Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 10:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna strona
 "Program 500+" 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Program 500+"
Oczywiście ze jest. Zobacz do czego brak dzieci doprowadził u naszych sąsiadów. Merkel posunęła się do sprowadzania imigrantów żeby miał kto pracować.
Żeby system został na tym samym poziomie potrzebne jest żeby każde małżeństwo miało minimum 2 dzieci.

So gru 16, 2017 1:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Pomysły racjonalizatorskie warte dyskusji. Podejście do dzietności - poza moją skalą zrozumienia.

Boro napisał(a):
Piszesz tak, jakby zwiększenie dzietności było jakimś wyższym dobrem i celem samym w sobie. To nic innego jak rozwiązywanie jednego problemu generując inny. Zapłacą za to nasze dzieci i wnuki, co obecnych wyborców zdaje się niewiele obchodzić.

Nasze dzieci to jest to co mnie i Tobie jest potrzebne. Starsze pokolenia mają znacznie mniejsze potrzeby niż nowe pokolenia, które przechodzą przez wszystkie fazy gromadzenia dóbr. Im mniej nowych ludzi, tym mniej pełnych cyklów. Zostanie nam sprzedawanie pampersów jak w Japonii. lub usług opieki jak w Niemczech.

Dzięki nowym pokoleniom łatwiej jest utrzymać produkcję i popyt na usługi, a wzrost potencjału intelektualnego wynikający z samej statystyki umożliwia ucieczkę z pułapki średniego dochodu.

Czy 500+ jest naprawdę tak dotkliwe? I tak te pieniądze mi wzięli. Czy jest szkodliwe? Na razie skutki pozytywne i negatywne się równoważą, ale sam cel jest osiągnięty, a więc akcent położony na aktywizację kobiet w kierunku dzietności.

Czy jest lepszy sposób by dać dzietność i dobrobyt - pewnie jest, ale ja go nie znam, a jak ktoś zna, to robi krzywdę narodowi skoro nie próbuje go wprowadzić.

Inna rzecz, ze ty Boro w ogóle nie uznajesz dzietności za wartość wartą wsparcia. A więc dyskusja merytoryczna w pewnym momencie i tak rozbija się o ideologię.

So gru 16, 2017 8:10 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Inna rzecz, ze ty Boro w ogóle nie uznajesz dzietności za wartość wartą wsparcia.

Rozsądne podejście jest takie - nie mam pieniędzy, jestem niezaradny, to nie mam dzieci. Nie należy odbierać ludziom zdrowego rozsądku.
Ja mam córeczkę i chcę, aby tylko ona korzystała z owoców mojej pracy. Mam bardzo złe dośwadczenia z wielodzietnością. Więcej dzieci mieć nie będę.

Rewolucjoniści, których chyba się boisz, zazwyczaj też mieli liczne rodzeństwo. Nawet Lew Trocki i Feliks Dzierżyński, choć tym akurat pieniędzy nie brakowało. A masy robotnicze i chłopskie miały nawet za dużo dzieci w stosunku do możliwości finansowych ludu. Okoliczność ta radyklizowała lud, a w konsekwencji oligarchów posłała na szafot, do cel śmierci i przed plutnony egzekucyjne.
Teraz ludzie mają jedno dziecko albo dwójkę dzieci. Troje lub więcej bardzo rzadko. Dlatego o rewolucji mowy nie ma. :cfaniak:

So gru 16, 2017 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie jesteś w stanie sporządzić takiego zestawienia i wykazać za jego pomocą, że Twoja teza o tym, iż przeciętny Polak stracił na wprowadzeniu programu 500+.

Masz rację. Jestem zbyt głupi żeby to wykazać. Możesz triumfować, tylko nic już do mnie nie pisz.

Palnąłeś tekst, aby się przyczepić do PiS, a że nigdy sobie takiego zestawienia nie zrobiłeś, to teraz rżniesz głupa. Trochę honoru, Boro, bo personalnymi wycieczkami i udawaniem greka pokazujesz jedynie to, że do wymyślania oskarżeń jesteś pierwszy, ale do ich potwierdzania argumentami ostatni.

So gru 16, 2017 10:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Oczywiście ze jest. Zobacz do czego brak dzieci doprowadził u naszych sąsiadów.

Do czegóż to? 8O
Jockey napisał(a):
Merkel posunęła się do sprowadzania imigrantów żeby miał kto pracować.

Nie tyle, żeby miał kto pracować, tylko żeby miał kto wykonywać pracę proletariatu. Polakom już powoli przestaje się chcieć pracować za 8 euro na godzinę. Ciapci, którzy brzydzą się laicką kulturą i nie idą na studia zawsze będą sprzątali, prowadzili sklepy i budki z kababami.
Niemniej jednak, posunięcie to nie było ze strony Merkel za bardzo zręczne.
Jockey napisał(a):
Żeby system został na tym samym poziomie potrzebne jest żeby każde małżeństwo miało minimum 2 dzieci.

Co konkretnie masz na myśli pisząc o systemie? Piramidy finansowe nie przetrwają, tutaj zgoda. Ale co jeszcze tak strasznego się stanie?
Przyrostu naturalnego nie da się ciągle utrzymywać na stałym poziomie, bo to balansowanie na ostrzu noża. Każde drobne zaburzenie powoduje oscylacje. Jest to normalne i nieuniknione. Powodując sztuczny pik urodzeń przesuwamy tylko katastrofę w czasie, co jak już pisałem, jest niemoralne wobec przyszłych pokoleń. Im bardziej ją odwleczemy, tym bardziej dotkliwa ona będzie.
ZYL napisał(a):
Czy 500+ jest naprawdę tak dotkliwe? I tak te pieniądze mi wzięli.

Dlaczego tak uważasz?
ZYL napisał(a):
Czy jest szkodliwe? Na razie skutki pozytywne i negatywne się równoważą, ale sam cel jest osiągnięty, a więc akcent położony na aktywizację kobiet w kierunku dzietności.

To prawda, jednak jest to stawianie na ilość kosztem jakości. Społeczeństwo ogłupia się już od dawna. Tłumem półgłówków łatwiej jest manipulować.
Poza tym, jak już wcześniej pisałem, przypomina to traktowanie ludzi jak zwierząt hodowlanych. Rozmnaża się ich dla siły roboczej. Każdy wolny człowiek powinien się wzdrygnąć na tą myśl.
ZYL napisał(a):
Inna rzecz, ze ty Boro w ogóle nie uznajesz dzietności za wartość wartą wsparcia. A więc dyskusja merytoryczna w pewnym momencie i tak rozbija się o ideologię.

Poniekąd zgadzam się tutaj ze Stachem. Jeśli ktoś nie jest w stanie utrzymać dziecka, to nie powinien się na nie decydować. Wychowanie dziecka to wielkie poświęcenie i odpowiedzialność. Zachęcać do rozmnażania można zwierzęta w ZOO albo krowy na fermie, a nie wolnych ludzi.
Z drugiej strony, posiadanie dzieci jest czymś korzystnym dla społeczeństwa, więc dopuszczam sytuację w którym społeczeństwo w jakiś sposób to ułatwia.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Trochę honoru, Boro, bo personalnymi wycieczkami i udawaniem greka pokazujesz jedynie to, że do wymyślania oskarżeń jesteś pierwszy, ale do ich potwierdzania argumentami ostatni.

Sorry Yarpen, ja nie mam honoru, a na wymyślenie argumentu jestem zbyt głupi. Szkoda Twojego czasu :wink:

Ostatnio edytowano N gru 17, 2017 2:18 pm przez Boro, łącznie edytowano 2 razy

N gru 17, 2017 2:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Człowiek jest z natury leniwy, więc uważam, że jakikolwiek pomysł ludzi zarządzających państwem, który sprowadza się do tego, że bardziej opłaca się niepracować, niż pracować będzie skutkował katastrofą.

Spójrzmy na założenie programu, tzn.: czynnik motywujący - obdarowywanie darmowymi pieniędzmi (na które się nie zapracowało), który ma spowodować, że uzyska się cel - wzrost dzietności: w dłuższej perspektywie gwarant utrzymania wypłacalnego systemu emerytalnego.

Nie bierze się pod uwagę, że tego typu zależność jest możliwa, tylko i wyłącznie przy założeniu, że dzieci, które się narodzą będą chciały pracować na emerytury. Czy będą? Śmiem wątpić.

N gru 17, 2017 2:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem skąd to założenie, że 500+ trafia tylko do "menelstwa" (nierobów), a co za tym idzie: więcej dzieci, więcej nierobów? Skąd to niby "naturalne lenistwo" polegające na nic nierobieniu. To lenistwo raczej jest motorem różnych wynalazków - by się nie narobić. Już wiem - dla Ciebie praca to tylko machanie kilofem, zgadza się?

N gru 17, 2017 7:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zakładam, że szkodliwe programy socjalne, choćby i nie trafiały do menelstwa to dążą do hodowania powszechnego menelstwa. Poprzez pracę rozumiem aktywne uczestnictwo na rynku pracy - nie wyłącznie w określonej branży. Mniemam, że w przypadku gdy ludzie będą mieli do wyboru zaprzestać uczestnictwa na rynku pracy na rzecz korzystania ze szkodliwych programów socjalnych to właśnie takiego wyboru dokonają. Coraz mniej ludzi będzie pracować, co tak czy siak będzie wymuszało pozyskiwanie imigrantów. 500+ nie gwarantuje zatem uniknięcia drogi Niemiec.

N gru 17, 2017 7:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro
Zachowujesz się jak zwyczajny troll. Najpierw rzuciłeś tezę a jak cię YZ poprosił o udowodnienie to pojechałeś adpersonam. Taka postawa nie jest akceptowana na naszym forum. Albo udowodnisz swoją tezę, albo wycofasz się i przeprosisz za pomówienia, albo polecą kary regulaminowe.

Pn gru 18, 2017 12:14 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Dlaczego tak uważasz?

Jak nie na 500+ to wydaliby te pieniądze na inne głupoty.Teraz przynajmniej mają twardy program do utrzymania.

Boro napisał(a):
ZYL napisał(a):
Czy jest szkodliwe? Na razie skutki pozytywne i negatywne się równoważą, ale sam cel jest osiągnięty, a więc akcent położony na aktywizację kobiet w kierunku dzietności.

To prawda, jednak jest to stawianie na ilość kosztem jakości. Społeczeństwo ogłupia się już od dawna. Tłumem półgłówków łatwiej jest manipulować.
Poza tym, jak już wcześniej pisałem, przypomina to traktowanie ludzi jak zwierząt hodowlanych. Rozmnaża się ich dla siły roboczej. Każdy wolny człowiek powinien się wzdrygnąć na tą myśl.
ZYL napisał(a):

Poniekąd zgadzam się tutaj ze Stachem. Jeśli ktoś nie jest w stanie utrzymać dziecka, to nie powinien się na nie decydować. Wychowanie dziecka to wielkie poświęcenie i odpowiedzialność. Zachęcać do rozmnażania można zwierzęta w ZOO albo krowy na fermie, a nie wolnych ludzi.
Z drugiej strony, posiadanie dzieci jest czymś korzystnym dla społeczeństwa, więc dopuszczam sytuację w którym społeczeństwo w jakiś sposób to ułatwia.

Widzisz mamy teraz super sytuację na rynku pracy. Przynajmniej dla pracownika. W czasach kryzysów np. 2005 i 2008/9 można było orać człowiekiem jak wołem. Wielu ludzi w tamtym okresie mając 500+ mogłoby żądać lepszego traktowania, nie zważając na strach przed zwolnieniem. Łatwiej walczyć o swoje i szukać lepszej pracy, mimo że to długo wtedy było, posiadając z tyłu głowy świadomość, że jest jeszcze ta poduszka 500+. Niemniej oni trwali na niewolniczych stanowiskach bo się bali utracić tego zarobku jeszcze bardziej niż godności. Teraz mając takie wsparcie człowiek czuje się pewniej, bezpieczniej. To daje swobodę podejmowania decyzji i moim zdaniem więcej miłości dla dziecka.

Pn gru 18, 2017 3:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Jak nie na 500+ to wydaliby te pieniądze na inne głupoty.

Albo po prostu by ich nie zabrali odrobinkę podnosząc i "uszczelniając" podatki tu i tam. Te pieniądze musiały się skądś wziąć. One nie są zaoszczędzone przez zaciskanie pasa polityków, bądź pewny :-D
ZYL napisał(a):
Widzisz mamy teraz super sytuację na rynku pracy. Przynajmniej dla pracownika. W czasach kryzysów np. 2005 i 2008/9 można było orać człowiekiem jak wołem. Wielu ludzi w tamtym okresie mając 500+ mogłoby żądać lepszego traktowania, nie zważając na strach przed zwolnieniem. Łatwiej walczyć o swoje i szukać lepszej pracy, mimo że to długo wtedy było, posiadając z tyłu głowy świadomość, że jest jeszcze ta poduszka 500+. Niemniej oni trwali na niewolniczych stanowiskach bo się bali utracić tego zarobku jeszcze bardziej niż godności.

Dla Ciebie najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy pracownik może przebierać w ofertach. Według mnie pracodawca jest tutaj równie ważny, jeśli nie ważniejszy, bo to on tworzy miejsca pracy. Optymalna jest sytuacja zrównoważona, czyli wtedy, gdy pensja pracowników ma wysokość rynkową. Przy uczciwej i różnorodnej konkurencji zarówno pracownik jak i pracodawca ma w czym przebierać.
ZYL napisał(a):
Teraz mając takie wsparcie człowiek czuje się pewniej, bezpieczniej. To daje swobodę podejmowania decyzji i moim zdaniem więcej miłości dla dziecka.

To, że rodzice dostają 500 zł dodatkowo jest wspaniałą rzeczą. Zgadzam się w 100%. Nie do zaakceptowania jest dla mnie to, że to 500 zł (a właściwie to 700, jak to mawia Korwin) trzeba komuś ukraść. Pomijając to, że kradzież jest niemoralna, generujemy w ten sposób biurokrację i utrudniamy ludziom pracę. Oczywiście świat się przez to 500+ nie zawali, ale jest to jeden z wielu gwoździ do trumny dla polskiej gospodarki.

Pn gru 18, 2017 12:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał

Cytuj:
Jak nie na 500+ to wydaliby te pieniądze na inne głupoty.Teraz przynajmniej mają twardy program do utrzymania.

Ba, jeszcze lepiej. Każdy kolejny rząd na teraz bicz nad sobą. Nie będzie już miejsca na pobłażanie złodziejstwu. Ograniczanie luki vatowskiej do minim, to świetny sposób na znalezienie brakujących pieniędzy. Dodatkowy argument za 500+. Zabieramy autentycznym złodziejom, a dajemy zwykłym ludziom.

Pn gru 18, 2017 12:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Ba, jeszcze lepiej. Każdy kolejny rząd na teraz bicz nad sobą. Nie będzie już miejsca na pobłażanie złodziejstwu. Ograniczanie luki vatowskiej do minim, to świetny sposób na znalezienie brakujących pieniędzy. Dodatkowy argument za 500+. Zabieramy autentycznym złodziejom, a dajemy zwykłym ludziom.

Żaden z kolejnych rządów nie może już z 500+ zrezygnować, jeśli chcę rządzić ale nie oszukujmy się, skądś te pieniądze trzeba brać, a nie sądzę, żeby uszczelnianie systemu podatkowego było w stanie tę lukę zapełnić.

Tak czy siak, jeśli w jednym miejscu się pieniądze na coś przeznacza to gdzieś indziej zostaną one szaremu obywatelowi potrącone. Co prawda w gorszej sytuacji będą osoby nie posiadające dzieci ale tak naprawdę wszyscy obywatele odczują systematyczne skrajanie budżetu.

Moim zdaniem głównym spoiwem, na którym trzyma się poparcie dla ideii 500+ jest założenie dychotomiczne, że albo pieniądze z budżetu rozkradają rządzący, albo są one rozdawane społeczeństwu. Co za tym idzie lepiej, żeby były rozdawane społeczeństwu, niż, żeby położyli na nich łapę rządzący. Z tym, że chciałem zauważyć, że taki punkt widzenia wyklucza trzecią opcję, która zakłada, że można zostawić pieniądze w kieszeni obywateli i wtedy oni sami zdecydują w jaki sposób nimi dysponować. Takie rozwiązanie wyklucza marnotrastwo pieniędzy z racji opłacania aparatu biurokratycznego.

Rozsądniej byłoby zatem wycofywać państwo z niektórych sektorów gospodarki, zmniejszać podatki tam gdzie to możliwe, nie obciążać ludzi tak wysokimi kosztami pracy, ewentualnie inaczej przetransferować środki z budżetu generując mniejsze koszty, np. dofinansowanie do żłobków.

Tymczasem program 500+ generuje marnotrastwo środków z punktu widzenia jego założeń, w tym sensie, że mała ilość pieniędzy przeznaczana jest na rzeczywisty cel, a realnie pieniądze ,,toną'' w kieszeniach bogaczy, rodziców realizujących swoje indywidualne plany niezwiązane z dziećmi, smartfonach, alkoholu i papierosach czy luksusowych wakacjach.

Pn gru 18, 2017 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A w Stanach, chyba jeszcze jednym z najbogatszych kraju na świecie rozdają food stamps czyli walutę na darmowe jedzenie za $70 miliardów rocznie a bierze je kilkadziesiąt milionów amerykanów. W takim samym Kiryas Joel, żydowskim gettcie w NYS, aż 40% głów z tej miejscowości bierze food stampsy.
Jakoś w kraju kapitalizmu rozdawnictwo jest na potęgę od dziesięcioleci...

Pn gru 18, 2017 4:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Karzeł Reakcji napisał

Cytuj:
Moim zdaniem głównym spoiwem, na którym trzyma się poparcie dla ideii 500+ jest założenie dychotomiczne, że albo pieniądze z budżetu rozkradają rządzący, albo są one rozdawane społeczeństwu. Co za tym idzie lepiej, żeby były rozdawane społeczeństwu, niż, żeby położyli na nich łapę rządzący. Z tym, że chciałem zauważyć, że taki punkt widzenia wyklucza trzecią opcję, która zakłada, że można zostawić pieniądze w kieszeni obywateli i wtedy oni sami zdecydują w jaki sposób nimi dysponować. Takie rozwiązanie wyklucza marnotrastwo pieniędzy z racji opłacania aparatu biurokratycznego.

Jedną rzeczą jest to co mi się podoba, a druga jest rzeczywistość. Ograniczenie do minimum złodziejstwa zwiększa na stałe wpływy budżetowe.

Z tym, że chciałem zauważyć, że taki punkt widzenia wyklucza trzecią opcję, która zakłada, że można zostawić pieniądze w kieszeni obywateli i wtedy oni sami zdecydują w jaki sposób nimi dysponować

Ta opcja ma moje duchowe poparcie i zrozumienie. Niestety świat jest jaki jest. Słuszny postulat, podobnie jak Bora romantyczne widzenia świata a' la Ayn Rand "Atlas zbuntowany" jest nieadekwatne do panujących obecnie stosunków. Wielkie korporacje, zwłaszcza finansowe maści wszelkiej łupią do oporu społeczeństwa. Postrzegane jako socjalistyczne janosikostwo odbieranie bogatym, a dawanie biedne jest odreagowaniem ( finansowym) tej patologii. Janosikostwo, socjalistyczna równość, tępienie kapitalistów, to w krzywym zwierciadle (czyt diabelskim) katolicka sprawiedliwość społeczna postulowana przez papieży. Po prawdzie historia zatoczyła koło. Feudalnych udzielnych książąt zastąpiły korporacje finansowe, korporacje rozdające łaski i kasę według własnych zasad.

Niedawno Microsoft opracował pierwszy program dla komputra kwantowego. Znaczy zwykły komputr wyszukuje po kolej rozwiązania, kwantowy komputr widzi je wszystkie jednocześnie. Znaczy mamy za progiem rewolucje technologiczną zmniejszającą wydatnie rynek pracy. W kilku krajach mamy testowany tzw dochód gwarantowany, czyli życie na koszt państwa (patrz wujek gugel lub braciszek binq). 500+ jest niczym innym jak wersją pośrednią dochodu gwarantowanego, przynajmniej za coś. Społeczno-państwowy kapitalizm premiera (bankstera) Morawieckiego jest podobnie odpowiedzią na przyszłość.

ad Wespecjan

Food stamps za ciocią Wiki wynosiły w 2016 roku 70,9 mld $.

Sytuację przybliża dziennik polonusów w USA podając nieco inne dane

http://www.dziennik.com/publicystyka/ar ... zeklenstwo

Socjalizm do entej potęgi, bo taka rzeczywistość. Dlatego płacenie za coś w polskim wydaniu ma przynajmniej jakiś sens.

Wt gru 19, 2017 1:54 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna strona