Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 13, 2021 11:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 Trudne fragmenty Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne fragmenty Pisma Świętego
Renata ewangelikalna napisał(a):

Zastanawia mnie także, dlaczego człowiek szczery wobec Boga miałby odrzucić Chrystusa?

Jako advocatus diaboli podpowiem, że są ludzie bardzo pobożni jak muzułmanie czy Świadkowie Jehowy którzy odrzucają Chrystusa - przynajmniej jako wcielenie Boga Jedynego...

So kwi 17, 2021 3:54 pm
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Zastanawia mnie także, dlaczego człowiek szczery wobec Boga miałby odrzucić Chrystusa?

Jako advocatus diaboli podpowiem, że są ludzie bardzo pobożni jak muzułmanie czy Świadkowie Jehowy którzy odrzucają Chrystusa - przynajmniej jako wcielenie Boga Jedynego...

Na przykład Żyd, który od małego ma wpajany fałszywy obraz Chrystusa,  ma wiarę  wynikłą ze Starego Testamentu, to wierzy i w Chrystusa (tylko nieświadomie, bo przecież Stary Testament zapowiada Chrystusa). Ale jeżeli takiemu zwiedzonemu Żydowi, zostanie przedstawiony Chrystus, Nowy Testament, a taki Żyd nie otworzy się na Łaskę Wiary, powie, że to nieprawda, odrzuci, nawet i będzie dalej sprawiał wrażenie pobożnego, to wychodzi na to, że nie wierzy w Boga, tylko w urojenie. Muzułmanin to samo. Protestant też, bo Kościół Katolicki na pewno przekazuje Objawienie o Bogu i naukę Chrystusa. Nie ma innego Boga jak tylko Bóg Ojciec i Syn Boży i Duch Święty. Nie jest możliwym wierzyć w Boga, jeżeli odrzuca się świadomie, z premedytacją np. Syna Bożego, albo Kościół Katolicki. Wierzy się wtedy w swoje urojenie, w sumie, z tego wynika, że w szatana. Co nie znaczy, że Żyd, muzułmanin, protestant, który wierzy w urojenie, w szatana nie może sprawiać wrażenia dobrego, uczciwego, no po prostu idealnego człowieka, bo jak najbardziej może- szatan potrafi tak też wykorzystywać.
Nie jest tak Peter? Bo naprawdę nie rozumiem na jakiej podstawie można ot tak twierdzić, bez żadnego ale,  że Żydzi, muzułmanie, protestanci wierzą w Boga (tego samego co katolicy).

So kwi 17, 2021 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proponuję porównać też z Apokalipsą 20, 11-15. Jeśli zgodzisz się, że zapisani w księdze żywota nie podlegają sądowi (pojawia się tu też pytanie po co mieliby być sądzeni, skoro są i tak są już zapisani w księdze żywota) to spójrz - jest tam napisane, że sądzeni na podstawie uczynków zostali potępieni.

Tylko, że mniemanie, iż ktokolwiek nie będzie sądzony, jest sprzeczne z Pismem Świętym.
Święty Paweł pisze wprost:
„ Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem?
WSZYSCY PRZECIEŻ STANIEMY PRZED TRYBUNAŁEM BOGA.
Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga.
Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu.”
/Rz 14,10-12/
Podobnie, tylko jeszcze mocniej pisze św.Paweł mówiąc o SOBIE i APOSTOŁACH:
„Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy.
WSZYSCY BOWIEM MUSIMY STANĄĆ PRZED TRYBUNAŁEM CHRYSTUSA, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.”
/2 Kor 5,9-10/

Bardzo ładnie naświetla sprawę sądu nad chrześcijanami tak dyskredytowany przez Lutra św.Jakub (zresztą reformator doskonale o tym wiedział – właśnie z powodu tych tekstów usiłował wyrzucić Księgę Jakuba z Biblii):
„Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności.”/Jk 2,12/

O sądzie pozytywnym dla chrześcijan czytamy też tu:
„[...]Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jest uznanie was za godnych królestwa Bożego (…)”/2 Tes 1,5/
oraz w Apokalipsie:
[color=blue] „ I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię.”
/Ap 11,18/
=======================
Skąd zatem np. taki fragment:
„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.” / J 5,24/

Jest tu pewne nieporozumienie. Słowo „sąd” jest używane w NT w dwu znaczeniach; jako czynność sądzenia (czyli rozważenia czyjegoś postępowania) oraz jako synonim potępienia (osądzenia), jak na przykład w poniższych cytatach:
„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” /Łk 6,37/
„A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.” /J 3,19/
„Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz.” /Rz 2,1/
„Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów” /Rz 2,2/
„Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony.” /1 Kor 2,15/

Oba znaczenia słowa „sąd” występują tutaj:
„Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności. Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem.” / Jk 2,12-13/
W żadnym wypadku nie można wyciągnąć z tego wniosku że wiernych chrześcijan nie czeka sąd w pierwszym sensie. Paweł w II Liście do Tesaloniczan pisze o uciskach spotykających chrześcijan:
„Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie.”/ 2 Tes 1,5/
Jak więc widać sąd nie jest on bynajmniej zbędny, ani ograniczony tylko do potępionych – przeciwnie, dotyczy wszystkich:
„do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który SĄDZI WSZYSTKICH, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,” / Hbr 12,23/
„Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego, który bez względu na osoby sądzi według uczynków KAŻDEGO, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie.” /1 P 1,17/

Cytuj:

Z bardzo wielu powodów. Mogą być jego winą, ale także mogą być winą cudzą - na przykład zgorszenie postępowaniem chrześcijan.
Identycznie zresztą było w czasach Chrystusa:
"Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, co jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga"/Rz 2,24/

So kwi 17, 2021 8:11 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
@Barney

Częściowo się z Tobą zgadzam, z tym, że ten sąd dla chrześcijan to nie jest sąd o którym wcześniej była mowa. Tzn. nie jest to sąd zbawienie - potępienie. O wielości znaczenia słowa sąd w Nowym Testamencie pisałeś, ale w innym kontekście.
Myślę, że do chrześcijan ma zastosowanie m.in.1 Kor 3,15 - Jeśli czyjeś dzieło spłonie ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień (cytuję z Biblii Warszawskiej). Oczywiście, są też chrześcijanie, których dzieło nie spłonie:-).
O tym, że wierzący w Chrystusa nie podlegają sądowi co do zbawienia - potępienia por. też ewangelia Jana 5,24.

Zgadzam się też częściowo co do sprawy zgorszenia, ale myślę, że czyja by nie była wina na początku to osoba w ten sposób skrzywdzona, niestety przez chrześcijan, może także (po czasie) oddzielić ten incydent czy obserwacje ze swojego życia od poszukiwania Boga. Oczywiście nie mam tu na myśli dzieci, tylko osoby, które powinny już być intelektualnie, emocjonalnie, osobowościowo dojrzałe.

@Maciek,
dwie uwagi. Stary Testament zapowiada Chrystusa, więc akurat z Żydami to nie do końca dobry przykład, chyba, że chodziło Ci o Talmud. Co do uwagi o wierze w Syna Bożego i protestantach to chyba jakieś nieporozumienie - ja uważam się za protestanta (choć jest to dla mnie wtórna nazwa wobec tego, że wierzę w Chrystusa) i wierzę w Ojca, Syna i Ducha Świętego jako osoby boskie. Tak też naucza zdecydowana większość kościołów protestanckich. Oczywiście, można znaleźć jakieś odłamy antytrynitarskie, ale zauważ, że takie błędne nauczanie było obecne w kościele już w starożytności, a więc na długo przed reformacją.

@Peter W.,

co do takiego określenia, jak pobożność - to zajrzyj np. do Dziejów 13, 50 (fragment o pobożnych i wpływowych niewiastach:-).

Pozdrawiam

Wt kwi 20, 2021 7:35 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Mam takie pytanko? :-D Kiedy Apostołowie zostali osądzeni? ;)

Pt kwi 23, 2021 7:00 pm
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem

@Maciek,
dwie uwagi. Stary Testament zapowiada Chrystusa, więc akurat z Żydami to nie do końca dobry przykład, chyba, że chodziło Ci o Talmud. Co do uwagi o wierze w Syna Bożego i protestantach to chyba jakieś nieporozumienie - ja uważam się za protestanta (choć jest to dla mnie wtórna nazwa wobec tego, że wierzę w Chrystusa) i wierzę w Ojca, Syna i Ducha Świętego jako osoby boskie. Tak też naucza zdecydowana większość kościołów protestanckich. Oczywiście, można znaleźć jakieś odłamy antytrynitarskie, ale zauważ, że takie błędne nauczanie było obecne w kościele już w starożytności, a więc na długo przed reformacją.

Pozdrawiam

Rozumiem to tak, że żydzi jako naród wybrany to obecnie katolicy (wywiązujemy się z roli?).
Żydzi opierają wiarę( jeżeli już) na Starym Testamencie (talmud to z tego co się orientuję to rozwinięcie Starego Testamentu, ale przez człowieka. Nie ma, nie było i nie będzie tam Ducha Świętego). 
Tylko staram się logicznie podejść do kwestii wiary, bez urazy Renata, ale proponuję na zdrowy rozum.  Jeżeli wierzysz w Boga tak jak katolicy, czyli wierzysz też w naukę i testament Chrystusa, to wynika, że powinnaś wierzyć też w Kościół katolicki, bo sam Chrystus utworzył ten Kościół (Kościół powszechny jest instytucją Bożą i ludzką.)  A Marcin Luter i wszyscy ci co za nim podążyli odeszli od Kościoła/ zerwali z Kościołem powszechnym i przez pryzmat własnego rozumu (i zapewne przy współudziale złego ducha) utworzyli/ tworzą nową religię. I nawet jeżeli ta nowa religia głosi w 99% to co Kościół katolicki i pokrywa się w 99% z Kościołem, to ten 1% wystarczy by stwierdzić, że jest religią fałszywą. Co nie znaczy, że protestant nie może dostąpić zbawienia. Bo przecież może być w religii z nieświadomości, z ułomności i niedoskonałości, ale mimo to, jeżeli wie się, że Bóg jest Miłosierny i Sprawiedliwy, i że Miłość jest ponad Prawem i że żyjemy w czasach ostatecznych, to hm, trudno pojąć, by wtedy Bóg mógł pozostawić takiego człowieka na wieczne potępienie, gdy człowiek nie z własnej woli, z ułomności i niedoskonałości, nieświadomie żył w religii fałszywej, ale prawdziwie chciał i starał się żyć dla Boga i bliźniego, z miłości, w poszanowaniu Boga, jego Prawa i Woli. Ale jeżeli człowiek żyjący w nieświadomości,  otrzyma łaskę poznania prawdziwej religii, ale odrzuci, to już duży problem się zaczyna... 
A Ty Renata uważasz, że wszystkie religie są prawdziwe? Że można sobie wybrać którąś i poprzez którąkolwiek dostąpić zbawienia? Albo że wszystkie które wspominają coś o Panu Jezusie Chrystusie są prawdziwe?
Co Cię zraża do Kościoła katolickiego, a przyciąga do protestantyzmu. Czy mogłabyś coś więcej napisać?
 I ja pozdrawiam i cóż mogę więcej jak zbawienia życzyć.

Pt kwi 23, 2021 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Barney

Częściowo się z Tobą zgadzam, z tym, że ten sąd dla chrześcijan to nie jest sąd o którym wcześniej była mowa. Tzn. nie jest to sąd zbawienie - potępienie.
Podane przeze mnie fragmenty mówiąc co innego.
Cytuj:
O wielości znaczenia słowa sąd w Nowym Testamencie pisałeś, ale w innym kontekście.
Myślę, że do chrześcijan ma zastosowanie m.in.1 Kor 3,15 - Jeśli czyjeś dzieło spłonie ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień (cytuję z Biblii Warszawskiej). Oczywiście, są też chrześcijanie, których dzieło nie spłonie:-).
Ten fragment mówi o Czyśćcu. I mówi o ludziach zbawionych. Niestety, nie każdy chrześcijanin będzie zbawiony.

Cytuj:
O tym, że wierzący w Chrystusa nie podlegają sądowi co do zbawienia - potępienia por. też ewangelia Jana 5,24.
To już wyjaśniałem. Mowa o "sądzie" jako o potępieniu.
Biblia nie jest wewnętrznie sprzeczna, Renato.

Cytuj:
Zgadzam się też częściowo co do sprawy zgorszenia, ale myślę, że czyja by nie była wina na początku to osoba w ten sposób skrzywdzona, niestety przez chrześcijan, może także (po czasie) oddzielić ten incydent czy obserwacje ze swojego życia od poszukiwania Boga. Oczywiście nie mam tu na myśli dzieci, tylko osoby, które powinny już być intelektualnie, emocjonalnie, osobowościowo dojrzałe.
Trochę mało by to było sprawiedliwe. Bo identyczny argument mógłby wysunąć ktokolwiek, z jakiejkolwiek wiary. Czy poznałaś dostatecznie Islam? ;)

Cytuj:
co do takiego określenia, jak pobożność - to zajrzyj np. do Dziejów 13, 50 (fragment o pobożnych i wpływowych niewiastach:-).
A jednak ten fragment nie jest potępieniem pobożności, którą Biblia bardzo docenia:
"Wielkim zaś zyskiem jest pobożność w połączeniu z poprzestawaniem na tym, co się ma."/1Tm 6:6/

Pismo definiuje pobożność/religijność jako "praktykę" - czyli sposób w jaki praktykuje się swoją wiarę. Pobożność to wprowadzanie wiary w czyn:
"Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo. Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw. Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata."/Jk 1:22-30/

W ogóle obserwuję (zwłaszcza w wypowiedziach protestantów, a może jeszcze bardziej ewangelików) deprecjację pobożności. Tymczasem jest ona - rozumiana jako sposób w jaki objawia się nasza wiara - bardzo w Piśmie doceniana, co widac po cytacie powyżej, ale i innych:

1Tm 4:7-10 "Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności! Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść. Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania. Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą"

2P 1:5-8 "Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa."

Łk 1:72-75 "że miłosierdzie okaże ojcom naszym i wspomni na swoje święte Przymierze - na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi, że nam użyczy tego, iż z mocy nieprzyjaciół wyrwani bez lęku służyć Mu będziemy w pobożności i sprawiedliwości przed Nim po wszystkie dni nasze."

1Tm 2:1-2 "Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością."

1Tm 2:9-10 bt "Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności."

1 Tm 3,16 "A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności. Ten, który objawił się w ciele, usprawiedliwiony został w Duchu, ukazał się aniołom, ogłoszony został poganom, znalazł wiarę w świecie, wzięty został w chwale."

1Tm 6:11 "Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością!"

Tt 1:1 "Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa, [posłany do szerzenia] wśród wybranych Bożych wiary i poznania prawdy wiodącej do życia w pobożności"

Tt 2:11-12 "Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie"

2P 1:3 "Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością."

Pt kwi 23, 2021 11:19 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Moi drodzy,
wkładacie w moje usta słowa, których nie powiedziałam. Oczywiście, że nie uważam, że wszystkie religie są prawdziwe i można sobie którąś wybrać. Wręcz przeciwnie, uważam, że droga do zbawienia jest wąska i przez Boga jasno określona. I właśnie dlatego mówię o tym jak ją rozumem.

To, że ktoś już coś wyjaśniał na forum nie musi oznaczać, że ja się z tym wyjaśnieniem zgadzam. Nie sądzę, żeby forum dyskusyjne z samej swojej natury miało polegać na tym, że ktoś występuje z pozycji autorytetu i skoro się wypowiedział to koniec dyskusji. Nie chodzi mi tu też o moje "ja" tylko o to, by dociekać prawdy. Zakładam, że Wam też o to chodzi i, że mamy tu raczej coś w rodzaju "protokołu rozbieżności", a nie celowe przeinaczanie.

Co do czyśćca, wiem, jaka jest nauka katolicka w tym względzie, ale jako nie katolik nie chciałam się na jej temat wypowiadać. Byłby to może temat na odmienną dyskusję.

Co do Lutra - ja nie idę za Lutrem, z którym w czymś można się zgodzić (np. czy ktoś z was nie zgadza się z nim w sprawie odpustów?), a w czymś nie, tylko za Chrystusem.
Choć oczywiście możecie to oceniać inaczej.

Znam te fragmenty, oczywiście, że wielokrotnie w Biblii słowo pobożny jest użyte na określenie ludzi podobających się Panu. Moja odpowiedź o ile dobrze pamiętam dotyczyła wpisu o pobożnych muzułmanach i chyba przyznasz, że tu sama pobożność nie wystarczy.
Nie sądziłam, że to tak kogoś urazi - tą uwagę akurat zamieściłam w charakterze anegdoty, poznania innego kontekstu, w jakim to słowo jest w Piśmie św. używane, a nie z jakąś nadzieją na jakąś intelektualną konfrontację.

Ostatnio edytowano Pn kwi 26, 2021 2:40 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Pn kwi 26, 2021 1:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trochę Cię wesprę
(51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
(1 list do Koryntian 15:51)
To dotyczy tych którzy przeszli ze śmierci do żywota.

Pn kwi 26, 2021 9:13 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dzięki :)

Śr kwi 28, 2021 6:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
trzy krzyże, trzy osądy, Potop - Chrzest wodą, Śmierć Jezusa, Chrzest Ogniem - Duchem ŚWIĘTYM. NIE inaczej.
Cytuj:
Duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.
(1 List Jana 5:8)

Proszę :)

Śr kwi 28, 2021 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybacz, ale wypowiadaj się jaśniej. Powyższe - w tej formie - nic nie znaczy.

Śr kwi 28, 2021 7:45 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Napisałem najprościej jak można. Napisze to samo ale innymi słowami.
Nie tylko woda oczyszcza ale i krew a także Duch, który mamy w zaczynie tego co ma nadejść na cały świat gdyż wszystko spłonie. Piotr o tym pisze jak i o tym jak widzi chrzest wodą.

Cz kwi 29, 2021 7:36 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moi drodzy,
wkładacie w moje usta słowa, których nie powiedziałam. Oczywiście, że nie uważam, że wszystkie religie są prawdziwe i można sobie którąś wybrać. Wręcz przeciwnie, uważam, że droga do zbawienia jest wąska i przez Boga jasno określona. I właśnie dlatego mówię o tym jak ją rozumem.

Renata, tylko pytałem. I tak myślałem, że się zgadzamy. Ale trochę inne wnioski chyba wyciągamy.
Przecież rzeczywistość jest taka, że Pan Jezus Chrystus ustalił, że Jego Kościół będzie w czasach ostatecznych powszechnym i utworzy Kościół na Świętym Piotrze. Uważam że, jeżeli rozumowo i przez Miłość podchodzi się do tematu, to jasno wynika, że tym Kościołem jest Kościół Katolicki i trzeba decyzję Pana i naszego Przyjaciela Jezusa Chrystusa afirmować za wszelką cenę, a inne kościoły, religie to ogólnie pisząc- błądzenie. Nie ma żadnego ale, nie ma alternatywy. Jest jeden prawdziwy, święty, powszechny i apostolski Kościół. Więc z jakiej racji można być chrześcijaninem (i to jeszcze z małej litery), jeszcze jakieś inne i w nawiasie trynitarne i biblijne i też z małej litery?! No to ja nie rozumiem tego, Droga Renato.

Cz kwi 29, 2021 9:52 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co robił i robi Kościół w Rzymie udowadnia, że jest Piotra.

Pt kwi 30, 2021 8:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona