Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 17, 2018 5:28 am

Muzyka nie dla katolika. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Muzyka nie dla katolika.
Mnie rusza i podoba mi się muzyka pogańskia bandu Wardruna, jak byłem młodszy słuchałem namiętnie zespołu TOOL, który też do katolickich nie należy.

Zaszkodziło, któremu albo którejś z was słuchanie tego co otwarcie katolickie nie jest?

Pn mar 05, 2018 6:51 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Muzyka nie dla katolika.
To napewno zależy od podejścia i psychiki.
Ja w swoim czasie słuchałem Sepultury.
Śłów nie rozumiałem - więc głównie chodziło o grzmoty :P
Katolicka tez nie jest - wyrosłem z tego i o dziwo nawet nie byłem opętany.
Teraz słowa rozumiem i nawet nie są takie złe - satanistyczna wtedy nie była mówie tu o Sepulturze z lat 80 - tej obecnej w nowym składzie nie słucham wiec nie wiem w którą stronę poszli.

Teraz wole spokojna muzykę - nawet klasyczna mi podchodzi. Lubie posłuchac dobrych kościelnych organ (takich z piszczałami nie typu elektronika korg) - dawniej to było niemożliwe.

Wt mar 06, 2018 2:43 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
JA słuchałem Eminema, ale angielskiego nie znałem, oczywiście wiem,że on jest chyba opętany i brał narkotyki, ale jednak lubiłem jego piosenki.

Nic do tej pory nie było. Ale trzeba być czujnym. Np techna, nie lubię ,a lubię disco polo :p

Cz mar 08, 2018 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Mnie rusza i podoba mi się muzyka pogańskia bandu Wardruna

Ja lubię czasem posłuchać tego - https://www.youtube.com/watch?v=dBj-5EpH_Gk

Jednak trudno jest jednoznacznie i autoratywnie stwierdzić czy tego typu muzyka może stanowić zagrożenie duchowe.

N mar 11, 2018 3:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Mnie rusza i podoba mi się muzyka pogańskia bandu Wardruna

Ja lubię czasem posłuchać tego - https://www.youtube.com/watch?v=dBj-5EpH_Gk

Jednak trudno jest jednoznacznie i autoratywnie stwierdzić czy tego typu muzyka może stanowić zagrożenie duchowe.

Równoważę TOOLa i Wardrunę tym:
https://www.youtube.com/watch?v=p4bXqYU88lE

p.s. czy muzyka ma wpływ na stan duchowy mogę powiedzieć że ma od czasu jak usypiając na słuchawkach słuchałem takiej niekatolickiej muzyki jak TOOL, miewam od czasu do czasu dziwaczne zjawiska w nocy.

N mar 11, 2018 4:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equuleuss, co sądzisz o artystycznych podkładach do okładakek albumów TOOLa, które robił niejaki Alex Grey, to wysublimowana subwersja chrześcijaństwa, wabiąca mistycyzmem religijnym z dużą dawką wschodnich i orientalnych treści?
https://www.alexgrey.com/art/paintings/soul/

N mar 11, 2018 4:30 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
p.s. czy muzyka ma wpływ na stan duchowy mogę powiedzieć że ma od czasu jak usypiając na słuchawkach słuchałem takiej niekatolickiej muzyki jak TOOL, miewam od czasu do czasu dziwaczne zjawiska w nocy.
Z pewnością muzyka ma wpływ na naszą psychikę. A jakież to dziwaczne zjawiska miewałeś w nocy?

N mar 11, 2018 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Ja lubię czasem posłuchać tego

Chorały gregoriańskie i biznatyjskie są niesamowite.

Cytuj:

Owszem, muzyka może mieć wpływ na stan duchowy, a także na psychikę. To co podałam w liku, projekt Love Is Colder Than Death, jest to muzyka z elementami wschodniego folku, Persja, Indie, Egipt, lub muzyka grupy Irfan, to wartościowe pozycje pod względem artystycznym. Irfan - https://www.youtube.com/watch?v=vaFfL1laboY

Ale czasem w taką muzykę wschodu mogą być wplecione mantry.

TOOL to łagodny baranek w porównaniu z tym w czym byłam muzycznie zamieszana przez pewien czas. Jeżdziłam nawet na największe festiwale poza granicami kraju, cybergoth, muzyka elektroniczna typu industrial, harshelectro, to czasem zagrożenie większe niż metal czy techno.

Wszyscy dopatrują się złych mocy w ostrzejszych gitarach, a elektroniczne dzwięki niosą za sobą czasem o wiele większe zagrożenie. Nie wiem czy moderatorzy pozwolą na umieszczenie linków, jeśli to będzie zbyt wiele to usuną po prostu, ale chcę przestrzec przed tego typu muzyką, stanowiącą zagrożenie - https://www.youtube.com/watch?v=52xoRLh2dWw

Lub to, ten zespół postrzegam jako satanistyczny (harshelectro) bluźnierczy tekst - https://www.youtube.com/watch?v=S3tRrQ5jY1s

Cytuj:
Equuleuss, co sądzisz o artystycznych podkładach do okładakek albumów TOOLa, które robił niejaki Alex Grey, to wysublimowana subwersja chrześcijaństwa, wabiąca mistycyzmem religijnym z dużą dawką wschodnich i orientalnych treści?

Kiedy patrzę na twórczość tego pana to nauswa mi się myśl - ezoteryka. New Age. Znam satanistyczny, realnie satanistyczny projekt muzyczny gdzie wykorzystywane są symbole chrześcijańskie, nawet krucyfiks. A są to prawdziwi sataniści wyznający wiarę w ''dobrego boga'' Szatana.

N mar 11, 2018 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WeźSieTato napisał(a):
A jakież to dziwaczne zjawiska miewałeś w nocy?

Pocałunki w szyję z kobiecym szeptem, naga postać łysego mężczyzny stojąca koło łóżka, paraliże przysenne, budzenie się bo ktoś pukał wyraźnie do drzwi.

N mar 11, 2018 8:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):

Pocałunki w szyję z kobiecym szeptem, naga postać łysego mężczyzny stojąca koło łóżka, paraliże przysenne, budzenie się bo ktoś pukał wyraźnie do drzwi.
W przypadku tych pocałunków lub pukania do drzwi, postaci stojącej obok łóżka - mogłeś się ruszać? Jeśli nie, to właśnie miałeś porażenia przysenne, sam o tym wspominasz. Nie chciałbym się znaleźć w Twojej skórze, z pewnością takie doświadczenia do przyjemnych nie należały (aż ciarki idą jak tylko spróbuję sobie wyobrazić). Miewałeś coś takiego wcześniej, czy tylko zasypianie z tą muzyką na uszach wywoływało takie efekty? Być może Twój umysł jest bardziej podatny na wpływ pewnej gamy częstotliwości dźwięków i to wprowadza Cię w takie stany - omamy wzrokowe i słuchowe. Czułeś te pocałunki? Jeśli tak, dochodzą do tego jeszcze halucynacje czuciowe. Cała gama symptomów porażenia przysennego. Lepiej nie słuchaj tego typu muzyki, chyba, że jesteś masochistą - wtedy hulaj dusza :wink:

Pn mar 12, 2018 12:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WeźSieTato napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
WeźSieTato napisał(a):

W przypadku tych pocałunków lub pukania do drzwi, postaci stojącej obok łóżka - mogłeś się ruszać? Jeśli nie, to właśnie miałeś porażenia przysenne, sam o tym wspominasz. Nie chciałbym się znaleźć w Twojej skórze, z pewnością takie doświadczenia do przyjemnych nie należały (aż ciarki idą jak tylko spróbuję sobie wyobrazić). Miewałeś coś takiego wcześniej, czy tylko zasypianie z tą muzyką na uszach wywoływało takie efekty? Być może Twój umysł jest bardziej podatny na wpływ pewnej gamy częstotliwości dźwięków i to wprowadza Cię w takie stany - omamy wzrokowe i słuchowe. Czułeś te pocałunki? Jeśli tak, dochodzą do tego jeszcze halucynacje czuciowe. Cała gama symptomów porażenia przysennego. Lepiej nie słuchaj tego typu muzyki, chyba, że jesteś masochistą - wtedy hulaj dusza :wink:

Paraliże przysenne to problem somatyczno-duchowy. Poszedłem do lekarza, który stwierdził że paraliże przysenne to łagodna forma padaczki, kazał mi pić więcej płynów, szczególnie przed snem i dał mi jakieś leki, które rzeczywiście pomogly, bo na czas jakiś przestałem miewać te paraliże, ale bardzo mnie otępiały, czułem się jakbym żył i widział przez mgłę, więc przestałem je brać. Paraliże później wróciły, ale zauważyłem coś ciekawego: po dobrej, szczerej spowiedzi znikały, w moim przypadku okazało się że spowiedzi są równie skuteczne jak leki, i co dobre, nie otępiają. Ta obecność i pukanie do drzwi to nie sen, bo mnie to wybudzało, albo już byłem wybudzony, świadomy.
Często chce się oderwać duchowość od ciąła ale to niemożliwe, jesteśmy jednym.

Pn mar 12, 2018 3:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ta obecność i pukanie do drzwi to nie sen, bo mnie to wybudzało,

Jedna moja znajoma opowiadała, że jak zmarł senior rodu, to u niej w mieszkaniu zaczęły same otwierać się i zamykać drzwi. Zamówiła za jego duszę Mszę Świętą i problemy z drzwiami się skończyły. Może byś poradził się spowiednika, czy warto byłoby pomodlić się w spr. tych stukań w miejscu Twojego zamieszkania? :buja: Tak, czy siak, pomodlić się można, a nawet trzeba :)

Z drugiej strony jednak możliwe jest, że mózg wygeneruje wrażenie dźwięku tak mocne, że dźwięk wydaje się realny. Kiedyś, gdy wynajmowałam pokój, miałam takiego sąsiada - 12-letniego Jacusia. Jakoś sobie upodobał włączanie i blokowanie dzwonka do moich drzwi. Ciągnęło się to jakiś czas, a jak skończyło, to dość długo miałam wrażenie, że dzwonek właśnie zadzwonił, nawet w nowych miejscach zamieszkania, też wybudzał mnie ze snu. Sprawdzałam, kto dzwoni, ale nikogo nie było przy drzwiach. A Jacusia pamiętam do tej pory.

Pn mar 12, 2018 2:50 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
[/quote]

Często chce się oderwać duchowość od ciąła ale to niemożliwe, jesteśmy jednym.[/quote][/quote]

Oderwiemy się od ciała dopiero wtedy gdy umrzemy :)

Pn mar 12, 2018 3:28 pm