznaniowego typu Arabia Saudyjska.

Znów naciągasz, to nie jest religia. Na tej zasdzie mogę powiedzieć że Ty i ateiści jesteście wyznawcami Dawkinsa lub Latającego Potwora Spaghetti. Korea Północna jest państwem ateistycznym, bezwyznaniowym,w przeważającej większości.

Wt mar 20, 2018 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ale jakoś ateistycznemu państwu udało się stworzyć coś bliższego do raju niż państwom religijnym.

Norwegia nie jest ateistycznym państwem.

Oficjalnie 80% Norwegów należy do kościoła protestanckiego.
37% Norwegów deklaruje jakiekolwiek wyznanie.
3% uczęszcza na msze.

To, co jest w księgach parafialnych, nie zawsze jest zgodne z faktami.

Cytuj:
Cytuj:
Skoro podajesz przykład Korei Płn. jako typowego kraju ateistycznego, więc ja podaję sarmacką Polskę jako typowy przykład kraju katolickiego.
Raj na Ziemi wtedy mieliśmy?

Sorry, ale straszliwie manipulujesz i naciągasz. Byle tylko wyszło na Twoje. Korea Północna to obecna rzeczywistość, do sarmackiej Polski ma się ten przykład nijak.

Sarmacka Polska to wirtualny byt był?
Jak na tamte czasy - normalne, nowoczesne państwo. W pełni katolickie.
Historia pokazuje, jaki raj na Ziemi wtedy był.
I nie piszę tu o bandytach, tylko o zwykłych zwyczajach szlacheckich.

A Korea Północna to karykatura kraju - właściwie to wielki obóz koncentracyjny rządzony przez posranego dyktatora i jego mafię. Równie dobrze mógłby wprowadzić jakąś religię, jak ISIS - to ten sam algorytm działania.
Ale tego do końca swoich dni nie zauważysz.

Wt mar 20, 2018 6:20 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
dusza nie bedzie pierwsza pytala... Pierwsze pytanie padnie raczej ze strony Jezusa, typu: co zrobiles z zycia,ktore ci podarowalem ?

Śr mar 21, 2018 3:03 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
3% uczęszcza na msze.

To nie znaczy że nie wierzą w Boga, to nie znaczy że nie uznają istnienia Boga. Można by społeczeństwo Norwegów określić jako wierzący ale nie praktykujący. I to na protestanckich korzeniach zbudowali ten kraj opływający w dobrobyt.

Cytuj:
Historia pokazuje, jaki raj na Ziemi wtedy był.
I nie piszę tu o bandytach, tylko o zwykłych zwyczajach szlacheckich.

Jak sam piszesz - zwyczaje szlacheckie ale nie katolickie, nie chrześcijańskie. Podaję ci przykład z mafią, Bóg mówi - nie zabijaj, nie czyń zła, nie krzywdź innych, mafia mówi - zabijaj, mścij się, krzywdź innych. Taki człowiek, chociaż może jednocześnie wyznawać to iż wierzy w Boga, ale nie uznaje autorytetu Boga, lecz uznaje tylko autorytet mafii.

To nie religia każe czynić zło, spójrz na słowa Jezusa o miłości do drugiego człowieka, o miłości nawet do wrogów, spójrz na przykazania, gdyby ludzie naprawdę chcieli się do tego stosować i gdyby się stosowali, to żylibyśmy w raju na ziemi, nie polegającym tylko na dobrobycie konsumpcyjnym, ale także na dobru w ogólnym tego słowa znaczeniu, dobru każdego indywidualnego człowieka.

Śr mar 21, 2018 4:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
na protestanckich korzeniach zbudowali ten kraj opływający w dobrobyt.

No, Arabia Saudyjska protestantyzmu nie ma, ale ma to samo co Norwegia :)

Śr mar 21, 2018 5:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Irbisol napisał(a):
3% uczęszcza na msze.

To nie znaczy że nie wierzą w Boga, to nie znaczy że nie uznają istnienia Boga.

O istnieniu Boga cytat pominąłeś - przyznaje się do tego 37%.

Cytuj:
I to na protestanckich korzeniach zbudowali ten kraj opływający w dobrobyt.

Jak słusznie zauważył Wespecjan - niektóre kraje arabskie też mają dobrobyt, tylko że nie trzeba być geniuszem, by zauważyć, że te "korzenie" dobrobytu są nieco inne niż religia lub jej brak. Domyślasz się, co jest dobrobytu tego powodem?

Cytuj:
Jak sam piszesz - zwyczaje szlacheckie ale nie katolickie, nie chrześcijańskie.

W kraju na wskroś przeżartym katolicyzmem, chrześcijaństwem.
Praktyka pokazała, ile to warte.
Nie twierdzę, że religia im to kazała, tylko że religia jest zwyczajnie nieskuteczna.
Może nawet więcej - jest to element neutralny, co powtarzam od początku, a co ignorujesz, żeby ci fakty w ideologii nie przeszkadzały.

Są ateistyczne kraje ze swobodami obywatelskimi? Są.
A teistyczne? Też są.
A ateistyczne z zamordyzmem? Są.
A teistyczne z zamordyzmem? Też są.

Korelacji nie ma.

Śr mar 21, 2018 12:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):

Nie wiem skąd masz te dane ale ja mam inne i też tego nie zauważyłeś -

Udział poszczególnych wyznań w populacji Norwegii (według Statistics Norway w 2016 r.)[12]:

protestantyzm – 76%:
luteranizm – 74%
zielonoświątkowcy, baptyści, metodyści, adwentyści i inni – 2%
bezwyznaniowi – 17%
islam – 2,8%
katolicyzm – 2,8%
prawosławie – 0,4%
buddyzm – 0,4%
Świadkowie Jehowy – 0,2%
hinduizm – 0,2%
inne religie – 0,2%.

Cytuj:
Jak słusznie zauważył Wespecjan - niektóre kraje arabskie też mają dobrobyt, tylko że nie trzeba być geniuszem, by zauważyć, że te "korzenie" dobrobytu są nieco inne niż religia lub jej brak. Domyślasz się, co jest dobrobytu tego powodem?

Doskonale wiem że wspólnym mianownikiem są złoża ropy naftowej, ale mącisz sens poprzednich postów teraz, bowiem pisałeś o tym że ateistyczne państwo jest w stanie stworzyć raj na ziemi, ani Norwegia ani Arabia Saudyjska nie jest ateistycznym krajem.

Poza tym Arabia Saudyjska nie jest rejam na ziemi, panują tam dość barbarzyńskie prawa, a prawa człowieka są łamane.

Cytuj:

Nadal nie rozumiesz. Ateista który jest złym człowiekiem, ateista który czyni zło, co powiesz o tym? Jak to wytłumaczysz?

Cytuj:
Nie twierdzę, że religia im to kazała, tylko że religia jest zwyczajnie nieskuteczna.

A ateizm jest skuteczny? I w czym miałby być skuteczny? Wszyscy ateiści to święci i nieskalani, nie popełniający zla ludzie? Co ateizm proponuje w miejsce wiary?

Cytuj:
A teistyczne? Też są.

Korelacji nie ma.

Pomijasz coś czego nie jesteś w stanie zauważyć. Dlatego próba tłumaczenia tego wydaje się być bezcelowa tutaj.

Śr mar 21, 2018 12:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Nie wiem skąd masz te dane ale ja mam inne i też tego nie zauważyłeś -

[i]Udział poszczególnych wyznań w populacji Norwegii (według Statistics Norway w 2016 r.)[12]:

protestantyzm – 76%:
luteranizm – 74%

Ja pisałem, co twierdzą ludzie w ankietach, a nie co jest w księgach parafialnych.
Tu też jestem liczony jako katolik.
Ciekawe, za którym razem to do ciebie dotrze.

Cytuj:
pisałeś o tym że ateistyczne państwo jest w stanie stworzyć raj na ziemi, ani Norwegia ani Arabia Saudyjska nie jest ateistycznym krajem.

Nie rozumiesz, co czytasz.
Norwegia tworzy najbardziej zbliżone do raju państwo. I jest to kraj co najmniej laicki, jak zresztą cała Skandynawia.
Nie twierdzę, że to zasługa ateizmu - po prostu jest to czynnik NEUTRALNY.
A ty wmawiasz, że "bez Boga się nie da".

Cytuj:
Cytuj:

Nadal nie rozumiesz. Ateista który jest złym człowiekiem, ateista który czyni zło, co powiesz o tym? Jak to wytłumaczysz?
(...)
A ateizm jest skuteczny? I w czym miałby być skuteczny? Wszyscy ateiści to święci i nieskalani, nie popełniający zla ludzie? Co ateizm proponuje w miejsce wiary?

A co to ma wspólnego z tematem?
Praktyka pokazała, że w krajach teistycznych wcale jakoś super nie jest.
Czyli religia jako czynnik moralnotwórczy jest mocno przewartościowana - po prostu to nie działa.
Takie są fakty - i z tym dyskutujesz.
Kwestia, czym zastąpić religię, to osobny temat.

Cytuj:
Cytuj:
A teistyczne? Też są.

Korelacji nie ma.

Pomijasz coś czego nie jesteś w stanie zauważyć. Dlatego próba tłumaczenia tego wydaje się być bezcelowa tutaj.

Ciekawy byłem niezmiernie, co odpowiesz na powyższy argument, który jest praktycznie nie do odparcia.
Poprzestałeś na "wiem, ale nie powiem, bo i tak nie zrozumiesz".
W końcu coś odpowiedzieć trzeba ...

Śr mar 21, 2018 2:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Ja pisałem, co twierdzą ludzie w ankietach, a nie co jest w księgach parafialnych.

Skąd te ankiety? Co to za badanie? Skoro inne badanie i statystyka pokazuje jednak coś innego. Poza tym, nie wiem czy wiesz ale w kościołach protestanckich nie udziela się chrztu niemowlakom, chrzest przyjmuje się jako osoba już świadoma, tak więc jest to zupełnie świadome wstąpienie do kościoła. Może te ankiety ukazują kryzys wiary, ale nie rzeczywistą sytuację w sensie społeczności Norwegów która jednak przynależy do danych kościołów i tę przynależność zadeklarowała świadomie.

Cytuj:
Nie rozumiesz, co czytasz.
Norwegia tworzy najbardziej zbliżone do raju państwo. I jest to kraj co najmniej laicki, jak zresztą cała Skandynawia.

Ale nie jest ateistycznym krajem. Za laickie społeczeństwo może być uznane nawet społeczeństwo Polaków, także to o niczym nie świadczy. Poza tym, gdyby nie ropa to raj byłby mniejszy.

Cytuj:
A ty wmawiasz, że "bez Boga się nie da".

Norwegowie nie tworzyli swojego kraju bez Boga. Zapominasz że Norwegia nie jest krajem bez Boga. Ten dobrobyt nie przyszedł w jednym momencie. Społeczeństwa protestanckie stawiają właśnie na takie wartości - praca, dobrobyt, wspólnota.

Poza tym, zabierz im pieniądze i dobrobyt to zobaczysz ten raj. Konsumpcjonizm nie jest wyznacznikiem realnego szczęścia człowieka. Podajesz przykład jednego kraju na całym świecie, jakby zapominając o całej reszcie. Tym ludziom po prostu dobrze się żyje, a to czy są szczęśliwi prawdziwie to już odrębna sprawa.

Cytuj:

A gdzie jest super? W jedynej Norwegii? W dodatku protestanckiej? Tylko tyle? Jakie masz pomysły na to aby było superowo? Bo jakoś to ludziom nie wychodzi. Nadal nie potrafisz zrozumieć że raj to nie = konsumpcyjny raj.

Zawsze będzie problem. Bo jest problem z człowiekiem, bo to w człowieku jest problem, co wyjaśnia wiara. Lubisz filmy sci-fi? Bo ja tak. I w tych filmach były już motywy z fabułą gdzie człowiek tworzy taki właśnie raj na ziemi, ale pod tą kurtyną okazuje się że to piekło.

Cytuj:
Ciekawy byłem niezmiernie, co odpowiesz na powyższy argument, który jest praktycznie nie do odparcia.

To nie jest żaden argument. A odpowiem kiedy i Ty podejmiesz się opdpowiedzi na moje postawione wyżej ptania, także w poprzedniej wypowiedzi. Ignorujesz je bowiem trudno na nie odpowiedzieć.

Aha - nie jestem facetem, rozmawiasz z kobietą.

Cytuj:
Poprzestałeś na "wiem, ale nie powiem, bo i tak nie zrozumiesz".

A czy bedziesz chciał zrozumieć co daje wiara? A jak mam Ci wyjaśnić to w jaki sposób wiara tłumaczy los człowieka na tej planecie, jeśli Ty tego nie akceptujesz i nie jesteś na to otwarty? I że nie będzie raju dopóki Bóg nie zaprowadzi ładu na ziemi, ponownie przychodząc - Oto czynię wszystko nowe. Jezus powiedział pewne słowa - ubogich zawsze będziecie mieli. Czyli raju nie będzie.

Śr mar 21, 2018 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oho, widzę, że Irbisol po staremu idzie w zaparte albo rzeczywiście nie może załapać, że korzeniem kultury jest kult w danym kraju.
Kultura to kult po translacji na system prawny, obyczajowy czy ekonomiczny.

p.s. a Norwegia nie jest wcale żadnym rajem, jakaś norweżka niedawno uciekła stamtąd do Polski, bo socjalistczny system opieki ("wszystkie dzieci nasze są") chciał jej dziecko zabrać, by wychować je na karnego szeregowca w poprawnej politycznie armii a Brevik powystrzelał ponad setkę osób, bo jak twierdził są odpowiedzialni że "muzułmanów tam nawpuszczali". Jeśli ten ostatni miał rację, to Norwegia przypomina bogatego człowieka, który odziedziczył majątek i wydaje go na wpuszczanie do swojego organizmu rożnych substancji, które w małych ilościach mogą być ciekawe a w większych stają się toksyczne.

Śr mar 21, 2018 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Irbisol napisał(a):

Skąd te ankiety? Co to za badanie? Skoro inne badanie i statystyka pokazuje jednak coś innego.

Czyli jednak nie rozumiesz, mimo że powtarzam to jak zacięta płyta - czym innym są ankiety, a czym innym księgi parafialne.
Wg ANKIET, tylko 37% Norwegów wierzy w jakiegokolwiek boga.

http://www.pch24.pl/norwegia--pierwszy- ... 610,i.html

Badanie dotyczące wiary w Boga przeprowadził ośrodek badań rynkowych i opinii społecznych, Ipsos z siedzibą w Oslo. Okazało się, że po raz pierwszy w historii więcej jest Norwegów niewierzących w Boga niż w Niego wierzących. 39 proc. spośród 4 tys. badanych uważa, że Boga nie ma. W Jego istnienie wierzy tylko 37 proc. Norwegów. 24 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Cytuj:
Poza tym, zabierz im pieniądze i dobrobyt to zobaczysz ten raj.

Jak do słupa.
Przecież sam napisałem, że to nie (a)teizm jest tego przyczyną.
Teraz może twierdzisz, że skoro jest tam więcej ateistów, to się zaczną przekształcać w Koreę Płn.?

Cytuj:
Konsumpcjonizm nie jest wyznacznikiem realnego szczęścia człowieka.

Jak do słupa.
Pisałem wyraźnie, że chodziło o BADANIA odczuwalności szczęścia. Pytano ludzi, czy są szczęśliwi. Nie badano ekonomii danego kraju.

Cytuj:
Cytuj:

A gdzie jest super? W jedynej Norwegii?

A co to ma za znaczenie?
W hiper-katolickim kraju wcale super nie było.
Czyli religia się NIE SPRAWDZA.
Fakty nie pasują ci do ideologii? Psychika je wypiera, bo jedyne, co potrafisz, to mantrować "bez Boga nie ma szczęścia"?

Cytuj:
Cytuj:

To nie jest żaden argument. A odpowiem kiedy i Ty podejmiesz się opdpowiedzi na moje postawione wyżej ptania, także w poprzedniej wypowiedzi. Ignorujesz je bowiem trudno na nie odpowiedzieć.

Twoje pytania są nie na temat.
A ja ci przedstawiłem FAKTY.
Musisz się wymigiwać na wszelkie sposoby, byle tylko nie odpowiedzieć na nie, wypierać z psychiki, że to argument czarno na białym falsyfikujący twoją mantrę.
Zmarnujesz megabajty tekstu by uzasadnić, dlaczego nie odpowiesz, ale szkoda ci kilku zdań, by odpowiedzieć. Przecież widać, że nie masz pojęcia, jak wybrnąć.

Cytuj:
A jak mam Ci wyjaśnić to w jaki sposób wiara tłumaczy los człowieka na tej planecie, jeśli Ty tego nie akceptujesz i nie jesteś na to otwarty? I że nie będzie raju dopóki Bóg nie zaprowadzi ładu na ziemi, ponownie przychodząc

Czyli żeby zrozumieć trzeba przyjąć, że tak jest, mimo że rzeczywistość stwierdza co innegi? To ma być to zrozumienie?
No tak - jakich argumentów można się spodziewać po wierzących?

Śr mar 21, 2018 5:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Czyli jednak nie rozumiesz, mimo że powtarzam to jak zacięta płyta - czym innym są ankiety, a czym innym księgi parafialne.

To jak kopanie się z koniem. Przecież piszę we wcześniejszej wypowiedzi że to może świadczyć o tym iż jest tam kryzys wiary, ale zadeklarowanych ateistów jest tam około 17%, bezwyznaniowych. Kolejny raz powtarzam że w zdecydowanej większości Norwegowie przynależą do kościołów protestanckich, gdzie chrzest przyjmuje się jako osoba już świadoma, nie jako noworodek. Czyli świadomie weszli do wspólnoty kościoła i przyjęli chrzest.

Poza tym, co więcej i o tym także piszę wcześniej, swój raj budowali przez dekady, a nie dzisiaj. Teraz, w obecnych latach społeczeństwa przechodzą kryzys wiary, jest to widoczne w Europie. W Polsce także.

Można by to skwitować że budowali na wartościach chrześcijańskich - protestanckich ale z dobrobytu w d....ch się poprzewracało i już Boga nie potrzebują. Taka śliczna natura ludzka.

Cytuj:
Czyli religia się NIE SPRAWDZA.

Nadal nie rozumiesz że istotą wiary chrześcijańskiej, katolickiej, nie jest tworzenie raju na ziemi. Nie rozumiesz tego i dlatego nie mogę z Tobą o tym rozmawiać. Istotą naszej wiary nie jest to że musimy czuć się szczęśliwi na tej ziemi.

Nie widzę sensu w prowadzeniu dyskusji, nie mam naprawdę przyjemności w kopaniu się z koniem, Ty raczej także. Uznaj mnie za przegraną a siebie za wygranego, czy co tam chcesz, Twoja wola. Ale to jest bezsensowne, bezproduktywne. Szkoda energii i czasu na takie przerzucanie piłeczek.

Śr mar 21, 2018 5:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Irbisol napisał(a):

To jak kopanie się z koniem. Przecież piszę we wcześniejszej wypowiedzi że to może świadczyć o tym iż jest tam kryzys wiary, ale zadeklarowanych ateistów jest tam około 17%, bezwyznaniowych. Kolejny raz powtarzam że w zdecydowanej większości Norwegowie przynależą do kościołów protestanckich

Co innego wskazują księgi parafialne, a co innego jest w rzeczywistości.
Przykład: ja sam. Wg twojego algorytmu jestem katolikiem, w rzeczywistości jestem ateistą.
Czy naprawdę trzeba być geniuszem, żeby pojąć tak oczywistą oczywistość?

Co z tego, że chrzest przyjmują tam później? Widocznie jeszcze później stają się ateistami. Takie są fakty.
Zresztą - być może właśnie dlatego, że chrzest jest tam przyjmowany później, nie ma takich oszukańczych statystyk jak u nas (96%?).
Ciekawe, co będzie tam za kilkanaście lat, jak pokolenie wierzących wymrze.

Cytuj:
Można by to skwitować że budowali na wartościach chrześcijańskich

Oczywiście - gdyby nie te wartości, to by sobie nie poradzili. Meksyk jakoś sobie nie radzi, a też ma te wartości.
Carska Rosja to też chrześcijaństwo - gdyby nie te wartości ...
Tak trudno zauważyć, że późniejszy bolszewizm to był de facto carat?
To TE KONKRETNE WARTOŚCI zostały zachowane włącznie z zamordyzmem - religia czy ateizm nie miały tu nic do gadania - pod tym względem sytuacja zmieniła się o 180 stopni, ale w praktyce wszystko było po staremu. Nie do wydedukowania, prawda?

Cytuj:
Istotą naszej wiary nie jest to że musimy czuć się szczęśliwi na tej ziemi.

No i trzeba było tak od razu. W takim razie cofam wcześniejsze zarzuty - religia katolicka sprawdza się znakomicie. Jest bardzo skuteczna w osiąganiu swoich celów.

Wracając do tematu - skoro tu, na Ziemi, może być do dupy, to po co ta wiara w Boga?

Cz mar 22, 2018 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Wracając do tematu - skoro tu, na Ziemi, może być do dupy, to po co ta wiara w Boga?

To jest właśnie takie typowe gadanie albo wręcz żądanie ateistów: "wytłumacz mi (np. katoliku) wszystko w ramach życia ziemskiego, bo ja nie wierzę w życie wieczne". No to twój problem ateisto, że nie wierzysz, my katolicy nie zamierzamy się tłumaczyć i zamykać sensu życia - w ziemskim życiu.

Religia nigdy nie miała być terapią na problemy życia ziemskiego, idzie Wielki tydzień, w którym Chrystus pokazał, że cierpienie było jest i będzie immanentną częścią życia na Ziemi. Argument niektórych ateistów: "Jest cierpienie, więc nie może być Boga", jest śmieszny dla katolika, bo jak Chrystus-Logos pokazał, że na Ziemi nie uciekał od cierpienia, to znaczy, że nie o to przede wszystkim chodzi w życiu na Ziemi. Jest symptomatyczne, że każdy ateistyczny system polityczny, ekonomiczny czy szerzej ideologiczny, za co pierwsze się zabiera, to za tworzenie raju na Ziemi, zwykle potem trupów się nie mogą doliczyć przez lata.

Cz mar 22, 2018 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A na pytanie jesteś w stanie odpowiedzieć?

Cz mar 22, 2018 5:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4