Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 26, 2014 3:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy masturbacja jest grzechem jeśli... 

Sądzę, że masturbacja jest:
Zdrowa, jeśli zachowuje się umiar. 19%  19%  [ 9 ]
Niezdrowa, jeśli nie zachowuje się umiaru. 0%  0%  [ 0 ]
Grzechem, więc nie ważne czy zdrowa czy niezdrowa. 81%  81%  [ 38 ]
Liczba głosów : 47

Czy masturbacja jest grzechem jeśli... 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Post Czy masturbacja jest grzechem jeśli...
Cytuj:
Badania dowodzą, że masturbacja u mężczyzn może ograniczyć ryzyko zachorowania na raka prostaty (analogiczne działanie może zachodzić między karmieniem piersią a rakiem piersi u kobiet) oraz przyczyniać się do polepszenia jakości spermy.

Masturbacja u kobiet może przynosić korzyści w postaci ochrony przed zakażeniami szyjki macicy poprzez zwiększanie kwasowości wydzieliny pochwy i usuwanie złuszczonych komórek z szyjki macicy. Uważa się, że masturbacja jest najbezpieczniejszą aktywnością seksualną chroniącą przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masturbacja

Ostatnio serio zastanawiam się nad kwestia masturbacji czy jest to czymś zdrowym czy niezdrowym. Z własnych obserwacji zauważam, że gdy po fazie abstynencji od tego, zrobię to, to widzę, że nasienie nie wygląda za dobrze. Jak byłem nastolatkiem polucja przydarzała mi się raz w tygodniu. Obecnie średnio raz na półtora tygodnia. Widzę więc, że z wiekiem ten czas się wydłuża. Czy jest sens przetrzymywać taki materiał genetyczny tak długo, skoro jakość nasienia spada?

Polucja, to też kwestia drażliwa. Obudzić się w nocy i tak porządnie się ubrudzić. Na prawdę zastanawiam się czy nie kupić sobie jakichś podpasek i zakładać na noc. Macie na to jakieś sposoby? To mega frustrujące.

Czytałem też, że jeśli ktoś żyje w abstynencji, to członek nieznacznie maleje od niezużywania. :-|

Nurtuje mnie ostatnio takie pytanie:
Jeśli masturbować się bez nieczystych myśli z umiarem raz w tygodniu, w celu by nie mieć tych frustrujących POLUCJI, to gdzie tu zło?

Wiem, ze poruszam dziwne kwestię, ale trochę się martwię życiem absolutnie wolnym od masturbacji, może to jest jednak niezdrowe? :-|

Co o tym wszystkim sądzicie?

Pozdrawiam

Pt paź 19, 2012 5:44 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Czy masturbacja jest grzechem jeśli...
donaldzik86 napisał(a):
Czytałem też, że jeśli ktoś żyje w abstynencji, to członek nieznacznie maleje od niezużywania. :-|

LOL problem miesiąca na katolickim forum.
Taki przykład: heroina też jest zdrowa - zwalcza kaszel i działa przeciwbólowo - ale chyba nie jesteś na tyle głupi, żeby zacząć to zażywać, gdy boli Cię głowa?
Ale przejdźmy do rzeczy: polucje to mechanizm, dzięki któremu organizm wydala niepotrzebne nasienie i on w zupełności w tym celu wystarcza. Zastępowanie tego masturbacją jest jak zamordowanie kogoś, z kim musisz się spotykać, a kto Cię denerwuje.
Masturbacja jest złem, bo przeczy celowości aktu płciowego. (Przypomnienie: po pierwsze spłodzenie potomstwa, po drugie umocnienie więzi między małżonkami). Nawet w celach rzekomo zdrowotnych i poprawiających komfort życia samogwałt nie służy tym celom. Nie wspominam już o tym, jaki jest to jak buldożer dla psychiki i emocjonalności.

Cytuj:
Wiem, ze poruszam dziwne kwestię, ale trochę się martwię życiem absolutnie wolnym od masturbacji, może to jest jednak niezdrowe? :-|

Porozmawiałbym ze spowiednikiem, jeżeli martwiłyby mnie takie rzeczy.

Pt paź 19, 2012 11:05 pm
Masturbacja ma tak wiele "oblicz" - przyczyn i praktyk, że podobnie jak Marcinek, zdecydowanie proponowałbym porozmawiać o tym że spowiednikiem, który ma za zadanie, między innymi, "zmierzyć grzech.
Oczywiście ta rada jest dla tych, którzy są katolikami i mają jakiś problem z identyfikacją masturbacji jako grzechu.

Pewien mój mądry spowiednik wiele lat temu odkrył mi pewną wielką i oczywistą prawdę o masturbacji, prawdę zakrytą do tamtej pory przede mną. Chodziło o zagadnienie zbliżone do tego, jakie postawił Donaldzik.

Nie sposób jednak nauczać o tym na katechezach, czy nawet na lekcjach fizjologii. Takie prawdy, trafiając do różnych ludzi, mogą wywoływać różne reakcje i skutki, dlatego zindywidualizowana spowiedź jest bardzo dobrym miejscem na rozmowę o tej sprawie.

Warto przy tej okazji, skoro mówimy o grzechu, przypomnieć ważne słowa Jezusa o tym, czym jest grzech.

Cytuj:
Mt 15.10-15
Prawdziwa nieczystość

10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»7. 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
15 Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: «Wytłumacz nam tę przypowieść!». 16 On rzekł: «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym».

So paź 20, 2012 7:56 am
Zagadywacz
Zagadywacz

donaldzik86 napisał(a):

Nurtuje mnie ostatnio takie pytanie:
Jeśli masturbować się bez nieczystych myśli z umiarem raz w tygodniu, w celu by nie mieć tych frustrujących POLUCJI, to gdzie tu zło?

Co o tym wszystkim sądzicie?

Widzisz twój pomysł jest dosyć idealistyczny. Obawiam się, że nie uda Ci się masturbować z umiarem raz w tygodniu bez nieczystych myśli, aby nie mieć polucji. Dlaczego?

Powiedzmy sobie szczerze, że masturbacja jest przyjemna. Daje przyjemne fizyczne doznania. W związku z tym bardzo, bardzo łatwo, ale to bardzo łatwo jest się od niej uzależnić. Na początku będziesz z umiarem raz w tygodniu masturbował się, ale potem zaczniesz myśleć- kurcze muszę czekać cały tydzień na następną masturbację. W końcu ulegniesz i stwierdzisz, że będziesz z umiarem "co cztery dni" czynił ten "akt przeciwko polucji". Potem co dwa. Potem codziennie, aż w końcu może nawet kilka razy dziennie.

Tak jak przedmówcy powiedzieli masturbacja niszczy też emocjonalność i psychikę.

Ja przez kilka lat byłem uzależniony od masturbacji. Teraz od kilku lat mam z tym święty spokój. I chwała Bogu, że mnie z tego uzależnienia wybawił, bo było straszne. Jak dla mnie, nie ma nic gorszego, gdy człowiek jest właśnie od czegoś uzależniony, bo to od razu psuje jego wolę, możliwości, racjonalne myślenie, staje się bardziej pobłażliwy dla następnych grzechów- swoich i innych. Nawet jeśli masturbacja ma jakieś zdrowotne plusy, to warto jeszcze zajrzeć do "ulotki" i przeczytać o skutkach ubocznych masturbacji...

Pozdrawiam!

So paź 20, 2012 10:33 am
Doradzanie by nie używać gazu i prądu w domu bo może się od tego dom zapalić - ja uważam za poradę nieużyteczna, chyba, że chodziłoby o doradzanie osobie niepełnosprawnej psychicznie.

Jedna pani doradzała Donaldzikowi, by nie zaprzyjaźniał się z mężczyznami bo może ich dotknąć grzech realizacji homoseksualizmu, teraz mamy koncepcję, że odosobnione zdarzenia masturbacji muszą połączyć się w nałóg.

Ja rozumiem, że doradzający doradzają w dobrej wierze. Dziwię się jednak że nie dostrzegają, że doradzają osobie inteligentnej o dość wysoko rozwiniętej świadomości, mimo stosunkowo młodego wieku.

Polucja jest dużym problemem dla mężczyzn w szkole i pracy. Malo kto sobie zdaje z tego sprawę i to rozumie, bo większość mężczyzn masturbuje się na tyle często, ze nie miewają polucji, a kobiety w ogóle nie wiedzą co to jest.

Trzeba nosić grubszą i luźną bieliznę i zawsze ciemne spodnie, Donaldzik.
No i zajrzyj do tego spowiednika.
A poza tym nie przejmuj się za bardzo, masz fajne objawy zdrowia i męskości. :)

So paź 20, 2012 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

donaldzik86 napisał(a):
Cytuj:
Czytałem też, że jeśli ktoś żyje w abstynencji, to członek nieznacznie maleje od niezużywania.

No wiadomo przecież, że narząd nieużywany zanika ;-).

Tylko dotychczas uważałam, że to zdanie jest o mózgu.

A co do sedna. Donaldzik, może jednak przemyśl kwestię poprzednio omawianą czyli związek z kobietą bo chyba ta samotność jednak nie dla Ciebie skoro pytasz jak teraz. Tzn jeśli rzeczywiście ta religia coś dla Ciebie znaczy.

So paź 20, 2012 11:13 pm
Jak można namawiać homoseksualistę do małżeństwa z kobietą?
W dodatku będąc katoliczką?
No i poradę tę podsuwać w temacie masturbacji ?

So paź 20, 2012 11:46 pm
Gaduła
Gaduła

maly_kwiatek napisał(a):

Jak jesteś taki fachowiec, to może nas oświecisz, jaki jest powód dla którego homoseksualista martwi się o jakość nasienia?
Czyżby było to odczuwalne przez drugiego homoseksualistę?

N paź 21, 2012 12:13 am
Od czego, Twoim zdaniem jestem fachowiec?
A to, że każdy chce być zdrowy - nie dziwi.
Dla mnie to oczywiste, bo naturalne.

Dziwie się tamtej pani, że podsuwa niemoralne rady Donaldzikowi.
Chyba, że czegoś w tym nie zrozumiałem.

N paź 21, 2012 12:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maly_kwiatek napisał(a):

Pomylilam osoby , myslalam , ze rozmawiam z tym, ktory odrzuca malzenstwo bo obawia sie miec corki. Przepraszam.
Oczywiscie moj poprzedni komentarz jest nieadekwatny.

N paź 21, 2012 9:41 am
Zagadywacz
Zagadywacz

maly_kwiatek napisał(a):
teraz mamy koncepcję, że odosobnione zdarzenia masturbacji muszą połączyć się w nałóg.

Po pierwsze napisałem, że bardzo łatwo jest się uzależnić. I wcale nie jest adekwatne porównywanie tego, co napisałem z jakimś zapalaniem gazu, od którego dom może się spalić.

Uważam, że bardzo ważne jest podkreślenie właśnie kwestii uzależnienia, bo jak człowiek w nie wpadnie, to potem czekają go długie zmagania, aby się uwolnić od tego.

Po drugie, co tygodniowa masturbacja nie jest "odosobnionym zdarzeniem masturbacji". Chyba, że masz jakąś swoją definicję pojęcia "odosobniony". Z tego, co się orientuję odosobniony znaczy- wyjątkowy, rzadki.

maly_kwiatek napisał(a):
Ja rozumiem, że doradzający doradzają w dobrej wierze. Dziwię się jednak że nie dostrzegają, że doradzają osobie inteligentnej o dość wysoko rozwiniętej świadomości, mimo stosunkowo młodego wieku.

Człowiek uczy się całe życie, a nawet najbardziej inteligentne osoby popełniają błędy, więc lepiej mówić nawet o oczywistościach, które jednak w tym wypadku nie są takie oczywiste! W końcu autor ma cień nadziei, że nie uzależni się od co tygodniowej onanizacji, a Ty do tego sądzisz, że raz na tydzień, to tak rzadko, że w ogóle nie ma mowy o uzależnieniu.

Dlatego piszę tego posta, ale nie po to, aby dyskredytować moich przedmówców, ale aby ostrzec by nie lekceważyć różnych niebezpieczeństw związanych z onanizacją, a w tym szczególnie uzależnienia.

N paź 21, 2012 10:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Takie zaplanowanie sobie masturbacji jest już grzechem zaplanowanym i realizowanym świadomie. Dlaczego nikt nie zwrócił na to uwagi?

Metodą małych kroczków można definitywnie odejść od wiary i zastąpić wiarę zdrową - pseudo wiarą. To nie jest bezpieczny tok rozumowania, Donaldzik się wikła w pokusy.

Lepiej już znosić jakąś niedogodność i żyć w jedności z Bogiem, to na pewno nie będzie przez Boga zapomniane.

a słowa moje odrzuciłeś

Pn paź 22, 2012 8:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Masturbacja może być sygnałem, że człowiek jest samotny i nie radzi sobie z problemami. Łatwą ucieczką od problemów jest alkohol, narkotyki albo onanizm. Onanizm jednak nie pomaga, przeciwnie: sprawia, że człowiek patrzy na innych jak na przedmioty. Panie Boże, okaż swoje miłosierdzie wszystkim uzależnionym.

Pn paź 22, 2012 10:00 am
W przypadku Donaldzika, masturbacja praktycznie nie występuje, ponieważ występują polucje. W tej sytuacji, jego problem to raczej radzenie sobie z polucjami, niż masturbacja, a tym bardziej nałogowa masturbacja.

W dyskusji nikt nie odniósł się do, zacytowanych przeze mnie, słów Ewangelii o tym, co jest grzechem. Trochę szkoda. Sam chętnie przeczytałbym, co mają o tym do powiedzenia wykształceni katolicy.

Pn paź 22, 2012 11:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
maly_kwiatek napisał(a):
W dyskusji nikt nie odniósł się do, zacytowanych przeze mnie, słów Ewangelii o tym, co jest grzechem. Trochę szkoda. Sam chętnie przeczytałbym, co mają o tym do powiedzenia wykształceni katolicy.

Nie uważam się za wykształconego katolika, ale pozwól, że spróbuję w skrócie napisać jak ja to widzę. :)

Przytoczony przez Ciebie fragment wskazuje gdzie należy szukać przyczyny grzechu. Wszelkie zło rodzi się w naszym wnętrzu. Jego genezy należy szukać tam, a nie na zewnątrz.

Można zaobserwować mniej więcej tak wyglądający łańcuch przyczynowo-skutkowy: pokusa, wejście z nią w pewien dialog, aż w końcu działanie.

Każdy grzech kusi nas swoją atrakcyjnością - "nic się nie stanie jak to zrobisz, a poczujesz się lepiej". Są to jednak podszepty Złego i aby rozwijać się duchowo należy się od nich odciąć już w chwili kiedy pojawi się określona myśl. W żadnym wypadku nie można dać się jej zawładnąć, ani z nią "rozmawiać", bo wtedy już trudno o odwrót...

Troska o higienę duchową, tj. regularna modlitwa, lektura Pisma Świętego, Eucharystia zapewnia nam stały przepływ łaski Bożej, który jest konieczny do tego, żeby żyć chrześcijańskim życiem. Bez tego ani rusz. Wzrost duchowy sprawia, że zło ma co raz mniejszy przystęp do nas.

Każdemu w chwili pokusy czy zwątpienia polecam odmówienie krótkiej modlitwy: "Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznym". Pan Bóg nie pozostaje głuchy na wołanie Jego dzieci o pomoc. Pan Jezus przynosi nam wolność i jest blisko każdego kto Go wzywa.

Pn paź 22, 2012 11:44 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona