Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2019 7:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Widzisz, nie ma prawdziwego zjednoczenia z Chrystusem bez zjednoczenia z bliznimi.
Tu chyba jest cale nieporozumienie z obu stron dyskusji.

Śr sty 02, 2019 1:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Widzisz, nie ma prawdziwego zjednoczenia z Chrystusem bez zjednoczenia z bliznimi.
Tu chyba jest cale nieporozumienie z obu stron dyskusji.

Sprawdź w jaki sposób ja zwracam się do drugiej strony, a jak oni do mnie, to będziesz wiedział kto ma z tym problem.

Śr sty 02, 2019 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Barney napisał(a):
Pokazałeś jedynie, że nie wiesz, co w Nowym Testamencie oznacza "proroctwo".
Ale o to mniejsza. Baw się z Sam-em.

Wkrotce sam sie dowiesz co znaczy proroctwo, jak nie dostaniesz w terminie nawet nihil obstat na nowa ksiazke.
Ależ prymitywny chwyt.Aż mi wstyd za Ciebie. ;)
CIekawe, że dla tak prymitywnej odzywki jesteś skłonny nawet stanąć po stronie fałszu i herezji... Żałosne. :(

Śr sty 02, 2019 1:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gregorze...nie narzekaj, bo kiedy pytam cię grzecznie o twoje poznanie w kwestii czy Pan Jezus mówił o ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew), czy w kontekście nieograniczonej ani czasem, ani przestrzenią, natury boskiej(duchowe ciało), to nie usłyszałem od ciebie twojego poznania ale znowu usłyszałem to samo, tzn wykręty zatem nic nowego... :dokitu:

Bo już to wyjaśniałem, ale jeśli chcesz to grzecznie odpowiadam, cytując fragment mojego postu:
(...) wskazałem na fakt, że pewne atrybuty ( nie wszystkie) pozostawił w niebie
Czyli co Gregorze...uwazasz, że TEGO BOGA, o którym Pismo mówi, że: [color=#000080]Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem.(1 Krl 8:27) nie było w niebie gdy w ciele ludzkim chodził po ziemi, czy może Pismo mówi w tym fragmencie o innym Bogu...?

Śr sty 02, 2019 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Zależy o czym mówimy używając pojęcia "ciało". Jeżeli w znaczeniu śmiertelnej i grzesznej natury,to całkiem poprawne jest twierdzenie o zniszczeniu czy unicestwieniu ciala w śmierci i zmartwychwstaniu. (Rz 6,6).

sahcim napisał(a):
P524 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Owszem, ale zauwaz, że w dyskusji z Gregorem mówię tylko i wyłacznie o Chrystusie(Jego cielesnej naturze)...
Usiłuje zrozumieć. W jakim znaczeniu "natura cielesna". Czy chodzi Ci o naturę ludzka w Chrystysie z nauczania Chalcedonu? Czy w jakimś innym sensie? Natura to termin bardzo weloznaczny bez odwołania się do konkretnego kontekstu.
Nie udaj, że usiłujesz zrozumieć...gdyby tak było, to byś zrozumiał...
Cytuj:
To,że rozmawiacie o Chrystusue a nie o Feniksie to rozumiem.
Jeśli już wiesz(rozumiesz), że mówimy o Chrystusie, to chyba wiesz(rozumiesz) także, że używając pojęcia "ciało" nie rozmawiamy o Chrystusie w znaczeniu grzesznej(upadłej) natury, która potrzebuje unicestwienia w śmierci...

Nie przyjmujesz definicji Chalcedonu, że Boskie Słowo przyjęło prawdziwie ludzką naturę? Czy nie uznajesz, że Chrystus prawdziwie i rzeczywiście umarł?

Boskie Słowo nie "potrzebuje" śmierci, tak jak nie "potrzebuje" ludzkiej natury, ale prawdziwą śmierć przyjęło, przyjmując ludzką naturę. My potrzebujemy, i dlatego "dla nas i naszego zbawienia", a nie ze swojej "potrzeby" przyjął śmierć, by jako pierwszy z nas powstać do nowego życia.
Choć jest we wszytkim podobny do nas oprócz grzechu, Chrystus wraz z ludzką naturą, przyjął skutki grzechu: śmierć ciała, cierpienie, ból, trud. Przy tym pozostajac przy terminologii z Chalcedonu, człowieczeństwo Chrystusa, ludzka natura, tak każdego i każdej z nas, to nie tylko ciało, w całej psychofizycznej strukturze, wola, świadomość ale i dusza. To w sposób oczywisty nie wynika z Waszej dyskusji. Czy Gregor też posługuje sie terminami zaczerpniętymi z dyskusji w V w. n.e? Czy stoicie na gruncie Chalcedonu, czy kontestujecie? Czy w ogóle piszecie o tym samym używając nawet tych samych słów?

Śr sty 02, 2019 3:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Natomiast to co wygadują pod moim adresem Twoi współwyznawcy doskonale wpasowuje się w słowa Pana Jezusa, który uprzedzał swoich uczniów [Mt.5.11]:Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!

Kłamliwie? W którym miejscu skłamałem omawiając to, co wypisujesz w kwestii Twoich przekonań, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" lub o naszym zmartwychwstaniu, iż "ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć"? A może prześladowanie to jest pokazanie, że w Piśmie Świętym zapisano "nieco" inną naukę na ten temat?

Śr sty 02, 2019 9:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
sam2 napisał(a):
Barney napisał(a):
Pokazałeś jedynie, że nie wiesz, co w Nowym Testamencie oznacza "proroctwo".
Ale o to mniejsza. Baw się z Sam-em.

Wkrotce sam sie dowiesz co znaczy proroctwo, jak nie dostaniesz w terminie nawet nihil obstat na nowa ksiazke.
Ależ prymitywny chwyt.Aż mi wstyd za Ciebie. ;)
CIekawe, że dla tak prymitywnej odzywki jesteś skłonny nawet stanąć po stronie fałszu i herezji... Żałosne. :(

Prymitywne to sa twoje metody nawracania.
Jesli wedlug ciebie powiedzenie prawdy i nazwanie rzeczy po imieniu jest stawaniem po stronie falszu i herezji to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiac i to jest najbardziej zalosne, bo w wydaniu apologety.

Śr sty 02, 2019 1:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie jest wątek ani o mnie, ani o Tobie, ani o Twoich mniemanych objawieniach. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.

Śr sty 02, 2019 2:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
P524 napisał(a):
Nie przyjmujesz definicji Chalcedonu, że Boskie Słowo przyjęło prawdziwie ludzką naturę? Czy nie uznajesz, że Chrystus prawdziwie i rzeczywiście umarł?
Nie bardzo pojmuję skąd taki wniosek czy w definicji Chalcedonu zapisane jest, że Chrystus przyjął od swojej Rodzicielki grzeszną naturę(ciało)...?
Cytuj:
Choć jest we wszytkim podobny do nas oprócz grzechu, Chrystus wraz z ludzką naturą, przyjął skutki grzechu: śmierć ciała, cierpienie, ból, trud.
Przyjęcie przez Chrystusa skutków grzechu Adama (min. trudu, cierpienia, śmierci ciała) nie jest równoznaczne z tym, że ciało Chrystusa było grzeszne...

Śr sty 02, 2019 3:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Prymitywne to sa twoje metody nawracania.
Jesli wedlug ciebie powiedzenie prawdy i nazwanie rzeczy po imieniu jest stawaniem po stronie falszu i herezji to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiac i to jest najbardziej zalosne, bo w wydaniu apologety.

Wprawdzie to było do Barneya ale odpowiem co uważam.

Forum dyskusyjne to nie jest miejsce ewangelizacji. Jeśli dla ciebie ukazanie fałszu i manipulacji tekstem prowadzone przez Gregora którego poglądy nawet w szeroko rozumianym protestantyzmie się nie mieszczą jest dla ciebie prymitywne to nie nie ma sensu jakakolwiek reakcja na twoje wpisy.
Barney ma racje, swoją postawa stawiasz siebie po drugiej stronie i jesteś współwinnym jeśli ktoś uwierzy w herezje głoszone przez Gregora.
Forum dyskusyjne służy nie głaskaniu po głowie heretyka a wykazanie w dyskusji ze mija się z prawdą. Ważne nie tylko dla heretyka ale o wiele bardziej dla tych którzy czytają i mogą niechcący uwierzyć w herezje. Jako katolik i apologeta Barney postępuje słusznie. Zreszta nie tylko on.
Nie możemy jako katolicy przymykać oko na herezje głoszone na forum. Musi być nasza reakcja i wykazanie gdzie jest kłamstwo. A przypadek Gregora jest ewidentny. Manipulacja przekłamanie tekstu Słowa Bożego. Postawienie objawienia prywatnego ponad Objawieniem publicznym w Jezusie i nauce apostolskiej.
Jeśli nie określasz się to stajesz w jednej linii z heretykami i bierzesz na swoje sumienie tych którzy w herezje uwierzą i zabłądzą.

Śr sty 02, 2019 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pax, pax, pax.
Moze czasami mowimy za duzo.
Rowniez zauwazam, ze czasami traktujemy strone przeciwna z gory.
I niektorych argumentow zupelnie nie rozumiem - moze poprawne, ale nie tak istotne aby im poswiecac cztery strony dyskusji.
Moze wszyscy jestesmy po tej samej stronie - szukamy Prawdy.

Śr sty 02, 2019 6:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli co Gregorze...uwazasz, że TEGO BOGA, o którym Pismo mówi, że: [color=#000080]Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem.(1 Krl 8:27) nie było w niebie gdy w ciele ludzkim chodził po ziemi, czy może Pismo mówi w tym fragmencie o innym Bogu...?

W świetle mojej i Twojej wiary w Trójjedynego Boga dziwię się, że zadajesz takie pytanie.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kłamliwie? W którym miejscu skłamałem omawiając to, co wypisujesz w kwestii Twoich przekonań, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" lub o naszym zmartwychwstaniu, iż "ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć"?

To nie jest kłamstwo tylko posiadanie innego zdania.
Gdybym nie opierał swych wypowiedzi na konkretnych fragmentach, to moglibyście zarzucać mi kłamstwo.
Niestety nie jesteście w stanie znieść innego rozumienia Pisma i zarzucacie mi kłamstwo, herezje itd.
I to jest właśnie kłamliwym pomówieniem: odmienne rozumienie Pisma nazywacie kłamstwem, manipulacją itd.

Ale niestety - to co uważam za białe będę nazywał białym, a co jest wg mnie czarne będę nazywał czarnym na podstawie tego jak czytam, rozumiem i jakie mam poznanie Pisma.

Jockey napisał(a):
Nie możemy jako katolicy przymykać oko na herezje głoszone na forum. Musi być nasza reakcja i wykazanie gdzie jest kłamstwo. A przypadek Gregora jest ewidentny. Manipulacja przekłamanie tekstu Słowa Bożego. Postawienie objawienia prywatnego ponad Objawieniem publicznym w Jezusie i nauce apostolskiej.

Jedyne co udało się Wam wykazać vs moje rozumienie Pisma, to fakt że nie wytrzymujecie, gdy ktoś ma inne zdanie od Waszej kościelnej wykładni, więc stosujecie tanie chwyty erystyczne, aby zakrzyczeć drugą stronę.
Słabe to. :dokitu:

Śr sty 02, 2019 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Kłamliwie? W którym miejscu skłamałem omawiając to, co wypisujesz w kwestii Twoich przekonań, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" lub o naszym zmartwychwstaniu, iż "ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć"?

To nie jest kłamstwo tylko (...)

A teraz, jak już się wygadałeś i pisałeś nie na temat, to odpowiedz na moje pytania:

Gregor napisał(a):
Natomiast to co wygadują pod moim adresem Twoi współwyznawcy doskonale wpasowuje się w słowa Pana Jezusa, który uprzedzał swoich uczniów [Mt.5.11]:Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!

Kłamliwie? W którym miejscu skłamałem omawiając to, co wypisujesz w kwestii Twoich przekonań, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" lub o naszym zmartwychwstaniu, iż "ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć"? A może prześladowanie to jest pokazanie, że w Piśmie Świętym zapisano "nieco" inną naukę na ten temat?

Śr sty 02, 2019 7:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To nie jest wątek ani o mnie, ani o Tobie, ani o Twoich mniemanych objawieniach. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.

Wiec dlaczego zawsze kazda wypowiedz sprowadzasz do tego?

Śr sty 02, 2019 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A teraz, jak już się wygadałeś i pisałeś nie na temat, to odpowiedz na moje pytania:

Już ci odpowiedziałem co uważam za kłamliwe, ale Ci zacytuję:
Gregor napisał(a):
I to jest właśnie kłamliwym pomówieniem: odmienne rozumienie Pisma nazywacie kłamstwem, manipulacją itd.

I to wszystko.

Śr sty 02, 2019 7:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna strona