Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 2:57 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Aborcja -kilka trudnych pytań . 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja -kilka trudnych pytań .
Ludzik napisał(a):
Przede wszystkim płód/zarodek/dzidziuś to nie jest już coś co należy do kobiety. To jest osobny byt, który akurat znajduje się w kobiecie.

Problem że w dzisiejszych czasach ludzie zapomnieli i nie akceptują swojej płciowości. Zaczyna się to niestety od nas mężczyzn. To my pokazaliśmy jak bardzo możemy być dziecinni i zamiast otaczać drugą płeć staraniem i opieką dążymy jak niedojrzałe dzieci do zaspokojenia. Uważamy za farta, że to nie my rodzimy i rozgrzeszamy się to kobiety chciały seksu, a potem nagle zdziwione, że jest dziecko.

Kobiety widząc taką postawę zwłaszcza przez ostatnie 70 lat wykształciły w sobie zwyczajny pęd do równouprawnienia i tak samo nonszalanckiego widzenia świata. Pop kultura nas w tym utwierdza. 3 randka to seks już musi być. Jeżeli chodzi o komedie romantyczne, to happy endem jest sam fakt zejścia się dwóch osób utożsamiany z miłością. Naszymi idolami są osoby które na ekranie grają niezobowiązanych do niczego macho, lub kobiety rządzące w mieście i rozstawiające facetów po kątach.

Jak w takim bagnie można spodziewać się chwili zadumy i rozważenia wartości życia poczętego? jego podmiotowości i godności? Sami się jej przecież pozbywamy!

Śr lis 15, 2017 11:31 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
equuleuss

Nie wiem ile kobiet które przeżyły gwałt potrzebuje od razu egzorcysty na pewno niezbędna w takim przypadku jest pomoc psychiatry i terapia psychologiczna . Nie będę się wymądrzać na temat tych kobiet ,mówić co czują i przeżywają ,przez jaką tragedie muszą przejść ani wymuszać na nich pokochanie dziecka poczętego w takich okoliczność. Ale nie zapominajmy że są kobiety na świecie które są na tyle wielkie (a dla mnie to już jest ogromna łaska Boża ) które nie tylko potrafiły urodzić takie dziecko ale też je wychować i otoczyć opieką .Mamy przykład Anna Richey które tak postąpiła i ja ją osobiście podziwiam bo sama wątpię że byłabym zdolna do takiej miłość ,jest Irene van der Wende która sama poczęła się w wyniku czynu zabronionego ,a mimo to jest dzisiaj z nami i to dzięki własnej matce.

Czytając ostatnio Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą Zatrzymaj Aborcje wobec której zbierane są podpisy w całej Polsce ,znalazłam cos takiego. •Projekt ustawy #ZatrzymajAborcję zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

W 2016 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1042 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka , aż po wielu godzinach umrą... Dane są zaczerpnięte z Ministerstwa Zdrowia według których około 95% zabiegów aborcyjnych w Polsce dokonuje się z przyczynach eugenicznych .

Zgodnie z obowiązującym dziś prawem aborcji dokonuje się je przeważnie na dzieciach, które mogłyby żyć długo i być szczęśliwe: nie tylko dzieciach z zespołem Downa i Turnera, ale także niepełnosprawnych fizycznie oraz dzieciach z pochopnie postawioną radykalną diagnozą.

Te całe insynuacje o gwałtach ,kazirodztwach czy umieraniu matek przy porodach do tylko manipulacje mające na celu wzbudzenie emocji wśród społeczeństwa ,kościół nie wymaga uśmiercania kobiet w trakcie ciąży a tym samym osierocenia własnych dzieci ,a sam odsetek dzieci poczętych w wyniku gwałtu czy innych traumatycznych okoliczność jest wręcz minimalny w naszym kraju.

Za to projekt ustawodawczy Ratujmy kobiety ma w sobie takie punkty jak .

`całkowity dostęp do antykoncepcji awaryjnej .
`możliwość przerwania ciąży w przypadku dzieci z wykrytą najcięższą wadą genetyczną czy niepełnosprawnością aż do momentu jego urodzenia !
`możliwość aborcji na życzenie kobiet bez żadnych ograniczeń.
`wprowadzenie Permisywnej edukacji seksualnej w szkołach mającej na celu demoralizacje dzieci. Laicko-permisywne poglądy w dziedzinie seksualnej wiążą się z odrzuceniem wszelkich norm moralnych, dopuszczając współżycie każdego kto chce, z kim chce, gdzie chce, kiedy chce, jak chce. W permisywizmie uznawane są stosunki seksualne młodocianych, osób tej samej płci, dorosłych i dzieci, ludzi ze zwierzętami. Dopuszczane są związki kohabitanckie, zdrady, rozwody i seks grupowy. Nastawienie permisywne prowadzi do odrzucenia prokreacyjnej funkcji seksualności poprzez aprobatę, a nawet promocję antykoncepcji i aborcji.Permisywne uświadamianie wkracza już do przedszkoli, wykorzystując psychologiczne prawo pierwszych połączeń. Rzekomo nowoczesne i wolnościowe urabianie dziecka dokonuje się poprzez specjalnie spreparowane , mające na celu oswojenie z nową niedopuszczalną wcześniej „normą”. Zasada „róbta co chceta” przekazywana jest młodzieży za pośrednictwem wykreowanych idoli, treści piosenek, filmów, audycji. W artykułach czasopism młodzieżowych ma miejsce wyraźna stymulacja aktywności seksualnej młodocianych. Zamiast wychowania do czystości, rozmaite audycje, publikacje, akcje uliczne, porady telefoniczne, pogadanki podczas obozów i kolonii propagują używanie środków antykoncepcyjnych. Permisywni edukatorzy uczą, że liczy się przede wszystkim to, co najwygodniejsze i najprzyjemniejsze. Jak zauważa Joanna Petry-Mroczkowska, „Ciało pojmowane jest jako maszyna do wywoływania przyjemności”, a „Kończące się erotomanią obsesyjne zajęcie się seksem, jak prowadzący do uzależnienia narkotyk staje się opium dla ludu
`ograniczenie możliwość działań organizacji na rzecz ochronny dzieci nienarodzonych ,karanie więzieniem osoby które protestują przed szpitalami czy klinikami aborcyjnymi ,nie będzie można mówić prawdy o zabiegach aborcyjnych jest to jawny zamach na wolność słowa który funkcjonuje już w krajach Europy zachodniej .

Śr lis 15, 2017 12:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Nie wiem ile kobiet które przeżyły gwałt potrzebuje od razu egzorcysty na pewno niezbędna w takim przypadku jest pomoc psychiatry i terapia psychologiczna .

Cały czas mam na myśli pomoc dla takich kobiet, także celem wytłumaczenia im dlaczego powinny urodzić takie dziecko. Czy każda kobieta to zrozumie, zaakceptuje? Tutaj powstają poważne kwestie. A co do pomocy egzorcysty to zwracam uwagę że czasem zło ma takie właśnie konsekwencje, zło popełnione przez kogoś i za to zło płaci niewinna ofiara.

Cytuj:
Te całe insynuacje o gwałtach ,kazirodztwach czy umieraniu matek przy porodach do tylko manipulacje mające na celu wzbudzenie emocji wśród społeczeństwa ,kościół nie wymaga uśmiercania kobiet w trakcie ciąży a tym samym osierocenia własnych dzieci ,a sam odsetek dzieci poczętych w wyniku gwałtu czy innych traumatycznych okoliczność jest wręcz minimalny w naszym kraju.

Co do insynuacji, to nie są tylko insynuacje, ale to również prawdziwe historie, spotkałam na pewnym forum kobiety które tego doświadczyły, gwałtów, przemocy, molestowania seksualnego także w rodzinie, najbliższej, ojciec, dziadek, wuj, brat. Te rzeczy się zdarzają i nawet co jest przerażające nie tak rzadko jak byśmy tego chcieli.

A dlaczego jest tak niski odsetek? Czy to znaczy że tak niewiele jest zgwałconych kobiet? Czy też może dlatego że istnieją środki wczesnoporonne, skąd wiesz co podają takiej kobiecie w szpitalu na przykład, albo co ona sama sobie zaaplikuje po gwałcie? W wielu krajach w przypadku gwałtu podają taką pigułkę, profilaktycznie.

I przy okazji tego tematu, nie potrzeba nawet aborcji, kobiety kupują przez neta takie środki wczesnoporonne.

Ale nawet jeśli prawo wprowadzi całkowity zakaz aborcji to nie zakończy dokonywania aborcji, statystyki będą pokazywały znikomy odsetek lub nawet brak oficjalnych aborcji a przemysł aborcyjny bedzie sobie kwitł w podziemiach. Przecież kobiety będa mogły zamowić taką pigułkę lub wyjechać do innego kraju celem przeprowadzenia aborcji.

Na czym nam zależy tak naprawdę? Na wprowadzeniu litery prawa i zadowolenia z tego powodu, czy też na realnej pomocy tych kobietom i realnej próbie ograniczenia aborcji czym byłoby uświadomienie kobiety, co nie jest takie proste, o wiele prostsze jest po protu wyegzekwowanie litery prawa ale co z duszami tych kobiet, na tym już nam nie zależy?

Śr lis 15, 2017 5:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Nie wiem ile kobiet które przeżyły gwałt potrzebuje od razu egzorcysty na pewno niezbędna w takim przypadku jest pomoc psychiatry i terapia psychologiczna .

Cały czas mam na myśli pomoc dla takich kobiet, także celem wytłumaczenia im dlaczego powinny urodzić takie dziecko. Czy każda kobieta to zrozumie, zaakceptuje? Tutaj powstają poważne kwestie. A co do pomocy egzorcysty to zwracam uwagę że czasem zło ma takie właśnie konsekwencje, zło popełnione przez kogoś i za to zło płaci niewinna ofiara.

Cytuj:

Co do insynuacji, to nie są tylko insynuacje, ale to również prawdziwe historie, spotkałam na pewnym forum kobiety które tego doświadczyły, gwałtów, przemocy, molestowania seksualnego także w rodzinie, najbliższej, ojciec, dziadek, wuj, brat. Te rzeczy się zdarzają i nawet co jest przerażające nie tak rzadko jak byśmy tego chcieli.

A dlaczego jest tak niski odsetek? Czy to znaczy że tak niewiele jest zgwałconych kobiet? Czy też może dlatego że istnieją środki wczesnoporonne, skąd wiesz co podają takiej kobiecie w szpitalu na przykład, albo co ona sama sobie zaaplikuje po gwałcie? W wielu krajach w przypadku gwałtu podają taką pigułkę, profilaktycznie.

I przy okazji tego tematu, nie potrzeba nawet aborcji, kobiety kupują przez neta takie środki wczesnoporonne.

Ale nawet jeśli prawo wprowadzi całkowity zakaz aborcji to nie zakończy dokonywania aborcji, statystyki będą pokazywały znikomy odsetek lub nawet brak oficjalnych aborcji a przemysł aborcyjny bedzie sobie kwitł w podziemiach. Przecież kobiety będa mogły zamowić taką pigułkę lub wyjechać do innego kraju celem przeprowadzenia aborcji.

Na czym nam zależy tak naprawdę? Na wprowadzeniu litery prawa i zadowolenia z tego powodu, czy też na realnej pomocy tych kobietom i realnej próbie ograniczenia aborcji czym byłoby uświadomienie kobiety, co nie jest takie proste, o wiele prostsze jest po protu wyegzekwowanie litery prawa ale co z duszami tych kobiet, na tym już nam nie zależy?

Szczerze mówiąc da się pomóc tylko tym kobietom które tego rzeczywiście potrzebują ,patrząc na czarne marsze i te Panie które pomstują o liberalizacji prawa aborcyjnego uważam że jakakolwiek zbliżanie się do nich grozi zgorszeniem są wulgarne ,prymitywne ,agresywne ubrane na czarno a oglądając filmiki z czarnego protestu uważam że jakieś siły szatańskie są obecne na tych zgromadzeniach .Ja to się takich kobiet osobiście boje.

O własną duszę człowiek powinien dbać przede wszystkim sam ,bo przed Bogiem nikt nas tłumaczył nie będzie. Można wałkować ten temat milion razy ,nawet skazańcowi który dokonał morderstwa w więzieniu psychologowie tłumaczą że to co zrobił jest złem a rezultat może być jedynie taki że po wyjść zwykle robi ponownie to samo.

Kobiety która chce pomocy ją otrzymają -bo nikt nie odmówi człowiekowi wsparcia w kryzysie , zarówno ludzie jak i nasze Państwo .a te które ewidentnie widzą lepiej co jest dla nich najlepsze? ich sprawa i ich decyzje ,mają swój własny rozum a dzieci w łonach takich kobiet nie mają możliwość własnych decyzji i obrony przed tą krzywdą. i ich przede wszystkim należy tutaj bronić.

Piszesz że jest podziemie aborcyjne ,tabletki poronne można zakupić w sieci-jesteśmy dorośli i wiemy z czym się wiąże zażywanie jakiś nieznany leków zakupiony z podejrzanych miejsc ,czy też decydowanie się na zabieg w placówkach z nieprzystosowanym sprzętem medycznym i brakiem specjalistów ,trudno wszystkich kobiet do kaloryfera nie przywiążesz. tutaj najważniejsze są dzieci one są nieświadome niczego.

Śr lis 15, 2017 6:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Szczerze mówiąc da się pomóc tylko tym kobietom które tego rzeczywiście potrzebują ,patrząc na czarne marsze i te Panie które pomstują o liberalizacji prawa aborcyjnego uważam że jakakolwiek zbliżanie się do nich grozi zgorszeniem są wulgarne ,prymitywne ,agresywne ubrane na czarno a oglądając filmiki z czarnego protestu uważam że jakieś siły szatańskie są obecne na tych protestach .Ja to się takich kobiet osobiście boje.

Trzeba mieć na uwadze, że zawsze się znajdzie grupka degeneratów, która przedłoży swój komfort życia nad życie innych.

Śr lis 15, 2017 6:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Ja to się takich kobiet osobiście boje

A co gorsza te kobiety są przedstawiane jako feministki a do prawdziwej idei feminizmu im brakuje niemal wszystkiego. Podobnie jak te reprezentacyjne ''feministki'' które potrafią tylko biegać po ulicy z ''gołymi cyckami'', ale nie są w stanie jakoś zabrać nawet konkretnego głosu w sprawie niewolnic seksualnych, porywanych, węzionych i gwałconych przez islamiskich ''bojowników''. A także jakoś nic lub niewiele mówią w kwestii tego co się dzieje w Idiach lub w Chinach gdzie aborcja dziewczynek sięga już skali ludobójstwa.

Czy wiemy o tym? Indyjskie kobiety mają to we krwi już tak głęboko osadzone że dokonują aborcji na dziewczynkach, (tj żeńskich płodach) nawet kiedy są poza Indiami, na przykład w Stanach. Podobnie jest z kobietami w Somalii gdzie dokonuje się okrutnego obrzędu obrzezania kobiet co skutkuje poważnym okaleczeniem kobiety i poważnymi kosenkwencjami zdrowotnymi. Może ktoś oglądał film Kwiat Pustyni.

Cytuj:
O własną duszę człowiek powinien dbać przede wszystkim sam ,bo przed Bogiem nikt nas tłumaczył nie będzie.

Ale pozostaje chociażby modlitwa, jeśli w taki sposób można ocalić jakieś dziecko i kobietę przed dokonaniem aborcji, zmienić intencje kobiety za łaską Bożą. Poza tym, czy nie chcielibyśmy zbawienia wszystkich? Czy nie chcielibyśmy aby żadna kobieta nie nosiła takiego zamiaru w sobie aby zabić swoje dziecko? Nie powinno być na tym świecie niechcianych dzieci.

Cytuj:
tutaj najważniejsze są dzieci one są nieświadome niczeg

Słyszałam że takie dziecko, uratowane przed aborcją, dziecko które było jakby przeznaczone przez matkę do usunięcia, takie dziecko może mieć w późniejszym wieku pewne problemy psychologiczne a także duchowe. W pewien sposób jakby to odczuwają, gdzieś w psychice i w duszy, że zostali kiedyś odtrąceni przez własną matkę i przeznaczeni do zabicia, chociaż nie zdają sobie z tego sprawy tak do końca.

Śr lis 15, 2017 8:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Szczerze mówiąc da się pomóc tylko tym kobietom które tego rzeczywiście potrzebują ,patrząc na czarne marsze i te Panie które pomstują o liberalizacji prawa aborcyjnego uważam że jakakolwiek zbliżanie się do nich grozi zgorszeniem są wulgarne ,prymitywne ,agresywne ubrane na czarno a oglądając filmiki z czarnego protestu uważam że jakieś siły szatańskie są obecne na tych protestach .Ja to się takich kobiet osobiście boje.

Trzeba mieć na uwadze, że zawsze się znajdzie grupka degeneratów, która przedłoży swój komfort życia nad życie innych.

A potem idzie na marsze z transparentami i mówi: "Chcemy lekarzy bez sumienia" Przerażające.

Pt lis 17, 2017 2:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kochani ! Projekt Ustawy Zatrzymaj Aborcję uzyskał około 830 tysięcy podpisów naszych Polek i Polaków w kraju i za zagranica .To naprawdę rekordowy wynik i mam nadzieje ze dojdzie do uchwalenia tej ustawy. Za ta projekt skrajnej lewicy został odrzucony już przy pierwszym czytaniu !

Chciałam podesłać wam stronę w której można wysłać list do wybranego przez Siebie Posła -niepełnosprawne dzieci narysowały specjalne laurki dla naszych rządzących w Parlamencie aby również i one miały prawo głosu i sprzeciwu w tej sprawie,naprawdę wystarczy tylko wybrać partię i określonego posła i podpisać się pod listem swoim imieniem i nazwiskiem, reszta zostanie zrobiona przez środowisko pro-life. Ja już to zrobiłam a Wy ? :)

http://zatrzymajaborcje.pl/list-do-posla/

Cz sty 11, 2018 1:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zrobione

Cz sty 11, 2018 6:50 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
zrobione

Super.. ;)

Ta cała debata polityczna zaostrzyła trochę moje kontakt ze znajomymi ,niektóre osoby które dowiedziały się że interesuje się tą ustawą Zatrzymaj Aborcje i zbieram podpisy u nas w kościele, odwróciły się ode mnie -zarzucając mi że zmuszam ludzi do śmierć męczeńskiej albo że jestem nieludzka skoro oczekuje że zdeformowane dzieci powinny się urodzić czy ich rodzice powinni patrzeć na cierpienie swoich dzieci. ..

przez to wszystko aż mnie natknęło czy rzeczywiście dobrze postepuje ..

Pt sty 12, 2018 6:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Barney napisał(a):
zrobione

Super.. ;)

Ta cała debata polityczna zaostrzyła trochę moje kontakt ze znajomymi ,niektóre osoby które dowiedziały się że interesuje się tą ustawą Zatrzymaj Aborcje i zbieram podpisy u nas w kościele, odwróciły się ode mnie -zarzucając mi że zmuszam ludzi do śmierć męczeńskiej albo że jestem nieludzka skoro oczekuje że zdeformowane dzieci powinny się urodzić czy ich rodzice powinni patrzeć na cierpienie swoich dzieci. ..

Trzymaj sie swoich katolickich przekonan bo z nimi masz po prostu racje.
Ciekawe czy ten co mowi ze nie wolno zmuszac do cierpienia rodzicow chorych dzieci i tych dzieci, tez mysli o wypadkach i chorobach po urodzeniu.
Wszystko sie rozbija kto jakie ma przeswiadczenie kiedy zaczyna sie czlowiek i dlaczego akurat wtedy.

Pt sty 12, 2018 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
(...)Ta cała debata polityczna zaostrzyła trochę moje kontakt ze znajomymi ,niektóre osoby które dowiedziały się że interesuje się tą ustawą Zatrzymaj Aborcje i zbieram podpisy u nas w kościele, odwróciły się ode mnie -[url]zarzucając mi że zmuszam ludzi do śmierć męczeńskiej albo że jestem nieludzka skoro oczekuje że zdeformowane dzieci powinny się urodzić czy ich rodzice powinni patrzeć na cierpienie swoich dzieci.[/url]..

Twoich znajomych można byłoby zapytać, czy chcą, aby ich zasztyletowano, gdyby znaleźli się poharatani i nieprzytomni na oddziale intensywnej terapii bez stosowania jakiekolwiek interwencji medycznej.

Pt sty 12, 2018 10:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
(...)Ta cała debata polityczna zaostrzyła trochę moje kontakt ze znajomymi ,niektóre osoby które dowiedziały się że interesuje się tą ustawą Zatrzymaj Aborcje i zbieram podpisy u nas w kościele, odwróciły się ode mnie -[url]zarzucając mi że zmuszam ludzi do śmierć męczeńskiej albo że jestem nieludzka skoro oczekuje że zdeformowane dzieci powinny się urodzić czy ich rodzice powinni patrzeć na cierpienie swoich dzieci.[/url]..

Twoich znajomych można byłoby zapytać, czy chcą, aby ich zasztyletowano, gdyby znaleźli się poharatani i nieprzytomni na oddziale intensywnej terapii bez stosowania jakiekolwiek interwencji medycznej.

Mnie zaś pytali o to czy chciałabym umierać w cierpieniu i męczarniach gdybym miała świadomość że jestem śmiertelnie chora i nie dożyje następnego dnia bo medycyna nie będzie w stanie mi pomóc ..czy nie wolałabym odejść z godnością ,narażając przy tym na cierpienie moich najbliższych ..

czasami tak manipulują że nie wiadomo jak się do tego odnieść.

Pt sty 12, 2018 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, ale tak naprawdę to jest rzeczywiście manipulacja, bo ty możesz coś odpowiedzieć, a dziecko w łonie matki nie może. Niech oni odpowiedzą, czy chcą być zasztyletowani bez pytania ich.

Pt sty 12, 2018 11:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Natalia22 napisał(a):

Mnie zaś pytali o to czy chciałabym umierać w cierpieniu i męczarniach gdybym miała świadomość że jestem śmiertelnie chora i nie dożyje następnego dnia bo medycyna nie będzie w stanie mi pomóc ..czy nie wolałabym odejść z godnością ,narażając przy tym na cierpienie moich najbliższych ..

czasami tak manipulują że nie wiadomo jak się do tego odnieść.

W darwinowskim świecie człowiek słaby i chory powinien przeprosić, że żyje i pokazuje siebie otoczeniu a następnie taktownie skoczyć w taki dół by nie było widać ciała i nie narażać nikogo na kosztu pochówku.

So sty 13, 2018 12:18 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona