Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 17, 2018 2:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 93  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):

3. Moderacja ma prawo zakazać wypowiadania się użytkownikowi w działach adresowanych do określonych grup, jeśli stwierdzi, że poglądy przez niego wyrażane są niezgodne z kryteriami określającymi przynależność do danej grupy. Moderacja może wyrazić zgodę na wypowiedzi użytkownika, który mimo odmiennego światopoglądu potrafi uszanować przeznaczenie działów chrześcijańskich / katolickich
Osoba, której udzielono takiej zgody nie może podważać wyznawanych tam podstaw wiary oraz propagować innych doktryn religijnych i światopoglądów.

Nie zauważyłem powiększenia (co zresztą nic nie zmienia) proszę o przytoczenie wypowiedzi moderatora, która by stwierdzała, że:
że poglądy przez niego wyrażane są niezgodne z kryteriami określającymi przynależność do danej grupy.
dotyczące mojej osoby.
Przyjmując takie kryterium bez udokumentowania tych poglądów można każdemu wstawić taki zakaz - mi nikt nie wykazał, że moje poglądy są niezgodne z przynależnością do grupy - chyba, że wyczucie i nos moderatora @merss jest tym argumentem - jednak wtedy postępowanie takie jest niezgodne z ogólnymi normami, które na form katolickim winne być respektowane.

Pzdrawiam

Pt lis 25, 2016 9:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Donchichot, powiedzmy tak. Wszystko co piszesz i robisz stoi w sprzeczności z tym co do mnie pisałeś. Póki co pisać w katolickich nie będziesz, już sam sposób mieszania różańca z ze swoimi sprawi potwierdza niestety to co pisała kiedyś Merss.

Pt lis 25, 2016 10:42 pm
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Odpowiedz z cytatem
Moderatorzy nie są od gromadzenia i archiwizowania dowodów - decyzja została podjęta w gronie moderacji a ja nie mam podstaw by takie decyzje zmieniać. Żadne forum nie mogłoby funkcjonować gdyby każdą decyzję moderatorów trzeba było prowadzić jak rozprawę sądową z odwołaniami, apelacjami, itp. Również ten temat uważam za zamknięty.

Pt lis 25, 2016 10:57 pm
Odpowiedz z cytatem
Czy nie da sie zmienic ustawien forum by czas na edycje postow i poprawek byl choc troche dluzszy?
Czesto po wyslaniu postu zauwazamy jakis blad, czy to ortograficzny, pisowni, czy w ogole uzycia niewlasciwego slowa ktore nie odzwierciedla w pelni zawartej mysli czy zamierzonej tresci.
Trzeba pozniej dopisywac posty albo korygujace, albo wyjasniajace bo ktos wlasnie to co chcielismy poprawic zle zrozumial.
Przynajmniej do czasu wyslania przez kogos innego kolejnego postu, lub cytowania przez kogos tresci naszego postu.

No chyba ze wlasnie o to chodzi by bledy wypowiedzi prowokowaly wieksza ilosc postow i nakrecaly tematy.

So lis 26, 2016 1:59 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jest to uciążliwe, ale nie o nabijanie postów chodzi. Spróbuj wykorzystać możliwości, z których możesz skorzystać. Po prostu poproś moderatora o pomoc, w dowolnej formie, nawet przez zgłoszenie wpisu. Praktykują to inni użytkownicy.
<autociach, dwa wodory i tlen>

So lis 26, 2016 10:08 am
Odpowiedz z cytatem
Post Co to ma znaczyc?
Czemu mój wątek został przeniesiony do tematu "sumienie skrupulanckie"? Na jakiej podstawie? Jedno pytanie na 3 linijki a dalej setki słów na kompletnie inny temat, ogólny, kompletnie z sumieniem nie związany.
Żądam cofnięcia pojętego działania.

So lis 26, 2016 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W takim razie ja bym - nie nie, nie poprosił ale - zaproponował co by moderatorzy, moderowali również w sensie uczestnictwa w dyskusjach w celu utrzymania "płynności dyskusji na forum", a nie chowali się za potrójną gardą funkcji kontrolnych. Propozycja wynika z faktu, że tutaj naprawdę niewiele się dzieje, za to wiele wskazuje na to, że może się skończyć dziwaczną proporcją 1 moderator na 1 dyskutanta :wink:

So lis 26, 2016 4:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co to ma znaczyc?
Masz problemy skrupulanta i nie powinno się tego rozwadniać rozmawiając o sprawach wiary. Próbujesz nieuczciwych chwytów i oddalenia spraw wiary od problemu, który nazywamy skrupulantyzmem, w duchowości- chorobą duszy. Odpowiedzi, które nie biorą tego faktu pod uwagę będą niepełne i dalekie od rzeczywistości. To pryzmat, przez który należy rozważać wszystko co dotyczy kwestii religii w Twoim przypadku.
Na każdy temat powinno się spoglądać przez soczewkę sprawy najistotniejszej. Do kogo kierujemy odpowiedź - wiek, płeć, wykształcenie, stopień dojrzałości, światopogląd i przyczyny zawirowań w tej materii, przeszkody rozmaitego rodzaju.

Jeśli założysz wątek dotyczący kwestii neutralnych światopoglądowo, na pewno go pozostawię, o ile nie ma podobnego na forum.

So lis 26, 2016 4:34 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co to ma znaczyc?
nitka napisał(a):
Jeśli założysz wątek dotyczący kwestii neutralnych światopoglądowo, na pewno go pozostawię, o ile nie ma podobnego na forum.

Neutralne światopoglądowo? Czyli nie mogę przedstawić swojego światopoglądu. To z tego wynika.
Czyli co, mam zadać pytanie i zacząć temat, a samemu mam nie brać udziału w dyskusji, bo pokażę swój światopogląd?
Logic.

So lis 26, 2016 5:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Możesz. To jednak wszystko co chcę w tym wątku powiedzieć. bo widzę, że nie zrozumialeś tego o czym pisałam. Gdy nie będziesz mógł pisać w swym watku, dowiesz się i o tym.
EOT

btw - dawno nie spotkalam użytkownika o tak ujmujacym stylu bycia i żywym poczuciu humoru. Masz plusa i myśl o tym co napisałam w PW.

So lis 26, 2016 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):
W takim razie ja bym - nie nie, nie poprosił ale - zaproponował co by moderatorzy, moderowali również w sensie uczestnictwa w dyskusjach w celu utrzymania "płynności dyskusji na forum", a nie chowali się za potrójną gardą funkcji kontrolnych. Propozycja wynika z faktu, że tutaj naprawdę niewiele się dzieje, za to wiele wskazuje na to, że może się skończyć dziwaczną proporcją 1 moderator na 1 dyskutanta :wink:

Nie wiem czy to dobry pomysl, jako ze b. czesto spotkalem sie z torpedowaniem moich postow wyrazajacych poglady inne niz te uznawane przez moderatorow za "obowiazujace na forum", ze obecnie po prostu nie pisze o nich, przewidujac reakcje.
Ciagla przepychanka slowna po jakims czasie staje sie meczaca.
Pisze oczywiscie o dzialach niekatolickich.
Przekonanie moderatorow oraz czesci uzytkownikow ze ich prawda jest jedyna i najprawdziwsza mocno ogranicza wypowiedzi innych uzytkownikow, a skutkiem jest brak ruchu na forum.

So lis 26, 2016 6:13 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czasem jest to odbierane niewłaściwie. Przepychanki słowne z modem- użytkownikiem wcale nie sugerują tego, że czeka on z regulaminem, by ukarać. Może chce się spierać i to ostro i wcale nie myśli o żadnym regulaminie? Tyle, że oberwie za te ostre spory- modeator powinien to czy tamto. Z moich obserwacji wynika, że to użytkownik staje się nagle sędzią. Agresja rodzi agresję. Ta agresja jest jednak daleka od tematu.
Spróbuj ostrego sporu i czekaj, pisząc merytorycznie, czy dadzą osta lub wyproszą z wątku. Ile razy to miało miejsce? Ani razu. Siejesz ferment i tyle.

So lis 26, 2016 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coś jest jednak na rzeczy bo tłumaczę się już kolejny raz :wink: Moderator "wciągnięty" w dyskusję ma jakieś konstruktywne zajęcie. Nie wciągnięty szuka dziury w całym. Nie, że zawsze, ale wszystko co ciągle rośnie, zmierza do zniekształcenia, przesady, groteskowości. Może przydałoby się sprawdzić również w dyskusji dla zachowania równowagi.

So lis 26, 2016 6:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ludziom zdolnym należy stawiać wysoko poprzeczki, by mogli efektywniej pracować intelektualnie. Z innej perspektywny widać upierdliwość.

So lis 26, 2016 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To zależy wyłącznie od intencji. Patrząc z uwzględnieniem intencji wewnętrznej ma się szansę na dostrzeżenie wszystkiego co ma miejsce, łącznie z ewentualną upierdliwością własną, (to przecież nie koniec świata dla ja wewnętrznego, przeciwnie jest chociaż jakieś zajęcie (w perspektywie czasu) :D ). Patrząc z perspektywy intencji zewnętrznej widać tylko to co chce się zobaczyć lub co się musi zobaczyć.

A może, ludziom zdolnym nikt nie postawi wysoko poprzeczki, to mogą zrobić tylko oni sami?

So lis 26, 2016 6:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 93  Następna strona