Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lut 19, 2019 3:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Następna strona
 Na Owsiaka nie daję. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Owsiak wraca. Zreszta nie po raz pierwszy odchodził
https://wiadomosci.wp.pl/jurek-owsiak-w ... 331911297a
Kolejne jego zagranie socjotechniczne.
Co było do przewidzenia.

So sty 19, 2019 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Nie sądzę, żeby to było jego zagranie socjotechniczne. Ktoś mu to podpowiedział. On w ogóle jest kiepskim aktorem. Trzeba być naprawdę zaślepionym, żeby nie zauważyć nieszczerości w jego wypowiedziach. Typowy człowiek, który nie wierzy w to, co mówi.

So sty 19, 2019 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

domagałeś się ode mnie potwierdzenia, że nienawiść do inaczej myślących zawładnęła polską sceną polityczną i niestety także kościelnym przesłaniem.
Obejrzyj to wystąpienie oj. Ludwika Wiśniewskiego, dominikanina, na uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza, którego centralnym punktem były te słowa:

"Trzeba skończyć z nienawiścią. Trzeba skończyć z nienawistnym językiem. Trzeba skończyć z pogardą. Trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych.
Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w Internecie, w szkole, w Parlamencie, a także w kościele.

Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać"

Na takie słowa ludzi Kościoła czekałem lata, w zasadzie od końca lat 80-tych XX wieku. Takie słowa budują autorytet Kościoła i umacniają jego pozycję. Niestety, ciągle są wyjątkiem, a nie obowiązującą regułą.

Jak widzisz, to samo myśli i mówi Szymon Hołownia, oj. Ludwik Wiśniewski i niejaki exeter na forum Katolik.pl. Jest nas już trzech. Nie wiem czy tylu wystarczy żeby Cię przekonać, ale nie tracę nadziei.

Całe wystąpienie oj. Ludwika Wiśniewskiego w katedrze mariackiej:
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ojciec-ludwik-wisniewski-podczas-mszy-pogrzebowej-pawla-adamowicza,1809212.html?playlist_id=28516

Ostatnio edytowano So sty 19, 2019 11:10 pm przez exeter, łącznie edytowano 1 raz

So sty 19, 2019 11:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czekam na dowody, a nie Twoje powtórki z cudzych opinii.

So sty 19, 2019 11:10 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ad Adam M.

Owsiak ma spółkę Złoty Meleon, która obsługuje Orkiestrę. W sumie to zwykły biznes pod parasolem. W necie znajdziesz więcej informacji na ten temat, łącznie z brykami Owsiaka. Tu pytaniem jest, czy to dobrze, czy niewłaściwe zachowanie? Pytanie zostawiam otwarte...

So sty 19, 2019 11:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Znalazlem oczywiscie, obie spolki wykonuja marketing, organizacje imprez oraz produkcje gadgetow dla WOSP uzywana w ich imprezach.
I tam Owsiak spokojnie moze zarabiac ile chce.
Znalazlem rowniez cos takiego jesli chodzi o WOSP :

http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zesta ... z-faktami/

N sty 20, 2019 12:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tia... Fajny tekst. Pomija np. taką kwestię jak to, kto jest prezesem Złotego Melona. :D

N sty 20, 2019 10:53 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam specjalnie dla ciebie bo daleko jesteś i możesz nie wszystko łapać
https://www.kontrowersje.net/po_ar_w_bi ... a_stachery

So sty 26, 2019 9:56 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co wy chcecie od Jurka Owsiaka?
Facet działa racjonalnie ze swego punktu widzenia.
Lepiej zastanówcie się, jak działa państwo Pisu.
Dzisiaj przeczytałem, że Orkiestra w Gdańsku została zorganizowana jako "zajęcie pasa ruchu", a nie "impreza masowa". Gdyby minister spraw wewnętrznych miał poczucie odpowiedzialności i znał prawo o imprezach masowych, toby nie pozwolił, że niezrównoważony facet z nożem sobie wchodzi jak chce na scenę z plakietką "prasa". Tak jak u Barei, że Pawlik wchodzi na teren zamknięty z metką po misiu kupionym w kiosku. Gdyby impreza była zorganizowana normalnie, z zabezpieczeniami, ochroną, policją, to nie doszłoby do tragedii z nożownikiem na scenie. Nie wiem, kto wydał pozwolenie na organizację imprezy, ale to policja ma ostateczną decyzję. A Policję nadzoruje minister.

Wt sty 29, 2019 12:01 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marboj
po pierwsze
Zezwolenia na imprezy masowe leżą w gestii wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Policja daje tylko opinię o tym ile i jakie powinny być zapewnione środki do zabezpieczenia takowej imprezy.

po drugie
O ile wiem ustalono że morderca nie miał żadnej plakietki - to była ściema szefa ochroniarzy, który dostał za to zarzuty o składaniu fałszywych zeznań.
Chyba że znowu wyskoczyły jakieś newsy które przegapiłem.

Wt sty 29, 2019 12:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
Co wy chcecie od Jurka Owsiaka?
Facet działa racjonalnie ze swego punktu widzenia.
Lepiej zastanówcie się, jak działa państwo Pisu.
Dzisiaj przeczytałem, że Orkiestra w Gdańsku została zorganizowana jako "zajęcie pasa ruchu", a nie "impreza masowa". Gdyby minister spraw wewnętrznych miał poczucie odpowiedzialności i znał prawo o imprezach masowych, toby nie pozwolił, że niezrównoważony facet z nożem sobie wchodzi jak chce na scenę z plakietką "prasa". Tak jak u Barei, że Pawlik wchodzi na teren zamknięty z metką po misiu kupionym w kiosku. Gdyby impreza była zorganizowana normalnie, z zabezpieczeniami, ochroną, policją, to nie doszłoby do tragedii z nożownikiem na scenie. Nie wiem, kto wydał pozwolenie na organizację imprezy, ale to policja ma ostateczną decyzję. A Policję nadzoruje minister.

Odpowiedzialnym za zabezpieczenie był prezydent Gdańska.
Tak to jest jak ktoś nie zna prawa a się wypowiada.

Wt sty 29, 2019 12:24 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pewnie masz rację co do przepisów.
Skoro Policja wydaje tylko opinię, to czemu państwowa, pisowska policja nie zaopiniowała, że tak zorganizowana impreza grozi narażeniem uczestników na utratę życia i zdrowia?
Jako obywatel, który płaci podatki na aparat państwa i niekiedy z przymusu społecznego i ze względów topograficznych przechodzi trasą zajętą przez Orkiestrę, mam chyba prawo wymagać, że będzie to dla mnie i moich bliskich bezpieczne.
Jako naród mamy przekonanie, że "my z synowcem na przedzie i jakoś to będzie" i dopiero tragedia, jak ostatnio w Gdańsku, skłania do pomyślenia o podstawach.
Pisowski aparat przemocy niby taki "propaństwowy" i niby dba o obywateli, ale wyegzekwować od prywatnych organizacji minimum bezpieczeństwa podczas imprez masowych nie potrafi. Czym się różni państwo Pisu do państwa ministra Sienkiewicza? M.in tym,że za ministra Sienkiewicza nie ginęli niewinni ludzie na imprezach masowych. Oprócz przypadku Pawła Adamowicza przypominam sobie jeszcze przypadek z Wrocławia, gdzie młody chłopak został zamęczony.

Wt sty 29, 2019 12:37 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przecież ta impreza nie była zgłoszona jako masowa właśnie po to żeby uniknąć wszystkich niedogodności i kosztów związanych z organizacją imprez masowych. Bo imprezę masową opiniuje nie tylko policja, ale też straż ogniowa, pogotowie i inspekcja sanitarna. Organizator ma obowiązki których nie chciało się spełniać wośpiakom i było na to społeczne przyzwolenie. No bo kto by się ośmielił stawiać wymagania Owsiakowi i jego ferajnie.

Wt sty 29, 2019 1:11 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna, przyjacielu, widać, że znasz się na tych przepisach.

Powiedz mi , jak to jest - czy impreza jest masowa - tylko jak się ją nazwie w zgłoszeniu "masową" czy też są jakieś kryteria obiektywne owej "masowości".

Idąc przez rodzinne miasto, kilkudziesięciotysięczne, widziałem co najmniej kilkaset osób zgromadzonych w rejonie sceny. W Gdańsku pewnie było kilka tysięcy ludzi. Dla mnie to są masy ludzi, więc impreza jest masowa, na zdrowy rozsądek.

Dlaczego państwo polskie, chwilowo administrowane przez partię PIS, potrafi bezwzględnie ściągać podatki (składki ZUS) m.in. na swój aparat przemocy, a nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa podczas imprezy masowej, czego przykładem jest ostatnia tragedia w Gdańsku?

I kto, Twoim zdaniem, powinien zapłacić konkretne odszkodowanie rodzinie zamordowanego?

Wt sty 29, 2019 1:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie do państwa polskiego należy zgłaszanie imprez, ale do konkretnego organizatora. Tak wygląda państwo prawa - każdy zna swe obowiązki. Pielgrzymki, imprezy sportowe, wszystko jest zgłaszane. Inczuczuna raz ci to napisał, a ty odwracasz kota ogonem i szukasz winnego tam, gdzie chcesz go znlaeźć. Tak to już jest, że gdy zaniedbujesz swe obowiązki, w końcu wydarzy się tragedia to odsłaniająca, odsłoni też że ktoś stoi ponad prawem.

Wt sty 29, 2019 2:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Następna strona