Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lut 16, 2019 10:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
Dobrze się dzieje , że w końcu kościół katolicki zaczyna działac i włącza się w pomoc dla chrześcijan egipskich. Mam nadzieję, że wszyscy wzięli udział :( w akcji,, Egipt jakiego nie znacie". do tym , jak żyje sie chrześcijanom pokazuje filmik http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... jance.html :(

Ostatnio edytowano Pt lis 16, 2012 9:57 am przez bert04, łącznie edytowano 1 raz

link poprawiony

Cz lis 15, 2012 8:13 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wybaczcie, że odgrzebuję temat, ale szukałam w necie informacji o życiu kobiet muzułmanskich i trafiłam na ten temat. Przeczytałam pierwsze kilkanaście stron i stwierdziłam, że muszę się podzielić z Wami moimi wnioskami, dlatego się zarejestrowałam.

To jest czysta prowokacja. Po czym to poznaję?
1.Autorka najpierw pisze, że dziwi się kobietom muzułmańskim, że chcą żyć w takiej rzeczywistości (islamskiej), że to wina tego, że nie znają alternatywy, nie umieją się z tego wyzwolić itd, a później stwierdza coś zupełnie odwrotnego:
Cytuj:
A kobietom, w ogóle ludziom musi być chyba dobrze tak jak jest, skoro od pokoleń wierzą w Allaha...?

2. Do tego dochodzi mnóstwo innych niespójności, np. Raz pisze, że ślub z drugą kobietą jest w islamie możliwy teoretycznie za zgodą żony, ale w praktyce, to jeśli się nie zgodzi, to będzie miała w domu "piekło", więc i tak jest zmuszona zazwyczaj do zgody, ergo: tak naprawdę nie ma NIC DO GADANIA... A później najwyraźniej zapomina o tym, co powiedziała i stwierdza:
Cytuj:
Mąż MA OBOWIĄZEK zapytać żonę, czy wyraża zgodę na ślub z kolejną kobietą. I tak na prawdę ostateczne zdanie należy właśnie do tej pierwszej, najważniejszej żony

3. Podaje same ogólniki, które można sobie wyklepać w googlach, zero szczegółowości, nazewnictwa (chociażby potraw)- poza tymi najbardziej znanymi- muezzin, ramadan i inne. Gdy ktoś pytał ją o szczegóły- odpowiadała- znajdź sobie w necie (to po kiego griba ten temat, ja się pytam? Skoro i tak można sobie wszystko, co ona ma do powiedzenia "wygooglować"?) Mnóstwo pustosłowia jednym zdaniem.
4. Niby pisze, że to mąż jej robi korektę, to po co w niektórych wypowiedziach pisze z błędem i w nawiasie dodaje znak zapytania? Tak, jakby chciała uwiarygodnić swoją wersję- "widzicie? Uczę się polskiego i dobrze mi idzie, ale z niektórymi trudniejszymi sformułowaniami nadal mam problem, więc sami widzicie, że polski nie jest moim ojczystym językiem", jakby zapomniała, że przecież mówiła, że to mężuś jej te posty pisze/ korektuje- A JEŚLI TO MĄŻ DOKONUJE TEJ KOREKTY I NA DODATEK JEST POLONISTĄ, TO NIE MIAŁBY PROBLEMU Z TAKIMI DROBIAZGAMI. Przykład?
Cytuj:
na prawdę oddanych wyznańczek (?)

A polonista nie napisałby "na prawdę" ani "wyznańczek", tylko "naprawdę", "wyznawczyń"... Pisanie "na prawdę" nie było zresztą jednorazowym "omsknięciem na klawiaturze", bo jak widać już w dwóch przytoczonych przeze mnie cytatach pojawił się ten sam błąd.

Diabeł tkwi w szczegółach, jak to mówią :P Komuś się chyba potężnie nudziło, że taki temat stworzył.

EDIT: Wątek ma (obecnie) 163 strony, wypadałoby podać linka do postu, który się komentuje. Tym razem Ciebie wyręczę, na przyszłość mam nadzieję, że nie trzeba będzie prosić.
viewtopic.php?p=582798#p582798
moderacja (bert04)

Pt lis 23, 2012 9:15 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
to było zbędne, bo wypowiadałam się odnośnie CAŁEGO tematu, do postu pierwszego jak i odnośnie RÓŻNYCH INNYCH wypowiedzi autorki, które przytaczałam w cytatach, więc to, co piszesz, to przekłamanie. Skoro edytujesz moją wypowiedź bez powiadomienia mnie o tym, to dołącz do postu i tą wypowiedź. I obejdzie się bez rad "na przyszłość".

So lis 24, 2012 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Och misiaczku, uważasz, że sam tu ustalasz reguły a przyjacielską radę zbyjesz fochem? Takich misiaczków tygryski lubią najbardziej.

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

So lis 24, 2012 7:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o autorkę tematu, to osobiście mam wrażenie, że opisała ona życie w Islamie takie, jakie sama miała i nie da się tego przełożyć na całość kultury, czy religii. Życie przypadkowego katolika w Polsce też pewnie nie oddawałoby katolicyzmu w ogólności, ani tym bardziej nauki KK.

Bert04: viewtopic.php?p=813022#p813022

So lis 24, 2012 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Opis jest spójny z WSZYSTKIMI innymi opisami kobiet które wyrwały się z piekła islamskiej rodziny w islamskim kraju, które słyszalem lub czytałem. Nie ma więc powodu nie wierzyć autorce wątku.

N lis 25, 2012 12:36 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Barney napisał(a):
Opis jest spójny z WSZYSTKIMI innymi opisami kobiet które wyrwały się z piekła islamskiej rodziny w islamskim kraju, które słyszalem lub czytałem. Nie ma więc powodu nie wierzyć autorce wątku.

Slyszales, czytales... i co z tego wynika - nic... Jak porozmawiasz z kobietami katolickimi - szczegolnie z malych miasteczek, wsi to tez niewiele pozytywnych opinii znajdziesz na temat mezczyzn z ktorymi sa zwiazane... To problem nie religii ale czlowieka... Australia kraj wydwaloby sie cywilizowany... a ilez jest problemow zwiaznych z relacja "mezczyzna - kobieta"..

Uwazam ze tak naprawde na temat islamu wypowiadaja sie Ci, ktorzy najmniej na ten temat wiedza. To co przekazuja nam media to tylko czesc prawdy i to dobrze zmanipulowana na uzytek polityki.

Śr lis 28, 2012 4:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Slyszales, czytales... i co z tego wynika - nic...
No niestety. maksimum to mogłem słyszeć, szans na bycie muzułmańską żoną raczej nie miałem.
natomiast Twoje porównanie losu tych kobie z "kobietami katolickimi z małych miasteczek" dowodzi że kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

Śr lis 28, 2012 10:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Barney napisał(a):
lidka napisał(a):
Slyszales, czytales... i co z tego wynika - nic...
No niestety. maksimum to mogłem słyszeć, szans na bycie muzułmańską żoną raczej nie miałem.
natomiast Twoje porównanie losu tych kobie z "kobietami katolickimi z małych miasteczek" dowodzi że kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

Dobrze wiem o czym pisze... bo widzialam to osobiscie, znam tez z Australijskiej rzeczywistosci jak mezowie potrafia znecac sie nad zonami bez wzgledu na religie czy poglady... Z przykroscia mozna stwierdzic, ze to sie zdarza w roznych regionach swiata i w roznych religiach... a ze jest akurat w modzie nagonka na islam wiec - mowi sie ze tylko tam sa takie biedne, maltretowane kobiety - niestety nie tylko tam. Pomoc Panstwa - czesto prawa panstwa reprezentuja w takich przypadkach bezradnosc...

Śr lis 28, 2012 11:37 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Z tego co pisze Lidka wysuwa się jeden wniosek. Najgorszą sytuację maja katoliczki deptane i bite przez religijnych mężów. Wszak to w Biblii jest żródło wszelkiego zła. :P

Pt gru 07, 2012 8:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia jak zwykle rozumie to co chce rozumiec... akurat mam na mysli kobiety w wielu kulturach jak i w wielu religiach ...chyba dosyc jasno sie wyrzazilam.. A moze Sonia ma problemy z rozumieniem tego czyta :lol:

Pt gru 07, 2012 11:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ku pokrzepieniu serc obejrzyjcie sobie bardzo optymistyczny filmik :P

http://www.youtube.com/watch?v=c6tDEZjs ... e=g-high-u

Pn gru 10, 2012 8:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia ku pokrzpieniu swojego serca obejrzyj sobie na You Tube jakas komedie moze Ci przejdzie ta obsesja islamska... Tego typu youtubowskie wycinki pokazuja wiele tematow z zakresu innych religii w niezbyt ciekawym swietle.. wiec nic zskakujacego nam nie pokazalas....

Pn gru 10, 2012 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zagrożenia islamskiego nie wystarczy zbyć okresleniem "obsesje antyislamskie". Niestety, zagrożenie jest realne.

Pn gru 10, 2012 11:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Barney napisał(a):
Zagrożenia islamskiego nie wystarczy zbyć okresleniem "obsesje antyislamskie". Niestety, zagrożenie jest realne.

Drogi Barney zagrozen w naszym swiecie to mamy bardzo wiele - i to z bardzo wielu stron - nie tylko ze strony islamu... Jak na razie wiekszymi mozliwosciami dysponuja kraje tzw, zachodu jak i sa wiekszym zagrozeniem dla cywilizacji, czlowieka... Matka natura od czasu do czasu wzbogaca nasze zagrozenia - poprzez cyklony, huragany, potopy... itd.. Wiec medialna histeria straszenia nas tylko islamem to mydlenie oczu...zastraszonymi, latwiej sie rzadzi... i latwiej manipuluje... Najwiekszym zagrozeniem obecnych czasow - to zagrozenie ekologiczne, postepujacy na calym swiecie proces niszczenia naturalnego srodowiska czlowieka, zjawisko ktore coraz bardziej sie nasila, ktore przybralo cechy globalne.

Wt gru 11, 2012 6:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 242  Następna strona