Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 16, 2014 4:56 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 128  Następna strona
 Czy Jezus Chrystus jest Bogiem. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
No psychol :-) jaki spamer weź już o to pytałes odpowiedziałem Ci. Nie będę ciagle wracał do tego bo chcesz aby inne posty odeszły w niepamięć bo ci nie pasują. Widzisz że nie pisałem że Jezusa jest Bogiem a od Boga pochodzi ty jestes człowieku zwykłym manipulantem. Tak jak Ci co Jezusa pytali o podatku dla cesarza, a Piłatowi powiedzieli że Jezus nakazał go nie płacić. Pytasz odpowiadałem Ci a ty mówisz innym tego czego nie powiedziałem. Ty jestes człowieku jakimś manipulantem.

Proszę Cię Krucha Ci tyle napisała o tym. Wiesz że nie masz racjii ale nie umiesz się przyznać że bladzisz.

Pt gru 14, 2012 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
sahcim napisał(a):
Steven napisał(a):
Ty jestes psychiczny o tym już pisalismy i pytaliście o to kilka zakładek temu. Jestes spamerem!

Mówiłem Ci że nie jest.
więc się zdecyduj, bo skoro wg. Ciebie Jezus to Jahwe Starego Testamentu, a wg. Starego Testamentu Jahwe jest JEDYNYM BOGIEM, to logicznie wychodzi, że Jezus(Jahwe) jest Bogiem Starego Testamentu, który przyszedł w ludzkiej postaci jako Mesjasz(Chrystus)... :D

Słuszna uwaga. Zapomniałem o tej wypowiedzi Stevena:
Steven w tym postcie napisał(a):
Jezus to Jehowa ze Starego Testamentu

Steven, czy "Jehowa" (Jahwe) jest Bogiem? A skoro jest, bo tak zapewne stwierdzisz, to czy Jezus, skoro jest Jahwe, jest Bogiem?

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pt gru 14, 2012 4:58 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

sahcim, wydaje mi się, że mylisz sarkazm z deklaracjami na poważnie.

Steven, DARUJ sobie ad-personam, bo kolejny warn poleci

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Pt gru 14, 2012 5:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Steven napisał(a):
Proszę Cię Krucha Ci tyle napisała o tym.
ale ani krucha ani nesto nie uważają Jezusa za Jahwe Starego Testamentu, a podejrzewam iż uznali by to za bluźnierstwo... nie sądzisz...?
Bert04 napisał(a):
sahcim, wydaje mi się, że mylisz sarkazm z deklaracjami na poważnie.
odniosłem wrażenie, że to było na poważnie ale moze sie myliłem...

Ostatnio edytowano Pt gru 14, 2012 5:12 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

Pt gru 14, 2012 5:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

A ty nie uznajesz? Zabijesz mnie o to czy wykluczysz? Taki zły jestem bo tak uważam?

Pt gru 14, 2012 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Steven napisał(a):
A ty nie uznajesz? Zabijesz mnie o to czy wykluczysz? Taki zły jestem bo tak uważam?

Steven, odpowiedz na moje pytanie:

Skoro według Ciebie Jezus to Jahwe (Jehowa), to jakim cudem nie jest Bogiem, skoro Jahwe to Bóg?

Pt gru 14, 2012 5:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Steven napisał(a):
A ty nie uznajesz?
ja wyznaję w Jezusie Jahwe JEDYNEGO Boga, który objawł się w ludzkiej postaci(osobie) jako Syn Boży ale tak dla kruchej jak i nesto nie zgadza się to z ich interpretacją Pisama...
Cytuj:
Zabijesz mnie o to czy wykluczysz? Taki zły jestem bo tak uważam?
nie mam zamiaru nic robić poza prośbą do Ciebie abyś zapytał kruchej czy zgadza się z Tobą iż Jezus to JAHWE(bo nesto już się wypowiedział negatywnie...)

Pt gru 14, 2012 5:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Już dawno ci odpowiedziałem. Jezus jest współtwórca świata był wtedy w Bógu Ojcu. Pochodzi od Boga, dopiero potem został zesłany na Ziemię i jako Zbawiciel i stal się odrębną osoba. Jako że Jezus ma w sobie cześć Boga, co od Niego pochodzi.

To tak jakby w trakcie tworzenia świata Bóg był wielka kulka plasteliny. A potem dał jej cześć ludziom stworzył kulkę mniejsza jednoczesnie z siebie ale tą większą nadal byla taka sama i nie skończona nic z niej nie ubyło.

Wiec dlatego Ci to powiedziałem a to że tego nie rozumiesz.

To że cześć natury Boga widzimy i cześć doskonałości u Jezusa nie oznacza że obaj tworzą Boga. Czy Trójca (+Duch Święty) tworzy Boga.

Pt gru 14, 2012 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Steven napisał(a):
Już dawno ci odpowiedziałem. Jezus jest współtwórca świata był wtedy w Bógu Ojcu. Pochodzi od Boga
ale skoro Jezus pochodzi od/z Boga co do natury i jest współtwórcą, to znaczy iż posiada atrybyt, który tylko Bóg może posiadać w swojej naturze na własność zatem dla Stevena(jak i pozostałych dzieł stwórczych Współtwórcy) Jezus jest ich Stwórcą, a co za tym idzie Bogiem co do natury...no nie ? :D
Cytuj:
, dopiero potem został zesłany na Ziemię i jako Zbawiciel i stal się odrębną osoba.
no chwila...najpierw piszesz, że Jezus jest WSPÓŁtwórcą przy stwarzaniu(czyli bierze czynny udział w dziele stwórczym) co sugeruje iż już jest osobą twórczą, a teraz piszesz iż osobą stał się dopiero po zesłaniu... :roll: coś tutaj nie gra Stevenie...
Cytuj:
Jako że Jezus ma w sobie cześć Boga, co od Niego pochodzi.
ale Stevenie...nie można mieć CZĘŚCI BOGA nie będąc Bogiem, bo Bóg jest niepodzielny pamiętasz...? albo dana Osoba jest Bogiem z natury czyli od zawsze, niezależnie od tego gdzie się znajdowała przed objawieniem się albo jest stworzeniem posłanym przez Boga, a to w przypadku Jezusa chyba nie wchodzi w rachubę jeśli Jezus jest współtwórcą pochodzącym od/z Boga czyli nie jest stworzeniem...
Cytuj:
To tak jakby w trakcie tworzenia świata Bóg był wielka kulka plasteliny. A potem dał jej cześć ludziom stworzył kulkę mniejsza jednoczesnie z siebie ale tą większą nadal byla taka sama i nie skończona nic z niej nie ubyło.
ale jeśli stworzenia są częściami Boga czyli z Jego natury i potrafią być niedobre tzn. że przeciwieństwo dobra(zło) pochodziłby od Boga(bo inaczej skąd jeśli wszystko byłoby częścią Boga)...?

Pt gru 14, 2012 7:54 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Sahcim, z Pisma Świętego wyraźnie wynika, że Jezus nie jest JHWH .

JHWH- Jahwe- Jehowa- to odrębna osoba, to Stwórca, który stworzył Jezusa, swojego Syna. W moich postach przedstawiłam wiele szczegółowych biblijnych dowodów na to. Zachęcam do uczciwości intelektualnej i obiektywizmu podczas ich analizowania.

So gru 15, 2012 5:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

krucha napisał(a):
Sahcim, z Pisma Świętego wyraźnie wynika, że Jezus nie jest JHWH .
to nie z Pisma tak wynika, krucha ale z twojej osobistej-"kruchej" interpretacji tegoż, a to wieeeelka różnica... :roll:
a wiesz jak można się przekonać czy jest to tylko Twoja-"kruchej"(osobista) interpretacja Pisma, czy jest to nauczanie posiadające "pieczęć/glejt" Autora Pisma, Ducha Świętego...? :D
jesteś osobą wierzącą Słowu, więc wiesz iż nikt kto miłuje Jahwe-Pana poza którym nie ma innego(Iz.45:5,8), całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, nie może z serca wierzyć i świadomie wyznawać iż "Panem jest Jezus". (patrz 1Kor 12:3) jako stworzenie, zatem udowodnij nam tutaj na forum, że masz Ducha Św. i z serca wyznaj kto jest Twoim Zbawicielem i Panem, poza którym nie masz innego: czy Jahwe(Bóg) w Osobie Syna, Jezusa Chrystusa, gdyż nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni czy Twoim panem i zbawicielem jest istota stworzona...?

Pn gru 17, 2012 2:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Już słyszałem fragmenty w interpretacjii katolickiej odnośnie że Apostoł kazał modlić się za zmarłych. Mówił tam o modlitwie o żywych ale interpretacja katolicka mowi o modlitwie do zmarłych. Żałosne...

Teraz kolejna perełka.

Sahcim mówiąc że Jezus jest Bogiem naszym musisz nie znać Pisma Świętego a tym bardziej 4 podstawowych Ewangelii. To tak jakbyś odrzucił całe nauczanie Jezusa na ten temat zawarte w Biblii.

Pn gru 17, 2012 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Steven, poczytałem sobie to co napisałeś o tym, w jaki sposób Jezus był według Ciebie Jahwe i klasyfikuję to jako bełkot.

Jeżeli Jezus był częścią Boga to po oddzieleniu musi być Bogiem, bo posługując się Twoją plastelinową analogią, tak jak kawałek plasteliny oddzielony od większej całości nie może przestać być plasteliną, tak Chrystus po oddzieleniu od Boga Ojca nie może przestać być Bogiem.

Pn gru 17, 2012 5:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Może najpierw zaczniesz od tego:
Steven napisał(a):
Jezus to Jehowa ze Starego Testamentu.
a krucha na to
krucha napisał(a):
z Pisma Świętego wyraźnie wynika, że Jezus nie jest JHWH.
zatem Steven przyznając racje kruchej zaprzecza sobie... :D dalej
Steven napisał(a):
Sahcim mówiąc że Jezus jest Bogiem naszym musisz nie znać Pisma Świętego a tym bardziej 4 podstawowych Ewangelii.

Jahwe = Bóg(Starego Testamentu)
Jahwe = Jezus(Starego Testamentu wg. Stevena i nie tylko)
Jahwe= Jezus = Bóg(Starego i Nowego Testamentu)
proste czy jednak trochę zbyt skomplikowane na Stevena "logikę"...?

Pn gru 17, 2012 6:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Tu nie chodzi o plastelino teorię. Jezus został stworzony by ukazać cześć Boga w postaci Ziemskiej zamkniętej w ciało. Do 30 roku życia Jezus uczył się. W 30 roku życia wziął chrzest przez co stąpił na niego Duch Święty. Wtedy zaczął prawdziwe nauczanie.

Jezus jako współtwórca Wszechświata istniał w Bogu i w jego zamyśle. Wiec jako pochodzący z Boga Ojca również jest Stwórca.

I siedzi po prawicy Ojca... Jest odrębną osoba. Jak nauczał Jezus Bóg jest większy od niego. To wlasnie do Boga Ojca modlił się w ogrójcu czy zwracał do niego. Jak widać Jezus nie mowi... Wybaczam im bo nie wiedzą co czynią lecz Wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Jest tak wiele sytuacjii z życia Jezusa czy też z jego nauczania jednoznacznie wynika że Ojciec to Bóg Jezusa.

Co do tych poglądów założe się że połowa duchownych katolickich też uważa że Bóg Ojciec i Jezus to nie są te same osoby.

Nauczanie Jezusa mowi nam również że istniał on zanim się narodził. Nie wiemy na jakiej zasadzie... Nigdzie w Biblii nie jestem w stanie znaleźć dowodu że Jezus nie istniał przed życiem Ziemskim i na jakiej zasadzie. Ale słowa Jezusa tłumaczą że tak bylo.

Reszta nie ma znaczenia. Opierając się na faktach i Biblii każdy chrześcijanin może dojść że Jezus a Bóg Ojciec nie są takimi samymi osobami.

Słowa Apostoła o imieniu poprzez które następuje zbawienie, mowa tu o tym że nauczanie Jezusa czy wiara w Niego prowadzi do Boga i jest zgodna z jego wolą. BÓG nie posiada imienia dlatego jest tylko jedno imię na Ziemii które do Zbawienia prowadzi.

Cel dania nam Syna Bożego jest jasny. Odkupienie grzechu, pokazanie drogi do Zbawienia i nauczanie. To wlasnie dlatego to imię prowadzi do Zbawienia.

Sahcim jeśli podważasz nauczanie Jezusa o Bogu Ojcu które jest jednoznaczne odrzucasz wlasnie to imię o którym mowi Apostoł.

Pn gru 17, 2012 6:21 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 128  Następna strona