Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 22, 2018 4:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kurs Alpha. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Alpha.
Brandeisbluesky napisał(a):
Nie ukrywajmy, że są ludzie, którzy mają głowę na karku i potrafią dostrzec, że ważniejszy jest taki mąż/żona, z którym właśnie da się przejść przez małżeństwo aż do swojej śmierci, który jest wierny, z którym można się dogadać niż taki, który dostarczy fajerwerkowych emocji każdego rodzaju (+/-).

Tak, szukamy osoby i potrzebujemy takiej osoby z którą można iść przez życie i iść przez huragany i burze razem, pokonując wszystko. Ale jesteśmy istotami duchowo-zmysłowymi. Ja naprawdę rozumiem mężczyznę że pomimo intelektualnej przestrzeni, cech charakteru które mogłyby rokować swietnie na udany związek, zrozumienie istoty miłości, to wszystko może nie wystarczyć aby związać się z osobą która oprócz zdawało by się posiadania tych najbardziej istotnych cech, ma poważne dylematy i trudności ze swoją tożsamością płciową, nie w sensie orientacji seksualnej, ale w sensie własnie tożsamości jako osoby czującej się właściwie w swojej płci.

Bowiem mężczyzna potrzebuje kobiety, a nie jakiegoś dziwnego zjawiska. Akurat w tym przypadku cechy męskie w kobiecie mogą być odstraszające dla mężczyzny, ponieważ panuje silne taboo związane z męskością, a mężczyzna chce realizować swoją męskość w kobiecości, w sensie zestawienia z kobietą w relacji.

Śr maja 09, 2018 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coś w Twoim guście - ona generał, on pułkownik na zdjęciu

Śr maja 09, 2018 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Coś w Twoim guście - ona generał, on pułkownik

Nieźle. To dobre spoiwo kiedy dwoje ludzi połączy także wspólna pasja. W moim przypadku to mógłby być pomylony artysta. :)

Śr maja 09, 2018 5:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Mam wrażenie że mężczyzna który zaiteresowałby się mną musiałby być gejem, bo mężczyzna heteroseksualny nie będzie postrzegał takiej ''kobiety'' jak ja jako atrakcyjną czy pociągającą. :)

equuleuss napisał(a):
ma poważne dylematy i trudności ze swoją tożsamością płciową, nie w sensie orientacji seksualnej, ale w sensie własnie tożsamości jako osoby czującej się właściwie w swojej płci.

equuleuss napisał(a):
W moim przypadku to mógłby być pomylony artysta. :)

Nie będę się mądrzyć w tej kwestii, jestem hetero, dobrze czuję się we własnej skórze :) Ujmujesz mnie swoją postawą, mimo obaw, niemałych ograniczeń, jesteś otwarta na to co jednak może się zdarzyć :-D

Śr maja 09, 2018 6:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Witajcie. Nie mogłam zajrzeć przez kilka dni i jestem w szoku 8O 8O
Podczas rozmów w małych grupkach często jest tak, że osoby przychodzące na kurs potrzebują czasami po prostu wygadać się. Niektórzy otwierają się natychmiast i wylewają z siebie potok słów. Czasami są to problemy a czasami radość. Są też osoby, które przez część kursu są ciche albo wręcz zniechęcone ale trwają. Pomimo, że powyższe wpisy odbiegają nieco od tematu postu, to jednak bardzo się cieszę, że jest zainteresowanie. Przyznam się, ze to zainteresowanie chciałabym skierować na tor zgodny z tytułem postu. :D :D
Każde spotkanie Alpha zaczyna się lekką kolacją, przy której temat rozmów jest dowolny - niech te wszystkie powyższe wpisy będą formą kolacji. A przy komputerze zapewne wielu ma kubek z herbatą lub kawą i jakąś przekąskę. :-D
Zosia

Cz maja 10, 2018 10:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przed każdym wykładem jest krótkie Uwielbienie Boga śpiewem. No cóż nie posiadam daru pięknego głosu ....
Bądź uwielbiony Panie Jezu Chryste, że Miłością Swoją ogarnąłeś nas wszystkich...
Alpha to początek i każdy człowiek staje na początku swojej drogi, swojego życia, początku szkoły, pracy, początku małżeństwa a czasami początku upadku i wielu innych początków.
Temat sesji 1: Czy jest w życiu coś więcej?
Czy moje życie to już wszystko? Czy jest coś więcej? Jaki ma sens moje życie? Dokąd zmierzam w tej mojej drodze? Jaka jest rzeczywistość w tym świecie? Gdzie i jaka jest prawda? Czy jest ważne to w co wierzymy?

(J 14.6) Jezus powiedział: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem".

Czy nękały Was kiedykolwiek pytania takie jak powyżej lub podobne?
Zapraszam do dyskusji :-D

Cz maja 10, 2018 11:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zosiek napisał(a):
Temat sesji 1: Czy jest w życiu coś więcej?
Czy moje życie to już wszystko? Czy jest coś więcej? Jaki ma sens moje życie? Dokąd zmierzam w tej mojej drodze? Jaka jest rzeczywistość w tym świecie? Gdzie i jaka jest prawda? Czy jest ważne to w co wierzymy?

(J 14.6) Jezus powiedział: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem".

Czy nękały Was kiedykolwiek pytania takie jak powyżej lub podobne?
Zapraszam do dyskusji :-D

Sensem życia każdego człowieka jest powrót do Pana Boga.
Gdyby nie było Pana Boga to nie byłoby powodu dla którego miałbym istnieć.

Pn maja 14, 2018 11:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tak, ja też sens swojego życia widzę w Bogu. Ale także w drugim człowieku, w dzieleniu się sobą i Bogiem z drugim człowiekiem. Bóg mi pokazał moje powołanie w mojej rodzinie. Pokazał mi moje zadanie a ja je przyjęłam. I choć wiele razy upadam, to trwam na swojej drodze. Wstaję, otrzepię się z kurzu i idę dalej.
Zosia

Pt maja 18, 2018 10:40 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
a jakie jest Twoje powołanie i zadania w rodzinie?

Pt maja 18, 2018 11:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Moje powołanie i zadania w mojej rodzinie na pierwszy rzut oka nie są niczym nadzwyczajnym. Są takie same jak innych żon i matek. Tak samo moim obowiązkiem jest dbanie o rodzinę, o dom, praca, życie codzienne. Ale jest jeszcze coś - Bóg dał mi Łaskę zrozumienia tego, że jako żona jestem pierwsza w kolejce osób, które mogą wstawiać się do Boga za moim mężem aby powrócił do Boga, do Jezusa, aby odnowił zagubione relacje z Bogiem.
Związek małżeński zawarty przed Bogiem nazywany jest świętym dla tego, że poprzez przysięgę następuje złączenie dwóch osób, które stają się odpowiedzialne za siebie nawzajem (później także za dzieci). Odpowiedzialność ta jest nie tylko fizyczna (ziemska, materialna, cielesna...) ale także jest to odpowiedzialność duchowa. Odpowiadamy za siebie nawzajem z relacji duchowych, z uczuć, z tego czy walczymy o drugą osobę. Zrozumiałam, że moim obowiązkiem a teraz i pragnieniem jest modlitwa za mojego męża, za dziecko, za rodzinę przynajmniej tą najbliższą. Jeśli kogoś kocham, to chcę abyśmy po śmierci oboje byli u Boga. Nikt mnie do Nieba nie wpuści jeżeli ja nie będę walczyć o duszę najbliższej mi osoby. Ale walka nie może być walką "z wałkiem w ręku" i z rozkrzyczaną kłótliwą buzią. Walka o duszę drugiego człowieka jest w modlitwie, w miłości, w wybaczeniu, w niezmuszaniu, w pokorze, w ciągłym pogłębianiu własnej relacji z Bogiem, w cierpliwości, w rozsądnym myśleniu.
Wciąż uczę się tego wszystkiego każdego dnia.

N maja 20, 2018 8:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zosiek napisał(a):
Nikt mnie do Nieba nie wpuści jeżeli ja nie będę walczyć o duszę najbliższej mi osoby.

Na czym opierasz przekonanie o tym, że nie pójdziesz do Nieba jeśli nie będziesz modlić się o swojego męża?

N maja 20, 2018 10:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
zosiek napisał(a):
Nikt mnie do Nieba nie wpuści jeżeli ja nie będę walczyć o duszę najbliższej mi osoby.

Na czym opierasz przekonanie o tym, że nie pójdziesz do Nieba jeśli nie będziesz modlić się o swojego męża?

Brak modlitwy za osoby najbliższe jest brakiem miłości. Jak mogę nie chcieć samego dobra dla innych a tym bardziej dla męża? We wstawianiu się za innymi zawarta jest moja postawa, mój stosunek do innych (w tym także do mojego męża). Za moją postawę będę odpowiadać przed Bogiem. To czy osoba, za którą się modlę powróci do Boga nie jest w mojej władzy, bo każdy człowiek ma wolną wolę. Ale w mojej władzy jest możliwość modlitwy, tym bardziej za najbliższe mi osoby.

Śr maja 23, 2018 4:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witam ponownie. :-D Zaczęła się przerwa wakacyjna, ale może właśnie dla tego będzie troszkę więcej czasu na dyskusje.
Temat drugiej sesji: Kim jest Jezus?
Jak myślicie, kim jest Jezus? Czy Jako Syn Boży był też człowiekiem i co o tym świadczy?
Zapraszam chętnych do dyskusji albo też świadectwa na przykład zetknięcia się z człowieczeństwem i z Jezusem.
Zosia

Śr cze 27, 2018 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe czy znajdziesz tu na forum kogokolwiek utrzymującego, że Jezus Chrystus nie był też człowiekiem ;)

Cz cze 28, 2018 1:39 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Na forum zaglądają nie tylko katolicy. Gdy zajdzie potrzeba Bóg skieruje na forum katolickie kogo będzie chciał - na przykład osobę, która będzie potrzebowała jakiegoś słowa, zdania, wypowiedzi. :-)
Równie dobrze mogłabym zapytać się Ciebie, dla czego umieściłeś w swoich postach prostokącik z pytaniami, na które odpowiedzi są oczywiste, na przykład: "Kto założył Kościół?". Barney, czy nie kieruje Tobą podobne pragnienie jak u mnie - chęć dzielenia się Chrystusem z innymi?

So cze 30, 2018 4:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona