Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 07, 2021 8:26 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
@wybrana - napisałaś wprost "Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa" - więc teraz nie ściemniaj że żyli tak czy owak.
Nie to pisałaś. Napisałaś że się nazywali "następcami Jezusa".
Pytam który papież i kiedy się tak nazwał.

To tak na początek. Taktyka polegająca na dalszym wylewaniu pomyj nie pomoże ukryć tego, że wypowiedziałaś oszczerstwo.

A proszę cię bardzo - wedle twojego życzenia:

W 19 Wieku Papież Pius X ogłosił :
" Papież nie jest po prostu reprezentantem Jezusa Chrystusa , przeciwnie - on jest Jezusem Chrystusem za zasłoną ciała . Czy to papież przemawia ? To Jezus Chrystus . Zatem ktokolwiek mówi jako Papież , nie ma potrzeby tego sprawdzać , trzeba okazać posłuszeństwo . "
- Evangelical Christendom , Jan 1 , 1895 , strona 15

Papież Pius IX ogłosił :
" Tylko ja jestem następcą apostołów , zastępcą Jezusa Chrystusa , ja jestem drogą , prawdą i życiem "
- History of Christian Church by Henry Charles Shelldon , strona 59

My na całej ziemi zajmujemy miejsce Boga wszechmocnego
- Listy Encekliczne Papierza Leona XIII , 20 Lipca 1894
pozdrawiam

Cz gru 22, 2016 12:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
@wybrana - napisałaś wprost "Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa" - więc teraz nie ściemniaj że żyli tak czy owak.

To tak na początek. Taktyka polegająca na dalszym wylewaniu pomyj nie pomoże ukryć tego, że wypowiedziałaś oszczerstwo.

" Papież nie jest po prostu reprezentantem Jezusa Chrystusa , przeciwnie - on jest Jezusem Chrystusem za zasłoną ciała . Czy to papież przemawia ? To Jezus Chrystus . Zatem ktokolwiek mówi jako Papież , nie ma potrzeby tego sprawdzać , trzeba okazać posłuszeństwo . "

Papież Pius IX ogłosił :
" Tylko ja jestem następcą apostołów , zastępcą Jezusa Chrystusa , ja jestem drogą , prawdą i życiem "

pozdrawiam

Ty chyba sobie jaja robisz.. To mają być źródła?? Dla wyjaśnienia - źródłem nie jest luźny komentarz do tego co sobie ktoś gdzieś tam wyczytał i powielił.. Analogicznie - to tak jakby całą wiedzę o chrześcijaństwie opierać o Koran (a jest tam parę zdań na ten temat)..

Cz gru 22, 2016 12:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):

Nareszcie wykazałaś choć odrobinę wysiłku, zeby coś znaleźć (co prawda w kiepskich źródłach - co zaraz wykażę), ale chociaż poszukałaś.
Oczywiście, nadal niczego nie udowodniłaś.

Cytuj:

Bardzo charakterystyczny zarzut opierający się na dwu przeinaczeniach- tego kto mówi i co mówi.
Otóż :
  • Po pierwsze: przytoczony (przeinaczony) tekst to wypowiedź Giuseppe Melchiorre Sarto zanim jeszcze został papieżem (a więc nie można napisać, iż mówił to papież Pius X)
  • Po drugie (i ważniejsze): Sarto nie powiedział, że papież to Jezus tylko:
    „Papież reprezentuje Jezusa”.
    Przepisałaś po prostu przeinaczony tekst z propagandowego protestanckiego pisma więc - jak zauważył PeterW - nie dotarłaś do źródła.

Aby sprawdzić, czego naprawdę Pius X nauczał o Bogu (i o urzędzie papieża), zacytujmy parę fragmentów z Katechizmu Piusa X:
    Punkt 37
    Bóg jest rzeczywiście i istotnie różny od świata i niewymownie wyższy nad wszystko, co jest poza Nim i co może być pomyślane.

Punkt 190
    W pierwszym przykazaniu Dekalogu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, Bóg zakazuje czci Jemu należnej oddawać komu innemu.

Punkt 191
    Bogu i tylko Bogu winniśmy oddawać cześć najwyższą, czyli cześć uwielbienia.

Punkt 127
    Prawowitym następcą świętego Piotra w rządach nad całym Kościołem jest każdorazowy Biskup Rzymu, czyli Najwyższy Kapłan rzymski, innymi słowy Papież, bo on sprawowanie najwyższej władzy obejmuje po Piotrze, który był Biskupem miasta Rzymu i umarł jako Biskup miasta Rzymu.

Punkt 128
    Prawdziwą głową Kościoła jest sam Jezus Chrystus, który w sposób niewidzialny zamieszkuje go, rządzi nim i jednoczy w Sobie Jego członków.

Mamy więc PUDŁO NUMER 1

wybrana napisał(a):
    Papież Pius IX ogłosił :
    Oczywiście dodatek "ja jestem drogą, prawdą i życiem" to fantazja p, Henry'ego Shellddna, natomiast pierwsza część zdania jest oczywiście prawdziwa - Dokładnie tak!
    Papież (każdy) jest następcą apostołów i zastępcą Jezusa Chrystusa na ziemi.
    Nigdy "następcą Jezusa Chrystusa".

Mamy więc PUDŁO NUMER 2

wybrana napisał(a):
    pozdrawiam
    Jak już, to "papieża" (sorry, że zwracam na to uwagę, ale aż zęby bolą...)
    Nareszcie jakieś prawdziwe źródło!
    Zobaczmy zatem co naprawdę napisał papież (znajdziemy tekst tu http://www.papalencyclicals.net/Leo13/l13praec.htm )
    Papież napisał:
    "But since We hold upon this earth the place of God Almighty"
    czyli "trzymamy miejsce" czy też "trzymamy stronę" czy może jeszcze dokładniej: „stoimy na stanowisku ” (takim jak Bóg).
    ( ang.place – miejsce, miejscowość, lokal, obowiązek, stanowisko, umieszczać, obstawiać)
    Tak wyrażone stanowisko jest precyzyjnie stanowiskiem biblijnym – wystarczy sobie przypomnieć fragmenty z Biblii o mówieniu w imieniu Boga, do których w powyższym wyraźnie nawiązał papież:
    "Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem."(2 Kor 5,20)
    Takie jest tłumaczenie Biblii Tysiąclecia.
    Protestancka "Brytyjka" tłumaczy to zdanie jeszcze bardziej dosadnie w duchu wypowiedzi papieża:
    "Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem."
    Podobnie tłumaczy Biblia Gdańska:
    "Przetoż na miejscu Chrystusowem poselstwo sprawujemy, jakoby was Bóg upominał przez nas, prosimy na miejscu Chrystusowem, jednajcie się z Bogiem;"

Kontekst wypowiedzi pokazuje doskonale, że papież nie ma się za Boga. Oto tekst w kontekście:
    "Myśl ta była i jest dla Nas źródłem głębokiej troski, gdyż jest rzeczą niemożliwą myśleć o tak wielkiej części ludzkości, która odchodząc od Nas jak gdyby zboczyła z właściwej ścieżki i nie doświadczać uczucia wewnętrznego smutku. Ponieważ jednak stoimy na tej ziemi na stanowisku Boga Wszechmocnego, który chce aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy, a Nasz posunięty wiek i gorzkość głębokich trosk popycha Nas do celu, wspólnego każdemu śmiertelnikowi, czujemy się pociągnięci, by iść w ślad za naszym Odkupicielem i Mistrzem Jezusem Chrystusem, który kiedy miał wrócić do nieba, błagał Boga, Swego Ojca w żarliwej modlitwie, by Jego uczniowie i naśladowcy byli jednomyślni i jednego serca: Proszę Cię, ... aby wszyscy oni byli jedno, jak Ty, Ojcze jesteś we Mnie a Ja w Tobie, aby byli jedno w Nas. [...]"
    Sama widzisz, że czynienie z tej wypowiedzi zarzutu, to zwykła hucpa.

Mamy więc PUDŁO NUMER 3

Reasumując:
    • pierwszy cytat - nieprawda, papież zupełnic co innego mówi o sobie i Bogu
    • drugi cytat - nie mówi nic o "następcy Chrystusa" więc w ogóle nie na temat
    • trzeci cytat - pod pozorem tłumaczenia, bezczelne przeinaczenie sensu tego co papież powiedział

Zatem szukaj dalej - i lepiej zmień źródła na mniej kłamliwe ;)
Albo po prostu przyznaj, że zostałaś oszukana na tych antykatolickich stronach, z których ściągnęłaś te bzdury.

Cz gru 22, 2016 1:51 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ok, bardzo warunkowo zobaczymy co z fałszem i zakłamaniem.

Cz gru 22, 2016 9:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Albo po prostu przyznaj, że zostałaś oszukana na tych antykatolickich stronach, z których ściągnęłaś te bzdury.

Bardzo emocjonalna kobieta. Przypuszczam ,że to jest jej wewnętrzna przeszkoda zaburzająca zdrowy rozsądek. To znaczy drogi Barneyu ,że cały twój wysiłek i poświęcony czas może okazać się daremny. Czego się jednak nie robi dla bliźnich. ;) Szacuneczek.

Cz gru 22, 2016 4:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Cytuj:

Bardzo emocjonalna kobieta. Przypuszczam ,że to jest jej wewnętrzna przeszkoda zaburzająca zdrowy rozsądek. To znaczy drogi Barneyu ,że cały twój wysiłek i poświęcony czas może okazać się daremny. Czego się jednak nie robi dla bliźnich. ;) Szacuneczek.

Może pomyśl o własnej wewnętrznej przeszkodzie zaburzającej zdrowy rozsądek.
Masz rację, wysiłek Barneya jest daremny.
Bo tłumaczenie, ze jest różnica między słowem następca a zastępca, nie wnosi różnicy.
Żaden Papież nie może być ani następcą, ani zastępcą Jezusa. Jezus Chrystus nie ustanawiał na swoje miejsce żadnego zastępcy.
Tak, że herezja uwidatnia się wyraźnie.

Cz gru 22, 2016 11:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeciwnie - różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą" jest fundamentalna. Pierwsze jest bowiem po prostu prawdą, drugie byłoby uzurpacją.
Dziwię się, że nie rozumiesz tak poważnego rozróżnienia.

I szkoda, że brniesz dalej...

Pt gru 23, 2016 12:06 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Co jeśli ktoś wierzy (albo tylko czysto wie) w to, że Jezus jest jego Panem, że go zbawi, ale tego kompletnie nie czuje, bo nie czuje się ważny? Znika radość a pojawia się niedowierzanie "jak to ja? Na pewno nie, przecież jestem taki i taki, nie nadaję się". Czy to może utrudnić zbawienie?

Pt gru 23, 2016 12:07 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Jozek napisał(a):
Cytuj:

Może pomyśl o własnej wewnętrznej przeszkodzie zaburzającej zdrowy rozsądek.
Masz rację, wysiłek Barneya jest daremny.
Bo tłumaczenie, ze jest różnica między słowem następca a zastępca, nie wnosi różnicy.
Żaden Papież nie może być ani następcą, ani zastępcą Jezusa. Jezus Chrystus nie ustanawiał na swoje miejsce żadnego zastępcy.
Tak, że herezja uwidatnia się wyraźnie.

Taaaaak.. Zamiast czytać dziwne strony w sieci, może byś z łaski swojej przeczytała coś z Biblii?

Zapewne to też herezja?:
J 21,15 napisał(a):
A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!

A to o imieniu nadanym przez Jezusa Szymonowi (Piotr, Kefas), to już pominę..

Pt gru 23, 2016 12:07 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
"Następca" to tak jakby Jezus odchodził "do lamusa", czy jak to się mówi (i przepraszam za wyrażenie), mielibyśmy inny model.
"Jezus się kończy i mamy następcę (kogoś nowego zamiast Jezusa)". Co jest nieprawdziwe.

"Zastępca" to tak jakby (jak nazwa mówi) ktoś mówił "zastepujcie mnie w moje imię i macie moje uprawnienia dopóki nie wrócę".

Pt gru 23, 2016 12:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):
Co jeśli ktoś wierzy (albo tylko czysto wie) w to, że Jezus jest jego Panem, że go zbawi, ale tego kompletnie nie czuje, bo nie czuje się ważny? Znika radość a pojawia się niedowierzanie "jak to ja? Na pewno nie, przecież jestem taki i taki, nie nadaję się". Czy to może utrudnić zbawienie?
Zależy co rozumiemy pod "czuje". Jesli dobrze CIę zrozumiałem, mówisz o odczuciach emocjonalnych - są one obojętne moralnie (choć oczywiście utrudniają życie i zmniejszają nasz zapał).

He'sBack napisał(a):
"Zastępca" to tak jakby (jak nazwa mówi) ktoś mówił "zastepujcie mnie w moje imię i macie moje uprawnienia dopóki nie wrócę".
Słusznie. "Zastępca" jest zawsze mniej ważny od tego, kogo zastępuje.
W dodatku tu zastępstwo ma ograniczony charakter.

@Wybrana wypowiedziała w charakterze oskarżenia coś, co nie jest prawdą. Zamiast po prostu wycofać się z fałszu, brnie dalej, wykręcając znaczenia i dalej oskarżając tego, którego wcześniej nieprawdziwie oskarżyła o stosowanie zwrotu "następca".

Pt gru 23, 2016 12:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybrana

A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje.

I co ty na to ?

Z twoich wpisów wynika ,że zdajesz się nie dostrzegać powyższego zapisu. Pisząc np. o niegodziwościach ,jakie gdzieś kiedyś któryś z papieży popełnił ,powyższy fragment przysłoniony jest innym:

Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

Zgadłem ?

Jak ci wydaje. Czy można pogodzić te dwie sprzeczności w taki sposób ,aby razem stanowiły jedną logiczną całość ? Jeśli można ,to jaka z nich płynie mądrość dla nas ?

Pt gru 23, 2016 12:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):

Prawdą jest to co Barney napisał. Uczucia w duchowości nie są jakoś szczególnie istotne. To co jednak napisałeś odkrywając małą cząsteczkę swojej duchowości ,wskazuje że masz problem który cię przygnębia.

Postaraj się zacząć od nowa czytać ewangelię. Znajdź w niej to ,co kiedyś cię uwiodło i sprawiło że się w niej zakochałeś. Dla mnie ,jak i chyba dla każdego z nas ,była to świadomość faktu ,że Bóg nas kocha. W każdej ewangelicznej scenie ,odnajdź więc siebie i wielką miłość Jezusa do ciebie. I to,pomimo ogromnych win jakie masz. A może właśnie ,ze względu na nie. Jezus nie przyszedł przecież do sprawiedliwych ,ale do grzeszników. To własnie my grzesznicy ,otrzymujemy najwięcej Jego uwagi ,troski i miłości. Jesteś więc człowiekiem kochanym. Kochanym przez Boga ,aż do końca i ponad wszystko. Rozbudź na nowo w sobie tą świadomość.

Pt gru 23, 2016 1:13 am
Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):

Mi tez sie jeszcze niedawno tak wydawalo, zwlaszcza ze dosc mocno odczulem dzialanie Boga, ale dano do zrozumienia ze nie jestem wazny.
Nie potrafilem tego pojac, zwlaszcza ze odczucie dzialania Boga bylo praktycznie namacalne i dostrzegalne, wiec dawalo mi to oparcie ze jednak sie licze i to bardzo.
Zajelo mi kilka miesiecy by zrozumiec ze nie licze sie jako cielesny czlowiek, a takie wlasnie mialem wczesniejsze mniemanie o sobie, jako czlowieka w ciele doczesnym. To mniemanie powodowaloo strach przed smiercia i wszelkie inne, oraz uniemozliwialo mi zrozumienie wielu bardzo prostych rzeczy i Prawd, ktore wczesniej wydawaly sie niemozliwe do zrozumienia.
Od momentu zrozumienia ze wszelkie materialne rzeczy sie nie licza, siedze sobie teraz spokojnie w tym ciele i ze tak powiem, aktywnie i grzecznie czekam na "uwolnienie".

Pt gru 23, 2016 1:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):
Przeciwnie - różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą" jest fundamentalna. Pierwsze jest bowiem po prostu prawdą, drugie byłoby uzurpacją.

Różnicy nie ma żadnej.
Wystarczy zadać sobie pytanie: czy jakikolwiek człowiek może zastąpić Syna Bożego?
I tu jest właśnie różnica między ludzką religią chrześcijańską, a chrześcijaństwem biblijnym.
Jezus wyraźnie powiedział, ze po jego odejściu przyjdzie Duch Św., aby być z wierzącymi zawsze. Między Jezusem, a Duchem Św. nie ma różnicy co do istoty, gdyż Biblia nazywa Ducha Św. Duchem Chrystusowym.
I dlatego po odejściu Jezusa nic się nie zmieniło.
Jezus jest nadal jedynym Panem i Głową swojego Kościoła i nie potrzebuje mieć ludzki "zastępców".

Oczywiście inaczej jest w kościele założonym na człowieku.
Tu człowiek (papież) uczynnił się "zastępcą" Jezusa.
Jakże to smutny widok.
Może zastanówcie się nad tym?

Pt gru 23, 2016 1:38 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona