Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sty 25, 2021 1:09 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1058 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna strona
 Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
amadeus,
dziękuję, za twoją modlitwę, w która mówi o pieknej miłosci Boga. Tak pieknej, ze można ja poczuć.

Sentencja 13
"Bóg bardziej żąda od ciebie choćby najmniejszego stopnia posłuszeństwa i uległości, niż wszystkich innych czynów, jakie pragniesz wykonać dla Niego".

N maja 08, 2011 8:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Św. Tereska od dzieciątka Jezus:żyła w XIX wieku.
"Pomocą w modlitwie jest mi przede wszystkim cała ewangelia, w niej znajduję wszystko to, co jest konieczne dla mojej biednej małej duszy".
"Kocham Ciebie, mój Jezu, kocham Kościół święty - Matke moją i pamietam,ze najmniejszy akt czystej miłosci jest dlań bardzej uzyteczny niż wszystkie inne dzieła razem wzięte."
"Nasz Pan pozostawia owieczki wierne na pustyni (por. Łk 15,4). Jest ich pewien, one nie moga już zbłądzić, bo sa więźniami miłości. W ten sposób Jezus pozbawia je swojej odczuwalnej obecności, aby obdarzać swoimi pociechami grzeszników. Jeśli zaś prowadzi je na Tabor, to na krótkie tylko chwile."
"Nie wszystkie dusze moga być do siebie podobne, trzeba aby każda była w swoim rodzaju, dla uczczenia w sposób specjalny poszczególnych doskonałości Bożych."
"Jezus jest moją jedyną miłością.""O Jezu wiem że za miłość płaci sie tylko miłością, szukałam więc i znalazłam sposób ukojenia mego serca, odpłacając Ci miłością za miłość"
"pokora nie polega na tym, by myśleć i mówić,ze jest sie pełnym błędów, ale na tym by czuć sie szczęśliwym, gdy inni tak mówią".
"O jak piekna jest nasza religia, zamiast zacieśniać serca, jak sądzi świat, wznosi je i uzdalnia do kochania, kochania miłoącią omal nieskończoną, sięgającą poza to śmiertelne życie."
"Serce mojego Oblubieńca do mnie jedynie należy, tak jak moje serce nalezy jedynie do Niego".
"Wyznaję że odkąd zostało mi dane zrozumieć miłość Serca Jezusowego, wygnała ona wszelki lęk z mego serca."
"Mozna by sądzić że dlatego mam taka ufność w Bogu że nie zgrzeszyłam. Powiedz wyraźnie Matko (przełożona w klasztorze), ze choćbym popełniła wszystkie możliwe zbrodnie, miałabym zawsze taka samą ufność, czuję ze całe to morze grzechów byłoby tylko kroplą wody rzucona w płonący piec". - to mój ulubiony cytat :wink:
"Bogu dobroci podoba sie spełniać pragnienia dusz, które kochaja Jego samego"
"Bóg pozwalał mi zawsze pragnąć tego co chciał mi dać"- to mój drugi ulubiony :-D
"Jle razy myślałam że otrzymane łaski zawdzięczam modlitwom duszy, która za mnie modliła się do Boga, duszy, która poznam dopiero w niebie"
"Chcę nauczyć dusze drogi dzieciectwa duchowego, drogi ufności i cąłkowitego zdania się na Boga. JChce wskazywac duszom małe środki, które tak mi się doskonale udały, mówić, ze tu na ziemi jedno tylko czynić należy: rzucać Jezusowi kwiaty małych ofiar, ujmować Go pieszczotami."
"Módlmy sie za kapłanów. Kazdy dzień pokazuje jak niewielu Jezus ma przyjaciół. Zdaje mi się, że to co najdotkliwiej odczuwa, to właśnie niewdzięczność, zwłaszcza gdy widzie że dusze Jemu poświęcone oddają innym swe serce, które w tak absolutny sposób nalezy do Niego". - Tereska też widziała że kapłani potzrebuja modlitwy.

Pn maja 09, 2011 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maria-Magdalena napisał(a):
amadeus,
dziękuję, za twoją modlitwę, w która mówi o pieknej miłosci Boga. Tak pieknej, ze można ja poczuć.

Sentencja 13
"Bóg bardziej żąda od ciebie choćby najmniejszego stopnia posłuszeństwa i uległości, niż wszystkich innych czynów, jakie pragniesz wykonać dla Niego".

Droga Siostrzyczko ja czuje obecnosc Boga, Pana Naszego Jezusa Chrystusa czuje na kazdym kroku, cudowne jest uczucie bycia w blasku Jego milosci.

Pn maja 09, 2011 12:30 pm
Odpowiedz z cytatem
amadeus,
sprawiles mi radosc nazywajac mnie siostrzyczka :)
pisze sentencje sw. Jana od Krzyza poniewaz jestem nim zafascynowana.

Sentencja 14
Bog bardziej docenia w tobie pragnienie oschlosci i cierpienia z milosci, niz wszystkie pociechy, mysli i wizje duchowe, jakie moglbys miec.

lubczyk napisał(a):
"Jezus jest moją jedyną miłością."
"O Jezu wiem że za miłość płaci sie tylko miłością, szukałam więc i znalazłam sposób ukojenia mego serca, odpłacając Ci miłością za miłość"

Jak pisze sw. Teresa od Jezusa...Sam wystarczy.
Obie sa karmelitankami :-D

Pn maja 09, 2011 9:28 pm
Odpowiedz z cytatem
"Duchu Święty, Boże, tchnij mnie swoim tchnieniem, abym myślał o tym co jest święte. Prowadź mnie Duchu Święty, abym czynił to, co jest świete. Przyciągnij mnie do siebie Duchu Święty, abym kochał to, co jest święte.
Umacniaj mnie Duchu Święty, abym strzegł tego, co jest świete. Strzeż mnie Duchu Święty, abym nigdy nie utracił tego, co jest święte. Amen".
Modlitwa św. Augustyna

Wt maja 10, 2011 4:20 pm
Odpowiedz z cytatem
"Nade wszystko naśladuję postawę Magdaleny, jej zadziwiajacą, a raczej pełną miłości odwagę, która urzekła Serce Jezusa, a także zachwyca i moje serce"
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Śr maja 11, 2011 3:40 pm
Odpowiedz z cytatem
św. Augustyn (†430)

Powiada Psalmista: "Przed Tobą, Panie, wszelkie moje pragnienie" (Ps 37,10). Nie przed ludźmi, którzy nie widzą, co się dzieje w sercu, ale "przed Tobą wszelkie moje pragnienie". Niech będzie twoje pragnienie przed Nim, a Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie. Bo twoje pragnienie jest modlitwą; jeśli pragnienie trwa nieustannie, modlitwa jest nieustanna. Apostoł nie przez pomyłkę powiedział: "Módlcie się nieustannie" (1 Tes 5,17). Czy mamy nieustannie klęczeć albo leżeć krzyżem czy wznosić ręce? Jeśli tylko w ten sposób rozumiemy modlitwę, sądzę, że niemożliwa jest modlitwa nieustanna. Jest inna modlitwa nieustanna, wewnętrzna, a jest nią pragnienie. Pragnienie odpoczynku wiecznego. Jeśli nie chcesz przerwać tej modlitwy, nie przestawaj pragnąć. Zamilkniesz, jeśli ustaniesz w miłości. O tych, którzy zamilkli, powiedziano: "Ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu" (Mt 24,12). Oziębłość w miłości jest milczeniem serca, żarliwość miłości jest wołaniem serca. Jeśli miłość trwa nieustannie, nieustannie wołasz.
Enarr. in Ps 37,14

Moria, dziękuję

Śr maja 11, 2011 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
amadeus,
sprawiles mi radosc nazywajac mnie siostrzyczka :)
pisze sentencje sw. Jana od Krzyza poniewaz jestem nim zafascynowana.

Sentencja 14
Bog bardziej docenia w tobie pragnienie oschlosci i cierpienia z milosci, niz wszystkie pociechy, mysli i wizje duchowe, jakie moglbys miec.

lubczyk napisał(a):
"Jezus jest moją jedyną miłością."
"O Jezu wiem że za miłość płaci sie tylko miłością, szukałam więc i znalazłam sposób ukojenia mego serca, odpłacając Ci miłością za miłość"

Jak pisze sw. Teresa od Jezusa...Sam wystarczy.
Obie sa karmelitankami :-D

Siostrzyczko bardzo sie ciesze ze moglem sprawic ci radosc :)
Mam jeszcze piekna modlitwe ktora chetnie wpisze ktora koi zycie jest nowym poczatkiem zycia blogoslawionego w Jezusie Chrystusie.

Cz maja 12, 2011 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mario- Magdaleno o to modlitwa ktora zmienila moje zycie.

Modlitwa o wybawienie,oddanie zycia Jezusowi Chrystusowi.

Panie Jezu staje przed toba w pokorze serca mego prosze Ciebie z calego serca i calej duszy przebacz mi moje grzechy wierze ze umarles dla mnie na krzyzu i tylko Twoja krew moze oczyscic mnie z grzechow moich.

Boze Ojcze poniewaz przebaczasz mi wszystkie zle rzeczy ktore uczynilam w moim zyciu decyduje sie przebaczyc tym ktorzy mnie wykorzystali tym ktorzy mnie zranili decyduje sie oddac moje serce swiatlosci swiata, Jezusowi Chrystusowi.
Wierze ze tylko Jezus umarl za moje grzechy ale ze naprawde zmartwychwstal i przychodze do niego z pokornym i szczerym sercem moim i mowie ......

Jezu badz moim Panem moim Zbawicielem moim Krolem i niech twoja moc zmartwychwstania moc Twojego Swietego Ducha splynie do wnetrza mego do mojego serca do mojej i Twojej Swiatyni aby w niej pozostac decyduje sie kroczyc w swiatlosci Twojej Swietosci swiatlosci Twojej prawdy od dzisiaj i przez dni mojego zycia ....

w Imie Jezusa Chrystusa
AMEN :)

Cz maja 12, 2011 1:12 pm
Odpowiedz z cytatem
amadeus,
zawsze chciałam mieć brata
(po cichu dodam ze starszego :) ), dziekuję Ci, że jestem dla Ciebie siostrzyczką - w miłości do Boga - naszego Stwórcy.
Dziekuję również za modlitwę, piękną modlitwę przebaczenia, która jak promień nadziei komponuje się z tym, co otrzymałam na dzisiejszej adoracji PS. 36,11-13

"Zachowaj łaskę Twą dla tych, co Ciebie znają,
i sprawiedliwość Twą dla ludzi prawego serca!
Niech mnie nie dogoni stopa pyszałka
i ręka grzesznika niech mnie nie płoszy!
<Oto> czyniący nieprawość runęli,
zostali powaleni i nie mogą powstać".

A także:

I List św. Jana Apostoła 5

"Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem,
z Boga sie narodził;
i każdy miłujacy Tego, który dał życie,
miłuje również tego,
kto życie od Niego otrzymał...

Pozdrawiam Cię serdecznie, Braciszku :)

Sentencja 15
"Stłum swoje pożądania, a znajdziesz to, czego pragnie twoje serce. Czy jesteś pewien, że twoje pragnienia są zgodne z wolą Boga?"

Cz maja 12, 2011 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
amadeus,
zawsze chciałam mieć brata
(po cichu dodam ze starszego :) ), dziekuję Ci, że jestem dla Ciebie siostrzyczką - w miłości do Boga - naszego Stwórcy.
Dziekuję również za modlitwę, piękną modlitwę przebaczenia, która jak promień nadziei komponuje się z tym, co otrzymałam na dzisiejszej adoracji PS. 36,11-13

"Zachowaj łaskę Twą dla tych, co Ciebie znają,
i sprawiedliwość Twą dla ludzi prawego serca!
Niech mnie nie dogoni stopa pyszałka
i ręka grzesznika niech mnie nie płoszy!
<Oto> czyniący nieprawość runęli,
zostali powaleni i nie mogą powstać".

A także:

I List św. Jana Apostoła 5

"Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem,
z Boga sie narodził;
i każdy miłujacy Tego, który dał życie,
miłuje również tego,
kto życie od Niego otrzymał...

Pozdrawiam Cię serdecznie, Braciszku :)

Sentencja 15
"Stłum swoje pożądania, a znajdziesz to, czego pragnie twoje serce. Czy jesteś pewien, że twoje pragnienia są zgodne z wolą Boga?"

Witaj moja Siostrzyczko jak widac Pan Bog i w takich przypadkach jest niezastapiony i spelnia nasze zyczenia, Chwala Naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

Dziekuje za piekna modlitwe idealnie komponuje sie z poprzednia jest jej jakby uzupelnieniem tak dziala nasz Pan Jezus Chrystus.

Pozdrawiam moja Siostrzyczke :)

Pt maja 13, 2011 11:47 am
Odpowiedz z cytatem
"Spodobało się Panu Bogu otaczać mnie przez całe życie miłością"
św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

amadeus,

właśnie uświadomiłam sobie, że faktycznie jesteśmy braćmi/siostrami w wierze. Protestanci i katolicy. Dlatego, że jedni i drudzy wierzą w Boga w Trójcy Jedynego: Bóg Ojciec, Syn Boży - Jezus Chrystus i Duch Święty.
I cieszę się bo wszyscy mamy nadzieje na życie wieczne.

Pt maja 13, 2011 5:04 pm
Odpowiedz z cytatem
Śpiew duszy pogrążonej w gębokim zjednoczeniu z Bogiem

1. Ożywczy płomieniu miłości,
Jak czule rani siła żaru twego
Środka mej duszy najgłębsze istności!
Bo nie masz w sobie już bólu żadnego!
Skończ już! - jeśli to zgodne z twoim
pragnieniem!
Zerwij zasłonę tym słodkim zderzeniem!

2. O słodkie żaru upalenie!
O rano pełna uczucia błogiego!
O ręko miła, o czułe dotknienie,
Co dajesz przedsmak życia wieczystego
I spłacasz hojnie wszystkie zaległości!
Przez śmierć wprowadzasz do życia pełności!

3. Pochodnie ognia płonącego,
W waszych odblaskach jasnych i promiennych,
Otchłanie głębin zmysłu duchowego,
Który ślepy, pełen mroków ciemnych,
Teraz z dziwnymi doskonałościami
Niosą miłemu żar swój wraz z blaskami!

4. O jak łagodnie i miłoścnie
Budzisz się, Miły, w głębi łona mego,
Gdzie sam ukryty przebywasz rozkosznie!
A słodkim tchnieniem oddechu Twojego
Pełnego skarbów wieczystych i chwały,
Jak słodkie wzniecasz miłości zapały!
św. Jan od Krzyża

N maja 15, 2011 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Spodobało się Panu Bogu otaczać mnie przez całe życie miłością"
św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

amadeus,

właśnie uświadomiłam sobie, że faktycznie jesteśmy braćmi/siostrami w wierze. Protestanci i katolicy. Dlatego, że jedni i drudzy wierzą w Boga w Trójcy Jedynego: Bóg Ojciec, Syn Boży - Jezus Chrystus i Duch Święty.
I cieszę się bo wszyscy mamy nadzieje na życie wieczne.

To prawda wiem ze jestesmy Bozym rodzenstwem :)

Pn maja 16, 2011 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach offtop a następnym razem będzie ostrzeżenie)

Pn maja 16, 2011 6:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1058 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 71  Następna strona