Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 26, 2018 1:34 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Protest niepelnosprawnych. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest niepelnosprawnych.
equuleuss napisał(a):
Nie, nie zrozumiem. A Tobie nie życzę abyś Ty musiał zrozumieć że tej pomocy potrzebujesz bo sam sobie nie poradzisz. Nad Tobą nie wisi wizja znalezienia się na ulicy, tak więc możesz sobie ''kozakować''.

Naprawę? Jak przestanę pracować to dostanę 1000+? Nad każdym wisi taka wizja.

Cytuj:
To otwórz Ewangelię i spójrz na postawę Chrystusa wobec biednych, pokrzywdzonych, chorych. Jezus nie wygłaszał tego typu mów jak kapitaliści - korwiniści. Jezus pomagał, nie pytając czy komuś się należy czy nie. Dobrze jest dopóki zdrowko się nie posypie i kiedy straci się wszystko co dawało fajne życie.

Powiedział, też że biednych zawsze będziecie mieli. Tak, służba zdrowia również się NIE należy i nie powinno być czegoś takiego jak "darmowa służba zdrowia". Ludzie by wtedy zaczęli lepiej jeść, mniej palic, mnie chorób wenerycznych by było... wódka by się litrami nie przelewała przez gardła i nikt by nie chodził na MRI tylko dlatego, że go głowa boli.

Cytuj:
Czy Ty nic nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi? Rozumiesz że moja sytuacja jest zupełnie inna?

Inna? Tzn. Ty NIC nie potrafisz przydatnego dla nikogo zrobić?

Obrazek

NIC? Nic czym ktoś byłby tym zainteresowany? NIC?!

Cytuj:
Jestem kobietą. Jestem artystą, tak więc oddaję się pasji. Tworzę, także malując / tworząc na komputerze + tablet Wacom, jak również tworzenie muzyki, pisanie. Nie potrafię i nie jestem w stanie robić nic innego.

I rozumiem, że Twoją pracą NIKT się nie interesuje? Nikt nie chce tego kupić?

Cytuj:
Poza tym, choroba ogranicza a każdy dzień jest walką, polem bitwy przez które muszę przejść. To co dla zdrowych jest takie oczywiste i proste, dla mnie staje się wejściem na K2.

Życie to pole walki... na mojej planecie to jest "walka o życie" każdego dnia.

Cytuj:
Tak bardzo Cię to razi że pobieram rentę? Lepiej od razu wypić szklaneczkę prochów i zwolnić miejsce w społeczeństwie bo Leszcz nie będzie na pasożyta płacił z jego szlachetnych podatków?

Jak chcesz to pij, wolna jesteś. Ale dlaczego chcesz zmuszać kogoś do pomocy Tobie? Dlaczego mnie od razu oceniasz pod względem tego jakie mam podejście do ludzi, pomocy im?

Tylko dlatego, że uważam iż ludzie chorzy mogą pozytywnie przyczynić się do rozwoju kraju swoja pracą i kreatywnością? Tylko dlatego, że jak chcę dać ludziom chorym możliwości do tego rozwoju zamiast "1000+" na łapkę i... pozostawić samego sobie?

Może wolałabyś zamiast renty, sprzedawać swoją sztukę? Zarabiać swoje własne pieniądze i się utrzymywać samodzielnie (z POMOCĄ innych, ale nie konieczenie "daniną i łaską innych")?

Widzisz, Leszcz i jego poglądy dążą do tego, żebyś ŻYŁA pełnym potencjałem, a Tobie się wydaję, że jak ktoś Ci łaskę zrobi (daninę dostaniesz) to naglę pełnią życia żyjesz... w czterech ścianach swojej... klatki.

Cytuj:
Tak, bez matury. Gdybym ją miała, a choroba nie pozwoliła na uzyskanie świadectwa maturalnego, to oczywiste jest że teraz starałabym się dostać na ASP, w jakikolwiek sposób.

Pisać potrafisz, myśleć też, zrób maturę. Co Cię powstrzymuje?

Cytuj:
Zaledwie rok temu odzyskałam świadomość na tyle aby zaczać w miarę normalnie funkcjonować. Oglądałeś film ''Przebudzenia''? 20 lat mam wyrwane z życia.

Każdy z nas jest ofiarą życia. Uwierz mi, nie tylko TY. OK. Powiedz mi a jaka danina wyrówna Twoje stracone 20? 1000+? a może 500000+ (w końcu to 20 lat?). A jak ktoś ma stwardnienie rozsiane to jaka danina? 15435437+? To wystarczy? Jaką miarką to mierzysz? Ciekawe ile JA powinienem dostać?

Cytuj:
Schizofrenia nie ogranicza inteligencji, ale sprawia poważne trudności z koncentracją, skupieniem się na danej rzeczy.

Nie zauważyłem. Posty piszesz lepiej jak ja.

Cytuj:
Moje wpisy tutaj nazywasz biadoleniem?
Znajdź proszę jakiekolwiek moje wątki gdzie oddaję się biadoleniu. Wręcz przeciwnie, staram się innych wspierać, nawet w mojej trudnej sytuacji.

Jakie kroki podjęłaś do zrobienia matury?

Cytuj:
Każdy z nas będzie indywidualnie rozliczony z czasu jaki został mu dany. Brakuje bardzo postawy miłości w sercach ludzkich. Są tak bardzo zajęci wlasną ekonomią, przeliczaniem, iż człowiek staje się dla nich liczbą - pieniądzem, tylko to jest ważne i wartość człowieka liczona jest tylko w taki sposób.

Tak i nowa danina napewno te serca ludzkie dla Ciebie otworzy. To co powyżej napisałaś, właśnie to krytykuję. Dostaniesz tą daninę? Tyle? Wystarczy? OK. A teraz idź, już. Koniec. Co jeszcze za mało? Masz więcej. OK. No, idź już wreszcie. Dostałaś.

I co myślisz, że Twój sąsiad spojrzy na Ciebie i pochyli się nad Twoim życiem. Przecież dostajesz rentę, zapomogi, plusy i ulgi itd. Dał z podatku na Ciebie (bo musiał, bo go do paki inaczej wsadzą). A teraz siedź w domu i maluj te obrazy... dla SIEBIE.

Ja wolałbym, żeby ten sąsiad miał więcej pieniędzy (płacił mniejsze podatki) i miał możliwość zakupienia Twoich obrazów - bo jemu by się faktycznie podobały (a może jeszcze by po zakupy dla Ciebie poszedł, a może jego syna byś nauczyła malować... itd.)

Każdy z nas jest w jakimś zakresie niepełnosprawny, każdy z nas osiąga "coś" w życiu dzięki pomocy innych.

Tylko to co ja mówię wymaga... prawdziwej miłości i... poświęcenia a nie przymusowej daniny/podatku.

Pn maja 14, 2018 9:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3