Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 17, 2018 9:05 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dlaczego wierzycie w Boga? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wierzycie w Boga?
Czytam tak, czytam i w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego Szanowni Koledzy rozpatrują tylko jeden aspekt tego problemu. Problem jest nie tylko religijno-moralny ale też czysto medyczny. Dlatego poprzednio zadałem pytanie, na które zresztą nie dostałem odpowiedzi. Zejdźmy na ziemię. Nie wiemy co sobie pomyślał Hitler przed śmiercią, nie wiemy czy się nawrócił, nie dowiemy się tego nigdy. Ale też nie wiemy czy przed śmiercią (a nawet wiele lat wcześniej) jego świadomość działała prawidłowo. A jeżeli np. miał powiększającego się guza mózgu i nie był w stanie prawidłowo oceniać sytuacji?
W normalnych warunkach takiego człowieka się izoluje, bo może być groźny dla otoczenia. W przypadku Hitlera było to niemożliwe z przyczyn oczywistych.
Nie sądzę żeby człowiek chory (czego zresztą nie wiemy, ale mogło tak być) został przez Boga potępiony, byłoby to raczej nielogiczne. Nikt nie hoduje sobie guza mózgu żeby zerwać z Bogiem. Potępieni mogą być natomiast realizatorzy jego chorych urojeń, którzy działali w pełni świadomie (dla pieniędzy, kariery, stanowisk itp).
Dla mnie autorytetem w tej sprawie jest np śp. Prymas Wyszyński. Nie pamiętam czy to dotyczyło Bieruta czy Stalina, ale podobno sprawę wyjaśnił mniej więcej tak: odprawiłem mszę za duszę zmarłego, bo to był nasz ziemski obowiązek. Teraz wszystko jest w rękach sprawiedliwości Bożej. Zrobiliśmy co trzeba i nie dyskutujmy na ten temat.
I to było działanie prawidłowe.

Pt sie 10, 2018 6:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Zrobiliśmy co trzeba i nie dyskutujmy na ten temat.

I to by było tyle w temacie dyskutowania tak aspektów religijno - moralnych jak i medycznych tyczących możliwości zbawienia lub nie jakichś zmarłych.

Pt sie 10, 2018 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiem, że nie na temat, ale przez Was zawędrowałam na artykuł na Wikipedii poświęcony obrazom Hitlera i aż trudno mi uwierzyć, że kiedyś namalował Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus. Ciekawe, czy popełnił ten obraz z potrzeby serca, w celach zarobkowych, czy jeszcze z jakiegoś innego powodu?

Dlaczego wierzę w Boga? Moim zdaniem Bóg nadaje sens życiu - wielu jego aspektom.

Pt sie 10, 2018 11:54 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Dlaczego wierze
. Bo Pan Bóg daje siłę taka , która nawet nauka nie jest w stanie się zagwarantować. Bez Boga trudno mi byłoby żyć. Bo naszym obowiązkiem jest się modlić za każdego z nas
Gdyby PiS prawdziwie postawił na Boga. Polska by nie miała tyle wrogow, wręcz przeciwnie urosła by jeszcze bardziej
Polska mogłaby się stac potęga , ale w oczach w Boga.
Mówi się ze Polska dzięki modlitwie będzie dostojna.
.Zobaczcie na zachód jak Wszystko jest dostępne nawet śmierć na życzenie. In vitro szybko można mieć dzieci
A NA Jasnej Górze na zawierzeniu tez można otrzymać dziecko bez żadnej komplikacji i podań. Tylko wiara. Trzeba być cierpliwy

N sie 12, 2018 8:24 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z dzisiejszej ewangelii
Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakżeż może On teraz mówić: «Z nieba zstąpiłem»?”
Jezus im odpowiedział: «Nie szemrajcie między sobą. Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga». Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam

N sie 12, 2018 10:44 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Zejdźmy na ziemię. Nie wiemy co sobie pomyślał Hitler przed śmiercią, nie wiemy czy się nawrócił, nie dowiemy się tego nigdy. Ale też nie wiemy czy przed śmiercią (a nawet wiele lat wcześniej) jego świadomość działała prawidłowo. A jeżeli np. miał powiększającego się guza mózgu i nie był w stanie prawidłowo oceniać sytuacji?

A więc zejdźmy na ziemię. Hitler sam nie zdziałał by nic, gdyby nie miał poparcia w tak myślących jak on. Sam nigdy by nie doszedł do władzy, gdyby nie oddano na niego głosów. Taka jest prawda.

N sie 12, 2018 1:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Z dzisiejszej ewangelii
Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakżeż może On teraz mówić: «Z nieba zstąpiłem»?”
Jezus im odpowiedział: «Nie szemrajcie między sobą. Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga». Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam

Zamiast słuchać to co Pan Jezus do nich mówił, to oni szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział:Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił. Jeszcze nie dawno widzieli cudowne rozmnożenie chleba, i za ten cud chcieli Go obwołać królem, ale tylko po to żeby mogli jeść chleb do syta. Gdy powiedział im Zbawiciel (27) Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy, Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec. Oni pytają co mają czynić .

Gdy im Zbawiciel mówi że mają, uwierzyć w Tego którego Bóg posłał, oni żądają od Niego znaku, podając , że ojcowie ich jedli mannę na pustyni. Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu. (34) Rzekli więc do Niego: Panie, dawaj nam zawsze tego chleba! (35) Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. (36) Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. (37) Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, (38) ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. (39) Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. (40) To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Ale Żydzi dalej nie słuchają to co Pan Jezus do nich mówi tylko dalej szemrają, że On jest przecież jednym z nich, jak On może mówić że zstąpił z nieba. Gdy Pan Jezus mówi że : (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. (58) To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Niektórzy uczniowie Jego słysząc te słowa ,odeszli od Niego i już z nim nie chodzili. Nawet nie zastanowili się na tymi słowami co Pan Jezus powiedział: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?

N sie 12, 2018 2:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem z czym polemizujesz z mojej wypowiedzi. Ja chciałem przez cytat powiedzieć tylko tyle ze wiara jest łaska.

N sie 12, 2018 3:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Napisałem jak ja rozumiem dzisiejszą Ewangelię, nic nie umniejszając tym wersetom które zacytowałeś. Porostu taki mały komentarz do dzisiejszej Ewangelii.

N sie 12, 2018 3:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Napisałem jak ja rozumiem dzisiejszą Ewangelię, nic nie umniejszając tym wersetom które zacytowałeś. Porostu taki mały komentarz do dzisiejszej Ewangelii.

A to ok. Myślałem ze o coś ci chodzi i czekasz ma odpowiedz.

N sie 12, 2018 3:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3