Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 19, 2017 3:36 am

Strach przed małżeństwem 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Strach przed małżeństwem
Panicznie boję się małżenstwa (choć może nie o samo małżeństwo tutaj chodzi). Mój wcześniejszy związek był długi, trwał ponad 5lat. Byłam przekonana że znalazłam miłość mojego zycia. Nawet przez myśl mi nie przeszło że byłam przez długi czas oszukiwana i narzeczony zostawi mnie tuż przed ślubem. Teraz mam chłopaka, kocham go ale gdzieś tam z tyłu głowy ciągle jest strach, staram się byc ciągle gotowa na najgorsze. Chłopak coraz częściej mówi o ślubie i wiem że nie będzie wiecznie czekać aż ja przestanę się bać. A ja się boję że kiedy znów przestanę być czujna to po raz kolejny ktoś mnie tak bardzo zrani. Raz juz byłam niby pewna że "to jest to". Skąd mam wiedzieć czy znow się nie pomyliłam? Czy to jest ten jedyny? Skoro po 5latach okazało się że kogoś właściwie nie znam bo potrafił doskonale mnie oszukać to jak teraz po roku, dwóch czy trzech mogę podjąć decyzję by związać się z kimś na całe życie? Czy modlitwa może mi pomóc znaleźć odpowiedź i czy mogę się w takiej intencji modlić?

Wt paź 10, 2017 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Strach przed małżeństwem
1. Nie sprawdzisz do końca drugiego.
2. Czujność nadmierna może oznaczać jakąś nadkontrolę, która właśnie z Twojej strony może powodować psucie relacji również tej małżeńskiej.
3. Jeśli się już razem modlicie i będziecie się modlić jako małżonkowie - przetrwacie prawdopodobnie każdą burzę i tę od wewnątrz i tę z zewnątrz. Oto recepta na udane małżeństwo.

Śr paź 11, 2017 10:40 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem skąd ludzie wiedzą, że to jest ten jedyny czy ta jedyna ale słyszałam kilka świadectw, że jakimś parom narzeczeńskim udawało się rozeznać czy to jest dobra decyzja podczas pielgrzymki do Medjugorje.

Cz paź 12, 2017 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zuza126 napisał(a):
Panicznie boję się małżenstwa (choć może nie o samo małżeństwo tutaj chodzi). MCzy modlitwa może mi pomóc znaleźć odpowiedź i czy mogę się w takiej intencji modlić?

A dlaczego wyznania nie chcesz podawać ? To zasadnicza sprawa, jeśli chodzi o stosunek do małżeństwa, miłości i Pana Boga, :cmok1:

Cz paź 12, 2017 10:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zuza126 napisał(a):
Mój wcześniejszy związek był długi, trwał ponad 5lat. Byłam przekonana że znalazłam miłość mojego zycia.

Też tak miałem. Potem zwróciła mi pierścionek. Normalnie załamka!!! A rok później szukałem smokingu na ślub z moja przeukochaną żoną. Jeżeli nie masz obiektywnych sygnałów, że to jest jakiś psychol, to nie rozumiem strachu. Trud będzie, nie raz się zdziwisz, nie raz będziesz musiała ugryźć się w język i przełknąć gorycz wzajemnego docierania, ale jeżeli się kochacie i modlicie o to małżeństwo to nie zwlekaj!!!

Pt paź 13, 2017 12:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mareta chciałam uniknąć identyfikacji. Nie chcę robić mojemu lubemu przykrości, a wiem że może przypadkowo trafić na tą stronę. Wie że się boję i jest to dla niego przykre. Ale jak już pytasz to jestem wyznania rzymskokatolickiego. Z tym że różnie u mnie bywało, trochę oddalił się od Pana Boga, więc można ująć że jestem osobą poszukujaca

So paź 14, 2017 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zuza126 napisał(a):
Mareta chciałam uniknąć identyfikacji. Nie chcę robić mojemu lubemu przykrości, a wiem że może przypadkowo trafić na tą stronę. Wie że się boję i jest to dla niego przykre. Ale jak już pytasz to jestem wyznania rzymskokatolickiego. Z tym że różnie u mnie bywało, trochę oddalił się od Pana Boga, więc można ująć że jestem osobą poszukujaca

Rozumiem,że przykre dla twego lubego jest wyciąganie waszych spraw na forum, czy tak?

Ostatnio edytowano Pn paź 16, 2017 10:45 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

cytowanie

Pn paź 16, 2017 10:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że przykry jest dla niego sam fakt, że się boję. Odbiera to jako wątpliwości względem jego osoby.

Pn paź 16, 2017 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
w sumie wcale mu się nie dziwię... mężczyzna chciałby wiedzieć że jest dla swojej ukochanej oparciem, skałą itd. A Twoje wątpliwości takie przekonanie podkopują. Może nawet słusznie...?
1 J 4,18 napisał(a):
W miłości nie ma lęku,
lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka,
nie wydoskonalił się w miłości.

Pn paź 16, 2017 11:46 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Z jednej strony masz rację. Z drugiej jednak brak lęku i wątpliwości może też wynikać z tego że jest się niedojrzałym, podchodzi się do wszystkiego pod wpływem chwili, impulsu, lekkiego zauroczenia. Oraz np. podejścia do samego małżeństwa na zasadzie "jak nam nie wyjdzie to się rozwiedziemy".

Wt paź 17, 2017 1:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zuza126 napisał(a):
Z jednej strony masz rację. Z drugiej jednak brak lęku i wątpliwości może też wynikać z tego że jest się niedojrzałym, podchodzi się do wszystkiego pod wpływem chwili, impulsu, lekkiego zauroczenia. Oraz np. podejścia do samego małżeństwa na zasadzie "jak nam nie wyjdzie to się rozwiedziemy".

Istnieje różnica między lękiem, a niepewnością przyszłego. Niepewność jest naturalna i jest procesem myślowym wskazującym na gotowość do reagowania na to co przyszłe i nieznane. Lęk oznacza dopuszczanie możliwości nie przezwyciężenia spodziewanych trudności. Nie można bać się czegoś, co wiemy że przezwyciężymy. Lęk przed porzuceniem oznacza, że zakładasz możliwość zaistnienia sytuacji, która cię dobije. Zaufaj Panu, będzie dobrze.

Wt paź 17, 2017 1:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"W miłości nie ma lęku,
lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka,
nie wydoskonalił się w miłości"- mówi świety Jan w swoim liście. Warto przemyśleć i przemodlić.

Wt paź 17, 2017 4:57 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję, rozważe może w modlitwie znajdę odpowiedź. A może ktoś może mi jeszcze podsunąć jakieś publikacje do poczytania? Ewentualnie jakieś nagrania/filmy? Na temat narzeczenstwa, miłości, małżeństwa.

Wt paź 17, 2017 6:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zuza126 napisał(a):
Dziękuję, rozważe może w modlitwie znajdę odpowiedź. A może ktoś może mi jeszcze podsunąć jakieś publikacje do poczytania? Ewentualnie jakieś nagrania/filmy? Na temat narzeczenstwa, miłości, małżeństwa.

Ojciec Szustak, Ks. Dziewiecki, Pan Pulikowsk,i na youtubie łatwo znajdzeesz bo jest tego dużo

Wt paź 17, 2017 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Zuza126 napisał(a):

Ojciec Szustak, Ks. Dziewiecki, Pan Pulikowsk,i na youtubie łatwo znajdzeesz bo jest tego dużo

Oraz dr Wanda Półtawska, której wykłady zwalają po prostu z nóg.
Jest lekarzem, ale duszę tnie na żywca bez znieczulenia i do tego bardzo powoli.

Śr paź 18, 2017 4:53 pm