Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 15, 2019 11:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
sam2 napisał(a):
Kosciol wprowadza coraz to nowe lagodniejsze wymagania, ktore nawet tu na forum juz sa uznane za poprawna wykladnie Pism nie tylko przez wiernych ale i przez teologow

No nie wiem, czy akurat zmiana paragrafu katechizmu dot. kary śmierci jest złagodzeniem wymagań czy raczej zaostrzeniem.

Śr sty 09, 2019 11:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Znam lepiej ten ryt niz neofita Wespecjan. Mogę więc porównywać. Mogę też rozumieć zapał neofity.
Dużo mamy problemów do rozwiązania w Kościele. Tyle, że różnorodność go ubogaca. Osobiście nie znoszę nudy, ale jak powiadał śp. O. Badeni, trzeba ją przeczekać. A na podwójne życie księży, całe parafie potrafily głosować pustką w kościele, bo biskup nie chciał słuchać.

Patron proboszczów św. J. Vianney był tępym klerykiem. Dostał zdewastowaną moralnie parafię. Nie ryt mszy, którą odprawiał, ale jego postawa przyniosla mu niechcianą slawę, tak że przyjeżdżali do niego ludzie do spowiedzi z całej Francji.

Katolicyzm w Europie zdycha, jeśli chcesz aplikować lekarstwo w postaci tej samej trutki, która go zabija tylko, że w większej dawce, to powodzenia.

W PRLu było takie hasło: na problemy socjalizmu - jeszcze więcej socjalizmu - tobie jako człowiekowi lewicy, powinno to hasło być znane a nawet bliskie.

Śr sty 09, 2019 11:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To teraz poprosimy o dowody, że "zdycha" na skutek wprowadzenia nowej liturgii.

Śr sty 09, 2019 11:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie pójdzie, ani nawet nie przyjmie do wiadomości istnienia rytów starszych niż Msza Trydencka, bo wtedy musiałby przyznać, że jego ulubiona wersja liturgii nie jest jedyną, w której w sposób właściwy sprawuje się Najświętszą Ofiarę.

Widziałeś kiedyś jak czerwone wino wspaniale odbija się, reflektuje w złotym pucharze, kielichu?

Takie właśnie powinno być naczynie (ryt), w której sprawuje się Ofiarę Mszy Świętej. I nie ważne czy ten złoty puchar będzie wysadzany rubinami czy szmaragdami czy będzie miał graweruenk pasyjny czy romański.
Ważne, że będzie to godne naczynie oddające istotę rzeczy. Co zrobiono po soborze, to zamieniono złoty puchar na kieliszek ze stłuczki.

To teraz poprosimy o dowody, że "zdycha" na skutek wprowadzenia nowej liturgii.

Już wcześniej wprowadzono podobne reformy w podobnym duchu- 500 lat temu w czasie Reformacji.
I co? Zostały jakieś popłuczyny wiary w krajch protestanckich.

Ostatnio edytowano Śr sty 09, 2019 11:20 am przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz

Śr sty 09, 2019 11:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Katolicyzm w Europie zdycha, bo zapomniano o grzechu i sprzeniewierzono się Ewangelii. Jak stal się zly duch metaforą, to i Kościół jest nikomu do niczego nie potrzebny. Czyż nie pisałam o tym? Taki katolicyzm utkany ludzką ręką musi zniknąć. Pozostała ewangeliczna 'reszta' i zauważa się, że powstaje na zdrowych fundamentach. Młodzi Francuzi katolicy to nie Polacy od jajeczka i choinki. Kulturowy katolicyzm nie ma sznas, by oprzeć się współczesności. Odejdzie. Ty liczysz słupki, ale nie wnikasz w przyczyny.
A jeśli się coś odradza na zdrowych fundamentach, oznacza że żadna religia krojona ludzką miarą nie ma szans przetrwać, gdy wypowie się jej wojnę.

Śr sty 09, 2019 11:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie pójdzie, ani nawet nie przyjmie do wiadomości istnienia rytów starszych niż Msza Trydencka, bo wtedy musiałby przyznać, że jego ulubiona wersja liturgii nie jest jedyną, w której w sposób właściwy sprawuje się Najświętszą Ofiarę.

Widziałeś kiedyś (....)

Takie zagrywki na mnie nie działają. Pytanie jest proste: Raczysz zauważyć, że w Kościele katolickim istnieją ryty starsze niż Msza Trydencka, które są sprawowane do dziś?

Śr sty 09, 2019 11:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Katolicyzm w Europie zdycha, bo zapomniano o grzechu i sprzeniewierzono się Ewangelii.

Mhm, a gadanie "Bóg jest bezwarunkwo miłosierny i wszystko ci przebaczy, bo jest Miłością" - bardzo pomaga.

Śr sty 09, 2019 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Takie zagrywki na mnie nie działają. Pytanie jest proste: Raczysz zauważyć, że w Kościele katolickim istnieją ryty starsze niż Msza Trydencka, które są sprawowane do dziś?

Nie mam ochoty na gadanie z ludźmi na poziomie twoich odzywek.
To jałowe i bezpłodne, to jak stosunek dwóch homoseksualistów, którzy tłuka, tłuką i się dziwią że nadal nie ma dziecka.

Śr sty 09, 2019 11:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję. Nie mogłeś dobitniej przyznać, że nie masz żadnych dowodów na to, iż utrata wiary w Europie to efekt wprowadzenia NOM, a jedyne, na czym się opierasz, to swoja wiara, iż taki jest powód. :)

Śr sty 09, 2019 11:27 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Katolicyzm w Europie zdycha, bo zapomniano o grzechu i sprzeniewierzono się Ewangelii.

Mhm, a gadanie "Bóg jest bezwarunkwo miłosierny i wszystko ci przebaczy, bo jest Miłością" - bardzo pomaga.

A druga strona medalu? To chyba Sprawiedliwość? U Boga to jedno. Zanik poczucia grzechu to obraz lukrowanego Boga.

Śr sty 09, 2019 11:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Nie mam ochoty na gadanie z ludźmi na poziomie twoich odzywek.
To jałowe i bezpłodne, to jak stosunek dwóch homoseksualistów, którzy tłuka, tłuką i się dziwią że nadal nie ma dziecka.

Swoją drogą to jest fascynujące, jak takimi unikami dajesz świadectwo swojego fanatyzmu, który nie pozwala Ci przyjąć do wiadomości, że Msza Trydencka, wbrew Twoim przekonaniom, nie jest jedynym słusznym sposobem na sprawowanie Najświętszej Ofiary.

Śr sty 09, 2019 11:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bulla Quo primum tempore św. Piusa V
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św.
Konstytucja Apostolska Jego Świątobliwości Papieża św. Piusa V z 14 lipca 1570 r.

"Dlatego więc, aby wszyscy i wszędzie zaadaptowali i przestrzegali tego, co zostało im przekazane przez Święty Kościół Rzymski, Matkę i Nauczycielkę wszystkich innych Kościołów, będzie odtąd bezprawiem na zawsze w całym świecie chrześcijańskim śpiewanie albo recytowanie Mszy św. według formuły innej, niż ta przez Nas wydana (...)
W szczególności, nakazujemy każdemu patriarsze, administratorowi i innym osobom jakiejkolwiek kościelnej godności, choćby był to kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego lub posiadacz jakiegokolwiek innego stopnia lub stanowiska, a nakazujemy im to na mocy świętego posłuszeństwa, aby śpiewali bądź recytowali Mszę św. zgodnie z rytem, sposobem i normą niniejszym przez Nas ustanowioną, a tym samym zaprzestali i całkowicie zaniechali wszystkich innych rubryk i rytów innych mszałów, niezależnie jak dawnych, do których przestrzegania byli przyzwyczajeni, i aby nie dopuszczali myśli o wprowadzaniu do odprawiania Mszy św. jakichkolwiek ceremonii lub recytowania jakichkolwiek innych modlitw, niż te zawarte w Mszale.(...)

Żaden biskup, administrator, kanonik, kapelan lub inny ksiądz diecezjalny, lub zakonnik jakiegokolwiek zgromadzenia, jakkolwiek nie byłby tytułowany, nie może być zobowiązany do odprawiania Mszy św. w inny sposób, niż przez Nas polecono. (...)
"

Śr sty 09, 2019 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet jak wkleisz to sto razy, to i tak nie zmienisz faktu, że ryt trydencki obowiązywał tylko w Kościele łacińskim, zaś kolejni papieże mieli i mają prawo wprowadzać nowe.

Śr sty 09, 2019 12:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet jak wkleisz to sto razy, to i tak nie zmienisz faktu, że ryt trydencki obowiązywał tylko w Kościele łacińskim, zaś kolejni papieże mieli i mają prawo wprowadzać nowe.

Takimi postami wystawiasz sobie intelektualne świadectwo.

Śr sty 09, 2019 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Atakiem personalnym nie zmienisz niczego w faktach, które wskazałem.

Śr sty 09, 2019 12:37 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna strona