studio
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 16, 2014 12:10 pm

Filmy o egzorcyzmach 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Filmy o egzorcyzmach
Chciałam się spytać o "normalne" filmy o egzorcyzmach. Znam tylko jeden który jest oparty na faktach a którego na prawdę nie chcę oglądać z jednego względu. Jest to film "Egzorcyzmy Annelise Michel" Czytałam że w tym filmie jest fragment prawdziwych nagrań z egzorcyzmów. Raz w życiu posłuchałam tych nagrań i nie chcę ich słuchać za bardzo mimo wszystko.
Najlepiej polećcie mi filmy typu "Rytuał" bo jak dotąd okazał się najlepszy. Mogą być też filmy typu "Opętanie Amy Evans"
Obejrzałam kilka filmów o tej tematyce i chcę się również na ten temat wypowiedzieć.
Kilka filmów które oglądałam to rzeczywiście typowe horrory w których ktoś musiał na koniec zostać zamordowany lub zabity. Inny film( Egzorcysta 2 i 1/2) też klapa, bo jak dla mnie mimo że śmieszny to wydawało mi się że główny temat został ośmieszony. Takie odniosłam wrażenie przez to już tej końcówki nie obejrzałam.
Film "Egzorcysta" w miarę trafny ale strasznie nie podoba mi się fakt że standardem jest czyjaś śmierć na końcu.
Kolejny mało realistycznym ale też i w pewnej części realistycznym filmem jest dla mnie "Ostatni Egzorcyzm" część 1 i 2. Część pierwsza może być ale ta druga to totalnie nierealistyczna i w ogóle dziwnie się kończy.
"Egzorcysta: Początek" też egzorcyzmy połączone ze sporą fikcją. I dodatkowo typowy horror. Czytając recenzje dalszych części stwierdziłam że lepiej nie oglądać.
Podsumowując: tylko 3 filmy które oglądałam wydawały mi się dość na temat a reszta to albo za dużo krwi, albo za dużo morderstw, albo zbyt śmieszny i nierealistyczny.
To filmy które znalazłam. I które obejrzałam.
Przez to że większość z tych filmów to jakiś niewypał i kompletny odbieg od tematu albo fikcja, proszę o podanie jakiegokolwiek filmu o egzorcyzmach( prócz Egzorcyzmów Annelise Michel).
Bardzo dziękuje. :)

Wt wrz 24, 2013 10:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Filmy o egzorcyzmach
Zamiast takie filmy oglądać, to przeczytaj sobie książkę "Serce z Ciała" książki są o wiele ciekawsze niż jakieś tam filmy.

Śr wrz 25, 2013 10:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Co jest ciekawego w tego typu filmach?

Śr wrz 25, 2013 7:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Normalne filmy o egzorcyzmach. Jeszcze do tego uznanie Rytuału jako spełniającego owe kryteria to dość wysublimowana forma wskazania tematu przerastajacego nas osob wierzacych zainteresowanych Bogiem a nie szukaniem mrocznych perelek narysowanych ku publice. Rytulal tak chwalony przez ciebie ma tyle udziwaczen. Moim zdaniem warto sie zastanowic nad zainteresowaniem czemu to ma sluzyc?

Pt wrz 27, 2013 4:51 pm