Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 25, 2017 7:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 UBER 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: UBER
Boro napisał

Cytuj:
Cytuj:
Robur napisał(a):
Trockistowski sposób myślenia zalicza się do lewackiego.

Założeniem trockizmu jest nieustanna rewolucja, klasa robotnicza na bazie marksizmu ma prowadzić walkę ze starymi strukturami do pełnego szczęścia w komunizmie.

W miejsce rewolucji włóż nieustanny postęp, klasy robotniczej postępowe siły, marksizmu gender i tylko stare struktury są starymi strukturami.
Odpływasz. Napisałem tylko, że sztuczne podtrzymywanie przy życiu anachronicznych zawodów lub anachronicznego sposobu ich wykonywania, nie ma sensu i jest szkodliwe dla ogółu. Jeśli według Ciebie czyni mnie to komunistą, to chyba nie mamy o czym dalej rozmawiać...

Skoro piszesz - chyba tylko tutaj ktoś jest w stanie zarzucić mi lewactwo, znaczy należy wyjaśnić kwestie, co też uczyniłem. Nie więc to żaden odpływ.
Trockistowski sposób myślenia prezentuje też przy całej mojej sympatii JKM. Nie oznacza to jednak, że jest on komunistą, podobnie jak ciebie nie nazywam komunistą. Nad interpretujesz moje słowa po raz kolejny.

Cytuj:
W tej kwestii skarżyć się mają prawo tylko kierowcy UBERa. Chęć uszczęśliwiania ich na siłę trąci marksizmem. Są "wyzyskiwani" ponieważ chwilowo nie ma równowago na rynku. Praktycznie nie mają możliwości przejścia do innej firmy ani wożenia pasażerów na własną rękę, ponieważ uniemożliwia im się to bzdurnymi wymogami oraz ogromnymi podatkami. Wyzysk występuje właśnie przez regulacje, których tak usilnie bronisz.

I skarżą się ponieważ mają powody o czym było na początku w linku, gdzie omówiono postulaty. O konkurencji Ubera:

http://mamstartup.pl/sukces/10135/uber- ... ych-rywali

Nie wszystkie działają w Polsce. Tu mamy zaś Lynk, Taxify, Heetch. Konkurencja oprócz szukania nisz, zawsze będzie ceną i na końcu zawsze będzie jak w tej reklamie - po co dawać kierowcy tyle pieniędzy?
(w miejsce kierowcy wpisać każdy inny zawód lub pracę)

Natomiast konkurencja dla taxi ma jak widać potężne wsparcie finansowe, co dalej przekłada się na łatwiejszy dostęp do tańszych samochodów, o co trudno firmom taxi. (np wejście w rynek Volkswagena) Tu właśnie neutralizacja większych możliwości finansowych następuje poprzez regulacje. Każdy ma prawo bronić swojego interesu od małego taksówkarza po wielki koncern, prawda?
Ostatecznie w Polsce nie zabronią prawdopodobnie tej usługi, zbyt duże pieniądze za nimi stoją. Raczej oba rodzaje usług będą ewoluować ku sobie.

To, że małe zostanie wyduszone przez większe nie oznacza, że jest dobre dla społeczeństwa, a taniość ma zwykle druga stronę medalu.

A teraz z innej beczki:

Zniesienie opłat roamingowych faworyzuje tych operatorów, którzy posiadają infrastrukturę w całej Unii Europejskiej - uważa minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Ostrzega też, że za korzyści dla często podróżujących po Europie zapłacą użytkownicy korzystający z telefonu tylko w kraju. Streżyńska opublikowała odpowiedź na list Róży Thun.(...)

Pragnę przypomnieć, że Polacy, w porównaniu do obywateli innych państw Unii Europejskiej, płacą za połączenia jedne z najniższych stawek - podkreśla minister. - Jest to w dużej mierze zasługa konkurencji na rynku, o którą walczyłam m.in. jako prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i minister cyfryzacji - zaznacza.

To efekt usunięcia barier. Nadmiar regulacji na pewno utrudnia, lecz ich usuwanie wcale nie musi tworzyć niczego lepszego dla ludzi, jedynie dla wielkich firm. Mamy do czynienia z pewnym współczesnym zabobonem ekonomicznym o nazwie globalizacja wmawianym społeczeństwu.

Cytuj:
Chciałbyś pewnie zabronić takiego procederu? W końcu lepiej dla Ukrainki żeby głodowała niż zarobiła śmieszne 600 euro i to rząd ma za nią o tym decydować

Dość stereotypowe kategorie typu zabrania się zabraniać, "zabronić procederu, rząd". Brzmi rewolucyjnie jak "usuwanie starych struktur". Oczywisty fakt zapłacenia im podobnych jak innym umyka uwadze. Kłóci się z pojęciem wolnego rynku, bo skoro można dać mniej to po co dać więcej? Przynajmniej robię przy okazji dobry uczynek i one nie głodują..... A że za mniej popracują więcej za mniej to moje dobre posunięcie z którego mam zysk, ekonomicznie myślenie. Ale to już inny temat o współczesnych formach niewolnictwa.

Pt cze 16, 2017 11:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
To, że małe zostanie wyduszone przez większe nie oznacza, że jest dobre dla społeczeństwa, a taniość ma zwykle druga stronę medalu.
Robur napisał(a):
To efekt usunięcia barier. Nadmiar regulacji na pewno utrudnia, lecz ich usuwanie wcale nie musi tworzyć niczego lepszego dla ludzi, jedynie dla wielkich firm. Mamy do czynienia z pewnym współczesnym zabobonem ekonomicznym o nazwie globalizacja wmawianym społeczeństwu.

Masz tutaj sporo racji, ale ja interpretuje te fakty zupełnie inaczej. Problemem jest przejmowanie monopolu przez ogromne korporacje. Jak już pisałem, należy temu zdecydowanie przeciwdziałać, ale na pewno nie poprzez bzdurne regulacje służące jedynie wąskiemu lobby (np. taksówkarskiemu) a szkodzące wszystkim konsumentom.
Robur napisał(a):
Dość stereotypowe kategorie typu zabrania się zabraniać, "zabronić procederu, rząd". Brzmi rewolucyjnie jak "usuwanie starych struktur". Oczywisty fakt zapłacenia im podobnych jak innym umyka uwadze. Kłóci się z pojęciem wolnego rynku, bo skoro można dać mniej to po co dać więcej? Przynajmniej robię przy okazji dobry uczynek i one nie głodują..... A że za mniej popracują więcej za mniej to moje dobre posunięcie z którego mam zysk, ekonomicznie myślenie. Ale to już inny temat o współczesnych formach niewolnictwa.

Żeby dyskusja miała sens musimy ustalić pewne podstawy. Czy według ciebie lepiej jest jeśli wszystko jest tanie, czy jeśli wszystko jest drogie? Lepiej żeby bochenek chleba kosztował 10 złotych czy złotówkę? Lepiej żeby jedna osoba obsługiwała 10 pieców piekarskich czy może lepiej żeby dziesięć osób obsługiwało jeden piec?
Oczywiście upraszczam pytanie i pomijam wszelakie zawiłości. Pytam o ideę.

Pt cze 16, 2017 12:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tu nie ma odpowiedzi zero - jedynkowej. Wzrost odbywa sie poprzez zwiększanie możliwości nabywczych. Kwestia tanienia, to krótka piłka. Może tanieć to co było przedrożone, generalnie im coś tańsze, tym mniejszy zysk. Przy spadającej zyskowności, spada siła nabywcza i wymusza kolejne obniżki. Tani produkt nie może być dobry ze względu na tanie składniki.

N cze 18, 2017 9:15 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3