Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 22, 2019 3:11 am

Krótkie świadectwo 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Krótkie świadectwo
Chciałem o tym opowiedzieć chociaż nie wiem jak to ubrać w słowa.

Parę lat temu, pewnego dnia w niedziele nie byłem pewny czy jestem w stanie łaski uświęcającej i czy mogę przystąpić do Komunii Świętej przez jakieś głupstwo chyba. I męczyło mnie to i byłem już w drodze do kościoła lub w kościele. I bardzo się bałem pójść do Komunii bo nie byłem pewien czy mogę i stwierdziłem że nie pójdę chyba, że w trakcie Mszy coś zmieni moje zdanie jak np. Ewangelia na ten dzień i mówiłem o tym w modlitwie i przepraszałem. Ale tak się złożyło akurat, że praktycznie całe Kazanie na tej Mszy Świętej było o tym jak często ludzie mają takie myśli, że czują się niegodni itp., że coś im mówi że nie powinni pójść do Komunii Świętej nawet jeśli nie mają grzechu ciężkiego, ale nie należy słuchać tego tylko przyjąć Komunię Świętą, bo Bóg nas kocha a te myśli (wątpliwości) mogą nas oddalić od Boga i są pewnego rodzaju kuszeniem. Dlatego jeśli nie mamy grzechu ciężkiego tylko takie wątpliwości czy jesteśmy "godni" w trakcie Mszy na której nie ma Spowiedzi to możemy tą Komunię przyjąć bo jest ona Darem od Boga, który nas kocha. Więc przyjąłem wtedy Komunię Święta i byłem wdzięczny za tą całą "sytuację". Przepraszam że nie umiem dokładniej opisać ani tej sytuacji ani tego kazania. Ale chciałem się tym podzielić, bo nie uznałem tego za zbieg okoliczności ale za znak, że Bóg słucha naszych modlitw.

Innym świadectwem, którego doświadczyłem była pomyślna ciężka operacja mojego taty i powrót do zdrowia, wtedy też czułem, że Bóg słucha naszych modlitw i czułem Bożą opatrzność.

Szczęść Boże

Ostatnio edytowano Wt sty 29, 2019 8:32 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

tytuł z wielkiej litery

Wt sty 29, 2019 7:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krótkie świadectwo
Raczej jak nas męczą jakieś wątpliwości to najlepiej jednak pójść do spowiedzi (przeważnie w każdym kościele jest spowiedź przez Mszą Św.) niż męczyć się i czekać na jakieś natchnienia podczas Mszy.

Szczęśliwie okazało się, że sytuacja została wyjaśniona. Ale dziwnie jest przychodzić na Mszę z nastawieniem lęku, bo Msza to spotkanie z Bogiem, czyli okazja do radości, a nie do obawy. Jeżeli pojawia się taka obawa, to znaczy, że coś jest nie tak jak powinno być.

Cytuj:
Innym świadectwem, którego doświadczyłem była pomyślna ciężka operacja mojego taty i powrót do zdrowia, wtedy też czułem, że Bóg słucha naszych modlitw i czułem Bożą opatrzność.

Dobrze, ale Bóg ZAWSZE słucha naszych modlitw i zawsze jest blisko nas. Inna sprawa, że Bóg nie jest naszą "maszynką do spełniania życzeń", bo nie zawsze nasze modlitwy powinny być wysłuchane.

Śr sty 30, 2019 10:53 pm