Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 24, 2018 10:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13843 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914 ... 923  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Idź i powiedz Bogu, że niewłaściwie postąpił, kiedy zbawił przestępcę, który przyznał, iż cierpi sprawiedliwą karę za swoje czyny.

Śr mar 14, 2018 7:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Coś Ty się tak rozindyczył? Mowa jest o zmarłym, znanym fizyku, kosmologu, znanym przede wszystkim ze swojej straszliwej ułomności, mimo której potrafił być aktywnym naukowo. Nie był zbrodniarzem, ani malwersantem, ani terrorystą, zajmował się propagowaniem nauki - a robił to na prawdę dobrze.

Stręczył ateizm, który na podstawie jego autorytetu z innej dziedziny kupowało sporo ludzi, więc przepraszam, ale nie mam dla niego żadnego współczucia.
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Śr mar 14, 2018 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Idź i powiedz Bogu, że niewłaściwie postąpił, kiedy zbawił przestępcę, który przyznał, iż cierpi sprawiedliwą karę za swoje czyny.

Pisałem o tym kilka wpisów wcześniej.

Śr mar 14, 2018 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Coś Ty się tak rozindyczył? Mowa jest o zmarłym, znanym fizyku, kosmologu, znanym przede wszystkim ze swojej straszliwej ułomności, mimo której potrafił być aktywnym naukowo. Nie był zbrodniarzem, ani malwersantem, ani terrorystą, zajmował się propagowaniem nauki - a robił to na prawdę dobrze.

Stręczył ateizm, który na podstawie jego autorytetu z innej dziedziny kupowało sporo ludzi, więc przepraszam, ale nie mam dla niego żadnego współczucia.
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

Mam dla Ciebie inny cytat pod rozwagę:
Mt 7,1-2
(1): Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. (2): Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Śr mar 14, 2018 7:24 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):

Oj, a słyszałeś coś o miłowaniu bliźniego? O miłowaniu nieprzyjaciół swoich? Właśnie to jest ta chwila, w której powinieneś mu współczuć, jeśli podejrzewasz, że może być z nim krucho.
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski
Nie twierdzę że to bułka z masłem, trudne te przykazanie, no ale cóż..

Śr mar 14, 2018 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że powinniśmy ofiarować modlitwę za pana Stephena, za jego duszę. To chyba najlepsza rzecz jaką można zrobić w takiej sytuacji.

A co do grzeszników w Niebie, przecież ich widok tam powinien być źródłem największej radości dla nas.

Tylko Bóg może znać duszę człowieka do głębi, znać jego życie, jego losy, myśli, sytuacje, okoliczności. Stephen Hawking był w poważny, a nawet straszliwy sposób doświadczony chorobą, może jego poglądy to był krzyk jego duszy. Tylko Bóg może to ocenić.

Nie był jednak prymitywnym wojującym ateistą, spotkał się przecież z papieżem Benedyktem który nie oceniał jego postawy w sposób jednoznacznie negatywny.

A tutaj bardzo ważne ostrzeżenie dla nas, zawarte w książce Marii Simma -

Oczernianie i obmawianie bliźniego są jednymi z najgorszych wad, które wymagają długiego oczyszczania.

Maria dała przykład pewnej kobiety, która zmarła podczas aborcji i mężczyzny, który znany był z częstych praktyk religijnych, ale nie miał w sobie dość pokory. Dlatego często krytykował i naśmiewał się z innych. Maria została poproszona o to, aby dowiedziała się, co się stało z duszami zarówno kobiety, jak i mężczyzny, którzy zmarli niemalże w tym samym czasie. Ku wielkiemu zdziwieniu pytających Maria dowiedziała się, że kobieta była już dawno w Niebie, zaś mężczyzna pozostawał w czyścu. Ludzie byli bardzo zdziwieni.

Kobieta bowiem dopuściła się dzieciobójstwa, a mężczyzna często chodził do kościoła i prowadził pobożne życie. Maria szukała więc więcej informacji, myśląc, że się pomyliła. Okazało się jednak, że nie było pomyłki. Oboje zginęli praktycznie w tym samym momencie, jednak kobieta miała doświadczenie głębokiej skruchy i była bardzo skromną osobą, podczas gdy mężczyzna krytykował wszystkich, zawsze narzekał i źle mówił o innych. To dlatego jego czyściec trwał tak długo.
Maria stwierdziła: Nie wolno nam sądzić po pozorach.

Cz mar 15, 2018 12:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Pisałem o tym kilka wpisów wcześniej.

Czyli tak jak pisałem na początku pan W ma swoją teologie. Poprawia nie tylko Kościół który głosi według niego fałszywa teologie Miłosierdzia
Kiedyś czytałem pewna książkę o postawach chrześcijańskich. Poruszany był problem starszego brata, który obraził się na ojca za to ze ten ucieszył się z nawrócenia młodszego brata. I w postawie W widzę dokładnie to samo.

Cz mar 15, 2018 8:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Szczery akt żalu, ta oliwa do lampy, nie bierze się z niczego, oliwę wyciska się całym swoim życiem, a nie przedśmiertnym aktem strzelistym na ostatnią chwilę. Niektórzy z was hołdują poglądowi, że to jak się żyło dziesiątki lat nie ma wpływu na możliwość pojawienia się szczerej skruchy tuż przed śmiercią.
To niestety prawda.
Ale nie nam oceniać.
W końcu człowiek to nie tylko to, co głosi na temat wiary i ateizmu.

Cz mar 15, 2018 10:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Czyli tak jak pisałem na początku pan W ma swoją teologie. Poprawia nie tylko Kościół który głosi według niego fałszywa teologie Miłosierdzia
Kiedyś czytałem pewna książkę o postawach chrześcijańskich. Poruszany był problem starszego brata, który obraził się na ojca za to ze ten ucieszył się z nawrócenia młodszego brata. I w postawie W widzę dokładnie to samo.

Ty chyba dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. Ja nie neguję tego, że Bóg przyjmie rzeczywistą skruchę każdego grzesznika, nawet tuż przed śmiercią - i odwdzięczy się miłosierdziem. Ja stawiam hipotezę (i sądzę że fragment Pisma o pannach bez oliwy i życie mnie tutaj wspiera), że możliwość zaistnienia skruchy ze strony człowieka jest zależna od tego jak żył całe swoje życie.

Cz mar 15, 2018 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ja stawiam hipotezę (i sądzę że fragment Pisma o pannach bez oliwy i życie mnie tutaj wspiera), że możliwość zaistnienia skruchy ze strony człowieka jest zależna od tego jak żył całe swoje życie.

Nie zawsze tak jednak jest. Czasem za taką osobę inne osoby mogą modlić się i wymodlą taki akt skruchy. Bóg daje ostatnią łaskę i szansę człowiekowi w chwili śmierci, jakby zatrzymuje nieco czas dla niego, w takiej chwili wiele i wszystko może się wydarzyć, to zostanie przed nami zakryte aż do pewnego czasu kiedy poznamy prawdę.

Cz mar 15, 2018 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(Ciachciacz. Starczy tych wygłupów.)

Cz mar 15, 2018 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnośnie pogrzebów ateistów, to sądze, że wiele z nich powinno wyglądać tak:
https://www.youtube.com/watch?v=f3RUM7NS_fs

Cz mar 15, 2018 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?

So mar 17, 2018 12:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
Ksiądz prof. Edward Staniek podczas homilii modlił się o śmierć papieża Franciszka. :?

http://www.rp.pl/Kosciol/180319431-Ks-p ... -Boga.html

Łączycie się z księdzem dobrodziejem w modlitwie?
Kolejny raz żeby jątrzyć wypowiadasz się na tematy, które Cię nie powinny obchodzić.

So mar 17, 2018 1:47 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney
Martyś jak zwykle służbowo. Ma zadanie do wykonania. Jak to na trolla przystało.

So mar 17, 2018 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13843 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914 ... 923  Następna strona