Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 4:46 am

Poprawne wykonanie zadanej pokuty 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Poprawne wykonanie zadanej pokuty
witam,

Wczoraj byłem na swojej drugiej po 13 latach zagubienia spowiedzi. Ojciec który mnie spowiadał udzielił rozgrzeszenia wyznaczył mi następującą pokutę:
pięciokrotnie uczestniczyć w adoracji Krzyża Świętego. Wiem, że adoracja w mojej parafii odbywa się w godzinach 15-19 w kaplicy przykościelnej.
Nigdy nie byłem na takim nabożeństwie i nie bardzo wiem na czym ono polega, jakie modlitwy powinienem znać jak długo należy uczestniczyć. Bardzo mi zależy aby pokutę odprawić w sposób należyty. Jestem niestety dużym analfabetą religijnym i dopiero nadrabiam swoje braki. Nie zapytałem spowiednika gdyż było mi głupio i wstyd, że nie wiem takich elementarnych rzeczy. Możecie mi pomóc i wyjaśnić?

Śr lut 14, 2018 4:09 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawne wykonanie zadanej pokuty
Nie musisz znać żadnych modlitw.
Spokojnie.
Najlepiej pójdź raz i zapoznaj się spokojnie, bez spinki, z tym, jak w Twojej parafii wygląda to nabożeństwo. Nie ma reguły ogólnej, może wyglądać inaczej niż innej parafii. Nie w każdej zresztą parafii jest takie nabożeństwo, nie musi. Ten raz potraktuj sobie jako rozpoznawczy, orientacyjny. Następnym będziesz już trochę wiedział, co i jak, i nie będziesz się niepokoił formą.

Śr lut 14, 2018 6:39 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Niestety pracuje do 17 i dopiero mogę być w kościele ok 18. Czy takie nabożeństwo wymaga obecności przez 4h?

Śr lut 14, 2018 8:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maciek85 napisał(a):
Niestety pracuje do 17 i dopiero mogę być w kościele ok 18. Czy takie nabożeństwo wymaga obecności przez 4h?

Adoracja krzyza jest w Wielki Piatek, nie wiem co to jest w Twojej Parafii

Śr lut 14, 2018 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wydaje mi się, że musiałbyś uczestniczyć w adoracji przez cały czas, ale to tylko moja opinia. Na Twoim miejscu po prostu adorowałabym w czasie, w którym mogę być w kościele. Najlepiej zadzwonić do parafii i dowiedzieć się, jak wygląda cała adoracja. Być może jest na początku prowadzona przez księdza i uczestniczą w tym obecni ludzie, a potem adoracja jest już indywidualna. U mnie akurat nie ma takich adoracji, ale jest Droga Krzyżowa, natomiast widzę, że pewne kościoły wprowadzają taką adorację np.:

http://www.wmsd.waw.pl/adoracja-krzyza-2017-osme-slowo/

Śr lut 14, 2018 11:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ad maciek85

Nabożeństwo nabożeństwem, a w twoim przypadku najważniejsze wydaje się skupienie. Poklęcz, posiedź trochę w ciszy adoracyjnej, popatrz sobie na Pana Boga w Hostii, on popatrzy na ciebie. Pomódl się powoli starając zrozumieć każde słowo, tak by słowa modlitwy stały się słowami wypływającymi z ciebie np Ojce Nasz. Nic nie przychodzi od razu, trzeba odzyskać pewną wrażliwość duszy, którą tracimy ogłuszeni codziennością.

Cz lut 15, 2018 12:10 am