Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 16, 2019 12:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Transwestytyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transwestytyzm
Beobachter napisał(a):
Temat dotyczy transwestytyzmu, ale zapytam o transseksualizm.
Skoro rodzą się dzieci syjamskie, martwe, bez nóżek i rączek, bez mózgu, z organami na zewnątrz, z już nabytymi nałogami to dlaczego odrzuca się możliwość, że urodziła się kobieta zamknięta w ciele mężczyzny albo mężczyzna uwięziony w ciele kobiety? Taka deformacja wydaje się niczym w porównaniu do wcześniej wymienionych przypadków.

Ale przecież świat nauki nie odrzuca tego że rodzą się transseksualiści, ja mam tak od urodzenia i od dziecka to czuję, od dziecka jestem chłopcem i nigdy nie czułam się dziewczynką / kobietą. Od dziecka mam męską tożsamość - on. I nawet męski wygląd z natury, męskie rysy twarzy, sylwetkę, wzrost.

Świat nauki i medycyny nie neguje zjawiska transseksualizmu. Jednak pomimo tego że to co wymieniłeś to rzeczywiście bardzo trudne przypadki, nieszczęście i cierpienie, to jednak transseksualizm jest czymś traumatycznym i trudnym i również trudno sobie to wyobrazić osobie która tego nie odczuwa. Statystyki samobójstw mówią same za siebie. Transseksualiści także mówią że transsseksualizm to nieszczęście i cierpienie i że nikomu by tego nie życzyli. Transseksualista wolałby być normalną cis osobą i urodzić się z właściwym poczuciem płci i z mózgiem przynależnym do płci biologicznej.

sam2 napisał(a):
taka fascynacja cialem nie musi prowadzic do ekschibicjonizmu.
To jest dokladnie to samo dlaczego kobiety sie maluja, dbaja o figure, czy mezszczyzni chodza na silownie itp.
Problem zaczyna sie gdy jako dziecko ktos zaczyna zauwazac ze cech plci przeciwnej sa w jakis sposob bardziej podziwiane, czy tez daj jakies przywileje
Pozniej w okresie dojzewania dochodzi fascynacja plcia przeciwna i gdy ona w polaczeniu z doswiadczeniami dziecinstwa doprowadzi do fanatyzmu na punkcie ciala to skutki mamy takie jakie pokazalas na tych zdjeciach.

Sam, ale wydaje się że nie zrozumiałeś, to są transi celebryci. Daję publicznie zdjęcia transów którzy są znani i prezentują się publicznie, niektórzy z tych trans-mężczyzn są umieszczani nawet na okładkach magazynów dla facetów. Nie dam tutaj publicznie fotek innych transseksualnych osób które znam, ponieważ oni by sobie tego nie życzyli aby ich publicznie pokazywać.

Popatrz na różnych celebrytów pokazujących się na ściankach lub na instagramach czy na FB lub w innych publicznych miejscach, aktorki, modelki czy inne gwiazdy. Musiałbyś ich wszystkich posądzić o ekshibicjonizm. Na podstawie zdjęć transów celebrytów wyciągasz niesłuszną opinię i dziwne wnioski że transseksualizm to nic innego jak ekshibicjonizm czy fascynacja ciałem, zupełnie ignorując definicję transseksualizmu podaną chociażby przez WHO, naukę, medycynę i ignorując odczucia samych transseksualistów.

Jak kobieta ładna to lubi się prezentować, jak mężczyzna przystojny i męski to też lubi się zaprezentować, pełno jest takich profili na FB chociażby. Taka jest dzisiaj rzeczywistość świata, obrazkowa, pokazać się.

Pt sty 11, 2019 1:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Beobachter napisał(a):
Temat dotyczy transwestytyzmu, ale zapytam o transseksualizm.
Skoro rodzą się dzieci syjamskie, martwe, bez nóżek i rączek, bez mózgu, z organami na zewnątrz, z już nabytymi nałogami to dlaczego odrzuca się możliwość, że urodziła się kobieta zamknięta w ciele mężczyzny albo mężczyzna uwięziony w ciele kobiety? Taka deformacja wydaje się niczym w porównaniu do wcześniej wymienionych przypadków.

Ale przecież świat nauki nie odrzuca tego że rodzą się transseksualiści, ja mam tak od urodzenia i od dziecka to czuję, od dziecka jestem chłopcem i nigdy nie czułam się dziewczynką / kobietą. Od dziecka mam męską tożsamość - on. I nawet męski wygląd z natury, męskie rysy twarzy, sylwetkę, wzrost.

Ja rozumiem podejście naukowe, ale co na to Kościół i praktyka w nim? Ja spotkałem się z opiniami że to fizyczność definiuje płeć i tylko co najwyżej jakieś zaburzenie siedzi w mózgu. Masz penisa? Jesteś mężczyzną, masz waginę jesteś kobietą. Co jednak w ekstremalnie rzadkich przypadkach występowania obu cech? Ale to już inny temat. Ale skoro fizyczność miałaby decydować to o czym decyduje we wcześniej wymienionych tragicznych przypadkach? Oczywiście o ułomności skażonej natury, istnieniu mutacji, chorób i śmierci, która przyszła na świat - ktoś tak odpowie. I dalej będzie wykluczał możliwość że tak jak przy innych chorobach tak samo tutaj w naturze wystąpił błąd który skutkował urodzeniem chłopca z pewnymi obcymi mu cechami fizycznymi...

Pt sty 11, 2019 2:33 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Beobachter . W odpowiedzi na Twój post post powiem że znam osobiście mężczyznę który ma jajniki i z powodu niedoboru hormonów by się przekręcił. Funkcjonuje on jako kobieta

Pt sty 11, 2019 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Beobachter napisał(a):
Ja rozumiem podejście naukowe, ale co na to Kościół i praktyka w nim? Ja spotkałem się z opiniami że to fizyczność definiuje płeć i tylko co najwyżej jakieś zaburzenie siedzi w mózgu.

Nauka nie wie gdzie to siedzi, są teorie że to ma poczatek w życiu prenatalnym, na samym początku każdy zarodek jest żeński, do pewnego momentu dziecko w łonie matki rozwija się w stronę bycia dziewczynką, dopiero potem testosteron zaczyna działać i pod wpływem testosteronu dochodzi do całego procesu maskulinizacji.

I tutaj w/g naukowców dochodzi do nieprawidłowości kiedy tego testosteronu jest zbyt mało lub zbyt dużo. I zdarza się tak że z różnych przyczyn jest zbyt wiele testosteronu w łonie matki gdzie rozwija się dziewczynka, tym samym ten testosteron będzie miał swój wpływ na dziewczynkę, może zmienić jej mózg na męski i odcisnąć swoje piętno.
Ten wpływ testosteronu widać na mnie, jest to widoczne nawet w moim wyglądzie.

Kościół postrzega płeć jako tę zapisaną w kariotypie. Jednak w przypadku interseksualizmu są z tym problemy, aby ustalić jakiej płci jest dana osoba.

Cytuj:
Masz penisa? Jesteś mężczyzną, masz waginę jesteś kobietą.

Płeć jest zapisana w kariotypie. Bo widzisz, te transseksualne kobiety mają tak zrobione waginy że nawet ginekolog się nie połapie, a transseksualni mężczyzni mają zrobione penisy. A właściwa płeć jest zapisana w ich kariotypie - XX lub XY. W przpadku interseksualizmu są jednak schody w różnicach pomiędzy kariotypem, fizycznością, biologią a poczuciem płci psychicznej. Sięgając powiedzmy w przyszłość będzie można wychodować sobie swojego własnego penisa z komórek macierzystych, ale zawsze zapis w kariotypie - chromosomach będzie wskazywał na właściwą płeć. Możesz sobie zmienić wygląd, nawet biologię ciała, ale nie zmienisz sobie kariotypu.

Cytuj:
Co jednak w ekstremalnie rzadkich przypadkach występowania obu cech? Ale to już inny temat.

Interseksualizm jest blisko transseksualizmu.

Cytuj:
I dalej będzie wykluczał możliwość że tak jak przy innych chorobach tak samo tutaj w naturze wystąpił błąd który skutkował urodzeniem chłopca z pewnymi obcymi mu cechami fizycznymi...

Nikt nie twierdzi że transseksualizm jest normalną rzeczą, transseksualiści są świadomi że to zaburzenie, wada, choroba.

Pt sty 11, 2019 3:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Z tym "penis = mężczyzna" to było z mojej strony uproszczenie z którym się spotykam. Pierwszy raz sprawą zainteresowałem się gdy usłyszałem o przypadku Bęgowski -> Anna Grodzka. W mediach pojawiły się komentarze księży, że nie jest możliwe by kobieta urodziła się w ciele mężczyzny. Więc fizyczna operacyjna zmiana płci była błędem. Nie można więc tego traktować tak jak skruszenia i ponownego złożenia zdeformowanej szczęki, koniecznej amputacji niesprawnej kończyny, przyszycia kończyny czy palca itd. Tak te komentarze wyglądały, nie wiem czy jest i jakie jest jakieś oficjalne stanowisko.

Pt sty 11, 2019 3:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):

Sam, ale wydaje się że nie zrozumiałeś, to są transi celebryci. Daję publicznie zdjęcia transów którzy są znani i prezentują się publicznie, niektórzy z tych trans-mężczyzn są umieszczani nawet na okładkach magazynów dla facetów. Nie dam tutaj publicznie fotek innych transseksualnych osób które znam, ponieważ oni by sobie tego nie życzyli aby ich publicznie pokazywać.

Popatrz na różnych celebrytów pokazujących się na ściankach lub na instagramach czy na FB lub w innych publicznych miejscach, aktorki, modelki czy inne gwiazdy. Musiałbyś ich wszystkich posądzić o ekshibicjonizm. Na podstawie zdjęć transów celebrytów wyciągasz niesłuszną opinię i dziwne wnioski że transseksualizm to nic innego jak ekshibicjonizm czy fascynacja ciałem, zupełnie ignorując definicję transseksualizmu podaną chociażby przez WHO, naukę, medycynę i ignorując odczucia samych transseksualistów.

Jak kobieta ładna to lubi się prezentować, jak mężczyzna przystojny i męski to też lubi się zaprezentować, pełno jest takich profili na FB chociażby. Taka jest dzisiaj rzeczywistość świata, obrazkowa, pokazać się.

To raczej ty mnie nie zrozumialas, tak jak we wpisie o podobienstwie do niewolnictwa.
To dbanie o wygllad ma plynne stopniowanie intensywnosci i pierwszy taki wyroznik ktory odbiega od normy to narcyzm, ale to nie na tym koniec, bo przechodzi to w formy wlasnie takie jak wlasnie chirurgiczne zmiany plci.
To jest taki fanatyczny narcyzm, ktory blednie jest wykrecany na rozne sposoby by przekonac otoczenie.
Te cale ruchy gender to nic innego jak lobby robiace takie przekrety z nazywaniem fanatycznego narcyzmu, gender.
To jest np. facet zafascynowany cialem kobiety ktory pozada tego ciala dla dla siebiie jako swoje wlasne by jego cialo wygladalo i prezentowalo sie tak jak cialo kobiety ktore wplynelo na jego fascynacje nim.
Sadze ze tu wlasnie poped plciowy zostaje przeksztalcony w fanatyzm ktory daje satysfakcje zastepujaca normalne wspolzycie.

Pt sty 11, 2019 4:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dokladnie taki sam mechanizm wplywa np. na 80-cio letnia kobiete ktora chcewygladac na 20 lat i ubiera sie w mlodzierzowe ciuch i tzw. miniowki.
Myslisz z kad sie wzielo powiedzenie "z tylu liceum a z przodu muzeum".
Jak ktos nie zaakceptuje siebie jakim jest to w skrajnych przypadkach dochodzi do takich ekstremalnych zachowan, zwlaszcza gdy ten brak akceptacji rozwija sie od dziecinstwa.

Pt sty 11, 2019 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

To raczej ty mnie nie zrozumialas, tak jak we wpisie o podobienstwie do niewolnictwa.
To dbanie o wygllad ma plynne stopniowanie intensywnosci i pierwszy taki wyroznik ktory odbiega od normy to narcyzm, ale to nie na tym koniec, bo przechodzi to w formy wlasnie takie jak wlasnie chirurgiczne zmiany plci.
To jest taki fanatyczny narcyzm, ktory blednie jest wykrecany na rozne sposoby by przekonac otoczenie.
Te cale ruchy gender to nic innego jak lobby robiace takie przekrety z nazywaniem fanatycznego narcyzmu, gender.
To jest np. facet zafascynowany cialem kobiety ktory pozada tego ciala dla dla siebiie jako swoje wlasne by jego cialo wygladalo i prezentowalo sie tak jak cialo kobiety ktore wplynelo na jego fascynacje nim.
Sadze ze tu wlasnie poped plciowy zostaje przeksztalcony w fanatyzm ktory daje satysfakcje zastepujaca normalne wspolzycie.

Ty nadal nic nie zrozumiałeś. Nie rozumiesz czym jest transseksualizm i powtarzasz swoje. Nie mieszaj transseksualizmu z ruchami gender, to nie jest to samo, transseksualizm to zupełnie inna sprawa. Zacznij to odzdzielać.

O czym Ty piszesz. Ja jako dziecko już odczuwałam że moja tożsamość płciowa jest odmienna od mojej płci biologicznej - jako dzieciak który nawet nie miał świadomości czym jest płeć tak naprawdę i ogólnie czym jest płeć. Jako dzieciak który nie miał pojęcia co to jest narcyzm, ekshibicjonizm i tym podobne rzeczy które chcesz wcisnąć transseksualistom jako przyczynę ich choroby / zaburzenia.

Jako dzieciak określałam siebie jako chłopca i byłam jako - on - w mojej tożsamości. Jako dzieciak nie chciałam sukienek, spódniczek, długich włosów, ale wybierałam rzeczy dla chłopca i chciałam ubierać się jak chłopak i wyglądać jak chłopak czyli zgodnie z moim poczuciem płci.

Przyjmowałam tylko role męskie w zabawach i lubiłam tylko męskie zabawki i męskie zabawy. Także ryzykowne, brawurowe, z adrenaliną. Miałam tylko męskie zabawki bo tylko takimi chciałam się bawić, kiedyś dostałam jedną dużą lalę z blond lokami i ta lala była moją dziewczyną. Nie bawiłam się lalą jak dziewczynki, gdzie dziewczynka widzi bobo w swojej lalce, a ja widziałam w niej moją dziewczynę i trzymając ją za rekę chodziłam z nią na spacery, bylismy parą.

Jako dziecko doświadczałam już silnej dysforii, szczególnie kiedy odkryłam że nie mam siusiaka jak inni chłopcy i nie wiedziałam dlaczego tak jest, a trauma nasilała się wraz z okresem dojrzewania. Także nie wiem co Ty sobie wymyśliłeś na podstawie tych zdjęć, tłumaczę Ci że te osoby na zdjęciach to transi - celebryci, a Ty próbujesz utożsamiać wszystkich transseksualistów z jakimiś Twoimi wyobrażeniami. Zacznij czytać i rozumieć to co piszę.

Cytuj:
Jak ktos nie zaakceptuje siebie jakim jest to w skrajnych przypadkach dochodzi do takich ekstremalnych zachowan, zwlaszcza gdy ten brak akceptacji rozwija sie od dziecinstwa.

Piszesz nonsensy. Po prostu. Transseksualizm to poczucie innej płci psychicznej, inna tożsamość płciowa, męski mózg w ciele kobiety lub kobiecy mózg w ciele mężczyzny, odmienne cechy psychiczne, a nie problemy z akceptacją wyglądu.

Ja jako dziecko nawet nie pojmowałam czym jest płeć i jakie ma znaczenie a już odczuwałam siebie jako chłopca, po prostu tak jest od kiedy pamiętam.

Problemy z akceptacją wyglądu nie powodują transseksualizmu, są po prostu problemami z akceptacją wyglądu czy siebie. Ja byłabym niezłą laską 177 cm wzrostu i z ciałem / wyglądem jak modelka. Ale nie potrafię poczuć się kobietą tak jak kobieta powinna to czuć. Byłam taką modelką ale przez krótki czas, kiedy próbowałam być normalna, jednak potem wszystko wróciło i to z większą siłą, wróciła tożsamość poczucia męskiej płci, ona była ciągle obecna.

Beobachter napisał(a):
Z tym "penis = mężczyzna" to było z mojej strony uproszczenie z którym się spotykam. Pierwszy raz sprawą zainteresowałem się gdy usłyszałem o przypadku Bęgowski -> Anna Grodzka. W mediach pojawiły się komentarze księży, że nie jest możliwe by kobieta urodziła się w ciele mężczyzny.

Grodzka nie miała warunków wyjściowych a korektę płci przeszła w późniejszym wieku co w przypadku transseksualistów m/k nie daje dobrych efektów, no i wygląda jak wygląda, chociaż znam transseksualistę m/k który miał typowo męski wygląd, na korekte zdecydował się też w późniejszym wieku a po korekcie stał się bardzo atrakcyjną kobietą.

W przypadku transseksualistów k/m testosteron jest inwazyjnym i silnie działającym hormonem który szybko przynosi efekty, niezależnie od wieku.

To nie jest tak że kobieta rodzi się w ciele mężczyzny, ale coś jest nie tak z poczuciem płci, coś jest nie tak z psychiką która jest albo psychiką kobiety w męskim ciele lub psychiką mężczyzny w ciele kobiety. To daje poczucie uwięzienia w niewłaściwej płci, niemożność wypełnienia biologicznej roli płciowej w społeczeństwie, ta płeć psychiczna daje to poczucie bycia kobietą lub mężczyzną.

Człowiek rodzi się z innym poczuciem płci, innym mózgiem, wadą, zaburzeniem które powoduje takie odczucia, bardzo silne i trwałe, a to powoduje dysforię, czasem tak silną że uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Cytuj:
Więc fizyczna operacyjna zmiana płci była błędem. Nie można więc tego traktować tak jak skruszenia i ponownego złożenia zdeformowanej szczęki, koniecznej amputacji niesprawnej kończyny, przyszycia kończyny czy palca itd. Tak te komentarze wyglądały, nie wiem czy jest i jakie jest jakieś oficjalne stanowisko.

Ale jak leczyć w takim razie transseksualne osoby. Medycyna podaje tylko jedną możliwość - korektę płci, czyli HRT i operacje. Nie ma alternatywy, nie istnieje terapia psychologiczna, nauka twierdzi że nie zna innych sposobów.

Pt sty 11, 2019 5:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ale czy to forum służy do dyskutowania o różnych... czy o religii?

Pt sty 11, 2019 8:17 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Quinque . To forum jest o religii . By być zbawionym każdy niesie ze sobą jakiś krzyż . Mnie Pan Bóg zesłał krzyż w postaci transwestytyzmu . Jedynie co mogę zrobić to ofiarować me cierpienie Bogu . Wiem że się powtarzam al to że jestem transwestytą pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi wręcz przyjaciół którzy po prostu błądzą a za których nikt chyba się nie modli .

Pt sty 11, 2019 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Ale czy to forum służy do dyskutowania o różnych... czy o religii?

O różnych to znaczy? Transseksualizm nie jest zboczeniem, jest chorobą, zaburzeniem, wadą. Są transseksualiści katolicy tak jak i są homoseksualne osoby które są katolikami, a także jak tutaj autor watku który jest transwestytą, także wierzący. Osoby które nie chcą czytać wypowiedzi na takie tematy mogą omijać takie wątki.

So sty 12, 2019 12:31 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post PROWOKACYJNE PYTANIE
Witam. Jak już wcześniej wspomniałam jestem transwestytą .Pytanie moje jest takie : Gdyby przypadkiem została porwana przez muzułmańskich terrorystów i pod grożbą śmierci kazano by mi się wyrzec się Pana Jezusa to czy oddając życie za swą wiarę, za Boga , za Kościół, będąc transwestytą mogłabym zostać świętą jako męczennik ?

So sty 12, 2019 10:33 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Normalny temat dotyczący rozterek życia codziennego tylko, owszem, pewnej mniejszości.

So sty 12, 2019 11:12 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equueleuss napisala "I zdarza się tak że z różnych przyczyn jest zbyt wiele testosteronu w łonie matki gdzie rozwija się dziewczynka, tym samym ten testosteron będzie miał swój wpływ na dziewczynkę, może zmienić jej mózg na męski i odcisnąć swoje piętno."

Powiedz mi w takim razie czym sie rozni mozg dziewczynki od mozgu chlopca.
Z tego co wiem to narzady plciowe w nim nie wystepuja.
Poza tym dziecko nie majac swiadomosci plci nie zwraca na nia uwagi.
Nie ma tez w mozgu jakichkolwiek zapisanych mysli by to dziecko nimi sie kierowalo. Caly proces mysli zwiazany z plcia to procesy zwiazane z zyciem w srodowisku, a niie jakies mysli przewodnie zapisane w mozgu podczas rozwoju plodu.
To ze bedac dzieckiem chcialas byc chlopcem to sa jedynie twoje mysli i wyobrazenia ktore to uksztaltowaly, a nie jakies zmiany w mozgu.
Jesli juz masz na mysli zmiany w mozgu to sa nimi jedynie twoje mysli i okolicznosci ich powstawania.
Jest pewien okres rozwoju plodu w ktorym dziecko slyszy dzwieki z zewnatrz i jest to jedyny wplyw jaki mialby potencjal sugerowania mozgowi dziewczynki ze ma byc chlopcem. Ale mimo to jest to jednak wplyw otoczenia, a nie mysli samej tej dziewczynki.

So sty 12, 2019 11:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
"
Powiedz mi w takim razie czym sie rozni mozg dziewczynki od mozgu chlopca.

Sam, poczytaj sobie o różnicach w budowie i reakcji mózgu i różnicach cech psychicznych pomiędzy mężczyzną a kobietą. Naukowcy chyba wiedzą co mówią.

Cytuj:
Poza tym dziecko nie majac swiadomosci plci nie zwraca na nia uwagi.

Więc dlaczego od dziecka mam męską tożsamość, męskie upodobania, męskie zainteresowania, wybieram to co męskie, owszem, dziecko nie ma takiej świadomości i o tym też piszę że nie ma, ale mimo wszystko skłania się do bycia chłopcem niż do bycia dziewczynką. To raczej mózg podaje takie informacje - jesteś chłopcem.

Cytuj:
Nie ma tez w mozgu jakichkolwiek zapisanych mysli by to dziecko nimi sie kierowalo. Caly proces mysli zwiazany z plcia to procesy zwiazane z zyciem w srodowisku, a niie jakies mysli przewodnie zapisane w mozgu podczas rozwoju plodu.

Sam, jesteś naukowcem specjalistą w tej dziedzinie aby wypowiadać się tak autorytatywnie? Naukowcy stwierdzili że środowisko lub wychowanie nie ma wpływu na transseksualizm, stwierdzili że transseksualizm jest wrodzony. Mnie nikt nie wychowywał w stronę bycia chłopcem. To działo się we mnie samoistnie.

Cytuj:
To ze bedac dzieckiem chcialas byc chlopcem to sa jedynie twoje mysli i wyobrazenia ktore to uksztaltowaly, a nie jakies zmiany w mozgu.

Nie jesteś transseksualną osobą i naprawdę nie wiesz co czuje taka osoba. To nie jest coś co sobie wymyśliłam. Przeszłam pewne próby aby wyjść z tego ale to pozostaje niezmienne, to nie zależy od mojej woli ani od moich procesów myślowych, to istnieje niezależnie ode mnie.

Cytuj:
Jesli juz masz na mysli zmiany w mozgu to sa nimi jedynie twoje mysli i okolicznosci ich powstawania.

Na jakiej zasadzie wysnuwasz takie wnioski? Drogą naukowych badań czy to tylko Twoje własne wyobrażenia na temat? Otóż moje poczucie płci, moja tożsamość, moja osobowość, moje upodobania, moje zachowanie, moje cechy psychiczne są niezależne od tego co ja sobie myślę, także na ten temat. Ja sobie mogę myśleć ze jestem kobietą ale nią w pewien sposób nie będę, bo będę nadal zachowywać się jak facet i lubić to co facet, wybierać to co facet, mieć cechy psychiczne męskie.

Cytuj:
Jest pewien okres rozwoju plodu w ktorym dziecko slyszy dzwieki z zewnatrz i jest to jedyny wplyw jaki mialby potencjal sugerowania mozgowi dziewczynki ze ma byc chlopcem. Ale mimo to jest to jednak wplyw otoczenia, a nie mysli samej tej dziewczynki.

Co miałaby słyszeć dziewczynka w łonie matki a co miałoby sugerować że jest chłopcem? Widziałeś mnie? Nie mam nawet HRT a ludzie mówią do mnie - pan. Wyglądam jak facet, bez żadnej stylizacji. Moje ratio palca serdecznego i wskazującego u dłoni jest męskie, jak i dłonie mam nawet bardziej męskie, sylwetkę, rysy twarzy, wrost. To prawdopodobnie wpływ testosteronu w łonie matki. Jak również moje cechy psychiczne które nie są cechami kobiety, należą do męskich cech. Mam przestrzenny mózg, co jest biologiczną cechą męską, mam mózg ustawiony na zadania i jednozadaniowy, nie mam instynktu macierzyńskiego, nie mam zdolności do relacji, nie czytam mowy ciała, nie skupiam się na detalach i szczegółach. Nic o mnie nie wiesz ale snujesz swoje wyobrażenia. Tylko że to co piszesz nie ma przełożenia na naukę a mnie interesują solidne naukowe podstawy transseksualizmu i interseksualizmu. Konkrety.

So sty 12, 2019 12:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona