Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 06, 2021 1:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 49  Następna strona
 Pytania do protestantów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
P524 napisał(a):
A Barney z Łucja usiłują wmówić, że niby dla rzymskichkatolików łączność z papieżem (pełna łączność) nie jest warunkiem sine qua non jedności Kościoła. Zwykłe kłamstwo.
Możesz zacytować, gdzie ja coś takiego napisałem?
A jeśli nie - proponuję... sam będziesz wiedział.
Cytuj:
Nie jestem rzymskim katolikiem i nic mi do tego, na czym dla Was polega jedność Kościoła, możecie sobie wymyślać rozmaite rzeczy, Wasze święte prawo, ale nie udawajcie idiotów.
Obawiam się że targające Tobą emocje utrudniły Ci dokładne przeczytanie mojego postu i sam wyszedłeś na...hmmmm hmmmm...

N sty 04, 2015 3:58 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Jezus stworzył jeden Kościół, ludzi w niego wierzących. Moim zdaniem to grzeszni ludzie potworzyli różne nazwy kościołów i różne podziały.

N sty 04, 2015 9:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
P524 napisał(a):
Nie jestem rzymskim katolikiem i nic mi do tego, na czym dla Was polega jedność Kościoła, możecie sobie wymyślać rozmaite rzeczy, Wasze święte prawo, ale nie udawajcie idiotów.
Obawiam się że targające Tobą emocje utrudniły Ci dokładne przeczytanie mojego postu i sam wyszedłeś na...hmmmm hmmmm...

Jest dokładnie tak jak napisał P524.

N sty 04, 2015 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więc może Ty zacytujesz? :)

N sty 04, 2015 12:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

A nie Ty udajesz że "Ponieważ chcesz abyśmy byli "jedno" pod przewodnictwem papieża" to jedynie "wymysł wuja"?
Jasne, jedynie wujo sobie to wymyślił, dla rzymskichkatolików przewodnictwo papieża z jednością Kościoła nie ma nic wspólnego. Myślisz, że uwierzę, że dla Was wystarczy - jak Łucja pisze - aby uwierzyć w Chrystusa i w Nim być jedno i nic więcej?
Jeszcze raz napiszę - możecie dla jedności Kościoła wymagać tego, co tylko chcecie - to jasne, że to Wasza sprawa i nic mi do tego. Tylko nie udawajcie, że papież to jedynie "wymysł wuja", a sam Chrystus wystarczy.

N sty 04, 2015 12:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Tylko nie udawajcie, że papież to jedynie "wymysł wuja", a sam Chrystus wystarczy.

wujo napisał
wujo44 napisał(a):
Pytanie brzmi, a czy ta jedność, którą ty proponujesz jest z Boga ?

co sugeruje iż KK nie ma nic wspólnego z Bogiem. Co oczywiście nie dziwi, bo ten odłam protestantów (i nie tylko ten, a chyba większość, jeśli nie wszyscy ewangelikalni) uważa papieża za diabelskie nasienie, a Watykan za siedlisko Szatana.

N sty 04, 2015 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
P524 napisał(a):
Tylko nie udawajcie, że papież to jedynie "wymysł wuja", a sam Chrystus wystarczy.

wujo napisał
wujo44 napisał(a):
Pytanie brzmi, a czy ta jedność, którą ty proponujesz jest z Boga ?

co sugeruje iż KK nie ma nic wspólnego z Bogiem. Co oczywiście nie dziwi, bo ten odłam protestantów (i nie tylko ten, a chyba większość, jeśli nie wszyscy ewangelikalni) uważa papieża za diabelskie nasienie, a Watykan za siedlisko Szatana.

Nie piszę o tym co sadzi wujo; jak chce może uważać Waszego papieża za diabelskie nasienie, tak jak i Wy możecie go uważać za uosobienie Chrystusa na ziemi. To są Wasze wierzenia, i nic mi ani do Waszych ani wujowych. Każdy ma prawo do swoich opinii. Też macie swoje wierzenia odnośnie protestantów - i co z tego; macie bo chcecie, i tyle, żyjemy w wolnym kraju. A o tym co sobie wujo sądzi o rzymskichkatolikach i rzymskim papieżu nic nie pisałem - jak tak uważa, to jego wiara.

Odniosłem się do tego co Barney napisał w odpowiedzi wujowi - przekonuje, że przewodnictwo papieża jako ostateczny warunek sine qua non jedności Kościoła to jedynie "wymysł wuja". A to - co do faktów, a nie opinii, przekonań, sądów czy wierzeń - prawdą nie jest.

N sty 04, 2015 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):

A nie Ty udajesz że "Ponieważ chcesz abyśmy byli "jedno" pod przewodnictwem papieża" to jedynie "wymysł wuja"?
W ogóle nie wypowiadałem się na ten temat.
Wujo napisał:
Cytuj:
Ponieważ chcesz abyśmy byli "jedno" pod przewodnictwem papieża, to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !
Jest oczywiste, że odniosłem się do tezy tego zdania ("to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !") a nie do jego przesłanki.

Cytuj:
Jasne, jedynie wujo sobie to wymyślił, dla rzymskichkatolików przewodnictwo papieża z jednością Kościoła nie ma nic wspólnego.
Nie, Wujo sobie tego nie wymyślił - i ja temu nie zaprzeczałem.

Cytuj:
Myślisz, że uwierzę, że dla Was wystarczy - jak Łucja pisze - aby uwierzyć w Chrystusa i w Nim być jedno i nic więcej?
Nie będę mówił za Łucję, ja czegoś takiego nie napisałem - byłoby to zresztą niebiblijne.
Cytuj:
Jeszcze raz napiszę - możecie dla jedności Kościoła wymagać tego, co tylko chcecie - to jasne, że to Wasza sprawa i nic mi do tego. Tylko nie udawajcie, że papież to jedynie "wymysł wuja", a sam Chrystus wystarczy.
Ja też napiszę - zanim postawisz komuś bardzo poważny zarzut, zaczniesz wykrzykiwać o "kłamstwie" i o "udawaniu idiotów" - przeczytaj uważnie co napisał i upewnij się że dobrze go zrozumiałeś.
Cytuj:
Odniosłem się do tego co Barney napisał w odpowiedzi wujowi - przekonuje, że przewodnictwo papieża jako ostateczny warunek sine qua non jedności Kościoła to jedynie "wymysł wuja".
Niczego podobnego nie twierdziłem. Odniosłeś się do swoich wyobrażeń.

N sty 04, 2015 1:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wujo napisał:
Cytuj:
Ponieważ chcesz abyśmy byli "jedno" pod przewodnictwem papieża, to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !
Jest oczywiste, że odniosłem się do tezy tego zdania ("to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !") a nie do jego przesłanki.

Ocena roli przewodnictwa papieskiego jest bez wątpienia autorstwa wuja - nic w tej wypowiedzi nie wskazuje by kogoś cytował albo kłamał przypisując sobie poglądy, których nie podziela - więc Twój wpis - gdyby rzeczywiście miał się odnosić do owej oceny wuja - byłby całkowicie niezrozumiały, to okrzyk, że masło jest maślane. Trudno więc to interpretować tak jak piszesz, szczególnie, że czego innego dotyczyła dyskusja. Opinie są opiniami, więc nad czym tu dyskutować. Ale ok, wiesz lepiej o czym piszesz, oddaję honor i wycofuję co napisałem Faktycznie wszystko wskazuje na to, że owa ocena ("to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !") jest autorstwa wuja i oddaje jego przekonania - ale co to w takim razie wnosi do tematu?

N sty 04, 2015 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
Wujo napisał:
Cytuj:

Ocena roli przewodnictwa papieskiego jest bez wątpienia autorstwa wuja - nic w tej wypowiedzi nie wskazuje by kogoś cytował albo kłamał przypisując sobie poglądy, których nie podziela - więc Twój wpis - gdyby rzeczywiście miał się odnosić do owej oceny wuja - byłby całkowicie niezrozumiały, to okrzyk, że masło jest maślane.
Trudno więc to interpretować tak jak piszesz, szczególnie, że czego innego dotyczyła dyskusja. Opinie są opiniami, więc nad czym tu dyskutować. Ale ok, wiesz lepiej o czym piszesz, oddaję honor i wycofuję co napisałem Faktycznie wszystko wskazuje na to, że owa ocena ("to sprawa jest jednoznaczna, to z Boga nie jest !") jest autorstwa wuja i oddaje jego przekonania - ale co to w takim razie wnosi do tematu?
Nie brnij.
Zwróciłem uwagę na to, że Wujo wypowiedział bardzo stanowczy pogląd bez żadnego uzasadnienia.
Nie zrozumiałeś, zareagowałeś histerycznie odsądzając mnie od czci i wiary. Nie gniewam się, najlepszym się zdarza (a Tobie raczej rzadko).
Ale nie brnij już dalej.

N sty 04, 2015 3:58 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dobra, takie przemyślenie:
-Prawda jest jedna.
-Jezus powiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła (będzie trwał w prawdzie)
-Różne denominacje różnią się różnymi mniejszymi lub większymi sprawami
-Ze słów Jezusa wynika, że Prawda musi gdzieś być, więc tylko Kościół który głosi taką naukę ma pełnię Prawdy.

Z tego wynika, że tylko w jednym Kościele jest pełnia prawdy o Chrystusie, więc powinniśmy dążyć do zjednoczenia ludzi w Prawdzie.

My wierzymy, że pełnię Objawienia posiada Kościół katolicki.

N sty 04, 2015 8:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Aż nie dodałem pytania.

Po pierwsze, było to trochę wyjaśnienie do dyskusji o jedności.

Po drugie. Jak protestanci rozumieją jedność przy istnieniu wielu tysięcy denominacji różniących się doktrynalnie, skoro Prawda musi być tylko jedna?

N sty 04, 2015 8:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Amandir napisał(a):
Jak protestanci rozumieją jedność przy istnieniu wielu tysięcy denominacji różniących się doktrynalnie, skoro Prawda musi być tylko jedna?

Nie jestem protestantem, ale z tego co wiem, to traktują oni te różne kościoły jako kościoły lokalne tak samo jak były kościoły lokalne w NT.

N sty 04, 2015 9:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że te "Kościoły lokalne" nie wierzą dokładnie tak samo, a Prawda mimo wszystko jest tylko jedna.

N sty 04, 2015 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Amandir napisał(a):
Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że te "Kościoły lokalne" nie wierzą dokładnie tak samo, a Prawda mimo wszystko jest tylko jedna.

Prawda o Jezusie jest rzeczywiście jedna i wszystkie kościoły chrześcijańskie ją wyznają.

N sty 04, 2015 10:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 49  Następna strona