Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 16, 2021 10:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna strona
 Jedność Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
lubczyk napisał(a):
Wespecjan, w sumie dobrze mówisz, że gdzieś jest jedna prawda i najpewniej w Kościele katolickim
Niepewność w tym zdaniu mówi nieco o twojej wierze, ale to zostało zasiane w tobie przez nauki pozorujące na "nauki z Kościoła".

lubczyk napisał(a):
Nie ukrywasz się z tym, że ciężko ci przyjąć nauczanie papieża Franciszka, ale musisz, nie masz wyjścia.
Ale ja nie jestem bezwolnym i bezrozumnym członkiem jakiejś sekty, w której guru wymyśla sobie sprzeczne nauki a członkowie mają ślepo wierzyć i wykonywać. Nie. Obowiązkiem katolika jest trwanie w prawdzie a nie przy kłamcy, heretyku czy jakimś apostacie, nie ważne jakie stanowisko zajmuje w Kościele: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty" Masz rozum dany od Boga - używaj go do porównywania nauczania z wczoraj i dziś, bo to w katolicyźmie ma się stale zgadzać w podstawowych prawdach wiary i dogmatach.

lubczyk napisał(a):
Rozumiem, że Ci ciężko bo mam podobnie nie Tobie ani mnie oceniać papieży, a nie przyjmując nauczania posoborowego sam burzysz jedność niestety.
Trzeba oceniać i odrzucać kłamstwa, by za zwodzicielem nie iść do piekła "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową." Jak wiec widzisz w środku Kościoła zawsze byli mąciciele.

Jedność chrześcijan to jednolitość w wyznawaniu podstawowych, esencjonalnych prawd wiary definiowanych przez gmach Kościoła, które nie mogą jednak same sobie zaprzeczać, np: nowsze nie mogą zaprzeczać poprzednim.

Dałaś przykład Saula i Davida, ale Saul został dany Hebrajczykom na króla nie z woli Boga, ale z dopustu, lud nalegał by im dać tego króla.

N maja 16, 2021 6:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak samo myślałam jak ty ale przykład Ojca Pio przekonał mnie, że jest inaczej. Boisz się że pójdziesz do piekła słuchając odstępców a nie boisz się, że za to pójdziesz, że rozwalasz Kościół? Nie bój się jeśli będzie Ci zależało na jedności w imię Chrystusa to chyba On się za Tobą wstawi i Ci pomoże, a co ci da bunt i zabezpieczanie samemu żeby nie pójść do piekła jak nie wiesz w tym momencie czy z Bogiem nie walczysz. Tego nie widać tak wyraźnie i możesz ulegać złudzeniu. Sam siebie nie ocalisz, a jeśli Ty będziesz ryzykował dla Chrystusa to On przecież właśnie wtedy pomoże. Kościół otworzył bramy miłosierdzia i zaryzykował, a wszyscy tradycyjni katolicy niestety razem z nim. Niektórzy czują się jak ryba w wodzie bo widocznie nie ryzykują niczym i jest im dobrze w takim kościele, moim zdaniem w gorszej sytuacji są ci co odrzucają miłosierdzie Kościoła i chcą więcej bo ciągle im mało miłości w Kościele.

N maja 16, 2021 6:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Nie bój się jeśli będzie Ci zależało na jedności w imię Chrystusa to chyba On się za Tobą wstawi i Ci pomoże
Jeśli twoje myslenie jest takie, że "lepiej iść nawet z tymi co głoszą błędne lub fałszywe nauki w imię "jedności" bo Bóg przebaczy błędną drogę, bo patrzy na intencje a nie na skutki" - to muszę cię rozczarować. Bóg rozlicza drzewo z owoców a nie z intencji. A miłość i miłosierdzie w Kościele to gnój. Nawóz, mający pomóc drzewu urodzić owoce: "Rzekł więc do ogrodnika: "Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?" Lecz on mu odpowiedział: "Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć".

Dodatkowo, nie rozumiem dlaczego priorytetem w Kościele miałaby być jedność w zasadzie administracyjna a nie jedność w wierze w łączności z Tradycją i Ewangelią. Dla mnie sprawa jest oczywista: Kościół jest tam gdzie jest odwieczna prawda głoszona przez Chrystusa, Apostołów, wiekowe Magisterium Kościoła i organiczna liturgia, a nie gdzie budynki i szaty. Jeśli by użyć przenośni, w Związku Radzieckim, cerkwie jeśli nie zniszczone, były używane jako magazyny, spichlerze, to co, wierni mieli dalej chodzić na liturgię do spichlerzy? Fasada pozostała a sedno znikło.

N maja 16, 2021 8:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest taki tekst w Biblii że Bóg współdziała we wszystkim dla dobra tych którzy Go miłują. Czyli po prostu trzeba rozważać co dobre jest dla Boga dla Jego Kościoła i w tym kierunku iść, a Bóg zadba o to co dobre dla Ciebie. Taka wzajemna relacja z Bogiem chyba jest dobra i pewna, oparta na zaufaniu.

Śr maja 19, 2021 4:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
W kontekście jedności warto przeanalizować modlitwę arcykapłańską Jezusa.
Tam zostały jasno określone warunki jedności uczniów Chrystusa.

Prawdziwa jedność wśród chrześcijan nie ma być oparta na: kompromisach, wspólnej doktrynie, liturgii, teologii.
Jedność pomiędzy Ojcem i Synem była oparta na łączności w jednym duchu.
Ojciec i Syn byli zwyczajnie jednego ducha. Tak też ma wyglądać prawdziwa jedność chrześcijan. Mają oni być jednego ducha - Ducha Chrystusowego.
Jezus ma być w nich, a oni przez tego samego ducha w Jezusie, a przez to w Bogu.

Biblijna jedność, o którą modlił się Jezus wykracza poza kościelne denominacje, gdyż jest to kwestia duchowa.

Tak więc w kontekście jedności istnieje prosta zasada [Rzym.8.9]:Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.

So maja 22, 2021 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Prawdziwa jedność wśród chrześcijan nie ma być oparta na: kompromisach, wspólnej doktrynie, liturgii, teologii.
Jedność pomiędzy Ojcem i Synem była oparta na łączności w jednym duchu.
Ojciec i Syn byli zwyczajnie jednego ducha. Tak też ma wyglądać prawdziwa jedność chrześcijan. Mają oni być jednego ducha - Ducha Chrystusowego.
Jezus ma być w nich, a oni przez tego samego ducha w Jezusie, a przez to w Bogu.
Tak. Możemy ją osiągac przez dążenie do prawdy, a wówczas zbliżamy się do siebie.

Cytuj:
Biblijna jedność, o którą modlił się Jezus wykracza poza kościelne denominacje, gdyż jest to kwestia duchowa.
Nic podobnego.
W powyższym twierdzeniu nie ma nic "biblijnego": listy zawierają napomnienia związane z tymi, którzy czynią rozłamy i "produkują" sobie nowe odłamy.

Gregor napisał(a):
Tak więc w kontekście jedności istnieje prosta zasada [Rzym.8.9]:Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.

No właśnie!
"Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas."/1J 2,19/

So maja 22, 2021 2:03 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor, dobrze piszesz to są słowa Jezusa o jedności, ale nie ma tego jak sprawdzić kto jakiego jest ducha.

So maja 22, 2021 7:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Tak. Możemy ją osiągac przez dążenie do prawdy, a wówczas zbliżamy się do siebie.

Jak powiedział klasyk: cóż to jest prawda?
Barney napisał(a):
Nic podobnego.
W powyższym twierdzeniu nie ma nic "biblijnego": listy zawierają napomnienia związane z tymi, którzy czynią rozłamy i "produkują" sobie nowe odłamy.

Jezus modlił się o jedność w momencie kiedy jeszcze nie istniał Kościół, więc jedność w duchu z Ojcem i Synem nie ma nic wspólnego z organizacjami kościelnymi - to jest biblijna prawda.
Barney napisał(a):
No właśnie!
"Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas."/1J 2,19/

No widzisz.
Ja piszę o jedności, a 2/3 Twojego postu to teksty o podziałach.
Ciekawe na którą opcję stawiasz ostatecznie? Zwłaszcza, że Twój kościół zaczyna w widoczny sposób pękać jak kra na rzece. Obojętnie po której opowiesz się stronie, to przez tych drugich będziesz postrzegany jak rozłamowiec. Ot taki chichot historii. ;)
I gdzież wtedy będzie ta prawda?
lubczyk napisał(a):
Gregor, dobrze piszesz to są słowa Jezusa o jedności, ale nie ma tego jak sprawdzić kto jakiego jest ducha.

W jednych przypadkach jest to jasne, a w innych nie (wilki w owczych skórach).
Ważne aby najpierw samemu zbadać jakiego jest się ducha. Jeśli jesteś ducha Chrystusowego, to ten Duch będzie świadczył, że należysz do Jezusa.
Co do innych ludzi to spokojnie - czas weryfikuje wszystko.
Jeśli jesteś prowadzona przez Ducha Św., to on da ci właściwe rozeznanie w swoim czasie jeśli będzie to konieczne, bo nie każdy kto mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa.

Pewne więc rzeczy są dla nas niejawne dlatego Biblia mówi [II Tym.2.19]:(...),Zna Pan tych, którzy są jego, (...).

So maja 22, 2021 5:27 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):

To proś, On Cię słyszy i jest. Ale nie o to, a o Niego, a reszta będzie Ci dodana.
No i wytrwałości życzę. :-)

So maja 22, 2021 8:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor, na mszach w Kościele jestem i to moja wiara poza tym modlitwa na codzień na różańcu za bliskich i za siebie, a także inne modlitwy np. litanie do Ojca Pio i innych świętych. Czy mam tego ducha Chrystusowego nie wiem. Niektórzy to widzą tak że albo my albo oni mają pełnię prawdy i wtedy my do nieba a oni do piekła. Stałam już z boku poza kościołem i zobaczyłam że katolicy i protestanci niczym się tak bardzo nie różnią żeby było można wyraźnie powiedzieć, że Ci to są prawdziwi chrześcijanie. Wręcz przeciwnie i jedni i drudzy mają dużo zalet i poważne wady. Protestanci może faktycznie na wszystkie możliwe sposoby czczą Jezusa ale nie widać uczynków i świadectw życia, a katoliczką jestem od chrztu więc sama wiem jakie tu są głównie u mnie wady i też dlatego nie mogę powiedzieć, że znam prawdę i mam ducha. Czasem myślę, że prawda jest dana każdemu, ale nie w całości albo że każdy przez grzech gdzieś zgubił część prawdy i musi teraz ją znaleźć w pokorze u innych.
Antyk, oczywiście że proszę Jezusa i będę prosić będąc katoliczką bo nic nie pomoże zmiana Kościoła na inny jeśli prawdy nie ma w człowieku Proszę żeby mnie Duch oświecił często z oporami gdy sobie myślę ile mnie czeka w związku z tym zmian i jak jeszcze muszę się nawrócić. Liczę tylko na łaskę przy zmianie mojej natury, ale wola tej zmiany leży po mojej stronie, a to czasem wymaga ode mnie pożądanego zaparcia się siebie bo zwyczajnie nie chcę pewnych rzeczy robić co są w Ewangelii tak jak ta jedność - mnie osobiście nie jest do niczego potrzebna :) bo mi wystarczy garstka prawdziwych kochających przyjaciół do szczęścia, a nie jedność z całym światem.

N maja 23, 2021 9:07 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Antyk, oczywiście że proszę Jezusa i będę prosić będąc katoliczką bo nic nie pomoże zmiana Kościoła na inny jeśli prawdy nie ma w człowieku Proszę żeby mnie Duch oświecił często z oporami gdy sobie myślę ile mnie czeka w związku z tym zmian i jak jeszcze muszę się nawrócić. Liczę tylko na łaskę przy zmianie mojej natury, ale wola tej zmiany leży po mojej stronie, a to czasem wymaga ode mnie pożądanego zaparcia się siebie bo zwyczajnie nie chcę pewnych rzeczy robić co są w Ewangelii tak jak ta jedność - mnie osobiście nie jest do niczego potrzebna :) bo mi wystarczy garstka prawdziwych kochających przyjaciół do szczęścia, a nie jedność z całym światem.

Nie proszę o zmianę kościoła. Prędzej Cię wyrzucą i jak ewentualnie tak będzie, to zrzucą winę na Ciebie jak kiedyś na Jezusa. Wolę to już masz zmienioną i nie z twojej a z Ojca Woli to się dzieje. Tak to widzę u Ciebie.
Choć garstka wchodzi przez bramę Dawida, to Jezus umarł i za tych z otchłani.

N maja 23, 2021 10:10 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie podoba mi się dzielenie ludzi na lepszych i gorszych .Nikt do końca nie zna historii życia drugiej osoby .A takie podziały zazwyczaj kończą się zlę dla tych dzielących ,przykładów nie trzeba chyba przedstawiać, bo mnożą się same.

N maja 23, 2021 10:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):

Jak powiedział klasyk: cóż to jest prawda?
No cóż, jeśli chcesz rozmawiać o chrześcijaństwie z punktu widzenia Piłata... to sie nie dogadamy.
Cytuj:
Barney napisał(a):
Nic podobnego.

Jezus modlił się o jedność w momencie kiedy jeszcze nie istniał Kościół, więc jedność w duchu z Ojcem i Synem nie ma nic wspólnego z organizacjami kościelnymi - to jest biblijna prawda.
Przeciwnie - to wierutne kłamstwo.
Ga 1:8-9 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Ga 5:19-21 "Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."

Cytuj:
Barney napisał(a):
No właśnie!

No widzisz.
Ja piszę o jedności, a 2/3 Twojego postu to teksty o podziałach.
Ciekawe na którą opcję stawiasz ostatecznie?
Marna demagogia. Masz usta pełne "jedności" a uczyniłeś rozłam, tak potępiany przez Biblię. Cóż za obłuda!

Cytuj:
Zwłaszcza, że Twój kościół zaczyna w widoczny sposób pękać jak kra na rzece. Obojętnie po której opowiesz się stronie, to przez tych drugich będziesz postrzegany jak rozłamowiec. Ot taki chichot historii. ;)
Na razie daleko nam do 40 000 wyznań protestanckich.

Cytuj:
Ważne aby najpierw samemu zbadać jakiego jest się ducha. Jeśli jesteś ducha Chrystusowego, to ten Duch będzie świadczył, że należysz do Jezusa.
Nie ma to jak być sędzią we własnej sprawie. I już wiadomo, skąd te 40 000 wyznań, o których pisałem powyżej. Kazdy z ich założycieli "sam sobie zbadał, jakiego jest ducha" ;)

N maja 23, 2021 7:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Marna demagogia. Masz usta pełne "jedności" a uczyniłeś rozłam, tak potępiany przez Biblię. Cóż za obłuda!

Podam taki przykład z życia.
Powiedzcie kto jest winny. Kobieta z dziećmi, gdzie jest bita i opluwana przez męża, czy raczej mąż jest winny rozłamowi?

N maja 23, 2021 9:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Antyk, w innym poście napisałeś , że przyjmując Chrystusa przyjmujemy Go z całym dobytkiem czyli nie tylko z naszymi grzechami ale z błędami nas wszystkich. Bardzo mi się to spodobało bo też tak myślę i to pasuje do tematu jedności tutaj. A co do Twojego pytania to oczywiście że kobieta powinna odseparować się od krzywdziciela, ale z punktu widzenia chrześcijańskiego to przecież ciężki grzesznik i nie kto inny jak protestanci głoszą naukę ratowania grzesznika za wszelką cenę co jest bardzo dobre :-) i jeśli nie ta kobieta ma go uratować z pomocą Jezusa to kto.

Pn maja 24, 2021 7:14 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna strona