Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 20, 2018 5:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 84  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wiesz, to, co wrzuciłeś to nie była sztuka. Sztuka powoduje u odbiorcy uczucia wyższe (zachwyt, przyjemność), a nie niesmak i chęć pójścia pod prysznic, aby zmyć z siebie uczucie zabrudzenia.

So cze 09, 2018 6:46 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Bardzo wąsko pojmujesz sztukę. Sztuka ma zmuszać do czucia i myślenia. Mój wiersz jest nieco turpistyczny, ale musiał taki być, żeby znaczył, to co znaczył.
Miał zestawiać sacrum i profanum, przedstawiać akt prokreacji na podobieństwo stworzenia świata przez Boga. Połączyć w miłosnym uścisku materialistyczny ateizm z uduchowionym teizmem.

No ale artystów nikt nie rozumie... :-(

So cze 09, 2018 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Bardzo wąsko pojmujesz sztukę. Sztuka ma zmuszać do czucia i myślenia.

No cóż, ja pojmuję sztukę normalnie, tak jak się do niej podchodziło przez stulecia, a nie w stylu "nowoczesnym", gdzie "artyści" nie mogąc/nie potrafiąc dorównać mistrzom z przeszłości, muszą uciekać się do wulgarności lub dziwaczności, aby przyciągnąć uwagę do swoich dzieł. Więc przykro mi nie bardzo, ale tego, co wrzuciłeś, nie mogę uznać za sztukę, ale muszę za zwykłe, wulgarne chamstwo.

No ale artystów nikt nie rozumie...

Artystów rozumiem. :D

So cze 09, 2018 7:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bardzo wąsko pojmujesz sztukę. Sztuka ma zmuszać do czucia i myślenia. Mój wiersz jest nieco turpistyczny, ale musiał taki być, żeby znaczył, to co znaczył.
Miał zestawiać sacrum i profanum, przedstawiać akt prokreacji na podobieństwo stworzenia świata przez Boga. Połączyć w miłosnym uścisku materialistyczny ateizm z uduchowionym teizmem.

No ale artystów nikt nie rozumie... :-(
Osób niepełnosprawnych intelektualnie też.
To co zrobiłeś było szczytem chamstwa i za to dostałeś ostrzeżenie. Osobiście miałem ochotę dać ci za to bana ale powstrzymałem się. Daję ci jeszcze szansę na poprawę. Zobaczymy czy nie będę tego żałował.

So cze 09, 2018 10:40 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Co nie zmienia faktów (przyjmijmy, że wierzę w to co piszesz), że zamiast skupić się na temacie sporu skupiłeś się na obelgach skierowanych do rozmówcy

Wcześniej zaproponowałem mu coś bardzo konkretnego, żeby sobie zrobił model Globusa(mógł uwzględnić te wszystkie swoje ,,siły) i przetestował teorie w praktyce, jak to działa, ogólnie działa albo nie działa...odwrócił kota ogonem i mi zaproponował abym to zrobił... chodź sam postuluje przecież że osoba która stawia tezę ją udowadnia, czyli w jego interesie(albo naukowców, zwolenników kuli ziemskiej którzy mają odpowiednie środki i możliwości) leży aby pokazać że to w praktyce działa! to było raczej nieuczciwe

wcześniej też napisałem dość obszerny i myślę dość dobry co najważniejsze z tematem zgodny post po którym napisał tylko ,,jakie miałeś oceny z fizyki''? dał do zrozumienia że ma mnie za ograniczonego, w każdym razie można to tak odebrać, chodź bardziej myślę od fizyki w sprawie kształtu ziemi istotne znaczenie będzie mieć geografia czy geologia. Tak suche beznamiętne stwierdzenie świadczy że jego w ogóle nie interesuje jakikolwiek inny punkt widzenia i chęć zapoznania się bliżej ale jakby był zaprogramowany, z jakąś misją...jaką? trudno mi powiedzieć chce by wszyscy myśleli i byli jak on? zaprogramowanymi beznamiętnymi maszynami słuchającymi ,,lepszych'' (tylko że najpierw trzeba być ,,gorszym'' żeby być ,,lepszym'')

Po tym wszystkim ja w swoim charakterystycznym i przede wszystkim humorystycznym pewnie i wrednym przyznaje stylu napisałem co napisałem przede wszystkim jednak po płaszczykiem wredoty doszukałbyś się i tam konkretnego pytania, tematu staram się trzymać, raz mi wychodzi lepiej a raz gorzej.

Ja tu napisałem swoje wyobrażenie o nim no i problem w tym że ja nie dostrzegam dobrej woli od niego w moją stronę. Mogę go tylko poklepać żeby tak wszystkiego do siebie za bardzo nie brał, ale może warto zastanowić się nad swoim postępowaniem? trudno też przeprosić kogoś wiecznie ukrytego...co ja mam w rezultacie myśleć o nim? raczej nic więc pisać do niego też nic.

N cze 10, 2018 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na Forum utrwala się nowy, dziwny trend, a mianowicie: zwracanie się do rozmówcy w osobie trzeciej, a kiedy i to nie skutkuje, czyli oponent nie wycofuje się z dyskusji, stosowany jest zabieg przeżuwania jego nicku, imienia. Nie ukrywam, zabieg ten jest często stosowany na mojej osobie.

Ponownie, pod rozwagę: może w związku z tym warto by było wzbogacić Regulamin o jakiś nowy punkt, który stanowiłby zaporę dla takich nadużyć?
Dodam, że nie zdarzyło się, aby tak postępowali goście forumowi...

Śr cze 27, 2018 9:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I jakby niby miał brzmieć taki punkt? "Nie używać w dyskusjach trzeciej osoby liczby pojedynczej"?? Krysiu! Na litość Boską.. Mamy łowić różne odcienie i niuanse wypowiedzi i odgadywać kiedy to żart, kiedy ironia i kiedy zabieg polemiczny? I w jakim momencie może być obraźliwy dla Ciebie, kiedy dla np. Barneya, czy kogokolwiek? *)

*) w ostatniej chwili zmieniłem, bo uznałabyś to za obraźliwe, a napisałbym w sposób naturalny, wcale nie lekceważący, nie prześmiewczy czy jaki tam jeszcze tak:
"I w jakim momencie może być obraźliwy dla Krysi, kiedy dla np. Barneya, czy kogokolwiek?"

Prosiłbym trochę dystansu i do siebie i do "przeciwników"

Śr cze 27, 2018 11:04 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Panie @Robur ja akurat nie widzę powodu do zamknięcia tematu Mundial.
Mnie nie interesuje co pan uważa za bzdury - to pana osobista sprawa - w temacie nie musi się pan wypowiadać.
Przypomnę panu, że pani Krystyna Pawłowicz nie jest celebrytą a posłem na Sejm RP - wypowiedziała się co do aktualnych wydarzeń jakim jest np. mundial - stąd też cytata - jakiej wartości to już sobie każdy sam określi.
Awanturę w temacie rozpoczął pan a kolega moderator - więc proszę jego dyscyplinować.
Może warto dać szansę temu aktualnemu tematowi - właśnie chciałem się w nim wypowiedzieć.
Zamknęli mi państwo drogę wypowiadanie się w górnych tematach (z powodu widzimisię moderator @merss), a teraz jeszcze zamyka się temat, który mnie interesuje, a może jeszcze kogoś.
Przypomnę tylko, że jest to forum dyskusyjne, a nie „dyskusyjne” jak się widzi państwu moderatorstwu - temat nie przekracza regulaminu więc proszę o otworzenie.

Śr cze 27, 2018 12:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
1. Droga na całe forum zostaje ponownie otwarta. Zakaz wchodzenia do działów katolickich zostaje od dziś uchylony. Zakończyliśmy przed chwilą omawiać sprawę twego powrotu do działów katolickich. Pewnie byłoby zręczniej, gdyby zakomunikowal to ktoś inny, ale nie odebrałbyś sobie przyjemności, by po raz kolejny wracać i prezentować poczucie krzywdy i byłabym znów na tapecie. Jakakolwiek okazja wydaje się być bowiem odpowiednią. Widocznie ten typ tak ma (z pełnym szacunkiem dla typa) :). Masz mnie tu bezpośrednio do obrzucenia błotem, bo i ja komunikuję decyzję moderacji. Nie trzeba szukać linków do zamkniętej wówczas kwestii. Zawęziłam ewentualny front walki do siebie. :wink:
2.Mamy wątek sportowy i może tam należaloby omawiać sprawy Mundialu? Otwarcie odrębnego wątku sugeruje, że nie chodziło o omawianie spraw stricte sportowych, ale skupienie się na sprawach dalekich od ducha sportowego kibicowania. Wspomnialeś też o wyrazeniu swej opinii, tymczasem wątek mial inny charakter i cel. Tak to odczytali modzi i zareagowali. Podaję, że droga do rozmów o Mundialu pozostaje otwarta. Można analizować przyczyny klęsk i wskazywać programy naprawcze.

Śr cze 27, 2018 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
I jakby niby miał brzmieć taki punkt? "Nie używać w dyskusjach trzeciej osoby liczby pojedynczej"??

Chodzi o szacunek do drugiego człowieka. Widzisz, to się czuje.

PeterW napisał(a):
Mamy łowić różne odcienie i niuanse wypowiedzi i odgadywać kiedy to żart, kiedy ironia i kiedy zabieg polemiczny? I w jakim momencie może być obraźliwy dla Ciebie, kiedy dla np. Barneya, czy kogokolwiek? *)

Uporczywe przeżuwanie imienia, zwracanie się w os. 3-ciej to działanie z intencją, dla mnie - oczywistą. Poczucie humoru i dystans do własnej osoby to coś innego niż bierna postawa wobec próby poniżania pod płaszczykiem humoru.
PeterW napisał(a):
I w jakim momencie może być obraźliwy dla Ciebie, kiedy dla np. Barneya, czy kogokolwiek? *)

Jeśli po wielekroć piszę, że dla mnie: jest obraźliwy, to może wreszcie należy uznać ten fakt i zaprzestać :?:

Pozostawienie wpisu Barneya:

Cytuj:
poza Krysiową chęcią odgrzania tematu w którym w innym miejscu Krysia dostała odpowiedź z nawiązką

po moim zgłoszeniu w Uwagach, a usunięcie mojej adekwatnej do zaprezentowanego chamstwa riposty uważam za przyzwolenie na takie działania.

Śr cze 27, 2018 1:06 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to nie wiem co powiedzieć - tak mnie zatkało - a to się rzadko zdarza.

Może zatem na początku Bogu niech będą dzięki, za to że dba o to by wspólnota trwała w zgodzie.
Po drugie Was moderatorów i userów przepraszam za... no za wszystko co było szorstkie, chamskie i co złego z mojej strony Was spotkało.
Po trzecie (dla mnie ważne) wrócę już do normalnie przyjętych reguł zwracania się do userów i modów na forum.
Myślę też, że muszę podziękować róży za modlitwę dziękuję.
Pewnie będzie jak ostatnio, ze raczej będę rzadkim gościem - takie życie, ale na pewno będę zaglądał z przyjemnością do wszystkich działów.

:bukiet:

Śr cze 27, 2018 1:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Krysia napisał(a):
po moim zgłoszeniu w Uwagach, a usunięcie mojej adekwatnej do zaprezentowanego chamstwa riposty uważam za przyzwolenie na takie działania.

Oj Krysiu Krysiu.. Nic nie zostało usunięte tylko przeniesione tutaj - ta część dyskusji nijak się miała do tematu wątku.

Śr cze 27, 2018 1:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, poza Krysiową chęcią odgrzania tematu w którym w innym miejscu Krysia dostała odpowiedź z nawiązką

Czyli reasumując: post powyżej jest OK?

Krótko: STOP używaniu mojego imienia jako zamiennika dla przecinka, kropki, czy chusteczki :!:

Śr cze 27, 2018 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coż Krysiu, czy zatem podasz tytuł, jaki mam się do Ciebie zwracać? ;)

Śr cze 27, 2018 2:01 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed:
donchichot napisał(a):

miało być jeszcze dziękuję - to zapomnienie to wynik emocji.

Dziękuję

Śr cze 27, 2018 2:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 84  Następna strona