Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 21, 2019 2:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
sahcim napisał(a):
A czy wg ciebie Pan Jezus mówił o tych ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew) czy nieograniczonej ani czasem ani przestrzenią natury boskiej(duchowe ciało i krew) ?

Przeczytaj stosowne fragmenty i sam wyciągnij wnioski.
Barney napisał(a):
Inna rzecz, że świadczy on o tym, że Gregor nie taktuje poważnie teologii czy biblistyki: żaden poważny matematyk nie powiedziałby, że "lepiej mieć własne zdanie że np. 2+2=5 niż być klonem cudzych przekonań, zawartych w podręczniku na podstawie badań setek tysięcy matematyków"

No wiesz np. Kopernik na podstawie własnych dociekań miał swoje zdanie, inne niż setki naukowców odnośnie budowy układu słonecznego - i miał rację. :mrgreen:
Przyjmij więc do wiadomości, że większość nie zawsze ma rację.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oświeć mnie wobec tego gdzie jest sola scriptura w momencie, gdy głosisz na dany temat inaczej, niż jest to zapisane w Biblii.

Ty twierdzisz, że 'sola scriptura' nie istnieje, więc nie mam Ci nic do pokazywania.
A z faktem, że rozumiem tekst Pisma inaczej niż Wasza kościelna wykładnia Was nauczyła, musisz żyć.

Pn gru 31, 2018 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jaaasne. Jezus nie miał racji, kiedy mówił "To jest Ciało Moje", apostoł Paweł nie miał racji, kiedy pisał, że zniewaga dla Eucharystii oznacza winę wobec Ciała i Krwi Jezusa, Ojowie Kościoła nie mieli racji kiedy o tym pisali, męczennicy nie mieli racji, gdy za to umierali. Dopiero przyszedł po XX wiekach Gregor, który jest dla biblistyki tym, czym był Kopernik dla astronomii...
:roll:

Pn gru 31, 2018 2:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Oświeć mnie wobec tego gdzie jest sola scriptura w momencie, gdy głosisz na dany temat inaczej, niż jest to zapisane w Biblii.

Ty twierdzisz, że 'sola scriptura' nie istnieje, więc nie mam Ci nic do pokazywania.

Aha... Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż głosisz to, co sobie wymyśliłeś, a sola scriptura to jedynie puste hasło, a nie zasada, którą się kierujesz.

Cytuj:
A z faktem, że rozumiem tekst Pisma inaczej niż Wasza kościelna wykładnia Was nauczyła, musisz żyć.]

Nie, kłamczuszku. Ty głosisz inaczej niż jest zapisane w Biblii, a nie "rozumiesz inaczej". Jeżeli w Biblii stoi, że nasze ciała doczesne zostaną przekształcone w ciała chwalebne, a Ty twierdzisz, iż zostaną zastąpione przez ciała chwalebne, to mamy dobitny dowód, iż nauczasz tego, co sobie wymyśliłeś, a nie że inaczej rozumiesz Biblię. I nie okłamuj ludzi, że Biblia jest Twoim autorytetem, bo takimi wypowiedziami pokazałeś, że Ty sam jesteś swoim jedynym autorytetem, a nie Pismo Święte

Pn gru 31, 2018 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aha... Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś, że zdajesz sobie sprawę z faktu, iż głosisz to, co sobie wymyśliłeś, a sola scriptura to jedynie puste hasło, a nie zasada, którą się kierujesz.

Uważaj jak chcesz. Dla mnie to bez różnicy.
Nie, kłamczuszku. Ty głosisz inaczej niż jest zapisane w Biblii, a nie "rozumiesz inaczej". Jeżeli w Biblii stoi, że nasze ciała doczesne zostaną przekształcone w ciała chwalebne, a Ty twierdzisz, iż zostaną zastąpione przez ciała chwalebne, to mamy dobitny dowód, iż nauczasz tego, co sobie wymyśliłeś, a nie że inaczej rozumiesz Biblię.

To kwestia rozumienia tekstu. Ty rozumiesz inaczej, a ja inaczej.
Barney napisał(a):
Jaaasne. Jezus nie miał racji, kiedy mówił "To jest Ciało Moje", apostoł Paweł nie miał racji, kiedy pisał, że zniewaga dla Eucharystii oznacza winę wobec Ciała i Krwi Jezusa, Ojowie Kościoła nie mieli racji kiedy o tym pisali, męczennicy nie mieli racji, gdy za to umierali. Dopiero przyszedł po XX wiekach Gregor, który jest dla biblistyki tym, czym był Kopernik dla astronomii... :roll:

Nauczono Cię takiej interpretacji zanim zacząłeś czytać Biblię i tylko czytasz tekst Pisma przez ten filtr - i nic więcej nie widzisz. Powiedziano Wam jak czytać i rozumieć to co czytacie - takie mentalno/duchowe niewolnictwo.

Na szczęście prawda wyzwala i daje wolność i poznanie.
Bez tego filtra/interpretacji słowa Jezusa znaczą coś zupełnie innego.

Panowie kończę te jałowe przepychanki. Chcecie sobie popisać w ramach autoterapii lub towarzystwa wzajemnej adoracji to proszę bardzo. ;)

Pn gru 31, 2018 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie, kłamczuszku. Ty głosisz inaczej niż jest zapisane w Biblii, a nie "rozumiesz inaczej". Jeżeli w Biblii stoi, że nasze ciała doczesne zostaną przekształcone w ciała chwalebne, a Ty twierdzisz, iż zostaną zastąpione przez ciała chwalebne, to mamy dobitny dowód, iż nauczasz tego, co sobie wymyśliłeś, a nie że inaczej rozumiesz Biblię.

To kwestia rozumienia tekstu. Ty rozumiesz inaczej, a ja inaczej.

Nie rżnij głupa, Gregor. Znaczenia słów "przekształci" i "zastąpi" są całkowicie odmienne, więc nie próbuj tutaj nas okłamywać, że to jest kwestia "rozumienia tekstu". Prawda jest taka, że sam sobie jesteś autorytetem i postawiłeś swoje pomysły ponad Ewangelię, którą mamy od Apostołów.
Możesz okłamywać siebie, ale Boga i innych osób, które znają Pismo, nie zdołasz okłamać.

Pn gru 31, 2018 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rżnij głupa, Gregor. Znaczenia słów "przekształci" i "zastąpi" są całkowicie odmienne, więc nie próbuj tutaj nas okłamywać, że to jest kwestia "rozumienia tekstu". Prawda jest taka, że sam sobie jesteś autorytetem i postawiłeś swoje pomysły ponad Ewangelię, którą mamy od Apostołów.
Możesz okłamywać siebie, ale Boga i innych osób, które znają Pismo, nie zdołasz okłamać.

Daj już spokój Yarpen.
Prawdy i tak nie zakrzyczysz.

Jako człowiek wolny mam prawo rozumieć Pismo tak jak ono do mnie przemawia, a Ty nic na to nie poradzisz - przyjmij to do wiadomości.

Pn gru 31, 2018 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Daj już spokój Yarpen.
Prawdy i tak nie zakrzyczysz.

Nie muszę. Jaki koń..., przepraszam, Gregor jest, każdy widzi. A obrazek nie jest przyjemny.

Cytuj:
Jako człowiek wolny mam prawo rozumieć Pismo tak jak ono do mnie przemawia, a Ty nic na to nie poradzisz - przyjmij to do wiadomości.

Okłamuj się dalej. Boga nie okłamiesz, a św. Paweł jasno powiedział: "(...) Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,9).
Sam na siebie ściągasz to przekleństwo nauczając, że nasze doczesne ciała zostaną zastąpione przez ciała chwalebne, a nie w nie przekształcone/odmienione.

Pn gru 31, 2018 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie muszę. Jaki koń..., przepraszam, Gregor jest, każdy widzi. A obrazek nie jest przyjemny.

To przestań patrzeć przez złe okulary. :mrgreen:
Okłamuj się dalej. Boga nie okłamiesz, a św. Paweł jasno powiedział: "(...) Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,9).Sam na siebie ściągasz to przekleństwo nauczając, że nasze doczesne ciała zostaną zastąpione przez ciała chwalebne, a nie w nie przekształcone/odmienione.

Mam doskonałą świadomość, że to co piszę czyta również Pan Bóg - nawet w tej chwili i to co jest w moim sercu jest również dla Niego jawne.
Dlatego śmiało piszę to co piszę na podstawie rozumienia Pisma.
Poza tym ja tu nie nauczam tylko wypowiadam swoje zdanie, a Ty spróbuj zaakceptować odmienność czyichś poglądów.

Poza tym kto Ci broni trzymać się tego w co wierzysz?
Pozostań przy swoim, a ja pozostanę przy swoim.
Ocenę zaś zostaw Panu Bogu.

Pn gru 31, 2018 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A czy wg ciebie Pan Jezus mówił o tych ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew) czy nieograniczonej ani czasem ani przestrzenią natury boskiej(duchowe ciało i krew) ?

Przeczytaj stosowne fragmenty i sam wyciągnij wnioski.
Ja nie proszę cię o instrukcję jak mogę wyciągnąć swoje wnioski tylko pytam jakie jest twoje zdanie w tej kwestii więc jeśli wiesz czy Pan Jezus mówił o tych ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew) czy nieograniczonej ani czasem ani przestrzenią natury boskiej(duchowe ciało i krew), to powiedz(podziel się), a nie wymiguj się...

Pn gru 31, 2018 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregorze, przekręcając Pismo nie możesz się zasłaniać "swoim zdaniem".
A fakt, że czynisz to jednocześnie twierdząc, jakobyś wyznawał "tylko Biblia" dostarcza temu zasłanianiu się cech wręcz groteskowych.

Pn gru 31, 2018 5:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregorze, przekręcając Pismo nie możesz się zasłaniać "swoim zdaniem".
A fakt, że czynisz to jednocześnie twierdząc, jakobyś wyznawał "tylko Biblia" dostarcza temu zasłanianiu się cech wręcz groteskowych.

Każdy kto inaczej rozumie Pismo i ma inne poznanie słyszy od Was to samo.

Nic nowego pod słońcem jak mówił Salomon.

Pn gru 31, 2018 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Gregorze...nie narzekaj, bo kiedy pytam cię grzecznie o twoje poznanie w kwestii czy Pan Jezus mówił o ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew), czy w kontekście nieograniczonej ani czasem, ani przestrzenią, natury boskiej(duchowe ciało), to nie usłyszałem od ciebie twojego poznania ale znowu usłyszałem to samo, tzn wykręty zatem nic nowego... :dokitu:

Pn gru 31, 2018 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Po pierwsze: Pismo nie jest do prywatnego rozumienia (2P 1:20).

Po drugie - nawet Ci, którzy inaczej rozumieją pewne fragmenty (zupełnie zaniedbując świadectwa ludzi nauczanych przez apostołów i ich uczniów) najcześciej nie posuwają sie do tego, co Ty - jawnego wykładu wbrew tekstowi.

Pn gru 31, 2018 8:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Popatrzyłem sobie na postawę Gregora i przypomniał mi się inny fragment Pisma Świętego:

2 Tym 4,3-4
(3): Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. (4): Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

Przykro pisać, ale wypisz, wymaluj postawa naszego interlokutora: W Listach jak wół stoi, że nasze doczesne ciała zostaną przemienione w ciała chwalebne, ale mimo to Gregor nie przyjmuje tego do wiadomości i ciągle powtarza swoje pomysły o "zamianie" zasłaniając się prawem do posiadania "własnego rozumienia". :(

Wt sty 01, 2019 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregorze...nie narzekaj, bo kiedy pytam cię grzecznie o twoje poznanie w kwestii czy Pan Jezus mówił o ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew), czy w kontekście nieograniczonej ani czasem, ani przestrzenią, natury boskiej(duchowe ciało), to nie usłyszałem od ciebie twojego poznania ale znowu usłyszałem to samo, tzn wykręty zatem nic nowego... :dokitu:

Bo już to wyjaśniałem, ale jeśli chcesz to grzecznie odpowiadam, cytując fragment mojego postu:
(...) wskazałem na fakt, że pewne atrybuty ( nie wszystkie) pozostawił w niebie (wszechobecność, wszechwiedza, chwała), o czym wg mnie świadczy zwrot, że "wyparł się samego siebie" i "nie upierał się aby być równym Bogu".
I takie mam poznanie w tej kwestii.
Barney napisał(a):
Po pierwsze: Pismo nie jest do prywatnego rozumienia (2P 1:20).

Ten fragment mówi jasno o proroctwie, a nie rozumieniu całego Pisma. Biblia nie składa się tylko z proroctw. Nie pierwszy raz używacie tego fragmentu przekręcając jego znaczenie. Nieładnie. :no:
Barney napisał(a):
Po drugie - nawet Ci, którzy inaczej rozumieją pewne fragmenty (zupełnie zaniedbując świadectwa ludzi nauczanych przez apostołów i ich uczniów) najcześciej nie posuwają sie do tego, co Ty - jawnego wykładu wbrew tekstowi.

Jak na razie to Ty dałeś tego przykład odnośnie II Piotr.1.20
Przykro pisać, ale wypisz, wymaluj postawa naszego interlokutora: W Listach jak wół stoi, że nasze doczesne ciała zostaną przemienione w ciała chwalebne, ale mimo to Gregor nie przyjmuje tego do wiadomości i ciągle powtarza swoje pomysły o "zamianie" zasłaniając się prawem do posiadania "własnego rozumienia".

Moje rozumienie opieram na konkretnych fragmentachPisma, które Wam wielokrotnie przytaczałem, a które Wy zwyczajnie ignorujecie.
Takie są fakty Yarpen.

Nauczcie się żyć ze świadomością, że inni mają odmienne zdanie i inne poznanie i rozumienie Pisma niż Wy i Wasz kościół.

A skoro uważacie, że tylko Wy posiadacie prawdę i właściwe poznanie, to tym bardziej powinniście argumentować ze spokojem, a nie robić wrzutki typu: kłamstwo, herezje, własna ewangelia, przekręcanie Pisma itd.
Chyba, że czujecie się niepewnie. :?

Wt sty 01, 2019 7:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna strona